Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

jessie222
13. apr 2012

ahojte, nema niekto skusenost s mutaciou genu PAI-1 homozygot? dala som si totiz spravit ako samoplatca gen. testy /kedze po 1 potrate mi nikto nevysiel v ustrety/, a toto mi vyslo, teraz sa musim obratit asi na hematologa? neviete poradit? dakujem

lussi2
13. apr 2012

ahoj porozpravaj sa o tom zo svojim gynekologom a on ti povie co dalej. mna poslal na hemtologiu po 2 MA a tammi zistili nejake mutacie. potom to konzultoval s dr. s hematologie a nakoniec mi predpisal fraxiparin a ten si picham 1xdenne. drzim palce 🙂

jaya47
22. apr 2012

Ahojte. Zajtra nas caka geneticke vysetrenie po opakovanych potratoch. Ake vsetky mutacie vlastne vedia zistit? Vsimla som si tu diagnozy Leiden, MTHFR a ten PAI-1 homozygot. Este nieco? Neviem sa dockat 😉

lussi2
23. apr 2012

@jaya47 ahoj mne moj dr.povedal, ze je vela mutaci ktore este ani veda nepozna, preto mi dal aj fraxiparin. drzim palce 🙂

jaya47
23. apr 2012

@lussi2 To Ti dal bez toho, aby nasiel mutaciu, ktora k tomu lieku prislucha? Vdaka za palce, uvidim o mesiac, ked budu vysledky 😉)

lussi2
23. apr 2012

ale ja som tam mala nejaku mutaciu neviem ti povedat presne ktoru...vtedy spomenul, ze ich je vela este nepoznanych. ja som absolvovala hematologiu aj genetiku po 2 MA

jessie222
2. máj 2012

ahojte, neviete mi poradit, mam gen mutaciu PAI homozygot, ale som este len objednana na hematologiu na krv na dovysetenie trombofilneho stavu. Moja otazka znie, ze co ak nahodou otehotniem skor, ako mi zistia vysledky, ktore trvaju tak cca 6 tyzdnov? Vedia mi tie odobrate vzorky krvi na hematologii urychlene spracovat a nasadit liecbu, aby som nepotratila? dakujem

poisonblu
3. máj 2012

@jessie222 tiez mam homozygot 4G/5G plus k tomu mam heterozygot MTHFRA1298C...ja som nesla na hematku, nedostala som odporucanie a co som sa radila cez mail s 3 hematologmi, tak kazdy mi odporucil iba nasadit kys. listovu, B6 a B12....co som aj urobila, brala som femibion 800 uz 5 mesiacov pred otehu....po otehotneni som spinila, tak mi dr. nasadil 4xprogesteronove injekcie a odvtedy je vsetko OK...uz sme sa prehupli do druheho trimestra...

jessie222
3. máj 2012

@poisonblu ja som si to odporucanie nakoniec vybojovala od obvodneho lekara, proste mi to neda...a bojim sa, manzel ma rodinu - lekara v Nemecku, tak mi zistoval v ich nemocnici u hematologa, ako sa postupuje u nich pri tejto mutacii. U nich sa automaticky nasadzuju heparinove injekcie pri tejto mutacii. Preto som nekludna, preto si chcem dat dovysetrit krv a zkonzultovat to u hematologa. Nechcem este raz potratit ☹. Drzim ti palceky, aby ste to dobojovali ok do konca!!

poisonblu
3. máj 2012

@jessie222 no mna poslal gynekolog hned po prvom potrate, aj ked na SK je to skor ojedinele, posiela sa po 2. resp. az tretom potrate....ono vela zalezi, aj ake mas dalsie mutacie, ja mam v podstate 3, ale myslim, ze ten prvy potrat bol skor nahoda a nepripravenost organizmu...ziadne vitaminy a tak...na druhe tehu som sa pripravila uzivanim toho femibionu

jessie222
3. máj 2012

@poisonblu cize si uz pred otehotnenim brala femibion, a ked si zistila, ze si tehotna, zvysila si nejak davky B6 a B12? resp. zvysene davky kys listovej? Resp. si zostala len pri femibione?

poisonblu
3. máj 2012

@jessie222 ked som otehu, tak som k femibionu pridala iba magnezium a omega 3...

jessie222
3. máj 2012

@poisonblu omega3? to ti poradil lekar? kvoli zrazanlivosti krvi? ake si mala davkovanie? jaaaj, prepac, samymi otazkami ta castujem, ale chcem byt pripravena :- ). asi budem menit svojho gynekologa, ten akosi nechava vsetko na mojom uvazeni a nevie nic poradit...

poisonblu
3. máj 2012

@jessie222 nie, to som si naordinovala sama...pozerala osm jednu relaciu a tam radili brat listovku a omegu3, ze to je najdolezitejsie pre vyvin babatka a je to vhodne brat v tabletkach..moj gynekolog mi neodporucil nic, len mi potom ked som otehu predpisal tie 4 injekcie progesteronove, aby sme podporili trosku tehu

milagros
7. aug 2012

@zuzla80 ahojky mam po MA a chcela by som ist na nejake vysetrenia....ako som citala bola si na hematologii ...ako sa tam da dostat?potrebujem listok od gyn.?a ako sa ti nakoniec podarilo dostat do uspesneho konca ? vidim ze mas 2krasne deticky

zuzla80
7. aug 2012

@milagros ahoj, na hemato ma odoslal s vymennym listkom gynekolog, ale v tom case boli vymenne listky povinne. Neviem ako je to teraz, ci ich treba, alebo ta vezmu aj bez nich, ozaj netusim. Mne hemato urcite pri donoseni prveho dietatka urcite pomohlo, aspon ma to dalo do takej psychickej pohody, ze som uz urobila ozaj maximum pre to, aby som dietatko donosila. Pichala som injekcie na riedenie krvi, aby sa nevytvorila nejaka zrazenina. Netusim, ci u mna bolo pricinou MAtov hemato problem, alebo to sposobovala stitna, ale ako som pisala, min ma to dalo do.psychickej pohody. Drzim palce, nech sa dockas tak krasnych deticiek ako my 😉

milagros
7. aug 2012

@zuzla80 dakujem, a este jedna otazocka stitnu ti tiez zistili na hematologii?

sevka83
9. aug 2012

Kocky ja som po 2 potratoch, oba do 8tt; 21.8 mám hematologiu v nemocnici, ale robím v súkromných labakoch, takze prvý odber má čaká budúci týždeň a potom podľa výsledkov uvidí gynekolog co budeme riešiť, či som zdravá alebo bude liečba.

zuzla80
9. aug 2012

@milagros to mi zisyila gynekolocka z hormonalneho profilu 😉

klaudia001
27. aug 2012

ja som bola na hematologickom vyšetrení sama od seba, po tom čo sa mi stalo v 4 týždni, nik sa ničomu nečudoval, odobrali mi krv aj priatelovi, a všetko je v poriadku, ked som výsledku priniesla svojmu gyn., tak pozeral ako puk na mna, že odkial to mám, že on ma nikde neposielal.........ale skonštatoval že všetko je v poriadku po tejto stárnke

milagros
22. nov 2012

@cucuska ahoj a nemusela si si pichat injekcie? ja mam mutaciu 1298 a tie vitaminy a kyselinu listovu ako ze 3nasobne davky? ja beriem femibion to akoze 3tabletky za den a nie jednu?

milagros
2. dec 2012

@poisonblu ahoj, potesila si ma ze sa ti podarilo babenko....gratulka velka mne na genetike zistili mthfr 1298AC tak som sa objednala na hematol.13.12 noo neviem ci cakat so snazenim alebo sa snazit a uvidi sa femibion beriem uz asi mesiac ale brala som ho uz aj v juny hned ako som zistila ze som tehu ale nepomohlo ☹ tak som teraz precitala co si pisala a chvalabohu b12 je aj v tabletkach tak to by som mohla este kupit ale pri b6 tam pisu ze sa treba poradit s lekarom ze to ma nejake neziaduce ucinky nevies o tom nieco?

poisonblu
2. dec 2012

@milagros nie, neviem...ja som to brala v tom femibione vsetko

milagros
2. dec 2012

@poisonblu ahaa takze si brala len femibion 800 hej? a komu chodis na hemato? jeej teraz pozeram ze ste mali mat dievcatko ale babu narastol pipik ste neboli na 3D?

poisonblu
2. dec 2012

@milagros ano, ffemibion800...na hemato som nechodila...na 3 d sme neboli a skoro som z toho prekvapka skolabovala na sale

milagros
2. dec 2012

@poisonblu a kde ti zistili tie mutacie?

poisonblu
2. dec 2012

@milagros na genetike...ma dr. po potrate poslal na geneticke vysetrenie

milagros
2. dec 2012

@poisonblu a tam ti povedali ze nemusis na hemato a ze to netreba riesit?robili ti test aj na homocystein?

alexaba
14. jan 2013

ahojte, zajtra ideme na geneticke vyšetrenie, treba ísť na lačno? sme objednaný až pred obedom. Dakujem