Ako bojovať s primitívnymi ľuďmi v ženskom kolektíve?

sunshineka
14. aug 2014

Zienky ako sa viete obrnit voci stupidnym ludom?Pracujem v zenskom kolektive,je nas vyse 30 a nepriala by som takyto kolektiv ani najhorsiemu nepriatelovi.Ja osobne som bola vzdy clovek,ktory zachranoval slabsich,zastaval sa tych,ktorym sa posmievali... neviem spracovat v sebe to vecne ohovaranie,kydanie jedna na druhu.konkretne mam najvacsi problem s kolegynou,s ktorou sedim v kancli.neviem ju uz vystat.podla nej je kazdy primitivny,kto ma iny nazor ako ona.nemam uz ani chut chodit do prace.denne pocuvam od nej nepriame ponizovanie od nej na moju adresu.doteraz som to zvladala s usmevom,ale dnes mi praskli nervy a na plnu hubu som sa vyjadrila.zastala som sa jednej kolegyne,tak madam odisla z kancelarie urazena,ze ona sa so mnou bavit nebude.ako mozu take puce behat po svete?zazili ste nieco podobne?stale si len hovorim,ze aj takyto ludia su v mojom zivote dolezity,aby ma posunuli dalej

mimka11111
14. aug 2014

@sunshineka áno,zažila som a to som s dotyčnými osobami ani nesedela v jednom kancli, ...žial bola som len nútená s nimi spolupracovať telefonicky.......ženy sú zákerné a závistlivé, samozrejme česť výnimkám...všeobecne je známe, že v ženskom kolektíve sa pracuje horšie,ako v mužskom.....na tvojom mieste by som dala kolegyni najavo, že ma nezaujímajú tie jej výlevy a kydy.........u mňa v práci to bolo podobne,ako som už spomínala....nejak som to ale riešila " jedným uchom von a druhým dnu", nakolko som cez ich papulky bola roznosená po celej firme.....možno som mala šťastie na šéfa, neviem....ale on neriešil nejaké babské kecy,ale len moju prácu......a tie dotyčné dámy potom išlo rozhodiť od jedu 😀

mirkava
14. aug 2014

@sunshineka nebojuj, nevšímaj, ignoruj.... 😉

mimka11111
14. aug 2014

@mimka11111 vlastne opačne " jedným uchom dnu,druhým von "... 😀

marionmarion
14. aug 2014

zacni kolegynu lutovat...musi byt velmi nestastna, ked jedina vec co jej dokaze urobit radost, je ublizovat inym... 😒

mawka
14. aug 2014

@sunshineka hej, zazila som na oddeleni v praci. bolo mi z kolektivu na grcanie. jedno oddelenie rozdelene na dve casti a panovala tam atmosfera na zabitie.. intrigy, ohovaranie, kazda nova kolegyna, ktora prisla bola ohovorena, aj ktora odisla ohovorena, falos strasna. Ked clovek chcel posobit ako sestra so srdcom, tak sa tam normalne vysmievali, ze to prenahanas, ci ti ne*ebe alebo za chrbtom ohovaracky aka si j*bnuta a ako prehanas. Normlane tam snorili do sukromia, aby mohli nieco vytiahnut, no des a hruza. som rada, ze nemusim byt uz sucastou takeho "tímu"... a teraz ma ohovaraju zase lebo som mala gule odist, tak zase ma riesia, aj rok po odchode. som sa minule nad tym pozastavila, aki dokazu ludia byt skutocne primitivni. paradoxne, najviac si rozumiem s tou, s ktorou sme sa raz velmi pohadali, boli sme az mrazivo uprimne voci sebe. nebolo to pekne, ale sme si to aspon vyrozpravali a nemuseli sme jedna druhu riesit za chrbtom.
ale vies co, to je aj tu na konikovi. vzajomne sa tu pozna kopa ludi a aj tak sa najde stale kopa tych, ktore ohovaraju a vobec ich nenapadne, ze ohovaraju pred dotycnou a ta dotycna ohovaranu pozna. aj tu su intrigy. aj tu najdes take "dobre duse", ktore lezu az do sukromia a snazia sa ta vypatrat kade mozne len aby si nieco dokazali a nakydali. to su podla mna ludia, ktori si nieco tymto kompenzuju.... mne sa najhorsie spolupracuje so zenami... cisto zensky kolektiv je samovrazda...

adriana1980
14. aug 2014

@sunshineka satčí sa pozrieť na niektoré diskusie na mk a je ti ro jasné. Tu sa tiež niekedy nachádzajú veľmi "inteligentné" osoby 😒

janinah
14. aug 2014

urazena madam sa nebude baviť s tebou a ty sa nemusíš baviť s ňou,len pracovne čisto profesionalne, nie že ťa napadne sa jej ospravedlniť alebo situáciu vysvetľovať,že ty si to tak nemyslela...také osobyžijú z toho,že iný sapre nich trápi a trpia,ak ten iný ich má na háku a ignoruje ich,takže ako radi
@mirkava ignore

mima4
14. aug 2014

@sunshineka a prečo chces bojovat s primitivnymi ludmi?
proste ignoruj, rob si svoju pracu, neries hluposti

saska.t
14. aug 2014

pre hlupaka kazdy hlupy (forrest gump), hned by som jej to pleskla do ksichtu a viac sa s nou nebavila....

celasapremenim
14. aug 2014

nevies si vybavit presadnutie?

sunshineka
autor
14. aug 2014

@mimka11111 vies len ja mam pocit,akoby bola bosorka.normalne sa citim zle v jej pritomnosti a je mi neprijemne,ked chujoviny o mne rozsiruje.vymysla si a podobne.vzdy mi bolo a v podstate este stale mi je jedno,co si o mne ludia myslia,ale toto ma zacina nicit.doteraz som robila len s muzmi a toto je na moju psychiku privela.hladam si novu pracu,dufam,ze sa mi to co najskor podari.

sunshineka
autor
14. aug 2014

@marionmarion ona je nestastna.len vsetkych naokolo presviedca,aka je uzasna a neprizna si nic

sunshineka
autor
14. aug 2014

@janinah ospravedlnovat sa urcite nebudem a zaco?zato,ze som sa zastala kolegyni,ktoru ponizovala a nemala pravdu?mas pravdu,nebudem sa trapit,nestoji mi za to.

dudika11
14. aug 2014

ja som mala tiež takú kolegyňu,ktorá zožrala všetku múdrosť sveta, všade bola, od všetkého má klúče.... vždy ohovárala tú, ktorá nemala akurát službu a na druhý deň by jej aj práškový cukor fúkala do riti. neskôr som zistila,že to bola v našom "kolektíve" bežná prax. Akože baby fakt som ich prirovnávala k našim sliepkam v kuríne. Čím väčšia sliepka, tým viac sa jej pchali ostatné. Už som si veľakrát pripadala, že ja som tá divná keď medzi ne nezapadám. Chodila som do práce tak ako ty, s odporom. Fuj, až mi bývalo na zvracannie.Časom som si uvedomila, že mi jej je vlastne ľúto, žila len z tých jej vytvorených fantasmagórií o je dokonalom živote. No a vrchol všetkého bol, že keď som prestúpila do druhej práce tak tam to isté 😀 nakoniec som dospela k tomu, že ženy by nemali spolu pracovať 😀 nerobí im to dobre 😵

jana_eyre
14. aug 2014

@sunshineka s primitivnymi ludmi sa bojovat neda, pretoze "debilovi nevysvetlis, ze je debil"..
jedine co sa da, je ignorovat..

som taka rada, ze som na materskej, fakt mi praca a takyto kolektiv vobec, ale vobec nechyba 😀

jajka257
14. aug 2014

@sunshineka aj ja mam taku v praci, no co ti poviem, super nalada. Rada nejestvuje, ak si nebudes vsimat, si na rade a mozno to skonci tak, ze vlastne si ty ohovarala. Ja som momentalne vyhlasila otvoreny boj. Cokolvek povie, budem prezentovat dotnutym priamo pred nou, vsetko, co pokasle , budu vsetci vediet. Pod heslom aky pozicaj, taky vrat a ci viac vratim, tym budem lepsie spat, za to, co vsetko mi uz spravila si zasluzi a mne dosla trpezlivost.
A tie pocity, prejav manipulatora, treba mu ukazat, kde je jeho miesto.

sunshineka
autor
14. aug 2014

@dudika11 vies,co je najsmutnejsie???ze ona neveri ludom,ze su stastni.proste,ak je niekto stastny,zacne ho presviedcat o opaku

mircalla
14. aug 2014

@sunshineka Marcus Aurelius povedal: Ked uz nemozes zmenit dany stav ci sitaciu, musis zmenit tvoj postoj k tomu....Bud to ignorovat alebo zmenit zamestnanie. S primitivizmom sa bojovat neda.
Mne sa priznas sa vzdy lepsie robilo s muzmi....

mircalla
14. aug 2014

@sunshineka Nastasie som mala asi cely zvot stastie a asi na jednu vynimku som mala super kolegov....

stano4000
14. aug 2014

@sunshineka zazivat to budes cely zivot... 🙂 nechaj to tak, nemusis byt kamoska s kazdym... pre niekoho budes primitiv cely zivot a ohovarat ta bude... nic s tym neurobis... otvorenie si huby na plne vrata to len zhorsuje...

mozno to znie negativne ale je to tak... pre svoje dusevne zdravie sa nauc to ze nie s kazdym vyjdes a vsetko co sa okolo teba o tebe vrzne je dolezite! dolezite je to ze si urobis svoju robotu, zavries dvere v robote a ides domov kde mas okolo seba ludi na ktorych ti zalezi....

vela stastia prajem!

marionmarion
14. aug 2014

@sunshineka neprizna...to je typicke spravanie zakomplexovanych ludi...ona sa musi tvarit ze je uzasna a vsetci okolo uzasni nie su...lebo ak by si pripustila ze to nie je pravda, tak sa nervovo zruti...ona sa tym ohovaranim, ironiou, sarkazmom, intrigami vlastne brani, je to iba maska, manever ako odputat pozornost od svojej vlastnej nedokonalosti...
moznot ti pomoze ju pochopit, aby si sa dokazala nad jej reci povzniest...ak nie, tak ti neostava nic ine, nez zmenit pracu...

katarinamarkova
14. aug 2014

@sunshineka
hmmm...ved to.....s normalnym clovekom sa aspon krasne rozumne konstruktivne pohadas 🙂
s primitivom sa ani rozpravat ani hadat neda.
mne vzdy pomohlo takych ludi z dialky obchadzat....a ked uz sa stalo.....povedat si, ze ona v podstate za to nemoze ze nechape, priroda jej IQ, EQ moc nenadelila.

pemizb
14. aug 2014

V kazdej praci nieco najdes....vzdy sa najde nejaka dobra dusa. Pamataj: do prace sa nechodis mat rad, do prace chodis pracovat. Chapem....kolektiv je dolezita vec, atmosfera vplyva nielen na cloveka ale aj na jeho vykon. Nauc sa ju brat taku aka je. Asi ju nezmenis a minat zbytocne na to energiu je o nicom. Povedz si aka si ty stastna zena, ze nemusis riesit vsetkych....ktovie co ona vsetko prezila a mozno aj este stale preziva...mozno by nik nehcel byt v jej kozi a ona len vsetkym okolo zavidi ich zivot....mozno ona nema take stastie ako ty...ze je spokojna so svojim zivotom....ale to uz je o jej postaveni sa k zivotu. 🙂

bonaqa2013
14. aug 2014

Počula som o tom, aké sú ženské kolektívy. Ale aj v mužskom kolektíve nájdeš žabomyšie vojny. Tam zas chlapi neznesú ak má žena vyššie vzdelanie . Osobná skúsenosť. No a niektoré otvorené návrhy na sex - to mi tiež pripadalo ponižujúce.

asfodelka
15. aug 2014

@sunshineka je uplne jedno ci je kolektiv velky alebo maly. robila som v kolektive 60zien. hotova pohroma. snazila som sa vychadzat s kazdym kto mi prisiel do cesty ale kolektivu sa to nepacilo. vela zien mi povedalo rozne veci a ked sa prevalili automaticky som ja roznasala klebety, aj ked to neslo odo mna. len dve veci su nekonecne. vesmir a ludska hlupost.... po 4rokoch som jednoducho odisla a nie len kvoli kolektivu. este aj rok po tom som pocula od byvalej kolegyne ze ma ohovaraju. isli sa tam zozrat "od lasky".
presla som do maleho kolektivu a poviem Ti niekedy staci aj jedna osoba aby bol kolektiv zly 🙂 to uz bolo a nastastie teraz mam zlatu kolegynu. chce to trpezlivost. na zle odpovedat usmevom a vela zabudat.
a ak sa zastanes kolegyne a ona sa urazi znamena to ze proste mas pravo na svoj nazor a ona ostala v mensine a nevie sa s tym zmierit. myslim ze horsie je na tom ona. ak si bude vyrabat nepriatelov ostane sama.

katarinka2010
15. aug 2014

Mne sa osvedčila najviac...ignoracia v kombinacii s nadlahčenou uprimnostou.....čiže ak je to znesitelne ignoruj... ak neznesitelne tak zareaguj....ja som tiež tak minule kamaratke už povedala.... v debate...tak uprimne ale s usmevom...ju to až sakočilo...lebo čakala že budem s nou suhlasit a ohovarat.....som si ista že ma potom poohovarala ale nevadi mi to,.... Ohovaraniu nezabraniš.... Ale zasa ja ak sa dozviem že ma niekto riešil tak pri najbližšom stretnuti sa tej osoby opytam ako to myslela.....to su potom vyrazy 🙂 🙂 zabudne aj ako sa vola 🙂 Ja som ale divna osoba ....tieto intrigy išli vždy v kolektivoch mimo mna.... aj ked vždy sa nejaka našla...ja som si to vybavila....slušne som sa opytala ...a najlepšie ak je okolo vela ludi....

sunshineka
autor
15. aug 2014

@bonaqa2013 ked som robila s muzmi uz mi niekedy tie chlapske narazky vadili a niekedy som si veruze priala,porozpravat sa v praci aj o zenskych veciach.nuz moje prianie sa naplnilo 😀

stanislavao
15. aug 2014

@sunshineka nevsimat. jasne dat najavo, ze ju pocuvat nebudete, ze vas tie reci nebavia. povedzte jej, nech ohovara niekde inde, ze vy to pocuvat nemienite. nebavte sa s nou. poznam takych ludi a ignoracia je jediny ucinny liek. naozaj je zensky kolektiv omnoho horsi, ako muzsky. muzi sa dotahuju, maju blbe reci, ale nikoho neurazaju, neohovaraju a pod. kdezto zeny sa vyzivaju v tom, ked mozu ohovarat, klebetit, ponizovat, urazat a hlavne toho, kto tam nieje. a len co sa otocite, ohovaraju vas. smutne, ze?

babulka82
15. aug 2014

@sunshineka najlepšie je ignorovat a nebojovat ,proste jednym uchom dnu druhym von.Aj ked to bude zo začiatku tažke ale naučiš sa to .Aspon sa tak tvar že ta to nezaujma a nereaguj na to,proste sa pousmej a hotovo.Je zaujmave že niektore veci/ludia nas vytačaju a iny zas vobec ani si ich nevšimneme. Ja som napr. nikdy nereišila cudzich ludi akože by ma niečo na niekom doslova vytačalo,nikdy som sa nedopočula že som ohovarana atd. Asi preto že som to nikdy neriešila a ked by ma aj niekto ohovaral tak nech si ulahodi ,vobec ma taketo reči nezaujmaju.Podla mna ta tvoja kolegynka spolusediaca ma nejake problemy bud so sebavedomim,ale je zakomplexovana a zavistliva ,proste neveri že niekto sa ma naozaj uprimne dobre. 😉

jalito
15. aug 2014

Ja tu v práci mám tiež kolegyňu, ktorá je tak úžasná a tak sa stavia do popredia, ide o to, že nikto sa s ňou nebaví, lebo do všetkého kydá a podobne. Našťastie to neliezlo na nervy len mne, ale i ďalším kolegyniam, no baby jej to neboli schopné povedať do očí, až na mňa. Išlo o to, že som pracovala na jednom zákazníkovi, ktorý od nás odoberá nápoje a ona sa mi začala rýpať do práce. Poslala som ju do príslušných medzí... A ona mi na to povedala: "Tak ja sa s tebou nemusím baviť!" a urazila sa. Povedala som si, že mne to chýbať nebude a aj keď sedí pri mne, za celý pracovný deň spolu neprehovoríme ani slovo. Rovnako, ako ostatné kolegyne, nikto sa s ňou nebaví. Je to obyčajná vychcaná krava, vychcaná ako diera do snehu a najhoršie na tom je to, že by to do nej NIKTO nepovedal.

Samozrejme sa čudujem, ako može pracovať v kolektíve, kde ju nikto neznáša, ale ona vlastne chodí s naším nadriadeným, tak vlastne prečo nie...