Pohovor na štátneho zamestnanca

monicka2108
29. apr 2012

Prosím Vás vedel by mi niekto povedať ako prebieha pohovor na štátneho zamestnanca,konkretne sa jedna o pozíciu astistent na Okresnom súde.Viem že tam bude ovládanie materinského jazyka + 10 minútový odpis, len neviem že čo presne ma čaka.Za Vaše skúsenosti vopred dakujem

ninka0512
29. apr 2012

ahoj,ja som bola pred pár rokmi na takomto pohovore, bolo nás tam asi 50 a volne miesta boli dve. rozdelili si nás do skupín, najprv nám dali taký test na doplnovanie "i" y" a velkych malých písmen🙂)) a potom sme museli opisovat text 10min dookola, kolko človek stihal napisat.... nakoniec bol ustny pohovor, to bolo zdlhave, po jednom si nás volali do zasadačky a otazky zneli asi :"prečo máte záujem o tuto pracu, preco by sme si mali vybrat prave vás a pod.... prislo mi to cele potom trápne najma z toho dôvodu, že nakoniec vybrali dve uchádzačky - obe mali na sude zamestnanych rodinnych priislušníkov 😖
ale nemusi to vzdy tak byt, viem ale ze dostat sa na post statneho zamestnanca je dost tazke a vacsinou vyhra ten kto ma znamosti 😝 , ale aj tak drzim palce nech vám to vyyjde!!! potom dajte vediet 😉

sisaha
29. apr 2012

@monicka2108 tiez ti nechcem brat iluzie, väčšinou su tieto miesta rozchytane po znamosti a cely tento cirkus sa robi iba akoze...(vlastna skusenost)
😉, ale neklesaj na duchu...mozno prave tvoje miesto bude obsadzovane transparentne

liz_lemon
29. apr 2012

ja sa cudujem, ze je o taketo miesta vobec nejaky zaujem, mam kamosku, co robi na tejto pozicii na OS, ale viem, ze zaraba cca 400 E, aj ked pravda je, ze tam dokopy nic nerobi, a bezne chodi domov medzi 12 a 14 hodinou...
a tiez sa tam dostala cez rodinu

gardelinka
1. máj 2012

monicka ja som bola na tomto pohovore pred dvoma mesiacmi, je to tak , 5O ľudí, desať minút opisuješ text a potom je doplnujúci diktát, ak dosiahneš určitý počet bodov, tak ťa pozvú na ústny pohovor,
opätovne som sa tiež prihlásila , vo štvrtok tiež idem na tento pohovor, ale ako hovoria ostatné baby, určite je to len výberové konanie na oko....
🙄

ladypepa
13. jan 2014

@gardelinka
@monicka2108 dievcata, ako ste dopadli a ako to prebiehalo u vas?

lancelot1802
13. jan 2014

práca asistentky na súde má svoje určité výhody, ale ten plat na zaplakanie...

pancake
13. jan 2014

a neviete ako prebieha pohovor - konkurz na úrade práce sociálnych vecí a rodiny??? ďakujem

renuska23
13. jan 2014

@pancake píšu sa testy, otázky sú zo zákonov súvisiacich s miestom, o ktoré sa uchádzaš, potom zákon o štátnej službe, ústava SR a neviem už presne čo tam bolo. Ale ak nemáš tlačenku, tak máš malú šancu tieto testy urobiť, aspoň u nás je to tak.

pancake
13. jan 2014

melanche
25. jan 2014

@pancake ja som bola na Urade prace na vyberku. test (ktory bol mimochodom mimoriadne narocny-aby vyselektovali vsetkych a ostal len ten protekcny) som napisala bezkonkurencne najlepsie, na ustnom pohovore som myslim tiez dobre odpovedala. z 15 ludi sme presli len traja na ustnu cast. sama riaditelka ma pochvalila ze vidno ze som sa tie zakony ucila. ine som ani necakala, len ze ma vezmu. doslo mi postou, bola som 2.v poradi, podakovali mi za ucast a viac sa neozvali. neskor som zistila priamo od zamestnanca ze to ziskala stara 50 rocna zenska, ktora tam uz bola v docasnej statnej sluzbe, takze to bola len formalita. stalo ma to nejake peniaze (vypis z registra trestov, zasielanie zivotopisu a ostatnych pisomnosti postou), cas a energiu a zbytocne. neodporucam statnu spravu-len ak docasnu statnu sluzbu-ale mne sa neozvali ani na zastupovanie, maju na haku, len znamosti a znamosti. takto vyzera cele nase Slovensko. robime si vsetci len zle.

dzina
25. jan 2014

@melanche tiez som dopadla podobne, vraj kvoli objektivite riesili pohovor cez pers.agenturu....vyrozumenie ani neprislo, aj ked som si dost verila ze to vyjde......nakoniec som bola osobne za "potenc.sefom" zistit kto to miesto dostal a v com bol u mna problem.....dozvedela som sa ze som bola velmi dobra na pohovore ale odporucili mu prijat tiez pani cez 50rokov,kt.v danej oblasti ziadne vzdelanie,akurat robila dlho v kancli predtym.....a ceresnicka na torte: bola to mama jeho velmi dobreho priatela......takze VS v odbore,teoria,vek, odhodlanie ziskat prax-0bodov, rodinkarstvo a znamosti maju zelenu... zial :-/

pancake
13. feb 2014

koľko stojí výpis z registra trestov?

yvett04
1. apr 2014

@pancake 4 eurá

zizzinka
1. aug 2014

ahojte.... ja som sa nedávno tiež uchádzala o presne tú istú pozíciu... asistenta na OS... ale ešte mi neprišlo, či ma pozývajú na pohovor... tak, ak zavolajú, budem sama zvedavá, hoci myslím si... snáď to nebude príliš stresujúce...

swanqueen
6. jan 2015

@zizzinka ahoj, bola si na tom pohovore?

katherine82
10. apr 2015

@swanqueen
@zizzinka
@gardelinka baby aka je vlastne pracovna napln asistenky na okresnom sude?

zizzinka
28. júl 2015

@swanqueen
@katherine82 caute, nebola som uz na pohovore, lebo som sa stihla zamestnat na lepsie platenom mieste... Uloha, zapisujes a si tam ako sekretarka abo daco take, kamoska to robi a robi od vidim do nevidim, aj ked pracuje na sude nema plat taky, ze by som mala oci vyvalovat od uzasu...

bemona
17. máj 2016

Ahojte je tu niekto kto si dával ziadost do štátnej služby ako na oddelenie dokladov,poriadková policia,,o ake otázky sa jedna konkretne.

bemona
17. máj 2016

Ahojte je tu niekto kto si dával ziadost do štátnej služby ako na oddelenie dokladov,poriadková policia,,o ake otázky sa jedna konkretne.

shelly666
5. okt 2016

Aký text sa opisuje 10 minút?
Chcem si to nacvičiť.