Netradičný spôsob hľadania práce

majulkab
4. jan 2013

využila som už všetky možné spôsoby hľadania práce, ktoré poznám ale stále neúspešne. Viete mi poradiť, ako ste si našli prácu tak trochu inak

andelok
4. jan 2013

Niektore firmy (IBM, Accenture atd.) funguju aj na principe odporucania. Cize ich zamestnanec, ktory je zaroven tvoj znamy, ta odporuci (maju na to konkretny system) a ak ta prijmu, zamestnancovi za to vyplatia odmenu. Zaroven radsej beru ludi, ktorych im niekto odporuci, nez takych, ktori sa im prihlasia sami. Pracu sme si tak nasli ja aj manzel. @majulkab

majulkab
autor
4. jan 2013

andelok, Hm o takomto spôsobe som ešte nepočula, viem že napr. finanční poradcovia takto fungujú, ale zamestnanci. No je to veľmi zaujímavý spôsob, skúsim ho využiť, ale určite to bude trvať určitý čas, kým známy to pošle ďalej, a ďalej.

liz_lemon
4. jan 2013

@majulkab aj u nas vo firme to tak funguje, za bezneho zamestnanca je odmena 500 E za veducu poziciu 1000 E, ja som tak odporucila svojho priatela
robi sa to tak, ze firma najprv musi niekoho hladat, az potom sa da odporucit konkretny clovek

m.i.r.i
4. jan 2013

@majulkab v nasej firme je to tiez velmi rozsirene takto...zalezi ale kde si..v Bratislave je to veru lahsie...teda sk si hladas pracu v Bratislave...a inak to vobec nemusi dlho trvat..pretoze tvoj zivotopis moze posunut zamestnanec bud tak, ze nezada konkretnu poziciu na ktoru ta hlasi, ale potom ma s tym HR viac prace..alebo, co je viac preferovane, ze ta prihlasi na konkretnu vypisanu poziciu...a to je ovela lepsie..ta pozicia ma rovno vypisane poziadavky, tiez bonus, ktory zamestnanec dostane ak ta firma zamestna a vydrzis tam skusobnu dobu...vtedy to ide dost rychlo, lebo ta pozvu hned na pohovor a zvlast ak si aj hned k dispozicii, tak ta mozu zamestnat velmi rychlo

sissy27
4. jan 2013

@majulkab ja som si našla v priebehu 3 rokov 2x novú prácu cez profesia.sk - asi nič netradičné, ale napriek tomu nie nemožné...neviem, v akej oblasti si hľadáš prácu, ale možno by bolo dobré prepracovať si životopis, pouvažovať, prečo ťa nevolajú na pohovory, resp. prečo všetky dopadnú neúspešne...

nanyka
4. jan 2013

ja väčšinou hľadám priamo na weboch firiem, kde chcem pracovať - úspešne 🙂

kveta
4. jan 2013

@majulkab Nastuduj si firmu. Porozmyslaj, co by si v nej urobila inak. Spocitaj kolko to firme vynesie. Hod to cele na papier. Na orsr.sk najdi adresu majitela firmy a doruc mu to aj so ziadostou o pracu. 😉

petraj03
4. jan 2013

Ja som si prácu tiež hľadala rôznymi spôsobmi, nedarilo sa. Raz som v telke videla, ,,netradičný spôsob,, hľadania práce, nejaky angličan za posledné prachy si dal spraviť bilboard, kde napísal: posledné peniaze som minul na tento bilboar, dajte mi prácu. a dal tam link kde ma uložený životopis, bolo to celkom zaujímave, len neviem či na naše pomery 🙂, ja som zas za tradičnejší spôsob, a to sú inzeráty. Asi každý pozná profesiu a karieru, ale tam sa každý deň opakujú ponuky, aspoň mam taký pocit, vždy keď tam idem tak vidím to isté. Kamoška mi raz odporučala jeden pracovný portál, teraz si nespomeniem aký, že si tam našla brigádu popri materskej. Keď to zistím tak ti majulkab posuniem ten názov. idem pozrieť.

petraj03
4. jan 2013

majulkab - už som si spomenula na tú stránku je to www.workingpark..com. Veľa úspechov v hľadaní práce.

majulkab
autor
4. jan 2013

ďakujem petraj03 idem sa tam pozrieť čo to je za stránku, možno sa tam na mňa usmeje štastie 🙂

zulusa
4. jan 2013

@majulkab Ahoj, nenapísala si, v akej oblasti hľadáš prácu. Ale na pozície ako predavačka, čašníčka, recepčná je fajn vytlačiť si svoje CV aj s fotkou a osobne obehnúť všetky prevádzky v okolí. Tam povedať, že by si mala záujem u nich pracovať a nechať tam životopis. Mám skúsenosť z obchodov s oblečením, že to funguje.

stardust
4. jan 2013

@petraj03 a nasiel si ten chlap nejaku dobru pracu vdaka tomu billboardu?

maruska24
5. jan 2013

tiež som robila vo firmách, ktoré skôr než dali inzerát na profesiu tak to išlo internou poštou zamestnancom a mali tak menej než mesiac na odporučenie nejakého kamaráta a ak uspel tak bola pre neho finančná odmena podla pozície. Na Ibm, Dell, accenture, Soitron, O2 zabudni ak neovládaš fluently english alebo sprechen deutsch, to by si na pohovore pohorela už medzi dverami ak nie hneď v telefone. A ak si všimneš, tak na profesii majú tieto firmy skoro 80% obsadenie pracovnými ponukami. Portál kariera.sk je total o ničom, na novú ponuku ak tam vôbec nejaká je, inzerujúci odpovie, že ponuka už nie je platná, lebo bola na portál zavesená neskoro. Weby firiem sú fajn ak vieš konkretne v ktorej by si mala záujem pracovať, z mojej skúsenosti však v tomto čase hľadajú buď obchodných zástupcov, grafikov, programátorov, alebo informatikov. Také ako referent, alebo asistentka skôr nie ako ano. Osobne som skúšala aj netradičné hľadanie práce a to vzala som si zlaté stránky a pekne porade som do firiem posielala životopis. Z toho kvanta, mi odpísalo presne 8 firiem, z toho 5 narovinu že nič volné nemajú a mám sledovať profesiu a tie zvyšné že nie sú personálna agentúra.
😒

vroni
5. jan 2013

@kveta, toto je idealny sposob, ako pracu NEdostat. Coby majitel stredne velkej firmy (a poznajuc x majitelov vacsich i mensich firiem) ta mozem ubezpecit, ze nikdy (a to bez vynimky) nie som ochotna komunikovat s "otravami", ktore mi cokolvek posielaju na domacu adresu (tyka sa firiem i CV). Inak neviem, co je tradicne a co nie... Inzeraty, web, personalne agentury, obvolat firmy v okoli, povypytovat sa znamych, skusit vzdelavacie institucie (obcas mavaju ponuky pre absolventov kurzov), prezentuj svoje schopnosti priamo vo vybranej firme (toto je dost specificke, ale v niektorych povolaniach sa to da, my mame systemaka, ktory sa u nas uchadzal o pracu "naburanim sa do systemu", resp. ukazkou, ako by to bolo mozne....)

majulkab
autor
8. jan 2013

Tak ľudkovia prišla som sa pochváliť, že zajtra idem na pohovor do novej práce 🙂

kiwinka
8. mar 2013

PRENAJMEM­ miestnosti­ / nechtovy­ design, kozmetika,­ masaze, pripadne­ iný napad? /+ kadernicke­ kreslo v zabehnutom­ salone BA.len seriozne­ . po jednom!, nie vsetky priestory­ naraz 🙂 kazdy priestor najom zvlast samozrejme. 280e/mesiac vsetko ostatne ide Vam.
chcem rozbehnut prevadzku.ak ma niekto zaujem prosim kontaktujte ma
simonkaplankova@gmail.com
0907 522 262

michaela1711
3. júl 2015

@zulusa viem že táto téma je už staršia ale predsa sa chcem spýtať ako ste boli s prácou predavačky spokojná? Ja rozmýšľam po materskej si nájsť niečo také aby som mohla byť čo najviac z detmi a fabrika a 3 zmeny ma nelkajú nakoľko som si to vyskúšala a nie je to práca pre mňa. Keď som v živote nerobila za kasou rozmýšľam najskôr ísť niečo také robiť brigádne a neskôr sa zamestnať ako stály zamestnanec aby som získala prax ako predavačka za kasou. Trocha sa bojím počtov a práce s financiami ale dala by som sa nato veď čo si iné vybrať a mňa práve táto pozícia zaujala.

lenockaaaaaa
28. nov 2016

Viete mi niekto poradiť ako nepokaziť pracovný pohovor?

bernusca
27. jan 2017

@majulkab ahoj,podarila sa praca?Kde robis?Diky.