Založenie záložne

mataklinec
16. jan 2013

vedeli by ste mi poradit, čo by som k tomu potrebovala?? Dakujem

acer11
16. jan 2013

záložňu 😀

lea641981
16. jan 2013

😲 zaloznu?

zivika
16. jan 2013

@mataklinec ja nerozumiem otazke...ty chces zalozit zaloznu??? 😨 😀

maznacik007
16. jan 2013

@mataklinec musis si urobit zivnostensky list na predaj malo a velkoobchod, to ti presne povedia tu formulaciu na zivnostenskom urade,
ale prioritne potrebujes vela penazi, na vstupne naklady, pokladnu, prenajom obch. priestoru, zalozit si podnikatelsky ucet, hlavne zabezpecovacku do predajne, zariadenie do predajne, atd...

mawka
16. jan 2013

akoze co je na tom smiesne? asi chce podnikat a zriadit si zaloznu. neviem co je na tom hihihi a hahaha....

@mataklinec pozri si temy na porada.sk tam najdes urcite rady ako na to 🙂

maznacik007
16. jan 2013

@mawka dievcata asi pisu v kontexte inych tem ale to je jedno tak strucne som to popisala... ako na to ale v prvom rade je to o vstupnom kapitale a ak zvazujes poziadat o prispevok na zalozenie zivnosti tak tie naklady o dost presiahnu to co dostanes, a okrem toho tu dotaciu nemozes pouzit na niektore veci z toho... a musis udrzat zivnost min. dva roky a v dalsom roku platis odvody uz aj do soc. poistovne od zaciatku podnikania aspon min. zdravotne odvody... cca 50 eur

mawka
16. jan 2013

@maznacik007 vela penazi hlavne potrebuje ten, kto nevie, ze nemusi mat nutne zariadenie za niekolko tisic eur. zalozna moze byt aj na 20m2 a take priestory nie su drahe na prenajom. akurat treba mat hotovost, ked prebera tovar do zalozne, aby mala z coho vyplatit toho, kto nieco zastavuje v zastavarni-zalozni. len neviem, ci sa to neriadi nejakou vyhlaskou, kedze ide v podstate o kratkodobu pozicku. lebo vlastne ono to funguje tak, ze niekto nieco zastavi, dostane protihodnotu financnu a mal by si pre to prist v zmluvne urcenom termine. ak nie, zalozena vec sa stava majetko zalozne a moze tu vec potom ponuknut na predaj dalej.

mawka
16. jan 2013

@maznacik007 neviem preco by si mala ziadat dotaciu. vobec nemusi a niekolkokrat sa potvrdilo, ze bez ziadania dotacie je rozbeh rychlejsi. takto ako pises jej nemusia schvalit dotaciu lebo nie je v zozname pre ktore schvaluju a dalsia vec, aj keby v zozname bola, staci blby plan alebo sa nebude pacit komisii a cela jej priprava pojde tam tam. prvy rok ked zalozi zivnost nie je povinna platit odvody do socialky, len zdravotku. vsetci to platia, aj ti, ktori su zamestnani. len nedostanu brutto plat, ale netto, ocisteny od dani a odvodov. tu si to kazdy plati sam.
podnikanie nie je jednoduche, ale ani nie zlozite a take strasne ako to skoro vsetci prezentuju.

mawka
16. jan 2013

dakujem za otvorenie roliet na mojich ociach 🙂 😀
@maznacik007

dada1212
17. jan 2013

@mataklinec http://www.porada.sk/t147041-zalozna.html
podľa tohto je to voľná živnosť, takže netreba žiadne špeciálne povolenia.
pre istotu môžeš ešte napísať alebo zavolať na živnostenský úrad, nech ti to potvrdia.

mataklinec
autor
17. jan 2013

6ienky dakujem vám všetkým za odpoved aj za rady.. Možno je to smiešne, ale naozaj som rozmyslala nad otvorením takej menšej záložni ale doma. Poznám jedného pána, ktorý takto podniká už roky a celkom dobre vyžije. Nepotrebujem zbohatnut, stačilo by mi keby som mala stály prijem a hlavne taký, aby nám a mojim štyrom detom nechýbali žiadne základne veci.. Nepotrebujem prepych. Jednoducho chcem len dôstojne žit z mesiaca na mesiac.... No idem pokukat linky čo ste mi sem niektoré vložili. Vdaka ešte raz..

mawka
17. jan 2013

@mataklinec pokial si v situacii akej si, bude sa ti zacinat zle, lebo najskor je to o vela vybavovackach a ked nemas na telefon, cestu, atd tak to bude tazke a niekolko tyzdnov budes bez penazi uplne.

keri1234
16. apr 2016

To nieje biznis pre biednych ludi ak nemas aspon 40 -50 000e vo vrecku tak radsej ani nezacinaj a samozrejme , ze to mozes urobit aj doma ak nato mas priestory ...

bohuslava8
16. apr 2016

@keri1234 prečo tak veľa?

lenka110611
16. apr 2016

@keri1234 Dosť prehnané 🙂 známy má záložňu a 50 tis. rozhodne nemal ani nemá 🙂

bohuslava8
17. apr 2016

systém je takýto
dám peniaze z ruky za tovar,
ak neprídu pre tovar a nedonesú prachy s úrokom, tak tovar predám

worker_falcon
17. apr 2016

@keri1234 ale ona nechce zakladať autozáložňu 😀 😀 😀

liaka
17. apr 2016

@mataklinec ako sa vam dari? Otvorili ste si zaloznu nakoniec? Podarilo sa vam to?

nikuliak
23. apr 2016

Akoze, toto ja asi nikdy nepochopim jak moze byt niekoho zivotny sen zalozit si zaloznu. :D ale tak ludia su rozni, chapem, aj ked nechapem. :D