Ulitka pre bábätka

lunas
27. máj 2012

Ahojte, čakám druhé bábätko o dva mesiace a rozhodujem sa kúpiť ulitku - zavinovačku pre bábo. Moc som o nej čítala (prečítajte si: http://www.ulitka.sk/sluzby/) a vzhľadom nato, že moja prvá dcérka mávala problémy so spinkaním a kolikami, chcem to vyskúšať teraz pri druhom. Máte niekto skúsenosti s takoutou ulitkou? Funguje to naozaj, že bábo je kľudnejšie, keď je v nej zabalené?? A aká značka! Sú nejaké Red Castle alebo Miracle Blanket alebo čo šije pani Janka H. z Košíc? Prosím popíšte. Ďakujem.

hajanka
27. máj 2012

@lunas odporucam SwaddleMe blanket Summer (alebo Bio), zn. Kiddopotamus, babetko je v nich krasne zavinute (na telo), najlepsie na nich je, ze zavinocka sa krasne prisposobi krivkam a obrysom babetka, su priedusne, ale zaroven udrzia babetko pekne v teplucku. Su vyrobene zo 100% bavlny.

Poskytuje pohodlie a pocit bezpecia a je vrelo odporucana pediatrami v USA.
Upokojuje dietatko, predchadza stresu a zmiernuje symptomy koliky tym, ze vytvara pre dietatko podmienky podobne podmienkam v matkinej maternici, kde bolo dietatko vzdy v bezpeci a uzko spate s matkou.
Zabalenie zaroven znizuje ´lakaci reflex´, ktory moze dietatko prebudit a rozplakat. Je praktickym pomocnikom aj pri krmeni.Zabezpecuje jednoduchu vymenu plienok - telicko a ruckicky ostavaju zabalene. Je ju mozne pouzit aj na cestach. Ma velmi prakticky otvor na pasy autosedacky, takze Vase dietatko moze byt pohodlne zabalene i pocas cesty v aute ci pri noseni v tzv. vajicku. Jednoducho prevlecies pasy cez otvor ulitky, pohodlne do nej ulozite dietatko, pasy zapnete ako obycajne a nakoniec zabalite ´kridelka´ ulitky okolo telicka dietatka.
Mali sme takuto, summer.

kokorunecka
27. máj 2012

Ja som kúpila Swaddle me Summer, ale malinká v nej nechcela byť.. Revala viac jak bez nej 😀 😀
Ponúkam teraz na predaj.

hajanka
27. máj 2012

@lunas este by som chcela dodat co som zabudla 😅 ze nie kazde babetko je rado zabalene, tak ho netreba do toho nutit, ale vacsina ano 😉 tak treba asi len vyskusat 😉

hajanka
27. máj 2012

@kokorunecka naraz sme pisali, skoro to iste 😉

kokorunecka
27. máj 2012

@hajanka Akurát pozerám, že som teraz jak nepodarená kopírka 😀 😀 😀

kukujka
27. máj 2012

@lunas moja mala nechcela byt ani v zavinovacke tak si viem predstavit ako by revala aj v tejto ulitke.zalezi od dietata co sa mu paci niektore deti nezansaju byt zavinute a zabalene

michelllka
27. máj 2012

@lunas ahoj, ja pouzivam ulitku uz 4 mesiace a neviem si vynachvalit, aj ked na zaciatku velmi nechcela, potom uz bez nej nezaspi. minuly tyzden bolo malickej dost teplo(ma exzem a ked sa spoti je nervozna, takze ju vzdy musim obliekat tak aby sa nespotila) a tak som ju dala len do spacieho vaku a katastrofa, bola hore kazdu pol hodinku, akonahle som ju dala do ulitky spinkala kludnejsie. Material aj farby na vyber su skvele, velmi odporucam ulitky od pani z Kosic(stretla som sa z nou aj na predporodnej priprave, je velmi mila a ochotna)

ivkamaco
12. jún 2012

@michelllka ahojky,ma ta pani z kosic aj nejaky shop?alebo daju sa niekde pozriet jej vyrobky?dakujem ivka

michelllka
12. jún 2012

@ivkamaco ja som sa snou stretla pocas predporodnej prip. predava aj cez minibazar ale tu je jej stranka,kde si to mozes prezriet a objednat. http://www.ulitka.sk/

luciferkax
12. jún 2012

ja som síce túto vecc nepoužívala, mala som klasickú zavinovačku a v lete do trocha elastickej deky - čiže bol zamotaný pôvodne ako v tomto 😉 jemu sa to velmi páčilo, doteraz takto zaspáva a to má 15 mesiacov :D :D :D

ivkamaco
13. jún 2012

@michelllka velmi pekne dakujem, 😉

norcima
13. jún 2012

@lunas My sme na zaciatku pouzivalil zavinovacku klasicku na zavazovanie, no postupne ako sa oteplilo a malicka zacala byt sikovna a vytahovat si rucicky, s ktorymi neustale budila samu seba, tak sme presli na red castle a pouzivame ju este stale, lebo ked ma betka ruky volne, tak sa budi a nevyspi sa ani ona a ani my. Zavinuta pekne spinka a je pokojna a spokojna 🙂

ivkamaco
15. jún 2012

@norcima ahojky, takze dalsia spokojna s ulitkou?takze som rozhodnuta ju urcite objednat, ale chcela by som sa opytat, paci sa mi aj tato cervena zavinovacka, uz som ju aj nasla na nete, asi ju tiez objednam, len by ma zaujimalo, ci je vystuzena a ci ste ju uz skusali prat, ci nepustia farby? dakujem , s pozdravom ivka

norcima
15. jún 2012

@ivkamaco ta zavinovacka je pekne pevna, aj teraz mavam malu na nej len tak polozenu a dobre sa mi v ej prenasa napriklad ked zaspi tak ju s nou prenesiem do postielky a spi na nej, dobre je ze sa da zaviazat a babatko je pevne zabalene a je tam aj suchy zips, ale ten som moc nevyuzivala, skor som ju pevne zaviazala 🙂. Uz som ju aj prala na 40 a nepodarbila sa, farby su rovnake, ale tiez som trpla v akom stave vyjde z pracky 😀

ivkamaco
15. jún 2012

Aha super, dakujem velmi pekne za info 🙂

perla100
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinka323
10. sep 2012

@hajanka chcem sa poradit, zvazujem nad ulitkou swadle me ,ale flisovou, narodi sa nam babo v januari, myslite, že mu nebude v tom moc teplo?? my sme pri malom pouzivali red castle,ale on bol majovy tak som kupila letnu, uz ani tu nemam, predala som ju, tak rozmyslam, že jednu kupim tenku a pripadne babatko este vlozim doo flisovej ulitky ,potom do fusaku a mozme ist von. Malo by byt spokojne. zvazujem bud tu fusakodeku co sa dava aj do autosedacky, ale asi ta ulitka je lepsia.Viete poradit? diky moc

hajanka
10. sep 2012

@tinka323 ahoj, urcite mu v januari nebude horuco, zalezi od toho, ako teplo v byte budete mat, ale v tomto obdobi predpokladam, ze kazdy rodic babetko zakryva/zavinie. Ak zvasuje pouzivat aj von, tak by som ho dala este s ulitkou urcite do fusaka. Uz len zalezi od toho co viac preferujes, ci deku, ci tuto ulitku. V swaddle bude krasne "snuggle as a bug" a bude mu fajne teplucko. Jedine minus ulitky je asi to, ze vydzi len par mesiacov, pricom decku mozes vyuzit aj neskor. Tak uz ako ti pasuje 🙂

jessey
23. dec 2012

@ivkamaco a prosim ta kde si nasla tu zavinovacku cervenu. tu by som chcela aj ja. dakujem🙂

ivkamaco
23. dec 2012

@jessey ahoojky ja som ju kupila na MMB urcite ich este maju skus popozerat, ta pani ich ma vela aj ine farby

jessey
23. dec 2012

@ivkamaco dakujem:-!

dejna20
27. dec 2012

baby moze sa ta zavinovacka pouzivat aj pre letne babatko. novorodenca v juli?
neupecie sa v tom?

iffka2002
27. dec 2012

@dejna20 Su rozne hrúbky, ta najtensia je okej, urcite tensia ako perinka, vhodna aj na leto.. my sme to pouzivali od augusta a v pohode..

dejna20
27. dec 2012

@iffka2002 ta sweadle me summer bude asi okej?
ja myslim hlavne na vecerne spanie.

iffka2002
27. dec 2012

@dejna20 my sme mali zavinovacku ktora sa volala Miracle blanket od firmy red castle, a ta bola uplne tenulinka. Da sa kupit online- my sme ju kupili v ba v jednom obchode..

chloe21
12. feb 2013

ahojte baby.. prosím o radu. Teraz čakáme naše prvé bábo a veľmi sa mi páčia ulitky. Našla som ich na stránke originalbabyshop.eu a od pani z KE ulitka.sk. Kde ste ich kúpili vy? Rada by som si ich pozrela aj priamo v predajni. Viete o niečom? Ďakujem za každú radu 🙂

martina05
12. apr 2013

@hajanka ahojte chcela by som sa poradiť... dieťatko čakám koncom augusta - nebude mu vo verzii zavinovačky Summer zima?? existujú aj iné verzie???

hajanka
12. apr 2013

@martina05 zalezi od toho ake bude pocasie 🙂 su aj ine verzie, okrem Summer napr. BIO bavlna, ale su aj zimne, teplejsie verzie 🙂

meg_junova
4. máj 2013

Ahojte maminky, mame 9 mesiacov a zatial viazeme elastickym pasom, ale maly uz nabera na sile a rozvazuje sa. Nemate niektora skusenosti s tym, ako dlho sa daju ulitky pouzivat?