Práca v Accenture

lianka09
7. okt 2012

Ahojte maminy, pozvali ma na pohovor do Accenture. Som dost v strese, neviem co ocakavat? Mate niektora skusenosti s touto spolocnostou? Ako tam prebieha pohovor. Aka je praca v tejto spolocnosti? Diky za kazde info!!!

mima4
7. okt 2012

Pracuje mi tam niekolko kamaratov a kamaratiek a su spokojni. Je to moderna firma s moznostou osobneho rastu... potrpia si na jazyky, aspon dva... teda okrem angliny este jeden...

miskap2111
7. okt 2012

@lianka09 ja pracujem v Accenture - od začiatku septembra. Je to vynikajúca spoločnosť, ale samozrejme s obrovskými nárokmi. Ja mám celé šéfstvo priamo v USA, takže celá moja práca je v angličtine. Ty na akú pozíciu aplikuješ?

m.i.r.i
7. okt 2012

@lianka09 urcite super firma..tiez tam mam niekolko kamaratov, co odisli aj z nasej firmy, tieto velke spolocnosti si casto tocia ludi medzi sebou..je to jedna z naj firiem u nas...jasne, ze tam budes mat co robit, je to makacka, anglictina denno denne ako vsetky podobne spolocnosti, ale urcite sa tam vela naucis, casom rozkukas, budes mat moznosti rastu..urcite to skusaj

bubutko
7. okt 2012

Ja som tam bola na pohovore vlani, priprav sa na osobny pohovor, potom testy z anglictiny a psycho test na logiku. Inak ja som tam nenastupila, pretoze podmienka bola ze budem dost pracovat aj mimo sr u zahr. klientov a caste sluzobky mimo sr, platovo aj s objemom prace a mierou stresu to mam lepsie v Dell, skus tiez, je dost vela volnych miest.

kisska
7. okt 2012

ja som tam pracovala kedysi davno. Ale vyborna skola - ak si slobodna bez zavazkov, po roku u nich mozes robit cokolvek. Ja som tiez mala komunikacny jazyk anglinu, to som po anglicky kricala aj na psa a v angline sa mi aj snivalo 😉 . Ale v CVcku to dobre vyzera aj dnes. Namakas sa, ale za slusne peniaze a vela sa naucis. Zalezi aj na tom, ci ides na projekt (praca na dobu urcitu), alebo do beznej administrativy. Pracovna doba od nevidim, do nevidim, ale nam platili vsetky nadcasy. Drzim palce

amouramour
10. okt 2012

@kisska inak s tymto si troska dovolim nesuhlasit, tieto americke spolocnosti produkuju ludi s poziciami ktore nemaju inde obdobu...takze vyber toho co realne mozes robit az tak velky nie je, teda ak sa clovek nechce posunut v ramci inej amer.spol:)

inak k teme...autorka ja som robila u podobnej, uprimne praca ako taka nic moc, vela klikaciny ale o to ide v tychto strediskach, inak ti spravne radili anglictina kazdy den, mnozstvo conf call-ov a musis sa pripravit, ze to nie je klasika, kde si zamestnanec o ktorom niekto matne tusi ale len cislo vo velkej spolocnosti...ale ako start nie zle🙂

miskap2111
11. okt 2012

@amouramour tak ja trošku zase nesúhlasím s tým, čo píšeš. 🙂 Čo sa týka náplne práce, tak by som to nezovšeobecňovala na "klikačinu" - vždy to bude závisieť od samotnej pozície (ja mám napríklad manažérsku pozíciu a moja rola je globálna... Od "klikačiny" veľmi ďaleko 😀 ..). Na druhej strane, aj keď človek natrafí na pozíciu, ktorá ho veľmi nebaví a perspektívne sa rozhodne, že odíde, pracovný trh je veľmi otvorený ľudom so skúsenosťou vo veľkej, renomovanej firme, lebo títo ľudia tam prichádzajú so zvyčajne veľmi dobrým pracovným nasadením, naučení na procesy a zvyčajne majú za sebou konkrétne rozvojové aktivity, ktoré ich osobnostne, aj profesionálne posúvajú ďalej... Čo sa týka toho, do akej miery si "viditeľný", alebo nie, tiež je to vecou jednotlivca. Súčasné veľké firmy majú vybudované sociálne siete (podobné ako facebook, twitter a pod), možnosti publikovať vlastné blogy a networkovať... Práve naopak, povedala by som, že kto zostáva "neviditeľný" začne stagnovať. Ja mám 100% homeoffice a nemala som žiaden problém sa rýchlo zorientovať, nájsť si kolegov, s ktorými si rozumiem (aj keď teda len virtuálne 🙂 - tak ako tu na koníkovi - ale veď sme na to predsa v dnešnej dobe zvyknutí. Šéfku mám priamo v Chicagu a komunikujeme tiež každý deň.. No a chystám sa na svoj prvý blog.. Takže dá sa a určite sa mi tu páči tak, že verím, že sa mi tu bude dlhodobo dariť a zostanem tu tak dlho, ako to len bude možné 🙂

kisska
11. okt 2012

@amouramour tiež celkom nerozumiem, čo si tým myslela. Ja som robila projektovú asistentku - starala som sa o skupinu cca 50 cudzincov-programátorov na Slovensku. Reporty som sice robila, ale nie hlavne. Veľa som organizovala, vybavovala, zariaďovala od vybavenia kancelárií až po voľnočasové aktivity skupiny. Veľmi zaujímavé, rýchle a veľmi veľa 😉 Začínala som o pol deviatej ráno a končila okolo ôsmej, najneskôr o pol druhej nad ránom a to sme na nich boli dve. Ja na to dodnes rada spomínam, lebo to bola skvelá škola...

vivia27
11. dec 2015

Ahojte, uz presli tri roky od tychto prispevkov, tak by ma zaujimalo ako je to aktualne v Accenture...
a ci nahodou nejaka baba by nevedela napisat o pracovnej pozicii Procurement operations agent. Co vsetko ta pozicia obnasa a tak...Vyzera to by v pohode, ale mozno realita je ina.Dakujem.

lkollova
2. feb 2016

@vivia27
Dobry den, prosim Vas poznáte niekto zamestnanca Accenture - nehladam pracu ale chcela by som sa niečo poradiť. Ďakujem lkollova@azet.sk

susily
Odpoveď bola odstránená
Zobraz