Učiteľka v škôlke

leito115577
7. feb 2015

Ahojte, cchem Vas poprosit o radu a vymedzenie z omylu, Ak mam ukončene VS vzdelanie II stupna, ale nie odbor skolstvo pedagogika a pod....., ale navštevujem pomaturitne studium ucitelstvo re MS, je to postacujuce na kvalifikovanu ucitelku v ms , dakujem

grettka
7. feb 2015
sednaja
7. feb 2015

@leito115577 práve sa o to zaujímam. sú 3 možnosti:
1. stredná pedagogická ....keď dáš na nu akúkolvek výšku, tak si vo vysokej platovej triede
2. vysoká pedagogická, stačí bc.
3. pomaturitné ........najnižšia platová trieda a nevýhoda ak sa súčasne o pracovnú pozíciu bude uchádzať aj niekto s výškou............ mne bolo odporúčané bc. , rok navyše = väčšie možnosti + vyšší plat ......... okrem toho ktovie dokedy budú pomaturitné akceptovať.
A kam chodíš - alebo sa chystáš?

kotatko201
7. feb 2015

Tak toto zaujima i mna... rovnako my bolo odporucane ako aj sednaja... 3 moznosti a najlepsie a teda o rok zdlhavejsie to bakalarske... ist teda ak chces pracovat v MŠ tak predškolska a elementarna pedagogika... - tak to teda aspon vidim ja... :D

sednaja
7. feb 2015

@kotatko201 hmmm, len neviem o žiadnej výške, príp. vysunutom pracovisku v žiline a okolí. ty vieš?

grettka
7. feb 2015

@sednaja, najblizsie k Ziline skus pozriet Katolicku uni v Ruzomberku, tam by malo byt externe studium predskolskej ped. na pedagogickej fakulte

leito115577
autor
8. feb 2015

@sednaja
ale ja mam vysku II stupen Ing, preto len pomaturitne ci to nepomoze? radsej 3 rocnu bc?

grettka
8. feb 2015

@leito115577 to pomaturitne ti pomoze, to je v poriadku, budes kvalifikovana, ale sednaja uviedla argumenty, preco je praktickejsie urobit si rovno bc.
Problem je ten, ze v skolstve su platove tabulky a tam si zaradena podla vzdelania. Takze sice aj s pomaturitnym studiom budes kvalifikovana, ale v nizsej platovej triede.

kotatko201
8. feb 2015

@grettka presne ako pises... kvalifikovana INg. si v inej oblasti ale ak si urobis Vysoku aspon Bc. na nejakej fakulte tak si platovo vyssie.. oni ty totiz nemozu uznat kvalifikaciu Ing... iba ak by si bola napr. nejaka ucitelka anglictiny, ale to by si musela mat zase pedagogicke minimum... Ak chcete robit v MS tak jednoznacne vysoku na fakulte... a najblizsia je asi katolicka ruzomberok, ale ja skor premyslam nad trnavou alebo banskou bystricou, predsa len su to univerzity na vyssej urovni ako ta v ruzomberku... aj tam ucia lepsie kapacity... :D

leito115577
autor
8. feb 2015

No fajn ale podla vyhlasky na ucitelstvo v MS mi staci mat pedagogicke minimum, nieje potrebna VS, akceptuju aj inu ak ju mam len to minimum je podmienene 😒

kotatko201
8. feb 2015

@leito115577 to neviem, ale to mas tiez na dva roky... :D tak uz je lepsie vystudovat to ucitelstvo MS... :D to uz je potom jedno ci?

sednaja
8. feb 2015

@leito115577 áno, pomaturitné ti stačí, ale ked si urobiš bc na výške - co je len rok navyse, tak budes vo vyssej platovej triede.............okrem toho nároky stále stúpajú, ktovie dokedy budú pomaturitné akceptovat......... ja mám tiez ing, odrádza ma preto zase studovat, ale ten rok by som obetovala.......no iba v mojom okolí a tu výška nie je, takze nič z toho

sednaja
8. feb 2015

@grettka no, to nie, ružomberok je velmi daleko na to, aby tam clovek chodil pravidelne 3-5 rokov