Drobný uzlík na štítné žláze

ajurka
12. júl 2013

Ahoj všem, setkal se s tím někdo.... Jak jste se léčili?? Léčba Vám pomohla... Prostě vše k tomuto tématu.... Budu moc ráda za jakoukoliv zkušenost 😕

xlucia
12. júl 2013

@ajurka mam ich niekolko a nelieci sa to

ajurka
autor
12. júl 2013

@xlucia Právě mě dnes doktorka našla jeden a řekla mi že se jedná o nádor většinou nezhoubný.... dala mi léky jeslti se ztratí nebo zůstane stejný...

ajurka
autor
12. júl 2013

@xlucia Nešvím jeslti se bavíme o stejné věci 🙂

ajurka
autor
12. júl 2013

Najde se tu někdo další???

ajurka
autor
13. júl 2013

🙂 🙂 🙂 🙂

trnka77
13. júl 2013

ahoj,mne našli dva uzlíky,kedže nemám ťažkosti ,nedala mi ani lieky,len ma pozorujú 😉

foryou25
13. júl 2013

no mne vcera nasli na SZ nejake koloidne cysty, ale neviem co to znamena, a este som s tym nebola u endokrinologa

kiwi82
14. júl 2013

ahoj ja mám tiež uzol. dvarát mi robili punkciu, bolo to negatívne, beriem euthyrox 75 na zníženú funkciu, raz za pol roka chodím na kontroly a možno raz do roka na tú punkciu, treba to sledovať.

ajurka
autor
23. júl 2013

@kiwi82 moc díky.. a může uzel zmizet?? Proč se musí také pořád chodit na punkci? Když ti to udělají jednou a je to negativné přece se to změnit nemůže??? 😒

kiwi82
23. júl 2013

@ajurka ahoj, no môže sa vztrebať, môže meniť veľkosť,.... žiaľ môže sa stať aj prípad, že sa zmení na pozitívny 😒 preto to treba raz za čas skontrolovať.

ajurka
autor
23. júl 2013

@kiwi82 Tomu docela nerozumím.. jak z negativního se může stát pozitivní?? kdyby se vstřebal může se zas objevit? nebo už né?

julka82
23. júl 2013

@ajurka mne tiež našli pred pár rokmi, ale už mal 3 cm a musel operačne von 😒 . Ale v mojej rodine tiež majú uzlíky, kt. sa pravidelne kontrolujú a sú v norme 🙂

ajurka
autor
23. júl 2013

@julka82 Jde to nějak vydět, že si po operaci?? a Co dále s tebou dělali??? bereš léky?

julka82
23. júl 2013

@ajurka myslím, že to bolo pred 7 rokmi. Ja som tam išla náhodou. Ale operáciu začali riešiť hneď po sone. Vyoperovali mi polovicu štítnej, ale prištítne telieska nechali aby to lepšie fungovalo. Hrozilo, že by to bolo pozitívne zjavne, keďže to bolo také veľké tak to vybrali. Operácia bola ok, v nemocnici som bola tuším týždeň. Odvtedy chodím raz do roka na kontrolu a beriem euthyrox 50tku. Čo sa týka jazvy na krku, je suprová a nie je ju už ani vidieť. 🙂

ajurka
autor
23. júl 2013

@julka82 Já mám uzlík malinký kontrolovala mi ho před půl rokem a ted před týdnem... prý je pořád stejný... až ted mi nasadila léky... Euthyrox 50mg - 1 ráno, zjistila jsem, že jsem v 7 týdnu těhoenství, ale léky mám brát pořád... doufám, že to bude ok... Jinak někdy pociťuji bušení srdce a někdy trochu dušnost... stává se vám to někdy??

julka82
23. júl 2013

@ajurka to búšenie srdca som mávala kým som nebola na operácii, po nej už len minimálne - skoro vôbec. Srdce mi búšilo najmä keď som bola v kľude. My sa tiež snažíme o bábätko a preto povedala, že mám brať 50tku. Zvyknú zvyšovať dávku v tehotenstve. Mňa dr upozornila, že ako náhle otehotniem musím prísť na vyšetrenie. Takže držím palčeky a žiaden strach 😉

ajurka
autor
23. júl 2013

@julka82 Děkuji moc 🙂

julka82
23. júl 2013

@ajurka inak mňa operoval dr. Neznámy v Dolnom Kubíne a je to úžasný človek a aj odborník. Jednoznačne odporúčam, kiež by všetci dr boli takí skvelí. 🙂.
Rada sa kedykoľvek podelím so skúsenosťou 🙂

kiwi82
23. júl 2013

@ajurka neboj, lieky sú ok v tehotenstve, je práveže nutné ich brať, ja som začala s euthyrox 25 a počas tehu sme prešli až na 100 vku. teraz beriem 75 ku. je potrebné chodiť na kontroly, podľa výsledkov z krvi ti upraví dr. dávku. ja som brala pred pol rokom ešte 50 tku a potom mi zvýšila na 75 ku v auguste idem na kontrolu. ten uzol asi môže meniť svoju povahu, dr.to vidí aj na usg, či je naplnený tekutinou alebo je to pevné, proste dr.tam vidí zmeny a ak sa jej niečo nezdá tak dá radšej urobiť punkciu aby si bola istá, že je to ok. môj má okolo 2 cm.

smoulenecka
31. jan 2014

@kiwi82 ahoj nasla som tuto diskusiu tak sa chcem spytat.Mne tiez zistila ☹ ☹ dokt.na stitnej uzol 1,5cm a nasadila mi euthyrox 75 pol tab.denne tak skusa ci sa nezmensi.krvne vysledky som mala dobre.biopsiu mi nerobila zevraj nevypada ten uzol tak zle.ked som pytala na tehotenstvo povedala ze nie ,ze sa moze zvacsit.Ako pozeram ste tehot.co vam povedala dokt.na to ,velmi ma tym vystrasila,lebo sme planovali babo a rok cakat ci sa nieco liekmi zmeni je dlho☹
@ajurka

ivka1708
31. jan 2014

ahoj, aj ja som mala (a asi este mam, dlhsie som uz nebola na kontrole) uzol a podla doktora to nie je nic vazne. nerobil mi ani punkciu, len to sleduje. Ja beriem euthyrox 125 mg. aj pocas tehotenstiev a dojcenia. Raz za pol roka na kontrolu a podla krvnych vysledkov upravuje davku euthyroxu..

ajurka
autor
31. jan 2014

@smoulenecka ja sem tam sla kvuli tomu, ze nemohu otehotnet...a nahodou se to zjistilo, ze mam uzel... otehotnela sem.. a beru porad euthyrox 50... po 3 mesicich jsem sla znovu na kpntrolu a nechala mi 50... tyto leky nemohou plodu ublizit tak nevim uzel se muze zvetsit... ja mam jit znovu na kontrolu po 6nedeli jestli se nezvetsil pokud ano pujdu na operaci
..ale doufam, ze to bude ok 🙂

smoulenecka
1. feb 2014

@ivka1708 ahoj a mas znizenu funkciu ci nie? Vdaka

smoulenecka
1. feb 2014

@ajurka no snad to bude ok, a tiez mas znizenu funkciu ci lieky su len na uzol? A aky velky?vdaka

ajurka
autor
1. feb 2014

@smoulenecka ja mam pouze uzel.. vim ze je maly.. ted nevim presne.. jinak leky beru na to aby se nezvetsil...

kiwi82
1. feb 2014

@smoulenecka ahoj, ja mám stále ten uzol, dvakrát mi robili punkciu, a bol negatívny. je pravda, že sa to nedajbože niekedy môže zvrtnúť na pozit ale preto to treba pravidelne sledovať. mne dr. odporúča vyoperovať ten lalok štítnej žľazy, ked je ten uzol ale vobec sa s tým neplašíme, stačí, ked prestanem kojiť a tak.... proste nemyslím si, že by si nemohla otehotnieť. ak to nie je zhubné tak kľudne by si mohla otehotnieť, dr. ťa bude sledovať a podľa toho upravovať dávky euthyroxu. ale pre každý prípad by som si dala urobiť najprv tú punkciu, nie je to také strašné ako to vyzerá 🙂 je to šup šup. ak budeš mať ok výsledky nevidím dôvod prečo by ste nemohli otehotnieť. ja som mala ten uzol aj počas predošlého tehu.

billam
1. feb 2014

Ten uzlik sa vola struma...musí sa raz ročne sledovať - punkcia...môže zmeniť tvar aj patologiu.tzn. že môže z negativnej vzorky byt po určitom čase pozitívna. Najlepšie je strumu vyoperovat /väčšinou sa však berie aj polovica - cela stitna zlaza - žiaľ/ môžem potvrdiť, že špecializované pracovisko na stitne žľazy je v Dolnom Kubine - konkrétne chirurg/primar Neznámy. Tam sa robia tieto operácie ako na "beziacom pase". Je veľmi dôležité zverit sa odbornikovi, lebo je to riskantna operácia, ktorá trvá 2-3hod. kvôli tesnej blízkosti hlasiviek. Neskuseny lekár môže počas operácie poškodiť hlasivky.

smoulenecka
1. feb 2014

@ajurka vdaka baby🙂 🙂
@kiwi82
@billam

ivka1708
2. feb 2014

@smoulenecka ano, mam znizenu funkciu.

anjelikdianka
2. sep 2014

ahojte aj mne dnes zistili zväčšené obe laloky šž a uzol 5x4mm na prvej strane.Na endokrinologiu ide až o 2 týždne.Som 6 mesiacov po porode a kojím.Podla vás budu niečo riešit kvôli tomu uzlu?lieky?