Hycosy - priechodnosť vajíčkovodov cez ultrazvuk

evvita
21. jún 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, či mi viete poradiť, kde na Slovensku robia vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov prostr. ultrazvuku - hycosy . ďakujem.

zuzuzu30
21. jún 2013

@evvita ahoj,ja som bola na tom v Bratislave v centre Gyn Five.Stoji to 60€.

evvita
autor
22. jún 2013

super dakujem a je to moc bolestive , viem ze bolest zavisi aj od priechodnosti ale aj tak..

zuzuzu30
22. jún 2013

@evvita praveze to nie je bolestive.troska citit taky tlak mierny,ked sa to plni tekutinou,ale cakala som ovela horsie.
a je to velmi rychle vysetrenie. Pre ten klud na dusi sa to urcite oplati a napriklad ja som potom otehotnela 🙂 mozno mi to tam troska preplachli..neboj sa,chod.

slavomira6
23. jún 2013

Ahojcek...prosim vas mozete mi poslat kontakt na nejakeho doktora tam Co to robi...ako dlho trva objednavacia doba....a ako dlho si tam bola,,,zijem v zahranici a cestujeme domov v septembri....mozem sa tam normalne objednat Co ktomu potrebujem? Dakujeeeem 🙂

zuzuzu30
23. jún 2013

@slavomira6 kukni na nete Gyn Five,Zahradnicka ul.,BA.maju vseobecne cislo na recepciu,da sa objednat,Dr ti pridelia asi oni.Mne pridelili mudr Stenovu,bola v pohode. Celkovy cas co som tam bola - asi 15min. Z toho max 5min samotne vysetrenie. Termin som dostala cca o 2 tyzdne myslim.

evvita
autor
24. jún 2013

@zuzuzu30 uz som tam pisala hned mi odpovedali, tak to risknem, ako hovoris pre ten klud 🙂.

evvita
autor
24. jún 2013

@slavomira6 , napis im e-mail, mne odpovedali hned na druhy den , : Áno, toto vyšetrenie sa u nás robí. Je potrebné sa pred samotným zákrokom objednať na konzultáciu a doniesť výsledky z kultivácie. Vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov stojí 60 Eur+50Eur s kontrastnou látkou.

zuzuzu30
24. jún 2013

@evvita drzim palce,nech vsetko dobre dopadne 🙂

slavomira6
24. jún 2013

Dakujem, len problem je vtom ze ja zijem v zahranici a mam tu doktorov, len tu sa caka napr.ku gynekologovi aj 2 mesiace....napr.ja som sa objednala pred Asi 3 tyzdnami a termin som dostala 16.8..... Rozmyslala som ze by som sa objednala na SR , cestujeme v septembri len neviem kedze doktorov mam tu a na SR neplatim uz zdravotnu....☹ ale kebyze so to vsetko hradim sama...tovie....😉

slavomira6
24. jún 2013

Mne ta stranka vobec nejde otvorit.....mozete mi poslat link? Dakujeeeeeem

zuzuzu30
25. jún 2013

@slavomira6 ani mne to nejde.maju nieco s webstrankou?tu je na nich tiez kontakt:
http://www.azet.sk/firma/34374/gyn-fiv-s-r-o-ce...
no tam si tiez vsetko platis,takze to mas asi jedno..

evvita
autor
25. jún 2013

@slavomira6 myslim ze v gynfive ti s radostou vsetko spravia 🙂, urcite za poplatok ale niekedy ked clovek potrebuje tak si aj priplati...

dankariska
7. júl 2013

Ahoj, ja som bola tohto roku v Martine-Helios a cely zakrok preplaca poistovna. Je to robene v celkovej anesteze, co je super.

leya
3. dec 2013

Ahojte! Absolvovali ste to niektora v Ke? Ako to prebieha? Je to bolestive?

leya
4. dec 2013

Nikto? To budem prva? 😉

leona45
10. dec 2013

@zuzuzu30 Ahoj &Zuzu ja by som sa chcela opytat, ak by som si chcela dat urobit toto vysetrenie v Gyn Fine potrebujem od mojho gynekologa nejake papiere? Lebo moj lekar chce ma na laparoskopiu ale nasla som aj tieto moznosti, vidim to ovela jednoduchsie, mensi zasah do tela. len neviem ci si ja mozem vybrat akym sposobom si dat vysetrit priechod vajcovodov. Zatial mam vsetky vysledky dobre. Este toto by trebalo. Dakujem

zuzuzu30
12. dec 2013

@leona45 ahoj. papier od tvojho Dr nepotrebujes,lebo si to plne hradis sama. Ale ak chce,moze ti napisat nejaky sprievodny listok. Ja som nemala.

leona45
12. dec 2013

@zuzuzu30 Dakujem, uz aj ja som im napisala, a to iste mi odpisali. HyFoCy ma aj nejake vedlajsie ucinky? Alebo ta pena, ktoru pouzivaju ty si sa na to pytala? Ci nie je moc nebezpecna? Dakujem

zuzuzu30
12. dec 2013

@leona45 Ich som sa nepytala,ale myslim,ze som to googlila vtedy. Je to praveze na baze nejakej prirodzenej tekutiny,
kt sa vstrebe. (Nepamatam si ci to bol roztok na baze skrobu?!). Urcite to nie je nebezpecne. Nie je to najprijemnejse vysetrenie,ale kedze ja som mesiac na to otehotnela,urcite to stoji za to.Drzim ti palce!

leona45
13. dec 2013

@zuzuzu30 gratulujem 🙂
Ja by som uz tiez chcela, dufam, ze sa to uz podari. Esteraz dakujem za odpovede.

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katalanka
17. feb 2016

@dankariska ahoj pozerám príspevok ohladom vyšetrenia hycosy ako si dopadla? Poslala ta na tvoju žiadosť gynekologicka? Mne navrhuje laparoskopiu aaa desí ma to..vidim ze čakáš bábätko gratulujem ... Po akej dlhej dobe sa ti podarilo otehotnieť ?

katalanka
17. feb 2016

@leona45 ahoj. Vidim ze udalosť bola dávnejšie ako si pochodila ? Si uz mama?

leona45
17. feb 2016

@katalanka ahoj ano som maminka 🙂 pomocou ivf mame jednovajecne dvojcata, maju 10 mesiacov.Si zlata ze si mi napisala

lily1983
14. mar 2017

@katalanka ahoj.chcem sa len spytat ci si uz absolvovala vysetrenie a ako to prebiehalo..dakujem.ja neviem ci mam nepriechodnost.liecili sme sa na s manzelom na ureaplazmu a teraz cakame ci sa nieco vdaka preliečeniu zmeni.rok sa snazime.ak nic tak asi hycosy vysetrenie podstupim ci su priechodne..

katulienkaja
12. sep 2018

Ahojte, prosím vás tie ktoré ste podstúpili Hycosy brali vám aj vzorku z maternice na histologiu ? Ako dlho ste po zákroku krvacali?

katalanka
12. sep 2018

@katulienkaja ahoj, ja som toto vys podstúpila ale zisťovali len priechodnosť, ziadne vzorky, bolo to 2 roky dozadu, užila som v ten den ATB, prisla som na objednanú hodinu, vstrekli mi kontrastnu latku cez krčok, a cez USG mi dr odsledovala priechodnosť, trvalo to cele tak do 15 min, ziadne krvácanie ziadne následky ziadna narkóza prišlo mi to ako bežne vys u gynekológa. Robila mozno MUDr. Behunova Gyn Fiv, platila som za to. Priznám sa ze som tomu vys nejako neverila ci výsledky su relevantne s laparoskopiou, ale nešla som uz na laparku, aj lekar nezavisly u ktoreho som chcela laparku povedal ze to vysetrenie da zodpovedne údaje a dnes každou hodinou cakam na porod nášho bábätka..za mna tak ja by som isla opat aby som sa vyhla narkoze pri laparke 🙂

katalanka
12. sep 2018

@lily1983 ahoj, mrzi ma ze som si az teraz všimla message, ak si chces pozriet ako to bolo pozri moju reakciu nižšie..alebo to uz neriešiš a kocikujes 🙂

lily1983
12. sep 2018

@katalanka Ahoj, nevadí,veru už bude mať dcérka v nedeľu 7 mesiacov 😍 papa

katalanka
16. sep 2018

@lily1983 paráda gratulujem ja som moj Jonasko ma dnes dva dni 🙂)))