Ako sa píše výpoveď?

lulu19
7. okt 2008

potrebovala by som poradit ako mam napisat vypoved folmular dakujem

ooo
7. okt 2008

ked to zagooglis, tak ti vyhodi kopec formularov... preco to ale nenechas na zamestnavatelovi? ved aj oni ti tu vypoved mozu napisat, len im povedz, ci dohodou alebo ako...

ale inac nieco najdes tu:
http://vaza.sk/Vzory/Pracovn%E9_pr%E1vo/V%FDpov...
http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/formular-vy...
http://www.porada.sk/t3984-chcem-dat-vypoved.html

lulu19
autor
7. okt 2008

vies ja mam takych blbich veducich v robote oni tvrdias ze mozem dat vypoved az ked sa niekto druhy najde ale to moze trvat aj pol roka tak preo ze ked dam ja tak o 2 msiace mozem odist nie?

ooo
7. okt 2008

lulu - jasne, pokial to tak mas v zmluve, tak ta tam dlhsie drzat nemozu. je to blbost, co ti povedali. zo zakona to tak nemoze byt

lulu19
autor
7. okt 2008

no ved preto a neviem tam hore co mam napisat ze nemo prezvisko adresa to moje udaje jaj ja som taky anitalent na toto vies u mna v robote totam je strastne a este k tomu musime plartit aj manka a to je aj 10 tisit 5 a tak

ooo
7. okt 2008

aaale, ved to nejak spises. skus podla toho prveho linku, co som ti poslala, tam mas vsetko co potrebujes, len si pozri v zmluve, aku mas vypovednu dobu a podla toho to tam napis alebo nechaj tak, ako to je

lulu19
autor
7. okt 2008

ahoj dakujem už som to napisala dufam ze je to dobre

ooo
8. okt 2008

lulu, ako? vypoved podana?

alexandra
9. okt 2008

lulu posli mi to do IP, pozriem sa na to (pred MD som bola personalny manager) 😉

danu
23. okt 2009

januska31 • 19. okt 2009 o 10:01
Ahojkajte mile poradkyne! potrebovala by som poradit ako mam napisat vypoved z mojej strany dohodou. dakujem velmi pekne za radu a prajem pekny den! januska

kisska • 1d, 24tt • 19. okt 2009 o 11:20
Tymto ziadam o rozviazanie pracovneho pomeru - dohodou, ku dnu......... Za doterajsiu spolupracu dakujem, .....

a nechat si to od niekoho potvrdit, ze s dohodou suhlasi a tu verziu si nechat 😉 Nezabudni na dnesny datum a podpis 😉

gapa • 2d • 19. okt 2009 o 12:15
Osobne dávam prednosť formulácii, .... ukončiť pracovný pomer dnom xx.xx.xx, lebo pri formulácii ku dnu akosi vždy musím rozmýšlať, či toto je posledný den PP, alebo už prvý den bez PP. No samozrejme aj to sa používa bežne.

Ak ide ozaj o výpoved zo strany zamestnanca (§ 67 Zákonníka práce) a nie do žiadosť o dohodu, resp. samotnú dohodu o ukončení PP podla § 60 ZP, tak môžeš napíšať, že v prípade, že nesúhlasia s dohodou, nech považujú tento list za výpoved zo starany zamestnanca. Ale ak vieš, že súhlasia s dohodou, tak je to zbytočné.

Pozor však, na dohodu nech ti okrem podpisu a pečiatky dajú aj jasné stanovisko, t.j. napíšu, že "súhlasím/ súhlasím s dohodou" a dátum.
Ak by išlo o výpoved, tam uplne stačí podpis, pečiatka a DATUM prevzatia. Tam súhlas druhej strany nepotrebuješ. Dátum prevzatia je nevyhnutný na plynutie dvojmesačnej výpovednej lehoty (od prvého nasledujúceho mesiaca)

januska31 • 19. okt 2009 o 13:23
Dakujem dievcata 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Som rada ze si mi napisala GApa na teba som dostala kontakt sem z MMb od jednej mamulky. No pravdu povediac ja vobec neviem ci budu suhlasit alebo ako lebo asi ma aj budu potrebovat lenze bohuzial ja nemam kam dat maleho tak ostavam na predlzenej Rd do 6rokov a buduci rok v septembri ju ukoncim lebo maly nastupi do skolky. A svagrina mi vlastne povedala, ze musim dat v tej firme kde som evidovana este ako zamestnankyna vypoved dohodou. A tento tyzden sa tam mam zastavit co a ako a 04.11.2009 mi konci rodicovska avlastne od toho 5.11 by som nastupila na predlzenu Rd. Tak som zvedava ako sa mi to podari vsetko vybavit a este sa ta opytam chcem si platit to nemocenske a tetuska zo socialnej poistovne mi napisala ze si to mozem vyrata sama zo sumy 295.50-1048E a ako to mam ja vediet z ktorej sumy si to mam ratat tych 4,4% ked som vlastne bola 3roky na materskej z akej sumy sa mi to bude ratat som z toho jelen. dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ragaca
28. jún 2011

chcela by som vediet ci po okamzitej vypovedi mnou mi da tu 2 mesacnu lehotu.diki

sisaha
30. jún 2011

@ragaca zalezi ako sa dohodnete. Mozes dat vypoved s dvojmesacnou vypovednou lehotou, alebo ak by si chcela skôr, je to na dohode...zamestnavatel ta mozu uvolnit aj skôr k nejakemu konkretnemu datumu.

alexandra
1. júl 2011

@januska31 Nemusis pred skoncenim predlzenej RD vobec nic riesit. Ak mas oficialnu predlzenu RD, tak Ti nemocenske aj socialne plati stat a nadalej dostavas aj rodicovsky prispevok.

@ragaca Nic take ako okamzita vypoved Tebou neexistuje, existuje dohoda o skonceni pracovneho pomeru (ta moze byt aj okamzita), a potom vypoved zo strany zamestnanca alebo zamestnavatela, kde plynie vypovedna doba 2 (resp. 3) mesiace. Pocita sa od prveho dna nasledujuceho mesiaca, t.j. ak das napriklad vypoved 30.6.2011, pocita sa od 1.7.2011, t.j. do 31.8.2011. Ak by si ju dala dnes, pocita sa az od 1.8.2011, t.j. do 30.9.2011.

orim251
29. máj 2012

dobry den.prosim vas vie mi niekto poradit ako mam podat vypoved bez toho aby som dostal 2mesacnu vypovednu lehotu?dakujem

liz_lemon
29. máj 2012

@orim251 uz zo samotnej vypovede vyplyva vypovedna doba, takze nijako sa to neda napisat
skus sa so zamestnavatelom dohodnut na ukonceni PP k nejakemu datumu

kacenka78
29. máj 2012

@orim251 ako ti bolo poradene, nerieš výpoveď (to je jednostranný právny úkon) ale dohodni sa na uzatvorení dohody o skončení pracovného pomeru (tu sa vyžaduje dohoda oboch strán , teda zamestnávateľ s takým postupom musí súhlasiť, na rozdiel od výpovede a následne plynúcej výpovednej doby)... ja som takto končila v jednej práci v piatok a v pondelok som nastupovala do druhej....

linddi
29. máj 2012

@orim251 ako píše @liz_lemon , môžeš sa dohodnúť so zamestnávateľom na výpovedi dohodou k dátumu, ktorí si určíte a v tom prípade nie je žiadna výpovedná doba.

liz_lemon
29. máj 2012

@linddi vypoved dohodou vsak neexistuje...je bud vypoved alebo dohoda

zuzkag2
29. máj 2012

@orim251 vypoved dohodou ako taka neexistuje, ale je to skoncenie pracovneho pomeru. a o to ti asi ide, nie? alebo je tu aj moznost, ze ti na miesto vypovednej lehoty vyplati zamestnavatel odstupne vo vyske 2 mesacnych platov a pracovny pomer sa teda skonci prvym dnom nasledujuceho mesiaca ( teda ak das vypoved teraz, a bude ti vyplatene odstupne, tvoj pracovny pomer skonci k 1.6.2012

linddi
29. máj 2012

@liz_lemon jasné, zle som sa vyjadrila 😀

jana177
28. aug 2014

Vedeli by ste mi prosím poradit,ako napísat výpoved,ked je manžel živnostnik a mali podpisanu ramcovu zmluvu o dielo....? dakujem

jana177
28. aug 2014

@petrouchka Ďakujem,už som čosi poplantala 🙂 ale je to podobne,ako to čo ste mi poslala 🙂 moc dakujem za ochotu 🙂

19851979
9. feb 2015

Ahojte, môžem Vás poprosiť o formulár alebo ako správne napísať výpoveď zamestnávateľovi.
- ale neviem či mi dá okamžitú alebo dvoj-troj mesačnú, alebo sa dohodneme a dá my okamžitú. Nakoľko som PN a nechcem stratiť ešte 13 dní starej dovolenky tak my prosím poradte ďakujeeeeem.....

evita68
9. feb 2015

@19851979 trošíčku v tom máš nejasno 🙂
Ty chceš napísať výpoveď a uvažuješ, čo ti dá zamestnávateľ ?.. No on asi nič, keď ty chceš skončiť pracovný pomer..
To, či skončí dohodou k určitému dátumu, záleží na dohode oboch strán.. Takže treba si to s ním prejednať, či bude súhlasiť a potom napísať Dohodu o skončení pracovného pomeru..
Ak nebude súhlasiť s dohodou, treba napísať výpoveď, bude plynúť výpovedná doba, a po nej končí pracovný pomer.