Clostilbegyt a vaše skúsenosti s otehotnením

anait
17. júl 2012

Ahojte...dnes mi lekár predpísal clostilbegyt pre nedozrievanie vajíčok, folikulometria na 13DC ukázala vajíčka iba 11mm. Zaujíma ma, či máte skúsenosti s nasadením tohto lieku práve na tento problém a samozrejme, či úspešné 😉 Takisto mi zistil myóm na maternici, ak by ste mali niekto celkom rovnakú situáciu, by bolo celkom najlepšie 🙂

xlucia
17. júl 2012

@anait otehotnela. pomohol. pokial viem moze sa myslim brat len 6x za zivot.

anait
autor
17. júl 2012

@xlucia joj to si ma potešila..ďakujem...áno, to viem, 3 cykly, potom pauza a potom zasa 3 ... aký si mala problém, ak sa smiem spýtať a ako rýchlo "zabral?"

xlucia
17. júl 2012

@anait vobec to nemusi byt tri a tri cykly. dava sa podla rôznych kriterii. je mylsim rakovinotvorny.
ja som mala vela problemov plus stitnu zlazu. takze tazko posudit, kedy zabral. mala som k nemu aj duphaston aj ine veci. liecba trvala intenzivne nieco vyse pol roka. mimo inych veci

stellamaris
17. júl 2012

@anait aj ja som ho brala,na skusku,zial nepomohol mi,ale u mna nebol problem hormonalny,ale treba ho skusit,drzim palce,aby ti pomohol 😉

katche
17. júl 2012

Ja som brala 1 cyklus 1x1 tbl a zabral hneď a aj mimi vyšlo na prvý krát vďaka nemu. Ibaze je to velmi individuálne.Je tu aj konkrétna tema tam baby riešia clostil https://www.modrykonik.sk/forum/tema/lecba-clos...

anait
autor
17. júl 2012

@xlucia rakovinotvorný??

anait
autor
17. júl 2012

@katche ďakujem za link 🙂

stellamaris
17. júl 2012

@anait on nie je rakovinotvorny,inac by sa nesmel predpisovat 😒 pokial viem od doktora,predpisuje sa iba na niekolko cyklov,pretoze moze sposobit ten syndrom,co sa prestimuluju vajecniky,no mohlo by privela vajicok dozriet tusim....

xlucia
17. júl 2012

@stellamaris pokial viem ja, tak je, preto je to obmedzenie poctu cyklov za zivot. viem to od svojej endokrinologicky, plus som sa pytala aj u ineho dr.. potvrdil to

anait
autor
17. júl 2012

@xlucia ale tom to píšu ako kontraindikácie, to znamená, že keď má niekto nádorový rast, tak mu ho nemôžu predpísať...

stellamaris
17. júl 2012

@xlucia to mne doktor nevravel,ale ok,oni musia vediet,ako ho predpisat,ja som sa pytala na rizika liecby a on mi menoval iba ten syndrom,ja som iba jeden cyklus ho mala a vajka nerastli,tak nemalo zmysel ho brat dalej ani som nechcela....

xlucia
17. júl 2012

@anait to som nepovedala. napisala som co mi povedala moja dr.

lenka.s
17. júl 2012

@anait ja som ho uzivala, urcite viac ako 6 cyklov, samozrejme s prestavkami a skor mam pocit, ze poskodil ako pomohol, prvy raz som bola prestimulovana, a aj ked som otehotnela, bolo to velmi komplikovane a problemove tehotenstvo prave v dosledku hyperstimulacie, druhy raz poskodil este viac, 2 roky som sa potom davala dokopy, aby som vobec mohla otehotniet ... s odstupom casu si myslim, ze by som ho uz opat neuzila 😖

anait
autor
17. júl 2012

@lenka.s ako poškodil? a ako si napokon otehotnela?

norcima
17. júl 2012

@anait nam pomohol, hned prvy cyklus s nim sa nam po dlhom case podarilo a mame Betku 🙂 . Nedozrievali mi vajicka...

lenka.s
17. júl 2012

@anait najprv som mala nabeh na hyperstimulaciu, co viedlo k potratom a potom som uz ovulaciu nemala vobec ... neviem, cim to bolo, lieky som brala pod vedenim lekarky z CAR a chodila som na kontroly, odbery a aj tak sa to pokaslalo .. nakoniec som sa dostala k perfektnej endorkinologicke a za 2 roky ma dala dokopy, otehotnela som uplnou nahodou, ani som nevedela ako, take mensie prekvapko, kedze sme to uz vzdali a prestali sme sa snazit 🙂

anait
autor
17. júl 2012

@norcima wau, ´dakujem, takúto pozitívnu skúsenosť som potrebovala počuť 🙂

anait
autor
17. júl 2012

Baby a môžem mať ovuláciu, aj keď mi nedozrievajú vajíčka? Celkom tomu nerozumiem, lebo cez víkend som mala pozitívne ovulačné testy a dnes som sa dozvedela toto...nechápem tomu...

norcima
17. júl 2012

@anait moze byt, ja som tiez mala pozitivne testy, no ked som zacala chodit pravidelne na folikometriu, tak som ani ziadne vajicka nemala, najskor sme liecili stitnu zlazu, nepomohlo, potom som brala duphaston a tiez nic a az po opakujucej sa negativnej folikometrii, sme sa rozhodli pre clostil a som rada 🙂. Vzdy som mala problemy s dlhymi cyklami, aj niekolko mesacnymi a MS som dostala vacsinou az po uzivani duphastonu. Ze aku radost som mala ked som prisla po uzivani clostilu na folikometriu a povedala mi doktorka, ze mame dve vajicka 😀

anait
autor
17. júl 2012

@norcima tak to ja nemám...v puberte som mávala cca 33 dňové cykly, ale posledné roky mám 28 a viacmenej úplne pravidelné...

gabuska36
17. júl 2012

ahoj ja som bral jeden cyklus po 1 tabl. od 5 dna menštr. 5 dni a hned na prvy šup som otehotnela....takže odporučam a držím palce

anait
autor
17. júl 2012

@gabuska36 ahoj...prosím ťa a tiež si mala nedozrievanie vajíčok? a aké máš dieťatko? 🙂

anait
autor
17. júl 2012

@katren ďakujem, len tie témy nie sú "živé" a ja som potrebovala aktuálne teraz o tom hovoriť 🙂

emily76
17. júl 2012

Ja som mala anovulacne cykly a po prvom baleni som otehotnela.. Vdaka tomuto lieku mame uz 3rocne dvojicky. 🙂 🙂

katkasofi
17. júl 2012

Aj mne zabral na prvý sup🙂 tak hor sa do snazilkovania 😉

danu
18. júl 2012

@anait pozri pripadne sa opytaj v temach na ktore ti dali linky katche a katren