Euthyrox. Nebol problém pri otehotnení?

hanculka
2. jan 2010

Ajojte, chcem sa spýtať berie niekto tieto tabletky? nebol problem s otehotnením? ďakujem

mukky
2. jan 2010

ja ich beriem aj mm a zial doživotne.. ☹
problém je,ked štítna žlaza liečená nie je....hlavne ked sa o nej nevie a su problemy s otehotnenim aj niekolko a rokov a bohužial má vplyv aj na potraty ☹

diddi
2. jan 2010

Ja beriem dozivotne euthyrox 150,zacala som s 25, potom som otehotnela-dvojicky 😀 ,ale nie vdaka euthyroxu 😀 ,vysadila som antikonc.a sup,dve vajicka....tehu bolo ok,az do 30tt,zacala som opuchat,vysoky tlak bol a bielkoviny v moci-dostala som preeklampsiu a baby museli ist v 35tt von....nastastie vsetko bolo ok...8 mesiacov po porode ma operovali-zobrali mi celu lavu cast stitnej zlazy-bola tam obrovska struma a prava cast ma znizenu funkciu:priberam,zavodnujem sa,mam suchu kozu a keby som si rano-hodinu pred jedlom nedala euthyrox,tak som malatna a odpadavam....priznam sa,ze som kedysi davno ten euthyrox 25 flakala a nejedla a to bola chyba,preto ho uzivaj poctivo...nech ta endokrinolog poriadne vysetri,ked chces otehotniet a tiez to povedz pred tehu gynekologovi,nasadi ti duphaston na udrzanie plodu,tusim sa berie do 12tt...tiez uzivaj calibrum baby plan,alebo kyselinu listovu

ivka144
2. jan 2010

Hanculka... ja nemam az take velke skusenosti, ale aj tak by som rada prispela.
Zaujima ma, kedy si bola naposledy na vysetreni - mas teda hypothyreizu, alebo funkcia normalna ale mas uzly? Od kedy beries?

Mne pol roka po porode zistili extremne velku hypotyreotu a velke uzly (viacero, najvacsi asi okolo2x3cm) a hned mi nasadili Euthyrox a mala som sa dohodnut na operacii. Odhadom 2-3 mesiace som euthyrox brala a potom asi 4 mesiace nie, lebo som sa tak rozhodla a nesla som ani na kontrolu, lebo som nechcela ist na operaciu. (Medzitym som mala taku akoze liecbu alternativnu, nejake cinske kapsule a tiez homeopatika, ale netusim, ci to malo vplyv). Potom som otehotnela a tak som utekala na vysetrenie, lebo viem, ze najma okolo toho 8-12 tyzdna je hladina hormonov velmi dolezita. Zrazu prekvapivo som mala minimalne znizenu funkciu SZ a aj ked bola zuzlena (max velkost uzla vsak bola asi 1cm), tak uz o operacii rec ani nebola. Naposledy mi povedala doktorka, ze sice nieco je hmatne, akoby hrca, ale na usg to cysticku ani nadorovu ani nijaku inu uzlovu strukturu nema. Ziaden euthyrox neberiem a ani nemusim vraj.
Tak obsirne len preto, ze neviem, aky si ty pripad, ale aj taketo existuje.

Ty sa inak zaujimas o to, ci sa da otehotniet vpohode, ak to beries?
Mne sa tak mari, ze ked to beries otehotnies skor, ako ked neberies. Mne aj doktor povedal, ze ak by som mala uz pred prvym otehotnenim taku hypothyreozu ako mi diagnostikoval pol roka po porode, ani by som neotehotnela.
Z toho pohladu asi OK. A aj kojenie. Mne to predpisali, ked som kojila.
Len mna by zaujimalo, ako sa upravuje davkovanie Euthyroxu, ak Ti uz tak vela netreba. Ci oni rataju s tym, ze sa to nezlepsi? Mne sa zlepsilo. Ak by som sama nevysadila, ani sa na to asi nepride, nie? Nechcem trepat, ale mne sa zda, ze ak beries vyssiu davku euthyroxu, ako je nutno na dorovnanie, v teste sa to na hladine hormonov tak neprejavi.
No nic, kazdopadne drzim palce!!!

zuzula25
2. jan 2010

ja uzivam euthyrox dlhe roky a ziadne problemy vzhladom na stitnu zlazu a otehotnenie neboli,teraz kojim a stale uzivam lieky a v pohode

kingstonka
2. jan 2010

.... ja beriem euthyrox este len mesiac.... planujeme druhe dieta a podla lekarky mame pockat do najblizsej kontroly o 2 mesiace ... pred par mesiacmi som otehotnela, ale nevedela som o probleme st.zlazy- tak to skoncilo v asi 7tt....

ak ho uz beries tak by mala byt vacsia sanca na otehotnenie, ale hned ako zistis ze si tehotna -treba ist k endokrynolog. aby zistil, ci netreba zmenit davku....

bets
4. jan 2010

mna zakazdym endokrinolog upozornuje, ze keby som otehotnela, tak mam zvysit davku a prist co najskor na kontrolu. pri druhom tehotenstve mi dost zvysil davku, ktoru som brala este aj pocas dojcenia. detska endokrinologicka ma neustale povzbudzovala k dojceniu a pripisovala tomu velky vyznam, aj koli prevencii vo vztahu k detom.

dali4
4. jan 2010

Ked sú problémy so štítnou žlazou, može to byť aj nesprávnou funkciou pečene, ak je aj pečeň v poriadku, problém bude ešte niekde inde. Štítna žlaza je len upozornenie že v tele nieje niečo v poriadku. Každá choroba má hlavne psychickú príčinu. Treba hladať tú, a ked sa nájde, vyrieši, netreba brať doživotne lieky 😵

tinasc
4. jan 2010

ahojte, aj ja beriem Euthyrox 75 a tiež asi doživotne. Mne zistili hypotyreózu ešte pred otehotnením, ale nemala som problémy otehotnieť. Akurát som chodila častejšie na kontroly. Na kontroly chodím raz za rok a endokrinologička mi vždy pripomína, že keby som otehotnela, tak mám prísť na kontrolu okamžite. Inak problémy nemám, akurát tabletku musím užiť ráno pol hodinu pred jedlom.

zuzinr
4. jan 2010

No ja beriem Euthyrox teraz 75 a tiez dozivotne nakolko mam vyoperovanu st. zlazu. Po operacii som v priebehu 3 mesiacov bez problemov otehotnela a nemala som ani pocas tehu ziadne problemy, mala sa narodila v 40tt uplne skvela 🙂 drzim palce

cuchre
4. jan 2010

pripajam sa, , beriem 75 a otehu som 2mesaice po vysadeni antikoncepcie. ale k dokine som utekala hned, ekd som ti zistila a na kontrolu som chodila kazdy mesiac. povodne bola 100, pred tehu uz len 50 a od otehu mam stale 75, kontrola kazdy pol rok. a inak uplne vsetko v pohode 🙂

inuska79
4. jan 2010

Caute,tak pripajam aj ja svoje chabe poznatky.....ale asi by som teraz nemala 6mesacnu nadhernu dceru...
Vela som fajcila, zomrel mi blizky krstny otec...tak som sa uvedomila a zacala s vysetrovanim vlastneho organizmu...podotykam preventivne...ale aj po 2.rokoch manzelskeho zivota bez antikonc.sa mi zdalo divne, ze nemozem otehotniet....
Zistila sa cysta a autoimunna thyreoiditida...cize ani znizena, ani zvysena funkcia....Asi 4 mes.pred navstevou endok., mi moj gynekolog predpisal duphaston, endok.euthyrox 25...Do 3.mes.som otehotnela...Takze holky neviem ako to vplyvalo...ale musim este povedat, ze dlho sme sa neradovali...na zaciatku 12.tyzdna sa dostavil zamlknuty potrat, co bola hroza.
Cysta , teda uzol, kt.mal 1,5x0,5cm sa sice nezvacsoval, ale strasili ma, ze to mohlo sposobit potrat....Vyoperovali mi pravy lalok v july 08 { od vtedy nefajcim/huraaa} a uz v septembri som mala poslednu menstruaciu....Takze min.rok sa mi moc nevydaril, tento rok super....
Az na to, ze pocas tehotenstva mi z 50euthyrox zvysili este raz na 75ku....a po porode som ostala na 50tke...Teraz v jan.idem na kontrolu...
Horsie je, ze pred operaciou a liekmi som mala 52, teraz mam po porode {pol roka po nom teda}68kg a hroza des so psychikou....
Tak Vam drzim palce...tym co chcu otehotniet......je to nadherny pocit....nevynahraditelny nicim. 😵

zuzulienka28
2. jún 2010

Ahojte.

Admin. mi poradila spytat sa v tejto teme, tak sem kopirujem moju otazku:

Potrebujem poradit, prosim.

Uzivam Euthyrox 50 raz denne. Tento rok budeme mat stretavku zo skoly a tam samozrejme bude nejaky ten aperitiv a aj iny alkohol. Ja nepijem alkohol, obcas prilezitostne pri nejakej oslave narodenin a aj to len jeden poharik sampanskeho. Preto by ma zaujimalo ci moze mat alkohol v kombinacii s Euthyroxom nejaky nepriaznivy vplyv na moj organizmus?

Dakujem za kazdu odpoved.

majka35
3. jún 2010

ahoj, myslím, že nie ... ja beriem euthyrox už roky a nemôžem povedať, že som si nikdy nedala pohárik vínka 😀

vija2
3. jún 2010

ahoj mne sa žľaza zničila po pôrode asi po 6mes. Dostala som euthirox 75do konca môjho živôtika:(((( nervózna ,unavená odkedy beriem lieky ,,,lekárka mi odmieta znížiť dávku že krvné výsledky mám ok že to nesúvisí🙂)))sranda tak ja takto ,,,otehotnieť môžem ale treba sledovať hladinu hormónov k krvy.inak to nemá vpliv na plod /dieťa...aspoň že tak🙂

majka35
3. jún 2010

čo sa týka otehotnenia: beriem dávku 900 mg za týždeň a aj pri prvej aj pri druhej som otehotnela na 1.šup ... a to doslova 😉

bets
4. jún 2010

ja euthyrox neberiem ako klasicky liek, ale ako hormon, ktory si moje telo nevie samo produkovat v dostatocnom mnozstve, preto nevidim problem v kombinacii s alkoholom. teda nikdy ma ani nenapadlo sa nadtym pozastavovat. velakrat som si uz za tie roky dala nejaky poharik vina alebo aperitiv...
pozrela som aj pribalovy letak a interakcia s alkoholom tam nie je ziadna...
a co sa tyka vplyvu na plod - nedostatok hormonov ma velky vplyv na plod, skor mozno lekarka myslela, ze ten liek nema vplyv na plod. nema, je to doplnanie hormonu, ktory prave v tehotnosti a dojcenia je velmi dolezity.... preto vtedy zvyknu endokrinologovia zvysit davku.. mne sa stalo to, ze mi problemy so stitnou zlazou zistili neskoro a moj syn bol cele tehotenstvo pod silnym nedostatokm a preto aj on ma so mnou problemy... lenze potom, co mi to zistili som si problematiku dokladne nastudovala a dala skontrolovat aj dieta, ktore tiez uz roky berie euthyrox.
akurat sme minule s detskou endokrinologickou na poslednej kontrole zhodnotili, ze nastatsie nedostatok hormonu na neho nemal ziadny negativny vplyv - ani po fyzickej ani psychickej - je z neho nadpriemerne inteligentne dieta - vdaka za matersky instinkt, ktory mi hovoril, ze ked mam ja taketo problemy, musim riesit ci aj dieta nahodou nema..

berika
8. jún 2010

My berieme s manželom eutyrox obaja. Sú to hormóny ktoré nám telo nedokáže vyprodukovať. Ja som ten najlepší prípad, a asi ich budem môcť terzy po 3 rokoch vysadiť. Vysoké dávky som brala počas tehotenstva, aby vyvýjajúci sa plod mal dostatok hormónov pre vývoj orgánov. No ale môj manžel je úplne iný prípad, keď dofrčal k endokrinólogovi, lekár sa spýtal kde bol posledné 2 roky, pretože už ledva fungoval, a lekár sa čudoval že ešte vládal. Opúchali mu ruky, krk, stále sa potil a pritom mu bola zima, nevládal už pracovať, sexovať, stále sa mu chcelo spať a bol úplne vysilený, začali mu vypadávať vlasy, strašne pribral - úplne sa mu spomalil metabolizmus, trošku sa mu poškodilo srdce a ešte mal miklión príznakov. Tak takto dopadol, že sa nestaral o svoje zdravie. Eutyrox ho dal za pár týždňov ako-tak doporiadku, teraz berie 200 a asi doživotne. Nemá dobrú krv, vela kyseliny močovej, cholesterol atď, Všetko ide ruku v ruke jedno s druhým.

bets
9. jún 2010

berika, tvojmu manzelovi to narobilo riadnu paseku... ja som bola tiez niekolko rokov neliecena, ale nechtiac, ja som vobec netusila, ze mozem mat problem so stitnou zlazou... tiez mi lekar povedal, ze to uz musim mat niekolko rokov neliecene. lenze ja som okrem unavy nemala ziadne ine priznaky. po porode som bola strasne unavena, lenze to som myslela, ze to suvisi s castym vstavanim. ja som ani nepriberala, pretoze mi nechutilo tolko jest ako cloveku s normalnym metabolizmom, nemala som problem otehotniet.
ale najdolezitejsie je, ze sme to synovi zistili uz ako 8 mesacnemu a mohol zacat brat lieky. dospely clovek sa s tym este ako tak vysporiada, avsak neliecene dieta moze zaostavat vo vyvoji ci mentalnom alebo fyzickom a to zaostavanie sa uz neda zvratit ani po nasledne nasadenej liecbe, akurat sa liecbou zaostavanie zastavi.

aero
12. jún 2010

aj ja fičím na eutyroxe 😀 , ak náhodou ho nezabudnem vziať.. 😉

janka79
12. jún 2010

ahojte, chcem sa spytat, ze ak som zacala brat euthyrox vzdy az niekde ku koncu tehotenstva, mozu mat so stitnou zlazou problemy aj deti?...ake priznaky si mam na detoch vsimat?...zatial mi pripadaju v pohode...obidvaja su sice vysoky na svoj vek, ale to mame v rodine
a co sa tyka otehotnenia, nemala som s tym problem...som sa na to pytala doktora a vravel, ze je to individualne

zuzulienka28
14. jún 2010

@janka79 Ja som Euthyrox zacala brat az pocas mojho prveho tehotenstva, uz si presne nepamatam v ktorom som bola mesiaci. Odvtedy ho uzivam v kuse a nemala som takisto problem aj druhykrat otehotniet. Druhe tehotenstvo bolo planovane a splodenie trvalo rovnako dlho ako prve 🙂. Spytala som sa detskej lekarky ci nemoze mat hlavne moj prvy syncek (4 roky) problemy so stitnou zlazou. Povedala mi ze vsetkym detom po narodeni robia testy na stitnu zlazu. Kedze mne na stitnu prisli az pocas tehotenstva a maly by nemal ten spravny prisun hormonov, narodil by sa mentalne postihnuty. Najlepsie je spytat sa detskej lekarky a ked si clovek nie je isty je to len jedno odobratie krvi a hotovo. Neviem presne odkedy robia po narodeni testy vsetkym detom ale tvoje su mladsie ako moje takze by si do toho mala zapadat.

janka79
14. jún 2010

@zuzulienka28 teraz som si spomenula, ze dcere robili na to krvne testy, synovi neviem...ale asi potom ano, ked pises, ze ty mas starsie deti a im to robili...

berika
14. jún 2010

Určite robia deťom testy ešte v nemocnici keď sa narodia, to je jedno zo základných vyšetrení. Viem, lebo som sa aj ja dodatočne pýtala, či mi dcérka nemohla túto chrobou po nás zdediť, a pediatrička mi potvrdila, že testovaná bola.

berika
14. jún 2010

bets, ešte k môjmu manželovi, on tiež nevedel ani nikto, čo mu môže byť, to ja som ho nahuckala, nechi de na preventívku k obvodnému, lebo sa mi nepozdával. Na druhý de) nám rovno volali , že si urýchlene má prísť pre výsledky pretože ich mal hrozné. Nakoniec endokrinológ povedal, že takéto zlé výsledky nemal nikto z jeho pacientov, a že je zázrak, že vôbec mal taký silný organizmus, že ešte dokázal akotak fungovať.A potom viem, že aj jeho mama aj teta aj bratranec a ešte neviem ktovšetko z ich rodiny je liečený kvôli štítnej žľaze a ak dobre viem, je to dedičné.

heleniatko
14. jún 2010

Pripajam sa, ja beriem 75 mikrogramov. Ani som dlho nevedela, ze Euthyrox potrebujem, len som po narodeni dcery postupne bola coraz viac spomalena a mala som strasne depresie... isla som sa zblaznit... az kym mi nenapadlo dat sa vysetrit... je hrozne, ze v ramci vsetkych tehotenskych skriningov sa nevysetruju hormony stitnej zlazy...

zuzulienka28
15. jún 2010

@janka79 Ja som o tomto vysetreni nevedela, mne to povedala nasa pediatricka teraz pred par dnami, ked som sa jej pytala ci to prvy syncek nemohol zdedit po mne.

slivka1975
16. jún 2010

ahojte, ja som brala euthyrox par rokov, potom mi ho dr. docasne vysadila, ked som jej povedala o plánovanom tehotenstve, tak mi euthyrox znova predísala, ze to mi pomôze. no a otehotnela som vlastne na prvý krát (to som ho uz znova uzivala par mesiacov, napriek vyssiemu veku 35r.

zuzulienka28
16. jún 2010

Ahojte.

Mam dalsiu otazku. Nema niekto z vas skusenost so spalovacom tukov DREN (Drenbuterol 409 mg) v kombinacii s Euthyroxom? Zajtra sa idem poradit s mojou lekarkou, ale privitala by som aj osobnu skusenost niekoho kto to uzival. Dakujem.

janka79
17. jún 2010

@zuzulienka28 ja som si zas vsimla to vysetrenie v papieroch, ked nas prepustali z nemocnice, ale v synovych to nie je napisane

bibuschka
17. jún 2010

@zuzulienka28 ja skusenosti nemam ale ani neviem najst info o tom lieku nikde. kde sa da kupit? to co som si o nom precitala vyzera super.
Ja mam strumu, tiez diagnostikovanu po porode, teda 2 roky po porode, uzivam euthyrox 100 a o 2 mesiace mam kontrolu, neviem co ma caka.