Môžem si spätne v práci žiadať o daňový bonus?

28jaja28
3. jan 2011

ahojte kočky,mam na vas jednu otazku,moja mala ma už 10mes.moj muž pracuje.ale jeho zamestnavatel mu povedal,že s takymi "blbostami"ako je danovy bonus sa on zapodievat nemieni
firmu ma evidovanu na slovensku,ale je vyhradne v zahraniči,,učtovnička je na slovensku,tak neviem v čom je problem,,,,ale už sa nad tym nebudem rozčulovať,čo ma zaujima,je,či ked po materskej nastupim do prace si možem spätne o danovy bonus požiadať,alebo sa da on požiadat aj teraz z vynechanim manželovho zamestnavatela???dakujem vam za rady

evinarat
3. jan 2011

Ahoj, môj manžel tiež pracuje v zahraničí ale firma je slovenská.Ja som na materskej a poberám rodičovský príspevok.Robíme to tak,že ked robí účtovníčka manželovi ročné vyúčtovanie dane, tak k nemu priložím prefotený rodný list malého a dajú nám bonus za každý mesiac minulého roka.spolu je to okolo 256 euro.Ked sa vám malinká narodila napr 1.2 2010 , tak sa vám ráta aj február a bonus vám vyplatia za 11 mesiacov.Musíte si o bonus požiadať tento rok, lebo sa vracia iba za predošlý rok a nie za viac rokov naraz.

ela2710
4. jan 2011

@28jaja28 tvoj manzel ma plne pravo mat danovy bonus, odpoved zamestnavatela, ze on take blbosti riesit nebude je blbost, on je povinny mu to vybavit, mojmu priatelovi kazdy mesiac prirataju na vyplatnu pasku tychto 20 eur, 20 eur sa urcite zide kazdej rodine, a ja byt tvojim manzelom, tak na tom bonuse trvam, alebo by som riesila jeho neochotu cez urady, ked po materskej nastupis do prace, nikto ti nezaplati danovy bonus za cele tri roky, kedze sa dostava maximalne rok spatne

benne
4. jan 2011

zamestnávateľ mm je tiež neschopný, čo sa tohoto týka, takže žiadame pri podávaní daňového priznania, tento rok to už bude za dve deti 😉

claudica
4. jan 2011

Daňový bonus si uplatnite pri podaní daň. priznania manžela za rok 2010 na daňovom úrade, tak ako ti tu radili. Zamestnávateľ mu vystaví potvrdenie o mzde za rok 2010, priložíte rodný list dieťaťa a prehlásenie, že Ty si si DB neuplatňovala, keďže si na materskej. Daňový bonus je možné si uplatniť aj na predchádzajúce roky podaním DP alebo dodatočného DP na daňovom úrade, ak sa preukáže, že na tento vznikol nárok a nebol uplatnený ani u jedného z rodičov.
Takže o bonus v žiadnom prípade neprídete. Pekný deň. 😉

mircalla
1. feb 2016

@claudica Dobry den, riesim daco podobne, vidim, ze sa vyznate...mozem vam prosim napisat IP?