Teplomer pre bábätko. Aký je najlepší?

kristina22
27. jún 2011

Chcela by som sa spýtat mamičiek či má niektorá skúsenosti s teplomermi na čelo a do uška tie čo vedia odmerat aj teplotu vody na kúpanie a tak.Budem mat prvé bábo a neviem či kúpit obyčajný alebo na čelo 😒

julianka777
27. jún 2011

my mame celovy,aj obycajny a sme spokojny 🙂 ked sme kupovali teplomer,tak mi v lekarni povedali,ze mi neodporuca dudlikovy,lebo ze je tazky pre novorodenca...ten celovy je podla mna super a nie je ani vobec drahy
a do vody sme kupili normalne v obchode sa mi zda ze v kauflande taku kacicku

andrea142
27. jún 2011

pre bábätko podľa mňa klasická rýchlobežka a do vody buď tie klasické čo sa dávajú do vaničky alebo od aventu meria aj vodu aj teplotu v miestnosti ( stojí okolo 20€ )

mirka212
27. jún 2011

ahoj , my pouzivame na meranie teploty digitalny s ohybnou spickou, stal 4 eura a som nadmieru spokojna, a do vanicky pouzivame taky obycajny co sa predava do vanicky taku rybku alebo co to je. ale ja uz ho ani nepouzivam uz voiemodhadnut tu teplotu vody, manzel ho este pouziva ked kupe malu🙂

alexis13
28. jún 2011

ja používam teplomer čo meria do 10sek, z ohybnou špičkou, digitálny, a vodu meriame digitalnym teplomerom čo používame obyčajne ked mame horučku =D

simonavanova
28. jún 2011

tiež používame digitálny za 10sek. s ohybnou špičkou(našťastie sme ho použili len raz) a na vodu z DM drogérie teplomer do vody s rybičkami, ale teraz pri druhom bábätku som ho použila asi 2x, lebo to už viem odhadnúť 😉

zuzkaab
28. jún 2011

my používame digitálny teplomer do uška, teplotu zmeria cca za 3 sekundy, dá sa použiť, aj keď dieťa spí.Bol síce drahší, ale my sme spokojní. Do vody sme používali obyčajnú rybičku, ktorá sa dá kúpiť v každej drogérii

ela007
28. jún 2011

My pouzivame digitalny, ale moc spokojna nie som...a klasicku rychlobezku uz zial neviem zohnat :( ak by mal niekto navyse, kludne sa ozvite, rada odkupim... 🙂

annie13
28. jún 2011

my sme mali ten do uska drahy bol strasne ale neboli sme s nim spokojny musis sa to naucit pouzivat, ukazoval ze mala nema teplotu a pritom doslova horel, je hodeny v supliku a pouzivam normalny za 10 sekund a spokojnost
a do vodicky rybicku z DM ale mame aj digitalneho slonika z detskeho obchodu

lazarova08
29. jún 2011

My mame teplomer ako cumlik. Alebo do uska co zmeria teplotu za 06sek.

cukor
29. jún 2011

my máme tiez digitálny do uška.velmi sme s ním spokojní,je velmi praktický a hlavne velmi pohodlne a rýchlo s ním zmeráš teplotu.odporúčam♥

gretkab
29. jún 2011

My mame klasicky digitalny detsky (taky co zmeria asi za 20 sek), uskovy a bezdotykovy. U nas je asi najpresnejsi uskovy, ale tak zas nikdy nemam istotu, ze som sa do uska trafila spravne. Ten klasicky digitalny nasim detom pod pazuchou meria asi o stupen menej, ako realne maju (v ritke meral s odcitam 0,5 stupna asi najpresnejsie) a ten bezdotykovy meria nasim detom zhruba o stupen viac, ako realne maju (cize ked su ok a mali by mat cca 36, tak maju cca 37). Ale ten bezdotykovy je jednoznacne najjednoduchsi na pouzitie, rychly a ani v noci dieta vobec nebude, staci priblizit k spanku a zmerat. A kedze mam u svojich deti odsledovane, ze im meria o cca stupen viac, tak si ho normalne odcitam. Cize ak by som mala nurofen dat od 38, tak ja ho davam od 39. V kazdom pripade ho teraz ale pouzivame uplne najviac (viac menej sme skoncili len pri nom).

lucka1987
29. jún 2011

do vody som si kupila taku kacicku na meranie teploty.. ale myslim si ze skor to dohadnem rukou (predlaktim) a na meranie sme kupili teplomer s ohybnou spickou, zmera teplotku za 10 sek.. tak uvidime ako sa osvedcia

slaurinka
21. júl 2011

ahojte baby... potrebovala by som poradiť ohľadom teplomerov... mám okukané dva http://www.pricemania.sk/katalog/starostlivost-... alebo http://www.pricemania.sk/katalog/starostlivost-... ... prosím poraďte mi, máte s niektorým skúsenosti??

maryanna
21. júl 2011

@slaurinka urcite ten druhy, aj do ucha aj na celo........my mame taky ale inu znacku a v uchu sa meria super, rychlo a presne, kym na cele to je vzdy take....nemusi to byt presne, staci ze odmeras na inej casti cela a uz je uplne ina teplota, staci aby bolo dieta trosku nahriate alebo co a uz mas skreslenie......cize jednoznacne ak tak do ucha......
inak my sme doteraz ficali na klasickom digitalnom (pod pazuchu, do zadku) az teraz sme kupili ten do ucha a na celo, meria aj teplotu tekutin, povrchu telies a podobne.............ale stale si myslim ze obycajny digi pod pazuchu je naj, resp do zadku....

abbie
23. júl 2011

my mame teplomer do ucha a sme velmi spokojni s nim ... do 2sek. zmerana teplota a meria presne

dankamat
23. júl 2011

Ja mam teplomer 10sek. s ohybnou spickou a je super.

timusi
27. júl 2011

Mali sme horúčky až do 39,9 - utekala som kúpiť teplomer na čelo a nedám dopustiť. Meria presne - odskúšané, nameraná teplota zodpovedala nameranej teplote sestričkou na ambulancii. Jednoznačne aj v noci u mňa teplomer vyhral. Malá bola táka vystresovaná, nedovolila sa ani na mm priblížiť klasickým. Naozaj super vec.

sharmana
27. júl 2011

každé dieťa je iné, teplomer do uška by bol super, keby moja malá dovolila, aby som jej ho tam vložila, len čo sa priblížim, začne sa mykat... ale myslím že meria presne... do zadku digitalny použivame najčastejšie, ale už aj to malej začalo vadiť a začne sa mi vytrhávat a hýbat... rozmyšlala som o tom bezdotykovom teplomere, ktory použiva aj malej lekárka, ale neviem či sú s nim mamičky spokojné 😉

annaopialova
8. okt 2011

ahoj ja mam dikitalny a som spokojna

petruci6
8. okt 2011

digitalny s ohybnou spickou,v ritke namerane je najspolahlivejsie

nelicefo
8. okt 2011

@kristina22 http://www.tpd.sk/katalog/drobne-spotrebice/tep...
Beztodykové sú najlepšie. A môžeš s nimi odmerať aj napr. teplotu vody.

7bodka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ducci
24. okt 2012

my mame teplomer, ktory mozes strcit do ust, zadocku a uplne v pohode, mala sice chvilu place, ked jej ho dam do zadku ale kedze je to asi 10 sekund, tak sa to da vydrzat

sachmetttt
24. okt 2012

ja si myslím že tie dotykové su zbytočné..my používame obyčajný do prdelky s ohýbajucou špičkou druhý do pusinky digitálny..ale ešte sme ten dio pusinky ešte nepoužili my meriame cez prdelku 🙂)

sjuz
24. okt 2012

no my sme mali aj normalny digitalny ale ako mala rastla tak meranie teplloty bol pre nu stres. zhruba od 6 mesiacov sme mali problem jej odmerat. Takze sme kupili bezdotykovy a meriame na celicku. Je to parada, lebo lahko zmeriam aj ked mala spi, takze ja som velmi spokojna.

chloe001
9. jan 2013

My mame Topcom na meranie na cele aj v usku, odmeria aj vodu a teplotu v miestnosti. Do istej doby, kym som s nim merala len teplotu vody, som s nim bola spokojna, ale raz mala vrela ako brambora a nameralo jej to 35,8, takze mu uz neverim. Raz odmeria tak, raz tak. Mozno to meranie v usku by bolo presnejsie, ale zase mala sa vrti. tak uvazujem, ze kupim taky, co meria v zadocku teplotu.

sea23
9. jan 2013

ahoj,ja som najskor kupila digi do uska,ale maly sa ho boji,tak som sa poucila a investovala do toho na celo,do sekundy je teplota odmerana a maly sa na tom smeje...

stanislavao
9. jan 2013

moja skusenost s teplomermy je taka, ze kazdy meria inak. a najpresnejsie aj tak nameria klasicky ortutovy. minule o tom aj v telke hovorili, ze tie vsetky digitalne teplomery nemeraju presne. treba sa v lekarni asi opytat, aby bol kalibrovany a tym presne meral.

miselkat
9. jan 2013

ahoj, do vody mame klasicky zvieratkovsky z drogerie, kupila som aj z Lidlu digitalny, ten meria na cele alebo do ucha, a ak som si nie celkom ista teplotou maleho, meriam mu normalnym digitalnym pod pazuchou. Zatial sme do zadocku nepouzivali, nastastie nebol dovod.