Clostilbegyt a Duphaston

evka1704
17. apr 2012

mile snazilky,ked vam mozem odporucit,tak neberte ten clost.,vytvaraju sa vam folikuly,ale mozu obsahovat vela vajicok a mozte mat aj viac pocetne tehotenstvo a deticky nemusia byt v poriadku.ja som sa zacala venovat Billingsovej metode a aj teplotu som si merala.teraz to uz poznam,tak sa nemusim sledovat.ako prve zistite,ci je vas partner v poriadku.ja som urobila tiez chybu.brala som clost,potom duphaston a nakoniec som skoncila na laparoskopii.vsetko sa mi vajickami,co sa mi tvorili upchalo.keby mal niekto nejake otazky,rada odpoviem.

ika84
18. apr 2012

@evka1704 ale my nie sme v poriadku teda ja nie...bez liekov nemam ovulku a ani ms...to nie je v poriadku 😖

ika84
18. apr 2012

@evka1704 to sa da mat ovu dvakrat v jednom cykle? to ako funguje?

soldi
18. apr 2012

@evka1704 dalsiu hlupost si napisala, po clostile zrasty nevznikaju 🙄
zrasty vznikaju po zapaloch, operaciach, apod. clostil s tymnema nic spolocne.
ja neviem, ked uz pises hluposti, tak si to aspon priznaj, ze nemas ponatia o com pises.

@ika84 dakujem, si ma potesila 😵

jasne, optimizmus je super. ja som si tak vzdy hovorila: vsak vajicka mam, muz spermie ma, takze je to len otazka casu 😀
a s tym gyn fakt nevahaj, ja tiez chodim do ineho mesta a fakt nelutujem. si trieskam hlavu, ze som nezmenila skor 🙂

soldi
18. apr 2012

@ika84 prosim Ta, ani necitaj, co pise @evka1704 su to fakt hluposti, zavadza kazdym slovom a ocividne nema absolutne ziadne ponatie, co pise.

ano, da sa ovulovat v jednom cykle dvakrat, ale vacsinou to prebieha tak, ze su narastene dva folikuly a prasknu s casovym rozdielom par hodin. takze to sa neda ani brat ako ze zena dva krat ovuluje, lebo je to prakticky sucasne.

potom moze byt este jeden pripad dvojitej ovulacie, kedy k druhej ovulacii dochadza az niekolko dni po prvej, stava sa to pri hormonalnej stimulacii, ale je to velmi velmi zriedkavy jav.

soldi
18. apr 2012

@evka1704 ha ha, prosim Ta, ukaz mi ten graf, kde mas dva krat ovulaciu v jednom cykle.
to su take sprostosti, co pises, ze ja nevladzem normalne.

alebo ako si na to prisla, ze mas dve ovulacie v jednom cykle???

milacik3
18. apr 2012

@ika84 co je ochorenie PCO ? ta skratka co znamena? ja tiez mam podobny problem ako ty...nemam MS z nicoho nic mi skoncila...zacala som v 12 r. a skoncila v 16 rok.a odvtedy nic bez liekov...uzival som HAK..a potom som uz nechcela tie lieky a zacala som ine lutenyl, dufaston..a teraz som mala utrogestan...a ten mi nerobil dobre tak zase tento mesiac som na dufastone...a clostil mam tento mesiac 1x. (lebo som nemala ovulku) ☹

marecek1
18. apr 2012

@ika84 ahoj 🙂 na tvojom mieste určite trvám na kontrolnom ultrazvuku. tiež beriem clostil, a k lekárovi chodím každý mesiac na folikulometriu, takže viem s určitosťou, či nejaké folikuly mám, či dorástli do potrebnej veľkosti, tiež akú mám výstelku maternice. Brať lieky takéhoto typu bez kontroly - to aký má zmysel, však ten lekár ani nevie, ako u teba zaúčinkovali - môj názor.

soldi
18. apr 2012

@milacik3 ak nevadi, odpoviem Ti ja, ked uz som tu, nech nemusis dlho cakat 🙂 pco znamena polycysticke ovaria. potom je este PCOs co je syndrom polycystickych ovarii- vela ludi si vsak tieto dva pojmy pletie.

robil Ti doktor hormonalny profil?
stitnu zlazu mas v poriadku?

milacik3
18. apr 2012

@soldi ano, stitnu zlazu mam v poriadku ze vraj je to vrodene...nevedia pricinu (moja teta to iste ma). Bez liekov nemam MS..uz velakrat sa snazili mi lieky odobrat ale neprisla MS...ja mam sekundarnu oligo....neviem co..

marecek1
18. apr 2012

@soldi super, že si sa zapojila do tejto diskusie, dobre sa mi čítajú tvoje príspevky -
tiež beriem clostil a to som teda nevedela, že sa môže len 6krát, lebo je karcinogénny.
6krát - to je myslené ako?
ja som ho brala minulý rok v jeseni - dva cykly - 5 dní po 2 tablety,
a teraz znova - minulý a tento cyklus - tiež 5 dní po 2 tbl.

marecek1
18. apr 2012

@adp prečítala som si tvoje príspevky, a klobúk dole, že dokážeš brať veci takto s nadhľadom, byť veselá, nájsť zmysel života v niečom inom - nie každému sa to podarí. a nerozmýšľali ste s manželom nad adopciou dieťatka?

micak
18. apr 2012

@soldi Pekny den! Mam na teba otazku - ked si spomenula, ze je rozdiel medzi PCO a PCOS. Viem, ze ja mam PCOS, syndrom. V com je presne rozdiel? Syndrom sa neda vyliecit ? Dakujem ti!

majushkab
18. apr 2012

@evka1704 teraz čo čítam tuto diskusiu ďalej musím povedať že som ju tiež pochopila asi inak v tom prvom prispevku to bolo take zavadzajuce😝 ja som tiež brala clostil a ak nieje ina možnosť a chce ho niektora brať tak si myslím že určite ho môže skúsiť ja som ho tiež brala aby som mala ovu no mne predtym dr.porobil kopec vyšetrení a až na základe nich mi nasadil clostil a môžem povedať že mne pomohol a bola som aj na laparke po clostile no našťastie všetko bolo ok no určite treba sledovať čo ten clostil s nami robi ked ho už berieme bez sledovania si myslím že by sa nemal brať lebo sa môžu vytvoriť cysty a tiež môže vzniknuť hyperstymulačny syndrom no inak ak žena neovuluje a clostil jej pomôže ...

adp
18. apr 2012

@marecek1 ahoj...pozri si moj prispevok na 1.strane dole...tam pisem o adopcii..pekny den 😉 Milka

adp
18. apr 2012

dobry den,rozhodla som sa,ze do tejto diskusie viac nebudem prispievat,a ani odpovedat,lebo som sa,vlastne nechtiac, "nasla"-vo vsetkej ucte ku vsetkym vam,na fore odbornicok na otehotnenie a to ja veru nie som 🙂 ...vsetkym vam prajem vela stastia a bozsku trpezlivost..........Milka

ika84
18. apr 2012

@soldi je mi az hlupe, ze nato, ze mam 27 rokov neviem dokopy absolutne nic o vlastnom tele...ako dobre ze si tu... 😉
@milacik3 uz mas odpovedaane, len doplnim, ze ja som brala kvoli tomu hak viac ako 10 rokov..och keby som tak mala viac rozumu vtedy, zacala som 16 rocna...keby som problem riesila a nie len potlacila, bolo by mozno lepsie... 😖
@marecek1 tak ja tam teda pojdem, ved vyhodit ma nemoze.. ktory den cyklu vlastne treba ist? .zajtra mam 28DC a som stasne zvedava, co bude. Kazdy mesiac si namyslam ze som isto v tom... 😀 uz mi sibe 😀 😀 😀

brumca
18. apr 2012

@evka1704 ahoj 🙂 tak ten tvoj prvy prispevok je naozaj dost zavadzajuci a strasi mamicky, ktore este niesu znale v tejto problematike...mne sa napr. vdaka clostilu podarilo otehotniet, bez neho sa mi netvorili foliky...chodila som pravidelne k doktorovi na folikulometriu pocas brania clostilu...cize neviem ako by mi pomohla ina metoda, ked som nemala ovulaciu 😉

milacik3
18. apr 2012

@ika84 hm tak to je dost...ja som uzivala 4 roky a povedala som ze stacilo citala som vela negativneho o HAK tak som to uz nechcela...i ked kazde lieky (pomahaju v nieco a ale aj skodia na ine veci)

brumca
18. apr 2012

@soldi uplne s tebou suhlasim, super, ze si tu a babam to vysvetlis 😉

milacik3
18. apr 2012

@brumca 😉 a kolko si brala lieky a v ktorom cykle sa podarilo?

soldi
18. apr 2012

@milacik3 ked nemas ms, tak ani neovulujes, to je pekne na prd 😒
kamoska ma nieco podobne, v podstate je v menopauze. preto som sa pytala, ci Ti robili hormonalny profil. tak verim, ze Ti ten clostil pomoze k ovulacii.

@marecek1 ono sa o tom moc nehovori- o tej karcinogenite clostilu. je to anabolicke steroidum, cize ziadne cukriky. tych 6 krat za zivot je len odporucanie, malokto to skutocne dodrziava. clostil proste nie je liek, ktory sa moze uzivat dlhodobo. maximalne 3 cykly po sebe.
a ked si ho brala minuly rok, tak Ti pomohol?

a co sa tyka mojich prispevkov- dakujem za uznanie. viem, ze som rypava voci zakladatelke diskusie, ale mi to proste neda, ked vidim, co za hluposti pise, tak sa to snazim uviest na pravu mieru. a nech si z toho kazdy zoberie co chce 🙂
ja tiez nie som najmudrejsia na svete a neviem vsetko, urcite sa tiez niekedy pomylim, ale ked ma na to niekto upozorni, tak idem a hladam a overujem informacie 🙂

@micak ahoj. ano, v podstate si to vystihla. PCOs sa neda vyliecit, je to trvaly stav. pre doktorov je pcos v podstate stale velka neznama. nevedia pricinu, ale castokrat je nou prave ta inzulinova rezistencia. ta sa potom da liecit trvalym nasadenim metforminu.
napr. ja mam tiez pco- mam hirzutizmus a niekedy polycysticke vajecniky. ale ovulujem normalne, aj ked mam dlhsie cykly.
pri pcos je ta diagnoza komplikovanejsia, vacsinou sa spaja s nespravnymi hormonmi- zvysena hladina luteizacneho hormonu a testosteronu, plus opakovany nalez na sone- cysticke vajecniky, plus zeny s pcos su vacsinou pri tele, su chlpate (hirzutizmus) a mavaju problematicku plet a castokrat aj problemy so stitnou zlazou. pcos je vrodene, ale moze sa vplnej miere zacat prejavovat kludne az po 30tke.

pri pco byva spustacom napr. stres a vacsinou je to stav prechodny. 🙂

brumca
18. apr 2012

@milacik3 nam sa to podarilo v tretom cykle...inac je tu fajn teba o clostile, ja som si tam psiala s babami, ked sme sa snazili 🙂 inac sa nam to podarilo v tom tretom cykle, ked som ani nebola na folikulometrii, lebo sme boli na dovolenke...ani ma nenapadlo, ze by sa to mohlo podarit...lebo v druhom cykle mi pichal aj pregnyl a nezostala som tehu az na ten dalsi cyklus 🙂 moc vam drzim palce, aby aj vam clostil pomohol 😵

milacik3
18. apr 2012

@soldi no presne tak nemam MS ani ovulku tento mesiac som 1x zacala s clostilom a myslim ze to vazne pomohlo 🙂 vcera som mala ovulku...som netusila ze to tak boli....(cely den som mala riadne bolesti) ale som rada e bola tak uvidime ci sa podarilo alebo nie...Ak nie tak mam este 2 pokusy 🙂

milacik3
18. apr 2012

@brumca dakujem to je super skvela sprava...snad zazdej to pomoze co najrychlejsie aby nemusela tie lieky brat....

ika84
18. apr 2012

@milacik3 hm, to uz spat nevratim, ale mne to lekar vysvetlil tak, ze je to potrebne, aby sa mi potlacali muzske hormony, ja som mala tiez nejaky lahky stupen hirzutizmu co spomina soldi, a vdaka liekom sa to dalo do poriadku, akurat ze ja som dost chuda a nie som chlpata..ale plet nemam dobru...stale som verila lekarovi, ak mi doporucil nejake riesenie....navrhol HAK, brala som to...

milacik3
18. apr 2012

@ika84 no aj ja som tak nejako podobne..tiez som verila jednej len do mna stale lieky davala ani ma neliecila ale odisla som od nej a teraz mam skvelu dokt. a tiez mi zistili ze mam viacej muz.hormonov..

ika84
18. apr 2012

@milacik3 a v com bol medzi doktormi rozdiel? ta nova ti spravila viac testov, alebo?

milacik3
18. apr 2012

@ika84 no ked som mala 16 r. prisla som len mi raz zobrala krv a potom stale lieky mi davala....po tusim 2 r. som odisla a isla som k druhej (teta mi ju odporucila) lebo aj ju lieci kedze ma to iste....Ta mi vzdy robi vysetrenia (aj tie co sa robia rocne) a kazdy mesiac k nej chodim...a je to uplne ine spravanie...

ika84
18. apr 2012

@milacik3 tak to mas fajn, ked mne su ostatni z nasho mesta taky nesympaticky a jeden co je super, tak od noveho roku primaruje na oddeleni v nemocnici a pacientky uz neprijma...jooj neviem, dali ste mi chrobaka do hlavy teraz baby... 😒

marecek1
18. apr 2012

@soldi pomohol ako pomohol. mala som v septembri anovulačný cyklus, lekár mi nasadil clostil, ovulka prebehla, ale otehotnieť sa mi nepodarilo. tak teraz druhý pokus. dúfam, že už úspešný. minulý mesiac sme museli žiaľ dať STOP-ku, mala som nejakú virózu, otrasný herpes na pere a taký krásny folikul, až sa mi chcelo revať, že prečo práve vtedy nie som fit, ale lekár mi to - keď videl ten veľký herpes na mojich ústach - neodporučil. takže teraz druhý cyklus s clostíkom, a potom má myslím 3mesačný ešte účinok, však?

a mimochodom, na autorku si zareagovala v pohode - úplne súhlasím s tvojimi názormi. myslím, že si tu viacerým babenkám pomohla/poradila.