Cysta na vaječníku a šanca na otehotnenie

kaja81
19. máj 2012

Ahojte, mam 30 rokov a o babo sa pokušame rok a pol ale bez uspechu. 10.8.2011 mi kôli cyste zobreli lavy večník. Teraz mi zistili že na pravom mám znovu cystu.
Začali sme chodiť do GynFivu, zatial som bola len na konzultáciu. Podla výsledkou rozhodnú, čo urobia. Chcem sa opýtať, či niektorá z vás mala podobný problém ako ja a či sa vám podarilo otehotnieť? Rada by som bola keby mi niekto poradil a možno povzbudil som z toho na nervy ☹

gelinka75
19. máj 2012

@kaja81 Ahoj kaja a o aky typ cysty ide? mne uz rok evidovali cystu na pravom vajecniku, ktora rastla, odmietla som operaciu tak mi to liecili inymi sposobmi, punkciou a potom beriem 3 mesiace antikoncepciu, po punkcii sa cysta vratila, branim antikoncepcie zmizla a to uz bola poriadne velka. Podla histologie islo o obycajnu vodovu folikularnu cystu, problem u mna je, ze sa mi tvori na strane kde mam vajcovod a tym mam o dost znizenu sancu na otehotnenie, teraz som zaradena na IVF a o 2 tyzdne zacinam, som zvedava ako budem reagovat, kazdopadne sanca urcite je, kym nemam deti nenecham si zdola nic vziat, to je najväcsi problem lekarov, ze hned by rezali a vyberali, moj obycajny gynekolog by ma rovno poslal na odobratie vajecnika, co sa mi uz teraz ked rozmyslam spätne zda absurdne, da sa cysta liecit aj inak..ale naozaj zalezi o aky typ ide 🙂

kaja81
autor
19. máj 2012

ahoj gelinka ďakm, že si mi napisala. Cystu bola 7x7cm a mala tvrdy obal ale bola vodová a aj tak som prišla o vaječnik lebo bol poprerastany tou cystou, čiže keby mi tam aj ostal bol by asi už nefunkčný. Teraz mam cystu 3x4cm a tiež pevnejšiu tak mam strach aby nebola taká istá.V januari som mala všetko o.k. bola som na sono mala som ovulku a teraz začiatkom maja toto.

gelinka75
19. máj 2012

@kaja81 ja som mala 8,5x6 a bola tenkostenna, ano cysty su hnusoby, lebo oni rastu a nadvihuju obal vajecnika, tym padom blokuju ovulaciu z toho vajecnika, teraz ako mi zmizla po tej antike tak vajecnik vyzeral uplne v pohode, som zvedava ci vyprodukuje aj vajicka 🙂 tiez chodim do GF k dr. stenovej, doveruj im oni vedia co robia a isto ti nevezmu vajecnik ked uz mas len jeden, pytaj sa na alternativnu liecbu, odsatie atd. daju ta do poriadku uvidis 🙂

belusa
19. máj 2012

@kaja81 ahoj no asi tak ako Ti písala Kaja ale je pravda, žeak ju máš vaječník obrastený tak Ti k otehotneniu nepomôže lebo je v podstate nefunkčný a ja som mala iný problém ale je to v podstate to isté funkčný som mala len jeden vaječník a presne na tom vajcovode som bola tehotná mimo maternice čiže mi tam odobrali vajcovod chvala Bohu vaječník nechali lebo to by bol môj koniec druhý nefunguje a pomocou IVF som otehotnela tak držím palce aj Tebe!!!! 🙂 🙂 🙂

kaja81
autor
19. máj 2012

Ďakujem baby, je super belusa že si otehotnela 🙂 Dobre sa to čítá lebo thiamin nula bodov, nezabral.
Jednoduch sa bojim o ten môj jeden vaječník-(moju polovičnu šancu na tehu).
Do GynFiv idem na tretí deň MC na krv, porobia mi všetky testy tak uvidím, čo so mnou porobia.
Držte mi palce a ďakujem 😉

belusa
19. máj 2012

@kaja81 hej tam podľa hormonálneho profilu zistia čo dalej a ku komu chodíš?

kaja81
autor
19. máj 2012

Chodím Dr.Behúňovej.

kaja81
autor
19. máj 2012

Myslim, že vyskušam konzultáciu v Reprofit Brno. Neviem ako je to s platením, tu preplaca poistoňa 3 cykly(aj to neviem, či celé alebo ako to je )a ako to je v Brne neviem.ak niektorá z vas vie dajte vedieť.dík 😉 možno blbá otazka ale ešte len začínam tak som taky začiatočník v tomto všetkom.

lindula3
19. máj 2012

Ahoj kaja ja bojujem s cystami uz od svojich 20 rokov. Jednu mi vyberali aj laparoskopiou v priemere mala 10 cm. Tvorili sa dalsie a dalsie uz par tyzdnov po operacii takze som s tym bojovala stale. Nastastie boli uz mensie a len vodove takze sa dali rozohnat injekciami. Tesne pred otehotnenim sa my tam vytvorila dalsia uz dost velka, moja lekarka bola vtedy dlhodobo pn a zastupoval ju iny lekar ktory ked si zbezne pozrel moju kartu tak hned povedal ze treba to dat von a rovno aj s vajecnikom co som bola dost v soku ze to takto razantne chcel riesit. len v tom case som uz bola tehotna co na usg este nevidel. Cysta pocas tehotenstva praskla mam krasne zdrave dievcatko a zatial s cystami pokoj, dufam ze uz na vzdy. Moja lekarka my tych celych 10 rokov boja s cystami vzdy hovorila ze tehotenstvo na cysty zabera🙂 asi mala pravdu. paradox ze mne sa tie cysty zacali tvorit po antikoncepcii ktora vraj pomaha na cysty. Kazde telo je ine. Keby som to predtym vedela tak nezhltnem ani jednu tabletku. Tak drzim palceky nech vsetko dobre dopadne.

karmelka77
19. máj 2012

@lindula3 ze tehotenstvo na cysty zabera mozem len potvrdit🙂)) tiez som mala od 19 tich problemy s cystami stale stale, same injekcie, operacia...a po porode ani jedna mrchy jedny🙂))

belusa
20. máj 2012

@kaja81 myslíš, že v Brne Ti pomôžu lepšie?Neviem nebola som tam len prečo to chceš takto náročnejšie riešiť ked si to ešte nevyskúšala tu?

kaja81
autor
20. máj 2012

@belusa veď práve, že neviem radia mi Brno...že tu stratím, kopu času v BA ale to iste môže byť aj v Brne..to je ťažko každá sme predsa iná... 😒

belusa
20. máj 2012

@kaja81 vieš ja si myslím, že každý preferuje kde mu to vyšlo a to je zhoda náhod 😒 😒 stojí to kopu nervov aj prachov a tu môžeš aspoň niečo ušetriť a môže a verím tomu, že Ti to vyjde na prvý krát 🙂 🙂

kaja81
autor
20. máj 2012

ďakujem za povzbudenie..dobre sa to číta ...díík 🙂

kaja81
autor
22. máj 2012

@lindula3 ahoj to si mala teda šťastie, že si otehotnela s cystou. Nám sa to nedarí ani s cystou ani bez nej.
18.5. som bola 1x v Gyn Fiv na konzultaciu

koralinka
22. máj 2012

ja som tiež mala cystu ked som otehotnela-ani som o nej nevedela až v tehu že máte tam aj cystu ale počas tehu sa vstrebala a čo som bola na 2kontrolách po pôrode zatial nebolo nič tak uvidim

anina37
22. máj 2012

@kaja81 ja som taký prípad ako ty... v 18-tich mi zobrali jeden vaječník, potom liečba pre cystu na druhom (mávam ich do teraz) ale deti mám tri 🙂 , tak nevešaj hlavu, lekár mi tiež hovoril aké bude ťažké otehotnieť, ale prekvapila som nielen jeho 🙂

kaja81
autor
26. máj 2012

@anina37 tak to je super, že máš 3deti. Už som objednana aj do Brna tak som zvedavá, čo mi povedia. 😉

anina37
26. máj 2012

Tak ti držím palce, snáď sa podarí, ja som pre otehotnením mala nejaké injekcie (len si nepamätám čo to bolo) a hneď ďalší mesiac som už bola tehotná...ale do vtedy som brala antikoncepciu a vraj aj to môže pomôcť že hneď //..
@kaja81 nevzdávaj sa !!!

kaja81
autor
27. máj 2012

@anina37ďakujem. Verím, že sa to podarí. Musím veriť 😉

kaja81
autor
16. júl 2012

Cystu mi v Brne odsali a nebola to žiadna veda, ako tu u nás, kde ma museli dokatovať 😠

babulka1978
17. júl 2012

Ahoj 🙂 no, ja mám podobný problém. Po mimomat. tehu mi zobrali jeden vajickovod, funkcny mam len jeden. S cystami som nemala problemy, len som mavala dost casto zapal vajecnikov. No a stal sa zazrak, a s tym jednym vajickovodom som otehu a priviedla na svet dievcatko. Teraz sa uz od oktobra 2011 trapim s cystou. Mam za sebou injekcie, dokonca som nasadila antiko, ktoru som dovtedy odmietala a ona nie a nie zmiznut....a strasne radi by sme mali este jedno babo. Na odporucanie lekarky idem v septembri na laparo operaciu....len mam z nej strasny strach.....uz zo samotnej nemocnice...a potom z komplikacii....moze sa stat vselico, a ked mi zoberu aj tento druhy vajickovod, tak sme co sa tyka deti skoncili.....najhorsie bolo to cakanie na onko vysledky, ktore su chvalabohu negativne, ale aj tak mam strach......lekarka mi tvrdi, ze s cystou to otehu asi nebude fungovat.....

afrika
17. júl 2012

ahojte, prosím Vás neviete mi niekto vysvetliť aká to je viackomorová cysta? moc ďakujem..... dúfam, že sa nájde niekto, kto mi odpíše 😉

julie1412
2. aug 2012

Kočky, ja som sa práve vrátila z laparoskopie, odstránili mi cystu cca 8x5 cm a bohužiaľ aj jeden vajcovod. Tú cystu som mala už pred piatimi rokmi, antika mi ju síce vysušila, ale narástla mi znova. Medzičasom som porodila 2 deti, pred tromi mesiacmi mi doktor znova nasadil antiku, aby cystu vysušil, ale nepomohlo. Mala som neuveriteľné bolesti, až ma nakoniec v utorok odviezla záchranka, cystu mi ešte v ten deň odstránili a konečne mám pokoj. Bolesti po operácii síce sú, ale to sa vôbec nedá porovnať s tým, čo som zažívala predtým. Dúfam len, že mi už ďalšia nenarastie, aj keď lekárka povedala, že to sa nedá nikdy vylúčiť. Tak držím palce, nech vám to všetkým dobre dopadne, či už s antikou, laparo a aj so snažilkovaním 🙂 A dajte vedieť, ako ste dopadli 🙂

l123456
9. sep 2012

Ahojte maminky . Ja som pred tehu nemala nikdy ziadny problem az po tehu som mala bolesti na pravo dole . Po roku a pol mi zistil doktor ze mam cistu na pravom vajecniku a po laparoskopii ze mam aj endometiozu no bola som v soku hrozne ma to zabolelo ako sa mohlo take stat ... Teraz mavam dost citlive vajecniky hlavne ten pravy . Pred 2 t. som pri milovani pocitila vajecnik pravy potom bolest aj do podbruska nafuklo sa mi brucho trvalo to asi hodinu na 2 den som sla ku gynekologicke a tam na ultrazvuku zvacseni vajecnik na skoro 5cm no krvne testy boli v poriadku ja uz tomu vobec nerozumiem .. Snazili sme sa aj o babatko ale nic ☹ Maminky viete mi nieco poradit ma to iste niektora ? Dakujem

moon1979
9. sep 2012

@kaja81
ahoj, ja som mala endometrioznu cystu, o ktorej som nevedela, bolesti som pripisovala traveniu ... ide o druh cysty, pri ktorej len velmi tazko baby otehotneju, ale ja som svetla vynimka, otehotnela som zazrakom skoro na prvykrat ... o tom ze tam mam cystu som sa dozvedela u gyn, ked som si bola potvrdit tehotenstvo. cysta mi cele tehotenstvo ohrozovala, ale vydrzali sme az do porodu ... pri cisarskom mi cysta praskla, bola obrovska vraj a prisla som aj o vajecnik aj o vajcovod ... teraz som tehotna druhykrat a znova asi štastie z nebies, lebo som otehotnela po prvých pokusoch 🙂 takže sa neboj, nič nie je stratené, dôležitá je psychika 🙂

babulka1978
18. sep 2012

Ahojte..tak ja sa k vam pripajam.....od oktobra minuleho roka bojujem s cystou....injekcie, antiko.....pred dvoma tyzdnami som antiko vysadila na pokyn lekarky....ale vedela som, ze nezmizla, vdaka bolestiam.....vysledok vcerajsej kontroly.....jedna cysta cca 4 cm....no a robi sa aj druha, ale vraj malicka.....pravy vajickovod mam odstraneny kvoli mimomat. tehu....lavy mam funkcny (uz mame dcerku), ale tam je aj cysta......vajecnik vpravo s odstranenym vajcovodom nema ziadny problem....je to na zlost, ale je to tak....vcera mi povedali, ze jedina moznost je operacia....problem je, ze tam hrozi, ze mi zoberu aj vajecnik, a to sme potom s detmi skoncili, lebo mm s umelym oplodnenim nesuhlasi....ale chceli sme pre nasu babulku este braceka alebo sestricku....pisem mozno strasne chaosne...celu noc som preplakala......lekarka mi ale poradila, ze ta operacie nie je akutna....ze do decembra pocka, ze nech napriek cyste snazilkujeme.....problem je s tymi mojimi bolestami....ale nech...zatnem zuby....lebo uz ani lieky proti bolesti nezaberaju....budeme snazilkovat a hotovo....podarilo sa to uz niektorej z vas???? Byt tehu aj napriek tomu, ze ste mali cystu???

anulienka166
29. okt 2012

ahojte,ja som mala pred tehotenstvom 2x cysty...prvykrat to nebolo nic vazne, ale druhykrat mi chceli odstranit vajcovod....odmietla som operaciu...boli to velmi zle casy bolesti atd, lieky, cipky...bola som zufala,dr.mi povedala ze bude tazsie otehotniet ale kedze som mlada nemam na to mysliet....od toho casu sme si uz teraz s manzelom nedavali pozor..vedeli sme ze sa lubime a ze dieta a spolocnu buducnot si planujeme...no zivot to zariadil tak ze som otehotnela 🙂a teraz mame krasneho synceka.. 🙂 .cysty som od vetdy nemala..okrem menstruacnych bolesti ziadne ine problemy nemam...podotykam ze otehotnela som a cysta ta prvy mesiac este bola 10cm ale potom zazrakom zmizla, no syn sa narodil s cystou na jazyku...vraj to riesit nemame...

pilar
31. okt 2012

Ahojte dievčatá,začínam mať už vážne obavy. Sme s priateľom v stave, kedy sa aktívne o bábo nesnažíme,ale nebránime sa. Pred pár dňami sme mysleli, že sa pošťastilo. Menštruácia meškala (cyklus síce nemávam ukážkový), aj nejaké tie príznaky boli. test negatívny. Nič nenasvedčovalo, že by sa mala menštruácia dostaviť, tak som čakala pár dní kým test zopakujem. Pár dní som mala teploty. No dnes v noci som sa zobudila na príšerné bolesti. Priateľ sa zobudil a našiel ma na zemi v bolestiach. Odvtedy som na tabletkách. Čo je zvláštne, krv je raz svetlo červená, raz čokoládovo hnedá. Cítim sa celkovo zvláštne. Horšie je, že som momentálne v zahraničí, domov a teda k lekárovi sa dostanem asi až zač. decembra. Minulý rok mi bola zistená ovariálna cysta, ktorú lekár nijak neriešil. Bojím sa, lebo moje cykly majú vlastný život a mám pocit, že niečo nie je v poriadku. Napadlo ma aj, či sa tehotenstvo neskončilo skôr ako vôbec začalo. Aké máte skúsenosti s cystami, bolesťami a podobne? Čo môžem robiť kým sa dostanem k lekárovi? Budem vďačná za vaše príspevky

nathuska
14. nov 2012

Ahojte ja som mala cystu v priemere 6cm na pravom vajecniku.odstranili mi ho laparoskopiou a lekar mi oznamil,ze mam endometriozu a najlepsie by bolo keby som otehotnela no vtedy som nnato este nebola pripravena .teraz po roku sme sa spriatelom rozhodli,ze budeme skusat .zatial stvrty mesiac a nic lekar mi predpisal clostilbegyt teraz chodim na pravidelne prehliadky povedal ze musim brat len tabletky bojim sa ze som neplodna lebo to su priznaky endomdtriozy ale docitala som sa na nete ze vela zenam s endometriozou sa podarilo otehotniet.mne lekar povedal ze som este mladucka ale ze mam brat ten clostilbegyt uz som mala aj ovulaciu ale zatial nic uvidime dryhy mesiac ako nato zareagujem.je tu nejaka zena s podobnym problemom?