Váš názor na prácu do 300 eur

19ninka27
7. apr 2013

Baby dostala som pracovnu ponuku v pekarni,ktoru mi už ponukali v decembri,lenže som 2 krat odmietla,,Ale nakniec som sa rozdhola že to beriem,lebo nič iné si nájsť neviem a to som intenzívne hladala vyše 5 mesiacov :-/ ..Odmietla som z dvovodu že tam je plat do 300 eur aspon tak mi to tvrdili ženské čo tam robli,ale včera som sa od veducej dozvedela že su tam aj stravné listky,plus ejek 15% zlavy,potom ešte že raz pol ročne sa dostava prach na pranie na oblečko pracovné..To som nevedela...čiže sa mi to zda by celkom fájn..Chcem vedieť či sme viacere č pracuju za necelých 300 eur?..Oplatiť sa mi to oplati,kedže nemám nič len brigadu a tam zarobím malinko.Len sa obávam ako to zvladneme s malím,kedže su tam ranné od 6-14:15,potom poobedne od 12-20:15, a nakoniec som zistila ze su aj 12stky,od rana do večera,ale tých vychadza že vraj do mesiaca 5 ..aky je váš nazor na tuto prácu ?..finačne,aj časovo ?..mam synčeka ktory zvykava byť asto chory,tak preto sa obávam ako to zvladneme..:-//ale doma ma sedieť nebavy niesom stých..Do mesiaca odrabim 19 až 21 dní..9 dní mam volna,ale aj to je tak s prepačenim blbo zaraidene,že napriklad mám dva dni ranne ,potom den volna potom 4 dni poobedne a potom dva dni volna potom 12stky a zas volno a takto to ide kolom do kola..🙂 mate niekto takuto pracu casovo blbo riešenu 🙂?...a zvladate to s detičkami ?..ďakujem za váš nazor.

19ninka27
autor
7. apr 2013

@19ninka27 ešte som zabudla ,že som odmietala aj s toho dvovodu že sa tam človek ,,doslova,,namaka jak kon..🙂 ale som si povedala kde nie?..všade človeka zdieraju,a hlavne ma štve ten pracovný čas že ked mám raz končit o 14:15 nikdy neskončim,lebo až vtedy možem isť začat robiť odpis..:-/ a ten trva občas aj hodinku..a potom stresujem či stiham pre maleho sť do školky..hadam to nejak dám..drži ma len ta predstava že budem mať svoje korunky,i ked malo, ale aspn niečo..🙂

doliva
7. apr 2013

@19ninka27 skúsiš a uvidíš,si v skúšobnej lehote a odísť môžeš stále,v pekárni je aj tá výhoda ze si pečivo donesieš domov zadarmo (aj tu ušetríš ) môj ex tiež je pekár a je to strašna makačka no za skúšku nič nedáš 😉

19ninka27
autor
7. apr 2013

@doliva NIe to určite nie :/ pečivo v žiadnom prípade by ma vyrazili:-// tam nemožeš ani ochutnať,a pracuješ pod kamerou :( čiže asi tak..Veru makačka,ale všade sa človek narobí..:/ či ?.🙂

nice202
7. apr 2013

@doliva v dnesnej dobe si treba vazit kazdu robotu. radsej niekde zacat a z tejto pracovnej pozicie sa niekde odrazit, ako doma sediet na zadku a nariekat. Ked budes robit tam, tak nikto ti nemoze zabranit, aby si si hladala robotu aj inde.

cabby88
7. apr 2013

Skus to,a pomimo si nadalej hladaj pracu s lepsim platom ;)

daniela_4
7. apr 2013

ja by som vyskusala...nevyskusas.nebudes vediet....myslim ze to vyzera byt v pohode..ked k tym 300 stravne to sa este da.a neboj viacere robia za minimum niekde v zavodoch.a ty by si bola medzi ludmi co je mozno lepsie.treba skusit.

doliva
7. apr 2013

@doliva potom ked budes dlhsie uvidis ako je to s tym pecivkom 😀

sense
7. apr 2013

@19ninka27 ak nemas ziadnu inu pracu, tak to aspon vyskusaj, "ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa navari" a apropo ked sa ti nebude pacit, z akehokolvek dovodu tak mas este skusobnu dobu, a nikde nie je ani napisane ze si popritom nemozes hladat nieco ine.....

olifcek
7. apr 2013

urcite vyskusat. a istotne budes musiet mat minimalne 337,70eur v hrubom, nakolko je to zo zakona dane - minimalna mzda od 01.01.2013...

katka1981
7. apr 2013

Vyska minimalnej mzdy od 1.1.2013 je 337,70 € mesačne pre zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou,
a 1,941 € za každú hodinu odpracovanú zamestnancom, tak potom nechapem ako moze byt v tej pekarni hruba mzda nizsia ako 300 Eur. Stravne listky sa do mzdy nepocitaju. Ak nemas nic ine, tak skus, odist mozes pocas skusobnej doby kedykolvek.

sirinka
7. apr 2013

@19ninka27 co sa tyka peniazkov, pokial nemas skutocne nic ine, nemas co riesit... Kazda koruna sa zide...
Ale ten pracovny cas je blby, takze si dobre premysli, ci skutocne dokazes zabezpecit aby maly mal s kym byt, aj ked je casto chorlavy, pochybujem, ze budu ochotni tolerovat prilis caste OCR....

sirinka
7. apr 2013

@katka1981 ale minimalna muda v cistom je skutocne pod 300 eur....
http://www.registerchranenychdielni.sk/rok-2013...

olifcek
7. apr 2013

@sirinka v cistom ovsem je 😉

daniela_4
7. apr 2013

@katka1981 ale to mas uvedene v hrubom...ked sa bavime o vyplate kazdy vacsinou hovori tolko kolko dostane na ruku cize v cistom...

katka1981
7. apr 2013

@sirinka, ano samozrejme, ale ale z uvodu som pochopila ze pise o hrubej mzde,
@daniela_4, pochopila som, ze pisala o hrubej mzde "že tam je plat do 300 eur" plat sa uvadza aj v zmluve ako hruba mzda, ja zas vzdy uvazujem o hrubej mzde, ajked sa ma na pohovoroch pytaju na plat, tak sa bavime o hrubej mzde. Nie som jedina co som to tak pochopila.

mima4
7. apr 2013

@19ninka27
chod do toho a hladaj si pomimo lepsie platenu pracu a hlavne pracu, ktora ta bude naplnat, bavit, do ktorej sa budes tesit 🙂

co sa tyka pracovnej doby, je tu aj manzel a nakolko je otcom dietata musi aj on si vediet prisposobovat pracu a aktivity tomu aby stihal dietatko vyberat zo skolky, takze vzajomnou participaciou to obaja zvladnete!

janka6101983
7. apr 2013

ja to fakt bieda s tou prácou, je by som takú pracovnú dobu určite nebrala, ale ak vám má kto pomôcť s dieťatkom, lebo keď budete robiť poobede a 12-tky, tak určite niekoho k dieťaťu máte, tak skúste, ale si myslím, že to nebude to pravé orechové. 🙂 Ja tiež nezarobím viac, ale mám prácu, ktorá ma baví a super pracovnú dobu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macocha
7. apr 2013

@19ninka27 páči sa mi tvoj postoj, že radšej slabý plat ako žiaden a že to berieš tak "bojovo"
Pridám sa k názorom, že treba skúsiť a uvidíš, lebo dnes zohnať dobrú robotu nie je len tak. Pár postrehov:
Určite sa pýtaj na plat pred tým, ako podpíšeš pracovnú zmluvu. Oficiálne, nie od ostatných zamestnancov. To som teda celkom nepochopila, že prečo píšeš o tom, čo hovorili " ženské čo tam robili", veď vedúca ti mala povedať, aký plat ti ponúka. Ak ti ide o to, že ako zistiť, čo dostaneš "na ruku", tak na to je kalkulačka čistej mzdy. http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/kalkulator-c... Ostatné bonusy, ako prášky, stravné lístky a tak si k tomu pripočítaj, ale ber ich fakt ako bonus, nedá sa s nimi celkom kalkulovať - lebo keď budeš na OČR, tak tie stravné lístky nemusíš dostať.

Čo sa týka pracovnej doby - no pekne nanič pre maminku 😖 , to si tiež skús premyslieť, či nebudeš pýtať radšej skrátený úväzok alebo úpravu pracovnej doby z dôvodu starostlivosti o dieťa. Keďže ti tú prácu opakovane ponúkajú, tak asi sa im tam ľudia nehrnú (prečo asi...), tak je reálna šanca, že ti vyjdu v ústrety. A keď aj nie, tak sa nič nestane, neuprednostnia predsa inú záujemkyňu - či majú ich tam viac? Samozrejme, aj peniažkov bude menej... ale záleží aj na tom, či máš partnera, prípadne babku, dedka, tetu... čo budú s malým počas 12-tiek a keď bude chorý. Lebo rozpoliť sa vtedy nedá.
Držím palce. 🙂

19ninka27
autor
8. apr 2013

@nice202
@macocha
@fidka79
@janka6101983
@sirinka
Baby dakujem za vas nazor,odpoviem kazdej len strucne kdeze som tu cez mobil 🙂 nemam ziadny iny prijem ,preto si mysim ze toto musim vziat dokym si nieco nenajdem ine a casovo lepsie ....ano mame sice babku ktora byva daleko,ale da sa spolahnut ze ked uz nebhude ine riesene pride a postrazi..praca ma celkom bavi,nemam knej odpor,len ten kolektiv namyslenyale to je najmenej teraz ma v prvom rade trapi financna situacia.Priatel mi povedal ze sa bude prisposobovat aby to bolo pre oboch dobre.A co sa tyka skrateneho uvezku a zmeny pracovneho casu nieje mozne,toto mi uz navrhovala veduca,lenze to mi mali schvalit aj kolegyne samozrejme dve nesuhlasili lebo by on museli mat viac poobednych co samozrejme chapem..cize asi tak...ale ja sa tesima uz len stoho ze budem mat dake korunky zarobene vlastnou zasluhou🙂 sice pracovny cas je na prd,ale dufam ze to zvladneme.

19ninka27
autor
8. apr 2013

@fidka79 este som zabudla skolu mam skoncenu akoi cukrarka ale iba vyucny list.

19ninka27
autor
8. apr 2013

@macocha Ahoj možem sa ťa spýtať na tu kalkulačku čistej mzdy. do tej kolanky Uplatňujem NZČD:mám dať áno že?..ja prvý krat idem robiť na zmluvu čiže neviem eše ako a čo ,vlastne ani neviem či mam na niečo narok,..atd...a na danovy bonus mám narok až po skušobnej dobe nie?..aspon take niečo vravela veduca...takto som to vypočiala
Zdravotné poistenie:
Zdravotné poistenie spolu (4% / 10%): 13,50 EUR 33,77 EUR
Sociálne poistenie:
Nemocenské poistenie (1,4%/1,4%): 4,72 EUR 4,72 EUR
Starobné poistenie (4%/14%): 13,50 EUR 47,27 EUR
Invalidné poistenie (3%/3%): 10,13 EUR 10,13 EUR
Poistenie v nezamestnanosti (1% / 1%): 3,37 EUR 3,37 EUR
Garančný fond (0%/0,25%): 0,00 EUR 0,84 EUR
Rezervný fond (0%/4,75%): 0,00 EUR 16,04 EUR
Úrazové poistenie (0%/0,8%): 0,00 EUR 2,70 EUR
Sociálne poistenie spolu (9,4%/25,2%): 31,72 EUR 85,07 EUR
Odvody spolu:
Odvody spolu (13,4%/35,2%): 45,22 EUR 118,84 EUR
Daň z príjmu:
Mesačný základ dane: 292,48 EUR
Mesačná nezdaniteľná časť základu dane (NZČD): 311,32 EUR
Mesačný základ dane pred danením: 0,00 EUR
Daň z príjmu (19%/25%): 0,00 EUR
Bonus:
Daňový bonus na dieťa: 21,03 EUR
Čistá mesačná mzda:
Čistá mesačná mzda:
313,51

EUR

Mzdové náklady zamestnávateľa na zamestnanca:
Mzdové náklady zamestnávateľa na zamestnanca: 456,54 EUR

to mesačne by bolo tých 292.48 Eur či tých 313,51 ?..Prepáč že otravujem...

macocha
8. apr 2013

@19ninka27 neotravuješ, ale to zas ja si netrúfnem ti všetko s určitosťou povedať, najmä ohľadom dohodárov. Len tak môj názor - snáď ma tu niekto opraví, keby som nejakú haluz trepla 😅
Uplatňujem NZČD máš dať, iba ak by si pracovala ešte niekde a tam si ju uplatnila, tak sa nedáva.
A že danovy bonus narok až po skušobnej dobe - to počujem prvýkrát. 😕 Podľa mňa od začiatku. Ale naozaj neviem, či si to môžete obaja - aj ty aj manžel, alebo len jeden z vás...
,

dominka11
9. apr 2013

ak si ty uplatnis dan.bonus tak ta vyssia suma...ale mas na nu narok, len ak si ju uz neuplatnuje otec dietata.