Endometrióza a liek Visanne

vevaaa
22. feb 2012

Ahojte dievcata, chcela by som sa spytat, ci mate niektora skusenost s uzivanim lieku "visanne", ktory je vyvinuty specialne na liecbu endometriozy...
Mam endometriozu, bola som na nu uz dva krat operovana, snazime sa s manzelom cca rok o dietatko, no zatial neuspesne...
Lekarka mi odporucila, dat si na pol roka od snazenia sa o dietatko pauzu a odporucila mi nasadit si antikoncepciu alebo visanne, neviem co mam robit, ako sa rozhodnut...
Ak s niecim podobnym mate skusenosti poradte prosim . Dakujem

jamaalka
10. apr 2012

@ vevaaa ahoj, neviem, ci je to este aktualne, ale ja som sa pre visanne rozhola a teraz mi konci 6 mesacna liecba. liek znasam dobre, nevnimam ziadne vedlajsie ucinky okrem vynechania ms.

lumkaa
5. jún 2012

@vevaaa
Ahoj, ja uzivam Visanne zatial len mesiac.Tiez som sa rozhodovala medzi antikou a visanne, ale rozhodla som sa pre visanne, pretoze mi moja doktorka povedala, ze obsahuje menej hormonov ako antik. Zatial som ziadne vedlajsie ucinky nepocitila, len cakam na prvy menzes ako to bude prebiehat.

lumkaa
5. jún 2012

@jamaalka
Ahoj, takze vobec nemas menzes? ja som myslela ze aspon nejake spinenie.a ja stale cakam 🙂

jamaalka
12. jún 2012

@lumkaa nie, tusim som mala len prvy mesiac a potom vobec. i ked je pravda, ze doktor vravel, ze kazda zena moze zareagovat inak.

lumkaa
20. jún 2012

Ďakujem ti za odpoved 🙂 ako som pisala uzivam druhy mesiac, zachvilu zacinam treti a menzes stale nebol.Ale som velmi rada aspon som zbavena tych hroznych dni.

lumkaa
21. jún 2012

@jamaalka Ak sa mozem este spytat, ty uz visanne asi neuzivas.Ako ta liecili dalej?

susan147
14. sep 2012

AHOJTE BABY,CHCEM SA SPYTAT AKE STE MALI ONKOMARKER CA 125?PRI ENDOMETRIOZE?

mima59
21. okt 2012

ahojte! ja som ukoncila liecbu visanne pred 5timi tyzdnami. Pocas liecby nijake vedlajsie ucinky, no po vysadeni bolesti hlavy, nespavost a plus 5 kg za 5 tyzdnov!! druhykrat by som sa do tej liecby nepustila!! este cakam na prvy menzes. Zakladom liecby endometriozy je detoxikacia organizmu. A susan ja som mala CA125 uplne v norme, nemusi ju mat zvysenu kazda , ktora ma endometriozu, pa

vevaaa
autor
6. nov 2012

ahojte, ja som teda uzivala visanne pol roka, ale bola som velmi spokojna, ziadne vedlajsie ucinky, pravidelne som chodila na kontrolu do gyn.ambulancie, vsetko bolo v poriadku a po vysadeni sa mi
podarilo do 2 tyzdnov otehotniet 🙂, co bol moj ciel..takze som velmi stastna a spokojna..preto z vlastnej skusenosti odporucam...

eniikaaa
30. nov 2012

ahojte.ja mam tiez endiometriozu,vjanuari mi urobili laparoskopiu.a uz 11mesiacou uzivam visane.prve mesiace som spinila a mala som dost velke bolesti.ostatne mesiace som menzes vobec nemala len ma hrozne bolia prsia,a zvacili sa mi asi o tri cisla.onkomarkeri pred operaciou som mala vysie ako je norma.a odvtedy mi nebrali krv takze ani neviem.este budem uzivat visane,tri mesiace potom sa uvidi..........

daisydee
26. dec 2012

Dievcata ked mate,alebo ste male endometriozu mali ste normalne pravidelnu MS a ovulaciu?Doktor tvrdi ze nemam endom.,ale ja mavam takke strasne bolesti,pocas Ms,ze koniec.
Dr.povedal,ze mam ale pekne dozrety folikul co vraj nie je bezne u zien s touto diagnozou) a aj Ms mam pravidelnu,takze to vylucuje na 90%,ale CA 125 som mala dost zvysene,tak neviem.Ako to bolo u vas? Vdaka

kikuskala
27. dec 2012

Ahojte ja beriem visanne uz vyse mesiaca mala som menzes akurat minuly tyzden, 3 dni, aj to len preto (aspon si myslim) ze som zabudla zobrat jednu tabletku ☹ musim povedat ze tento prvy mesiac je strasny dufam ze to bude lepsi zatial to mam iba na tri mesiace potom uvidime co, endometriozu mam lokalizovanu v pupku, zatial mi nerobili laparo. zistila som to tak ze mi priamo v pupku narastla bolestiva hrcka, na chire mi to vybrali a z histologie vysla endometrioza...inak teraz po poslednom menzese ako uz bereiem visanne ma zacal znovu boliet ten pupok do kelu ☹

monulienka3
29. dec 2012

Ahojte dievcata,
ja sice endometriozu nemam, ale lekar mi nasadil na 2 mesiace Visanne, predpokladam asi, ze namiesto antikoncepcie. Mam totiz zly hormonalny profil v druhej faze cyklu, tak ze vyskusame tento liek.

MS som pocas brania vobec nemala, akurat, ze mam vsetky tie hnusne vedlajsie ucinky. 7.1 beriem poslednu tabletku. Viete mi prosim povedat, kedy by asi tak mohla prist MS po dobrati? Dakujem

lumkaa
20. jan 2013

Ahojte babenky, ja uzivam Visanne asi 9 mes. menstruaciu od zaciatku uzivania vobec nemam 🙂 Znasam ho fajn az na malickosti ako zvyseny prolaktin, takze aj vytok z bradaviek a zvysena teplota od 37-37,3 uplne bezna teraz pre mna, a tiez obcasne bolesti v podbrusku, ale to je nic oproti tym menstruacnym 🙂 Ak mate niekto podobne problemy ozvite sa, alebo tiez aj s nejakymi radami 🙂 Dakujem

neiuska
20. jan 2013

Ahojte...Ja by som mala otazku ohladne pribderania kedze mam sklon k priberaniu.Bojim sa zacat brat ten liek...priberate pocas uzivania ci stresujem zbytocne....

zuzinka44
26. jan 2013

Ahoj vevaaa gratulujem. Chcem sa ťa spýtať či si mala menzes počas liečby ( Visanne) lebo ja som ho nemala. Prestala som brať Visanne koncom decembra a menzes stále nechodí. Tiež by sme chceli bábätko, ale ako keď nemám menzes? Ty si ho kedy dostalo po liečbe?

erulka77
1. feb 2013

Moja skusenost je ze som brala visanne polroka a vobec mi nepomohol ☹

ewinna
1. feb 2013

Ahojte, chcem sa spýtať, či je potrebné pred liečbou tabl.Visanne podstúpiť operáciu. Mám endometriózu aj cysty a nedarí sa nám. Ďakujem

lanny33
13. feb 2013

Ahojte, chcem sa opytat. V septembri 2011 mi diagnostikovali endometriozu, v januari ma operovali v novembri toho isteho roku ma zasa operovali. Ta cysta bola 2x taka velka ako predtym. Doktorka mi nasadila antikoncepciu teraz koncim treti mesiac uzivania. Po poslednej operacii mi zasa nasli dalsiu cystu, len teraz ju nevedia najst. chcem preto vediet ci uz mal niekto takyto problem. Otehotniet nechcem, len chcem uz normalne bez bolesti zit.

yukki
13. feb 2013

@lanny33 https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/endometrioza-2-2/ možno skôr tu.... Mne sa tiež furt vracia cysta, jak bumerang. tiež nechcem otehotnieť, len bez bolestí žiť...ale ,musím poklopať, posledný rok sú bolesti znesiteľné. Naposledy som mala cystu nejakých 5 cm...asi tam aj je, čo ja viem....netuším, bo som už rok nebola na vyšetrení, pôjdem na jar, tak uvidím

siska07
13. feb 2013

ja mam tiez endo, po laparke som nexcela hormony, dlhe roky som brala antiku, a skusila som radsej hned otehotniet ako nam poradili po zakroku, v aprili laparka, na vianoce sa nam to podarilo. prve babo. po dvoch rokoch sa zase nedarilo, uz som bola aj rozhodnuta ist na druhu laparku vypalit loziska, a dr poradil visanne. ale tie vedlajsie ucinky ma nejako odradili. doteraz ho mam doma v skrini. a nakoniec dva mesiace nato som opat otehotnela. 🙂
bolesti ale mavam silne, menzes no to je tri dni na PNku... krce, bolesti, silne zrazeniny.. pliaga to je... vsetkym drzim palce nech sa vam to podari 😎

lanny33
13. feb 2013

@yukki ahoj dakujem za odpoved ja som mala prvý cystu 7x4x6 cm a tu druhu co mi narastla za 10 mesiacov 15x11cm. doktorka mi nasadila Zoely antiku zajtra idem na kontrolu tak uvidime, ale bola som u bylinkara a ten mi povedal ze mam problemy s autoimunitou tak aj odtial mam lieky.

yukki
13. feb 2013

@lanny33 15??? Ty vole.....sa s tým nebabreš, netrocháriš!
No ja som zmenila stravovanie...nie, takto: najprv som brala Natural progesteron krém, keď som sa dozvedela, že zas sa mi po operácii vrátila...a počas doby brania toho krému tá cysta nerástla. Potom som ho vysadila, cysta podrástla, potom som zmenila to stravovanie a toho sa držím dodnes a neviem, ako mi to vyzerá v bruchu, pôjdem až na jar na Ct, ale bolesti sú znesiteľné, by som povedala, že sa to zlepšilo.

ewca
13. feb 2013

dievcata, aj mam endo uz niekolko rokov, opakuju sa mi cysty... nasadila mi dr. visanne, ale nebrala som ho dlho...skusila som alternativnu medicinu a moje brutalne bolesti su prec a dokonca sa moje fakt masivne krvacanie (6najhrubsich tamponov a 9 vloziek za 1 den) natolko zmiernilo, ze teraz si poviem, ze v pohode (2 najhrubsie tampony jedno doobedie a 2 vlozky poobede)... mam sice menzes asi tyzden, ale parada oproti tomu...a inak ten najvacsi brutus som mala na vlastnej svadbe

yukki
13. feb 2013

@ewca skús viac o tej alternatívnej...o čo šlo...

ewca
13. feb 2013

@yukki chodime k jednej liecitelke v BA, ta i pomohla najma od bolesti a inych veci (okrem endo) a potom som bola u kamoskinho otca na tzv. rekonektivnej terapii

yukki
13. feb 2013

@ewca díki

ewca
13. feb 2013

inak mne ked dr. nasadila visanne tak mi povedala, ze to je dozivotna liecba... preto som prekvapena ked vidim, ze niektore ste to brali napr. iba pol roka... aj preto som sa rozhodla riesit problem inak, lebo som nechcela byt do konca zivota na hormonoch

lanny33
14. feb 2013

@yukki tak po dnešnej kontrole u doktorky zasa dalsia 5x5 cm takze dievcata asi toto este nikto nemal a to je 2 mesiace po operacii 11x15 cm ak sa niekto najde kto ma rovnaky problem bola by som velmi rada

yukki
14. feb 2013

@lanny33 no ja som mala po operácii a polročnej liečbe po troch periódach 7 cm cystu, aj po druhej operácii a druhej liečbe zas po tuším 4 menzesoch cystu.....endo sa vracia, no, furt...na téme o endo sme už veľa popísali kto ako si pomáha....a kto čo pozisťoval, čo podporuje tú endošku a tak