Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

evca8285
7. júl 2015

@kubkovamama ahoj na Leidena mi uz robili a mam ho negativny... teraz mi chce robit FII protrombin, JAK2... na zrazanlivost mi bude testovat F VII, F VIII a nejake dalsie veci ako protein C a S a este tie zakladne koagulacne vysetrenia a von Wilebrandovu chorobu... chodim ku dr. Benovej v KE

mini_mi
7. júl 2015

no takze mne zistili len hranicne hodnoti. z 1,18 mam 1,28 ale povedala ze to mohlo aj nemuselo sposobit nakolko pri tehu sa uz od prveho dna vsetko meni. este som ale nebola s tym za gy. ale aj obvodna povedala ze aj tak by mi musie este pred ovulaciou nasadit fraxiparin. tak som zvedava

kubkovamama
7. júl 2015

@evca8285 ahoj, no tak to je potom všetko komplet, viac sa asi fakt nerobí.. u nás to spravia vraj všetko v jeden deň, ja som opačný koniec, BN.Je to na palicu všetky tie vyšetrenia, čakanie. blee ☹

jankastubka
19. aug 2015

Boli ste niekto na vysetreniach v BB kraji? Som po 2 MA. Na hematologiu mi povedali ze sa mozem objednat az 2 mesiace po MA aby sa telo dalo do poriadku. Neviete ako dlho potom trvaju vysledky. Objednala som sa nakoniec do zvolena, nakolko v bb ma objednali az na 26.10.
Objednali ma este na imunologiu, endokrinologiu a na genetiku.... dufam, ze sa vsetkych vysledkov dockam skor ako ubehnu 3 mesiace od MA, aby sme sa opat mohli zacat snazit.

jankastubka
24. aug 2015

@kubkolucy ahoj citam, ze v roku 2011 si bola na hematologii v BB. Tiez ti vtedy kazali prist az 2 mesiace po potrate? Lebo nne povedali, ze skor to nema vyznam vysetrovat. No a ked citam, ze na vysledky sa caka dalsie 2 mesiace, tak som z toho nestastna. Preco sa to caka tak dlho.
Ako tie testy napokon dopadli? Mas uz svoje babatko?

kubkolucy
24. aug 2015

@jankastubka ahoj, ja som nakoniec nikde nebola. Znovu som otehotnela a tentokrát to vyšlo. Akurát sa mi zdá, že ešte pred otehotnením som sa na to vykašľala a povedala som si, že to určite niekedy vyjde a že nevadí ak to bude neskôr. Ono to je tak, že podľa mňa veľa krát ani doktori sami nevedia čo je vo veci.

jankastubka
24. aug 2015

@kubkolucy tak to je super, ze to vyslo. Ja uz mam priznam sa po 2 potratoch strach.

zoy3
25. aug 2015

prosim vas mozno sa to tu pisalo dakde ale kto ma odporuci na geneticke vysetrenie? na hemato mam zle vysledky som heterozygot, kto mi da vymenny listok?

pianina
25. aug 2015

@zoy3 na genetiku ti da gynekolog.aspon mne tak dali.a mozno aj vseobecny skus si tam zavolat 🙂

silica
2. sep 2015

ahoj, prosim kedy sa da objednat k Mudr. Drakulovej?ja sa tam uz dlhsiu dobu nemozem dovolat :(

katka17044
2. sep 2015

@silica skus jej zavolat rano o 8

lenkaoravcova
2. sep 2015

@silica nuz lepsiw tam ist pred 8 okrem stvrtka ordinuje cele doobede kazdy den aj poobede

lilitela
5. sep 2015

Ahojte, neviete niekto poradit, po oplodneni podavanie Clexane a Anopyrin, preco mi Dr. dal uzivat obe, ked obe teda riedia krv? Neviete niekto vysvetlit? Vsetko sa zbehlo rychlo, neuvedomila som si, ze by som sa to mala opytat. Vdaka

katka17044
15. okt 2015

ahojte neviete mi poradiť ked mi pani doktorka Drakulova preventivne predpisala fraxiparin 0,3 ale teraz ma vypadok a pani doktorke sa neda dovolat cim sa to nahrádza? Ďakujem pekne

tinkatinulka
14. nov 2015

@bibinkaleo ahoj tvoj príspevok je už starý ale prežívam aktualne to isté ako ty si zažila, moj odniesol vzorky maleho sam do Martina na genetiku.Neviem co mam ocakavať od výsledky a aby sme sa dozvedeli co sa stalo. Bola som v 13tt.dakujem

evinqua
1. dec 2015

@lenkaoravcova poradite aky konkretny kontakt na MUDr. Drakulovu pouzivate, lebo mne to tyzden po volaniach v roznych casoch nikto nedviha, tak neviem, ci pouzivam spravne cislo..

bubinko1506
1. dec 2015

@evinqua ja som jej poslala normalne mail, nie som jej pacientka, ale chcela som vediet jej nazor na hematologicke vysetrenia, ktore mi robili inde - odpisala do 48 hodin a dala mi rovno termin, kedy mam prist, ze doplni vysetrenia

evinqua
1. dec 2015

@bubinko1506 skusala som aj mail, este pred tyzdnom, ale neodpisala, tak neviem, ci je niekde mimo.. tento monika.drakulova@synlab.sk

bubinko1506
1. dec 2015

@evinqua urcite je tam, lebo mne odpisala vcera vecer 🙂

evinqua
1. dec 2015

@bubinko1506 juuj, tak skusim znova poslat ten mail, mozno sa neodoslal alebo co. som objednana aj inde, ale na nu mam lepsie recenzie

bubinko1506
1. dec 2015

@evinqua ja som jej pisala, lebo na nu len same chvaly pocuvam, tak som sa chcela uistit, ze v CAR nic nepodcenili - s ich zavermi z vysetreni sa stotoznila, ale fraxiparine ma neminie. z CAR ma poslali na sustekovu na hematologiu, tak som zvedava, co sa dozviem. drzim palce, nech vsetko dobre dopadne.

lenkaoravcova
1. dec 2015

@evinqua ja som sa jej dovolala hned v prvy den co som to skusila asi na 4ty krat asi som mala stastie

michelitta
2. jan 2016

@evinqua ahoj prosim Ta dovolala si sa jej? Lebo ja skusam volat a nikto to tam nezdvihal a poslala som email medzi sviatkami tak dufam ze po januari tam pani doktorka bude. Nevies prosim Ta ci treba prist aj s partnerom na vysetrenie? dakujem 😀

evinqua
3. jan 2016

@michelitta dovolala.myslim ze to bolo okolo jednej . Termin som dostala hned v priebehu tyzdna a teraz uz cakam na vysledky. Nie,ja som bola sama.neviem o tom zeby na hemato vysetrovali aj partenera.

michelitta
3. jan 2016

@evinqua diki. a kolko na to ta prosim Ta objednala? a ako dlho mas cakat a vysledky? diki

evinqua
3. jan 2016

@michelitta no termin ako som pisala vyssie mi dala cca o tyzden a vysledky by mali byt o 6-7tyzdnov od odberu tak mi dala aj dalsi termin aby ich uz mala

monika_gr
24. feb 2016

Ahojte kočky, bohužiaľ sa môžem pridať do tejto debaty. My sme tiež tento aj minulý február prišli o mimi. Prvé odišlo v 11tt a druhé v 6tt (teda aspoň podľa toho, ako sa to počíta). Ak vám môžem odporučiť, tak kyret, pokiaľ vám to doktor vyslovene nenakáže, nepodstupujte (mne tento zákrok neodporučila sama doktorka v nemocnici, že som ešte mladá a telo sa s tým vyrovná samo. Ale samozrejme som chodila na kontroly). Čo sa týka psychiky je to menej náročne bez tohto zákroku.... Doktor ma teraz po ďalšom potrate poslal na hematológiu (manžela nie). Včera som bola na odbere a povedali mi, že do konca života budem užívať Anopyrin, lebo moje doštičky sú príliš lepivé, aj počas tehotenstva. Ostatné výsledky vraj budú o 2 mesiace... Tak uvidím, aké budú ďalšie správy....
P.S.: Držím vám všetkým palce, aby ste došli do úspešného konca s bábätkom v náručí 😉

tana85
24. feb 2016

@monika_gr je smutne, ze si musime (prezila som si presne to iste) najskor vytrpiet, aby sa zacali zaujimat, co je vo veci. ale teraz bud uz len rada, ze budes vediet viac. mna v tretom tehu teraz sleduje hemato kazdy mesiac, aj je to otravne furt tam chodit, aj pichat fraxiparine, ale mimi rastie a ma sa dobre, takze to len vydrzat. RI je vyborna v nitre u dzurillu, vyborna lekarka, nam nic nezistili, ale nelutujem, ze sme sa tam dali vysetrit aj ked nas to stalo 200eur. drzim palce, aby to uz do tretice bolo uspesne

monika_gr
3. mar 2016

@tana85 to s Tebou súhlasím, keby nás niekam poslali už po prvom raze, mohlo by sa predísť tomu druhému....som veľmi rada, že sa vám darí 🙂 . V koľkom týždni ste? Ten Fraxiparine si musíš dávať kvôli tým doštičkám, alebo máš nejakú inú diagnózu? Prepáč, že vyzvedám, ale zaujíma ma to kvôli nám.... A čo ste si dávali vyšetrovať v toho Dzurillu? Ďakujem

lenkaoravcova
3. mar 2016

@monika_gr neviem ci si v BA ale ja chodim k mudr. Drakulovej bola som po jednom potrate predtym som mala 2 deti bez problemov a mam ziskane trombofilne stavy tiez si teraz picham kazdy den fraciparin a aspirin tabletku kazde rano, ona podla zaveru od gynekologa presne vie co vsetko treba vysetrit