Clostilbegyt a Duphaston

evka1704
17. apr 2012

mile snazilky,ked vam mozem odporucit,tak neberte ten clost.,vytvaraju sa vam folikuly,ale mozu obsahovat vela vajicok a mozte mat aj viac pocetne tehotenstvo a deticky nemusia byt v poriadku.ja som sa zacala venovat Billingsovej metode a aj teplotu som si merala.teraz to uz poznam,tak sa nemusim sledovat.ako prve zistite,ci je vas partner v poriadku.ja som urobila tiez chybu.brala som clost,potom duphaston a nakoniec som skoncila na laparoskopii.vsetko sa mi vajickami,co sa mi tvorili upchalo.keby mal niekto nejake otazky,rada odpoviem.

dhabaida
21. máj 2014

Ahojte. Taká jedná otazocka... Zvyšuje užívanie duphastonu bazalnu teplotu? Daaaakujem za vaše odpovede!

patricia
26. sep 2014

Ahojte, prosím o radu. Dr. mi predpísal Clostybegyt - 2 tablety denne, ale teraz neviem, či ich mám užívať naraz, alebo jednu ráno a jednu večer... Ako to má byť? 😨
Ďakujem za odpoveď

scarlet
3. okt 2014

Dievcata, zostal mi Clostylbegyt, Duphaston, Utrogestan...ak by mala niektora zaujem darujem.

aslan123
9. okt 2014

Ahojte snazilky,

Prosim vas o radu nakolko som volala s dokim a odpoved ma moc neuspokojila. Berem duphaston prvy mesiac od 13-25dna. Zabudla som, zial hlava derava doma lieky a dva dni som si nedala. Hned na treti den som si opay vzala a dostala som spinenie a tmavu akoby menstruciu ☹ doki povedal, ze mam dalej brat. Skonci mi to tmave spinenie? A potom nabehne normal manezes? Snazime sa 3mesiace a predpisal mi ich kvoli nepravidelnosti menstruacie. Dakujem za kazdu radu a skusenost. Pekny vecer

martin_1
9. okt 2014

@aslan123 Myslim, ze po vysadení Duphastonu špinenie postupne prejde do menštruačného krvácania

aslan123
9. okt 2014

Dakujem za odpoved, ale ja ho stale este beriem. Este som ich nemala dostat. Doki povedal, ze to kvoli tomu ze som neuzila dva dni tabletky a je to v poriadku a mam pokracovat akoby sa nic nestalo. ☹

martin_1
9. okt 2014

To je v poriadku, pri Duphastone sa niekedy vyskytuje spinenie, ako vedlajsi ucinok

petulle1986
14. okt 2014

Ahojte holky chtela bych se poradit pokud teda muzu. Zacala sem brat clostilbegyt protoze mam PCO. Mam ho nasazeny 5-9DC, zitra bude posledni den co si ho vemu a zatim necitim zadne bolesti v podbrisku , tak sem si ne jista zda se vubec neco deje s vajecnikama. Podle meho by me mohlo aslespon malinko bolet v podbrisku ne ?

katinka4
17. okt 2014

@petulle1986 ja nemavam ziadne polesti a foliky dozrievaju , takze je to v poriadku. kazal ti gynekolog prist aj na kontrolne sono? pretoze pri tychto liekoch by ta mal kontrolovat ! robí sa cca 12 dc alebo 14 dc

petulle1986
17. okt 2014

@katinka4 Ahojky 🙂 no ano na ultrazvuk jdu prave v pondeli ted a bude to zrovna 14DC tak mam docela strach ze tam nic nebude :-/ uvidime bohuzial mi nezustava nic jen cekat 🙂
Co ty Jak dlouho si brala clost a nezadarilo se ?

smejlicka
17. okt 2014

ahojte tiez mi dnes nasadila doktorka clostil od 3-7 dna 1x1..som 16DC robila mi sono a mam anovulacny cyklus ziadny folikul tam nevidela...uz som bola predtym v pondelok...

katinka4
18. okt 2014

@petulle1986 neboj urcite tam nieco bude 😉 , ho teraz beriem 6x , ale to s prestávkami niekolko mesiacou.

petulle1986
20. okt 2014

@katinka4 ahojky, tak dneska jsem byla na folikulometrii 14DC a je tam folik 17mm tak pevne verim a doufam, ze to zvladneme 🙂 ve stredu jdu jeste na pregnyl pry je to na vyvolani ovu tak se uvidi.
Nevite jaka je sance na otehotneni ? a v jake dny je nejlepsi se snazit ?

petulle1986
20. okt 2014

@dhabaida ahojky ano duphaston bazalni teplotu zvysuje, je to progesteron 🙂

katinka4
20. okt 2014

@petulle1986 ja idem na pregnyl zajtra , no a vy sa snazte stvrtok, piatok , sobota .Pregnyl totizto ucinkuje cca po 24- 36 hodinach , max 48.Nam sa to na prvy krat sice nepodarilo ale ovu bola , tak hadam teraz to bude uz uspesne , vela stastia . Mozno budeme tehu obe naraz 😉

zafi
20. okt 2014

@petulle1986 Ahoj ja som mala kombináciu Clostilbegyt od 3. dňa a na 15. deň mi pichol doktor Pregnyl a kázal mám aby sme sa snažili po 24 hodinách, no pre istotu sme si snaženie zaduplovali aj na ďalší deň....zajtra o 12:00 idem na sono, ale vyzerá to tak, že sa podarilo hneď na prvý krát (viac testov potvrdilo) 🙂 ...dám vedieť ako som dopadla na sone

petulle1986
21. okt 2014

@katinka4 No tak to budu drzet palecky 🙂 ja jdu na pregnyl teda zitra, takze budeme snazilkovat v podstate skoro stejne drzim mooooc palce a doufam, ze das vedet 🙂 pak tady budeme obe testovat 🙂

petulle1986
21. okt 2014

@zafi tak to je supeeeeeeer moc potichu gratuluji verim, ze to bude v poradku kdyz uz ti to potvrdili i testiky 🙂 dej urcite vedet 🙂 😉

katinka4
21. okt 2014

@petulle1986 tak dnes som si ho musela pichat sama lebo v okrese kde mam dr ho nemali v ziadnej lekarni , musela som ist do svojho okresu a tam ho mali nastastie hned v prvej.Ale dr. ma moc nepotesila , povedala ze nevidi ziadny dominatny folikul ale vraj este dorastu 😒

zafi
21. okt 2014

@petulle1986 tak práve som prišla od doktora, potvrdil mi, že som tehu, 5 týždeň...sa veľmi tešíme i s mužíčkom 🙂

katinka4
21. nov 2014

@zafi blahoželám , sice neskoro lebo som tu dlho nebola , ale velmi sa tesim s tebou a zelám ti krasne tehulkovanie 😉

katinka4
21. nov 2014

@smejlicka ty si mala podla doktorky anovulačny cyklus a predsa si tehotná , gratulujem. 😉

smejlicka
21. nov 2014

@katinka4 ano hej anovulucna mal byt cyklus ale o tyzden neskor sa mi posunula ovulka ...v pondelok mi brali krv na hcg a v utorok som sa dozvedela ze je pozitivny krvny test 🙂 a dakujem

zafi
21. nov 2014

@katinka4 Ďakujem 🙂 ... práve dnes som bola na odberoch u endokrynologičky a 2.12. idem gynekológovi na poradňu či je všetko v poriadku...sa už neviem dočkať, lebo nemám absolútne žiadne ťažkosti ako iné tehotné baby a preto ani poriadne nevnímam, že som v tom. 🙂)

Všetkým ostatním snažilkám prajem veľa šťastíčka a držím palce (aj na nohách), aby sa Vám tiež podarilo otehotnieť.

faithandhope
21. nov 2014

Ahojte baby 🙂 Mám otázku. Ak niektorá z vás brala Duphaston, pribrali ste? Ja ho beriem teraz 6 mesiac a pribrala som také 4 kg a je to dosť viditeľné (som naliata vodou a necítim sa dobre) V prvých mesiacoch som mala aj migrény. Gynekologička tvrdí že lieky priberanie sposobiť nemohli no netuším co iné by ich mohlo sposobiť kedže okrem športu mám veľmi upravený jedálniček.Mám lieky na ďalšie 4 mesiace..kedy sa liečba ukončí neviem.. brala ho niektorá z vás dlhodobo? Dieťa neplánujem som ešte veľmi mladá takže v najbližšej dobe to neprichádza do úvahy. Mám slabú formu PCOS... predtým som brala 2 druhy HAK a jedna z nich mi spôsobovala také isté problémy tak som to vysadila. Existuje nejaká iná liečba? Dali mi to na úpravu cyklu. Ja osobne by som absolutne nechcela byť roky na liekoch... vždy je to buď HAK alebo nejaka miernejšia alternativa typu Duphaston... 😖

katinka4
21. nov 2014

@faithandhope ja som nepribrala aj ked by som si to zelala , ale migrény mavam aj ja a este sa mi tvoria vyrazky ktore velmi svrbia , skus sa opýtat lekárky na Utrogestan - to je prirodny a ma vraj lepsiu znasanlivost , Duphaston je umelo vytvorený progesteron.Robili ti testy na stitnu zlazu?

katinka4
21. nov 2014

@smejlicka tak to si teraz povzbudila vsetky snazilky 😉 😀

smejlicka
22. nov 2014

@katinka4 dakujem 🙂

faithandhope
22. nov 2014

@katinka4
Ahoj. Ďakujem za radu 🙂 Robili... mala niektoré hormony veľmi zvýšené. Ale so samotnou štítnou žlazou problém nemám. Všetko je to po ženskej stránke... Bola som aj na ultrazvuku so štítnou a našťastie nič.
To asi veľmi nemáme na výber pri PCOS.... lenže brať v jednom kuse nejaké lieky..... Stále je to o tom istom. HAK, a ak nie tak niečo iné... 😒
Nevieš o niekom komu Dphaston po vysadení upravil cyklus? (Mne sa vraj pravdepodobne neupraví ak nebudem brať nejaké hormóny)

katinka4
24. nov 2014

@faithandhope popravde nepoznam zatial nikoho komu pomohol Duphaston upravit cyklus po jeho vysadení, ani ja bez neho alebo bez HAK nemam ms.