Clostilbegyt 2

chabebe
25. okt 2012

Ahojte,

mate niekto skusenost s uzivanim clostilbegyt. S manzelom sa snazime o dietatko od juna (v auguste som prekonana akutny zapal dutin s dvojo antibiotikami)... z krvi v novembri 2011 som mala vyssie PRL (ale potom mi v decembri menili tabletky na stitnu zlazu z euthyrox 25 na 50) a teraz v oktobri mi dala vysledky krvi z januara a tam bolo podla nej vysoke E2, vyssie PRL aj pro G (hodnoty do spravy nenapisala). Z aktualnej krvi nemam este vysledky. Ale aj tak mi dala uzivat Dufaston (dufston mi akurad predlzil cyklus z 28 na 30 dni) a clostilbegyt mam brat 2x1 tabletku od 5 dna...mam to brat? preco ma po 4 mesiacoch lieci na neplodnost??? je to normalne? mam to vobec brat? nenarobi to viac skody? dakujem

evelin325
25. okt 2012

@chabebe to nemyslíš vážne, že ti doktor nepovedal, načo ti dáva ten clostilbegyt, ono sa to dáva, keď je problém s dozrievaním vajíčok, môžeš mať napríklad nísku hladinu LH a FSH, alebo keď nemáš ovuláciu

chabebe
autor
25. okt 2012

nie, praveze to ani neskumala-brala mi len krv ako som pisala...dokonca v januari mi povedala, ze podla krvi z novembra by nemal byt ziadny problem s otehotnenim...teraz z januarovej krvi (nepockala ani na vysledky aktalalnej),ze sa jej nepaci jeden hormon v krvi E2 a supla mi dufaston a clostibegyt... myslela som, ze je to na upravu tych hormonov ...ked mi robila sona, tak povedala, ze vsetko je ok...vobec mi nerobila folikulometriu...na tu ma chcela objednat az dalsi mesiac (samozrejme po clostibergyte)...na nejakych forach som citala, ze sa to dava po roku az dvoch (ked sa jedna o neplodnot)...vobec mi nepovedala, ze ma lieci na neplodnost - nerozumiem na zaklade coho...

chabebe
autor
25. okt 2012

@evelin325 nie, praveze to ani neskumala-brala mi len krv ako som pisala...dokonca v januari mi povedala, ze podla krvi z novembra by nemal byt ziadny problem s otehotnenim...teraz z januarovej krvi (nepockala ani na vysledky aktalalnej),ze sa jej nepaci jeden hormon v krvi E2 a supla mi dufaston a clostibegyt... myslela som, ze je to na upravu tych hormonov ...ked mi robila sona, tak povedala, ze vsetko je ok...vobec mi nerobila folikulometriu...na tu ma chcela objednat az dalsi mesiac (samozrejme po clostibergyte)...na nejakych forach som citala, ze sa to dava po roku az dvoch (ked sa jedna o neplodnot)...vobec mi nepovedala, ze ma lieci na neplodnost - nerozumiem na zaklade coho...

evelin325
25. okt 2012

@chabebe no tak to je divné, to by si mala zmeniť doktorku, lebo to podľa mňa nie je normálne, ten dufaston to chápem, ale ten clostilbegyt to nechápem, no ja by som to na tvojom mieste nebrala, ty máš problém otehotnieť 4 mesiace a ona ti nasadí clostilebegyt, no ona je na hlavu. Máš ešte nejaké zdravotné problémy?

chabebe
autor
26. okt 2012

@evelin325 ja nechapem ani ten dufaston - cyklus mam 27 az 29 dni...mam problemy so stitnou zlazou, ale na to berem euthyrox, cize hladina je ustalena a endokrynolog mi povedal, ze z jeho strany nevidi ziadny problem, aby som neotehotnela...uz som zmenila jednu gynekologicku na tuto a opat problem (od tej prvej neviem odit, nikto si ma od nej nechce zobrat, lebo vydala dake embargo v meste, ze nikto nesmie brat jej pacientky/ u tejto som na dobre slovo, pozna ju znama, ale ani tato si nezobrala papiere, cize oficialne som este u starej gynekologicky, ktora hladi len na peniaze a neurobi ti poriadne vysetrenie, len raz rocne aj to len ster)...som z toho uz na nervy...okrem euthyroxu neberem nic...inak bola dobra, dala mi aj ladeevita, co obsahuje jod a ked som sa jej spytala, ci to mozem brat tak ze ona nevie...

evelin325
26. okt 2012

@chabebe duphaston sa dáva napríklad aj na to aby žena nepotratila, lebo niektoré ženy potratia, lebo sa im neuhniezdi vajíčko, a duphaston je na tento prípad, takže duphastonu sa báť nemusíš, ten ti určite neuškodí, možno ti dala gynekologička preto clostylbegyt, lebo si myslí, že keď máš problémy so štítnou žlazou, tak neotehotnieš. Aký máš konkrétne problém so štítnou žlazou?Co sa týka doktorov, k tomu sa nevyjadrujem, im ide len o biznis a o prachy, nehovorím, že všetkým, ale smutné je to veľmi. Aj tá ladeevita, to tiež nie je podľa mňa výhra, ja by som ti radšej radila Femibion 400.

chabebe
autor
26. okt 2012

@evelin325 diagnoza stitnej zlazy je periferna hypotyreoza / znizena funkcia / mala by som z toho priberat, ale nastastie praveze vobec...udajne sa stavaju aj taketo anomalie...femibion 400 som tiez pozerala, ale tiez to obsahuje jod / musim sa spytat endokrynologa...zatial beriem len cistu kyselinu listovu...

evelin325
27. okt 2012

@chabebe ten femibion 400 je pre to dobrý lebo obsahuje aj DHA, to zabezpečuje lepšie vstrebávanie kyseliny listovej, lebo ty aj môžeš brať kyselinu listovú, ale nemusí sa ti vstrebávať do tela, potom ju berieš zbytočne 😝
a berieš ten duphaston?

chabebe
autor
27. okt 2012

@evelin325 ten som uz zobrala...ale volala mi sestricka a spekulovala na kedy ma preobjednat na folikulometriu, lebo doktorka ma v novembi dovolenku...chcela mi dat dalsi recept na clostil, ale potom povedla, ze aj v decembri koncia 18teho...mam tam este volat 30.10., lebo nevedela co urobi dufaston s cyklom...nebudem brat ten clostil (mala by som to brat od zajtra)...neodporucila mi to ani jedna lekarnicka, ze sa to nezvykne davat po jednom odbere krvi, ani po takom kratkom case...
DHA?aha, nooo tak to som nevedela, idem posurfovat na nete, dakujem za radu 🙂

evelin325
28. okt 2012

@chabebe nemáš za čo, ja som mala problémy s otehotnením, takže viem ako to chodí, a po 4 mesiacoch snaženia dať clostil, to je na hlavu.....dobre robíš, že si si to nedala.....ak sa vám nebude dariť dlhšie, kľudne sa ozvi, odporučím ti jednu pani, ktorá mne veľmi pomohla k otehotneniu.Držkaj sa 🙂

chabebe
autor
28. okt 2012

@evelin325 mne sa uz o tom dufastone a clostile aj sniva :D... ale co som si precitala niekolko reakcii na clostil, tak boli dost negativne, vela zenam to sposobilo cysty...
dakujem krasne, si zlata 🙂

evelin325
28. okt 2012

@chabebe nemáš za čo 🙂 no veď jasné, že načo ho máš zbytočne brať, veľa doktorov je takých, že napredpisujú všetko možné,ale o vedľajších účinkoch vôbec neinformujú,a vo veľa prípadoch to človeku ani nepomôže, skôr uškodí, no čo ti na to poviem, škoda reči......prajem ti aby si mala nielen sny o dufastone a clostile, ale hlavne o tom ako si už tehotná a šťastná a nech sa ti potom aj ten sen zrealizuje 🙂

chabebe
autor
28. okt 2012

@evelin325 vedlajsie ucinky ich netrapia, vela doktorov si z toho robi biznis / bohuzial :( ... napredpisuju somariny a vysetria raz za rok, lebo inak im to nepreplati poistovna a pod... dakujem ti krasne 🙂 dufam, ze to bude cim skor, lebo casom narasta nervozita (preistotu pojde aj manzel na vysetrenie, len sa tam musi objednat / neviem ako dlho sa caka/ nech vieme co dalej)...dakujem 🙂

evelin325
29. okt 2012

@chabebe presne mám aj ja taký názor ako ty o tom biznise.....neboj sa, nestresuj sa, najdôležitejšie je, aby si nepochybovala a ver mi, že to víde...... ozvi sa, ako dopadol manžel, maj sa krásne 🙂 a želám všetko dobré 🙂 🙂

icer
29. okt 2012

@evelin325 ahoj, aká pani to je, čo dopomôže k otehotneniu? som zvedavá.... my sa dlho snažíme 2 roky aj viac, už som podstúpila 2 operácie, dystu, a v jej dôsledku teraz vajcovod na tej strane, ale našťastie pravá strana je funkčná, priechodná, len berem closb. aby mi vajíčka dozreli, lebo mam anovulačné /PCO/ teraz sme prvý mesiac v plánovanom styku

evelin325
29. okt 2012

@icer ahoj, ja som mala tiež problémy s dozrievaním vajíčok, tiež sme sa snažili skoro 2 roky, potom som získala kontakt na túto pani Lepiešovú, ona mi poradila, čo mám dodržiavať , dala mi perfektné rady, odporučila mi homeopatiká, ktoré sú na môj problém. A po 4 mesiacoch som otehotnela 🙂 .

icer
29. okt 2012

aha super, a čo si mala len to dozrievanie vajíčok? a čo za homeopatiká ti dala? gratulujem teda, ja mám z martina lieky predpísané a dáku injekciu, ale tak homeopatiká to môže byť fajn 🙂

evelin325
29. okt 2012

@icer ďakujem,si zlatá 🙂 ja som nemávala ovuláciu vôbec, asi myslíš pregnyl, aj ja som brala hormonálne lieky, ale nedarilo sa ani tak 😒 , tie homeopatiká sa volajú minerálne soli, ja som napísala pani Lepiešovej aké mám zdravotné problémy a ona mi potom presne poradila, ktoré mám brať a ako ich mám brať. Ak chceš dám ti na ňu kontakt

icer
30. okt 2012

no daj jasné ! budem rada, je to fajn, skúsim a čo....
ani ja nemám skoro vôbec, v podstate, ale raz som mala určite 🙂 to mi náhodne pri prehliadke zistili, ale doktor mi pvoedal, že môže kludne nastať len raz za rok, tak teraz jem closbelgyt, či ako sa to volá, a idem na náhradu pregnylky, kedže ju momentálne nie je dostať, majú výpadok

evelin325
30. okt 2012

@icer mineralnesoli@gmail.com, napíš jej presne aký máš problém......
s tým pregnylom bol vkuse problém, nerozumiem prečo majú stále výpadky.....
držím ti palčeky, a prajem ti skoré otehotnenie 🙂 🙂 🙂

drobca07
30. okt 2012

@evelin325 ahoj, mohla by som aj ja poprosiť kontakt na tú pani? dakujem

....a chcela by som sa opýtať - beriem prvý mesiac clostil, dnes poslednú tbl. a kedy by bolo najlepšie mať styk? meriam si aj BT - ale tak z toho sa dozviem akurát ked bude po ovu....chcela som si robiť aj ovu testy ale čítala som, že clostil to môže skresľovať tak teraz neviem čo mám robiť... 😒

evelin325
30. okt 2012

@drobca07 ahoj, tu je na ňu mail: mineralnesoli@gmail.com
Aký máš cyklus, koľko dňový? Keď berieš clostil prvý mesiac, najlepšie by bolo keby ťa doktor pozrel ako ti po ňom dozrievajú vajíčka, aj podľa toho sa dá pekne zistiť kedy máš ovulku. 🙂

ali76
30. okt 2012

@chabebe ja som brala lostilbegyt s duphastonom spolu, ale to preto, pretoze mam pco syndrom a nemala som ani menstruaciu ani ovulaciu, a prtomto som mala aj jedno aj druhe, a na clostil som aj otehotnela, Tak pokial nemas problem s tymto, tak naco to brat?? nechapem

drobca07
31. okt 2012

@evelin325 dakujem....a tento mesiac sme to nechali viac-menej na náhodu, lebo pracovné povinnosti mi nedovolia cestovať - doktora mám bohužiaľ vyše 50km od domu....no uvidíme.....
...brala som 4mesiace duphaston ale aj tak mi to cyklus neupravilo - mala som ho 38, 33, 35 dní a 4-tý mesiac som bola už na 41deň na vyvolávačku lebo som nedostala vôbec, po nej som na 3-tí deň začala trošku krvacať a to trvalo 3dni - viac menej to bolo väčšie špinenie a doky mi nasadil na 5DC clostil.....ale povedal , že duphika už nemám brať....

evelin325
1. nov 2012

@drobca07 nemáš za čo........ani mne duphaston sám o sebe nepomáhal, tiež som to mala presne také, ako píšeš ty, keď som aj dostala, tak ako ty tak 3 dni, ten clostil berieš ako?

drobca07
1. nov 2012

@evelin325 clostil som teraz brala prvý krát od 5DC - 2xdenne 1tabletku, dneska som 11DC ale tie bolesti podbruška sú takmer neznesiteľné už druhý deň tak dúfam, že je to pozitívne a že idem ovulovať...včera aj dnes som si robila ovu test , včera bola Tslabšia o kúsok ale dnes bola silnejšia ako C , ale môže to robiť aj clostil tak to beriem s rezervou - ale samozrejme som sa s mm poistila keksíkom 🙂 😉

evelin325
2. nov 2012

@drobca07 🙂 mala by si ísť aj k dokymu, berieš clostil prvý krát, a mal by sa na teba pozrieť, čo to s tebou robí 😉

drobca07
2. nov 2012

@evelin325 ahoj, s dokym sme sa dohodli, že tento mesiac to necháme viac-menej na náhodu (aj tak by som musela cestovať veľa, dokyho mám daleko)....ale ak to tento mesiac nevíde tak na ten druhý mesiac čo budem brať clostil tak určite pôjdem nech ma pozoruje....ale dnes som 12DC a bolesti podbruška sú teda poriadne už odvčera ale snažilkujeme aj napriek tomu 😉 🙂

drobca07
2. nov 2012

...ešte sa vás opýtam baby - po clostile ste ktorý DC mali ovulku? ...lebo podľa BT ani podľa ovu testov sa vraj teraz nemám veľmi riadiť, tak som zmätená ....

evelin325
2. nov 2012

@drobca07 tak len riadne snažilkujte 🙂 býva tak 12-14 deň