Dve súbežné pracovné zmluvy

alietam
2. sep 2014

ahojte chcem sa spytat som eszte na RD do decembra v praci ma caka vypoved rusili miesto .Dcerka je v skolke tak by som si zacala hladat novu pracu ale chcem na zmluvu a tu je problem mozem mat 2 pracovne zmluvy?lebo ja nechcem dat vypoved kvoli odstupnemu ale teraz neviem ci ma to nebude brzdit na dalsiu pracovnu zmluvu.Mozu byt dve zmluvy v roznych zamestnaniach?dakujem za info a mam sa pre istotu napisat aj na socialku ze ako to je?

liz_lemon
2. sep 2014

@alietam mozes mat aj 10 TPP subezne, ZP to nijako neobmedzuje

alietam
autor
2. sep 2014

@liz_lemon vdaka lebo niekto mi vravi ze ano mozem azase mi bolo povedane ze nie ze stara sa musi zrusit

liz_lemon
2. sep 2014

@alietam nemusi sa nic rusit, akurat pozor na nejaku podobnu pracu, aby to nemalo konkurencny charakter

saurian
2. sep 2014

@alietam
mozes mat viac pracovnych pomerov, zakonnik prace to umoznuje. obmedzenie je v tom, ze len u jedneho si mozes uplatnovat nezdanitelnu cast na znizenie zakladu dane z prijmov. tiez ako pisu baby vyssie, pozor na povodnu zmluvu, kde mozu byt zazmluvnene urcite obmedzenia, treba si zase precitat 😉

lenocka1985
18. nov 2014

Baby vedeli by ste aj mne poradiť? Som na rodičovskej. ...nastúpila som do práce, lebo ma poprosil o to zamestnávateľ, a hneď mi dal výpoveď. ...od decembra do februára mi plynie výpovedná doba, ale sedím doma (prekážka zo strany zamestnávateľa) ....riskuje sa mi nová práca, ale neviem či tam môžem nastúpiť keď som do februára vo výpovednej dobe.....

hadassah
8. apr 2015

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ? som na rodičovskej dovolenke. Do práce sa už neviem vrátiť, nakoľko moje prac. miesto je zrušené, takže, keď mi rodičovská skončí, tak by som mala dostať výpoveď s odstupným a vyčerpať si nevyčerpanú dovolenku. Hľadám si preto prácu už teraz. Neviem, či sa môžem zamestnať tým spôsobom, že v prvom zamestnaní budem stále oficiálne na RD a do nového normálne nastúpim. V prvom zamestnaní nechcem dať výpoveď ja, nakoľko po 15-tich odpracovaných rokoch mám nárok na odstupné, ak výpoveď dá zamestnávateľ. Vďaka za odpoveď.