Opatrovanie člena rodiny popri materskej

lenca233
7. mar 2013

Mamicky ktoré opatrujete clena rodiny , neviete mi poradiť či sa dá opatrovať svoju starkú ak som na materskej, teda poberám rodičovský prispevok no zaroveň nemam ukončný pracovný pomer??? Dakujeeem

lalinko2010
7. mar 2013

@lenca233 ahoj, môžeš opatrovať. choď si po žiadosť na úpsvar a vybav si. nedaj sa odbiť, keď ti povie, že popri tom, že si na materskej a nemáš ukončený pracovný pomer, že nemôžeš, môžeš!!!!!!

lenca233
autor
7. mar 2013

odbili ma stym ze sami presne nevedia, ale ze asi nie, ze si to mam zistit u zamestnavatela..netusim co on stym ma?? ale ze podla nich nemam narok , ze co by som aj chcela, ked som zamestnana nadalej..Ak si to vybavim ,mam doma tlacivá, musi to vediet zamestnavatel ako pri tomto postupovat?

lalinko2010
7. mar 2013

@lenca233 zamestnávateľ nemusí o tom vedieť, ty si vedená na rodičovskej dovolenke teraz, že? takže tlačivá máš, ty tam zdokladuj len čo máš - dôchodky, rodičovský a podobne, čo ti povedali, lebo neviem koho chceš opatrovať. oni ťa odbili, lebo .... pribudol by ďalší klient. čiže sa s týmto nezaoberaj, tlačivá vyplň a odnes na úrad.
keď mi napíšeš, tak klikni na "odpovedz", lebo takto nevidím že si mi písala.

lenca233
autor
7. mar 2013

@lalinko2010 ano som vedena na rodicovskej dovolenke..staram sa o svoju starku, tiez si myslim ze stym zamestnavatel nic nema..ved toto nieje zamestnanie len prispevok a starat sa budem ci snim alebo bez neho, ved sa staram uz pol roka ..na urade sa ma spytali co spravim po troch rokoch ci nastupim do zamestnania atd... ale nato som im povedala ze to je daleká buducnost...Dakujem pekne za radu idem nato!!!! =)))

lalinko2010
8. mar 2013

@lenca233 na úrade nemusí nikoho zaujímať že čo bude o tri roky, takže vyplň žiadosť, zanes na úrad a potom sa rozhodneš čo ďalej. lebo opatrovať môžeš aj popri zamestnaní, ale tak že na polovičný úväzok. ale vieš, na každom úrade je to inak formulované. prajem veľa trpezlivosti! 😉

cucu3211
18. mar 2013

Ahojte,chcem sa inf. Schvalili mi opatrovanie na deda ,ale nepovedala som im ze som tehotna ... da sa opatrovat a poberat aj rodic. prispevok? alebo ked sa mi narodi mala ,musim prerusit opatrovanie ... Za odpovede vopred Dakujeem

zaira27
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalinko2010
17. jún 2013

@zaira27 ahoj, opatrovateľský príspevok je len od 6 rokov, preto si po skončení RP vybav predĺžený rodičovský príspevok - predĺženú rodičovskú dovolenku. a keď malá dovŕši 6 rokov, vybavuj príspevok na opatrovanie. skôr sa nedá.

lalinko2010
17. jún 2013

@cucu3211 ahoj, neviem či ti niekto odpovedal, alebo či je to ešte aktuálne, ale keď sa ti malá narodí, tak len zahlás že budeš mať rodičovský alebo materskú a to je všetko. popri rodičovskom a aj materskej môžeš opatrovať.

cucu3211
17. jún 2013

@lalinko2010 Ďakujem veľmi pekne za odpoved

cucu3211
17. jún 2013

@lalinko2010 a nevies kde to mám nahlásiť? Sociálna alebo tam kde som si žiadala o opatrovanie Sakujem

zaira27
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalinko2010
18. jún 2013

@cucu3211 musíš nahlasovať tam kde si si vybavovala príspevok na opatrovanie, že si tehotná, čiže na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. sociálny poisťovňa nemá s tým nič spoločné, ale nahlásila si na zdravotnú poisťovňu že opatruješ? a aj na sociálnu poisťovňu sa treba prihlásiť aby ti šli roky do dôchodku.

lalinko2010
18. jún 2013

@zaira27 keby si mala druhé bábo tak len jeden rodičovský - jednu materskú by si mala. tento štát neni normálny, to akoby si mala len jedno dieťa a o druhé sa netreba starať! ale čo už. držím palce aby vybavenie predĺženej materskej vyšlo! ale popri materskej / rodičovskej môžeš mať opatrovateľský príspevok

cucu3211
18. jún 2013

@lalinko2010 Ďakujem, nahlasila som to hned 🙂

zaira27
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misciova
21. sep 2016

mohol by mi niekto poradiť, momentálne opatrujem ocina a chcela by som vedieť že ak budem mat bábätko, tak materská sa mi počíta tých 220 eur či koľko to je, či dostanem viac dakujem veľmi pekne

anula77
23. mar 2017

Ahojte chcem sa spýtať koľko taká opatrovateľka dostáva mesačne lebo ma to tiež čaká ďakujem.

sandri2014
3. jún 2018

Baby, mam jednu otázku. Chcela by som si vybaviť opatrovateľský príspevok na manželovu starkú. Lenže poberám materskú. Všade čítam že sa to da vybaviť. Kde by som mala prosím vás začať? A ake formuláre si pýtať? Ďakujem.

zenicky
8. jan 2019

Ahojte poradte mi zienky....Poberam opatrovatelsky prispevok na dceru ktora ma 8 rokou a teraz som vo 4.mesiaci a neviem ci mozem opatrovat a zaroven ist aj na matersku? Dceru opatrujem 3 roky ...Dakujem za informacie

basselita
26. jún 2020

Ahojte baby. Neviete mi povedat ako to aktualne v tomto obdoby s prispevkom na opatrovanie pocas poberania materskej? Dakujem moc