Kedy ste otehotneli po kyretáži? Hrozí potrat?

feb13
29. jún 2011

Ahojte, pred 6 týždňami mi robili kyretáž, v podstate zbytočne, pretože sa o potrat nejednal (bolo to nakoniec mimomaternicové). V nemocnici mi povedali, že s ďalsím bábätkom nemusíme čakať, môj dr však predvčerom na kontrole odporúčal 3 mesiace (aj keď mám všetko v poriadku a po 24 dňoch som mala normálnu menštruáciu 6 dní) a v internetovej poradni mi dokonca poradili 6 mesiacov, lebo vraj je zvýšené riziko potratu. Tak ma zaujíma, kedy ste otehotneli po kyretáži a či ste mali počas tehotenstva nejaké komplikácie príp. opakovaný potrat???

timotej
29. jún 2011

ahoj aj ja som mala kyretáž robenú pred 3 týždnami a čo sa týka otehotnenia hovorili že netreba čakať s tým aj ked ja to zatial nechávam tak. Dr. radia že maternica je krásne vyčistená a netreba čakať odporúčajú po prvom menzese. Mám v okolí baby ktoré otehotneli po 6.týždnoch a všetko je ok.

carrie4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
odrik
29. jún 2011

Ahoj!!! Ja som po kyretazi pre MA uz 7 tyzdnov. Mrsku este nemam, tak som dnes bola u lekara. Zatial je vsetko OK. Tak uvidim. Tiez odporuca snazilkovat hned po prvej mrske a vravel, ze dokonca mal zienky, ktore otehotneli aj pred prvou mrskou po kyretazi a uspesne donosili babatka! Ved je maternicka krasna a cista pre babatko pripravena 🙂 !!! Krasny vecer!

meza
30. jún 2011

ahoj ,no ja som ostala tehotna hned po prvej menstruacii,nakolko sam lekar mi povedal,ze maternica je kompletne vycistena a ked bude pripravena tak sa to udrzi a 9 jula bude mar dcerka dva rocky 🙂

skeptik
30. jún 2011

Ahoj, hned po 1. MS som otehotnela znova, ziadne zvysene riziko tam nie je (hovorim o potrate v 1. trimestri.)
Poznam zeny, ktore otehotneli uplne bez problemov 3m po porode a ziadne problemy - a to je maternica omnoho vacsia.
Cakanie po skorom potrate viac ako 1MS sa uz v modernej medicine neodporuca, mne naopak lekar povedal, ze cim skor, tym vacsia sanca otehotniet.

marikac
30. jún 2011

aj ja som otehotnela po prvej menstruacii.......fyzicky som bola fit-aj dr. to potvrdila.....

lucka1987
30. jún 2011

@feb13 aj ja som otehotnela po prvej menstruacii, taktiez som bola fyzicky ok... no teraz mam problemi s makkym a nizko polozenym krckom, co podla doktora moze byt nasledok skoreho otehu po potrate.. ale nemusi to tak byt...
ak chces otehotniet pomaha aj alchemilkovy caj a femibion 800, aspon ja som to tak brala. predtym dva roky sa nadarilo otehotniet a po potrate ani neviem ako sa zadarilo.. ani sme sa prilis nesnazili

miskap
30. jún 2011

Ja som otehotnela po siedmych mesiacoch po potrate. Od 28. týždňa som bola doma na rizikovom, lebo sa mi začal otvárať krčok a dieťa sa narodilo v 37.týždni. Našťastie bez problémov, bola v poriadku. Myslím si, že to bol dosť veľký časový odstup a aj tak boli problémy. Je to veľmi individuálne, tak sa kľudne posnažte o bábo a ono príde vtedy, keď budeš pripravená.
Držím palce

katkarv
30. jún 2011

ja som otehotnela n prvy sup a bol z toho MA a potom sa zas zadarilo o 8mesiacov bol to zas MA.Teraz sa snazime od kyretu cize od decembra vkuse a zatial nic ☹

heln
30. jún 2011

ahoj, myslím, že Ti to nerobili zbytočne, museli Ti vybrať to mimomaternicové a tiež očistiť maternicu, ktorá bola hormonálne pripravená na uchytenie vajíčka.... ale to je môj názor, môžeš mať iný....
odporúča sa počkať 3 - 6 mesiacov, aby sa maternica zotavila a zregenerovala, ale čítala som veľa príbehov, že otehotneli v najbližší cyklus a donosili bábätko v poriadku...... takže kľudne do toho.........
mne sa nepodarilo tak skoro otehotnieť.... tiež mi doktorka odporúčala tuším 6 mesiacov, ale ja som potom zmenila lekára......

barca127
30. jún 2011

Ahoj ja som mala potrat v 16tt a zacali sme sa snazit tri mesiace po kyretazi, podariolo sa nam otehotniet hned 🙂) nemyslim ze by bolo potrebne cakat az 6 mesiacov, zalezi to aj od teba ako sa citis

zuzanka.j
30. jún 2011

my sme za zacali snazit od kyretu asi tak 2mes, no podarilo sa nam otehotniet az po 2,5roku 😕 a teraz som zas tehu 🙂 ani neviem ako

lenkaa222
1. júl 2011

ja som mala kyret v 8tt...a otehotenela som po 2 mesiacoch..zatial je všetko v poriadku 🙂 doky mi povedala, že môžme počkať 6 mesiacov, ale ked som tam prišla, že som znovu tehotná tak v pohode..

traktor
1. júl 2011

kazda sme ina..co jednej vyslo druhej nemusi..takze by som sa nedrzala ziadnej statistiky alebo tak..prve tehu skoncilo potratom , velmi skoro som zas otehotnela, zas som potratila, zas som skoro otehotnela / citila som sa dobre a tuzba po babätku bola fakt silna/..tehu bolo rizikove, cele som ho prelezala v nemocnici..ale podarilo sa mi dietatko vynosit..dalsie tehu uz boli ok..a babätiek sa nam teda urodilo dost 😀 😉 ..drzim ti prsty, nech dalsia tehotnost uz dopadne ok a ty odchadzas z nemocnice uz len s vônavym uzlickom stastia 😉 ..hlavne sa nestresuj co bude, ci bude, ako bude..ver si, ze bude vsetko ok.

kepassa
1. júl 2011

ja som potratila zaciatkom februara a lekari mi odporucali cakat prve 3 mesiace a vraj je najlepsie otehotniet niekedy medzi 3 az 6-timi mesiacmi po potrate, tak neviem mne polrok vychadza na jul tak uvidime, pomaly by sme sa chceli zacat aj snazit, neviem ci je dobre ponahlat sa privelmi ja viem, ze tuzba po babatku je silna ale zial viackrat som pocula, ze baby, ktore z mojho okolia znovu otehotneli kratko po potrate prisli aj o to dalsie babatko ☹ jasne kazda sme ina, nemusi sa to znovu opakovat ale tak neviem ja som sa bala...

paula123456
1. júl 2011

Ahojte, ja som po kyretazi asi tak 7 mesiacov a teraz sa pokusame o dieta, asi naivne som si myslela, ze sa to podari za jeden mesiac snazenia ☹ , ale verila som tomu az kym som nedostala menstruaciu prave dnes, no co uz snad sa to poradi...

lilka1
13. júl 2011

ja som potratila asi v 5tt. , 3 mesiace sme si davali pozor a hned potom som otehotnela a to som ani necakala 🙂 . . . ale som stastna, tak dufam, ze vsetko bude v poriadku . . .

bosoriak
13. júl 2011

Otehotnela som po prvej menstruacii po kyretazi (po MA v 8.tt s "povolenim" od mojej lekarky) a o chvilu rodim. Myslim, ze telo vie najlepsie, kedy je znovu pripravene. Okrem toho ked kazdy lekar radi inak, tak to asi nebude az take vazne s tymi lehotami. Drzim palce, aby si mala uz len prijemne zazitky s tehotenstvom.

elise
14. júl 2011

ja som absolvovala kyretáž na začiatku júla, doktorka mi povedala že 4 mesiace nič a potom môžeme ísť na to ale čítala som rôzne štúdiue že odporúčajú do 6 mesiacov znova otehotnieť.takže závisí individuálne od každej jednej z nás ako je pripravené telo.uvidím ako sa nám podarí otehotnieť

lucik312
14. júl 2011

mne po kyretáži povedali že možem otehotnieť hned a nemusím čakať.mala som síce rizikové tehotenstvo (pri plode som mala krvavý vaček, ale liekmi sa vysušil) ale všetko dopadlo dobre a malý sa narodil v poriadku a na termín.Teraz budeme mať druhé a nemala som žiadne komplikácie a ani rizikové tehotenstvo.U každej ženy je to individualne.

poisonblu
8. sep 2011

ja som tyzden po kyretazi, bola som v 9tt, ale embryo sa prestalo vyvijat cca 2 tyzdne predtym...dr. mi povedal, ze mame pockat 6 mesiacov, ale to je pre mna nehorazne dlho a chcem sa drzat tych skusenosti, ze pockat 3 mesiace....zatial pijem alchemilkovy cajik a uzivam zelezo, co mi predpisali v nemocnici...dufam, ze babatko sa zase podari na prvy sup ako prvy krat...ja som zrejme potratila zo stresu, kedze som v tom case vybavovala svadbu a navyse otcovi zistili rakovinu, tak som musela za nim stale behat...

bv_alexandra
8. sep 2011

Mne robili kyretáž ale nie kvôli potratu, kvôli inej veci, a to mi robili začiatkom decembra 2010. Poslednú menštruáciu som mala 1.1.2011 v polke januáru som otehotnela. Dr. mi vtedy povedal že môžme hned. Že problém nevidií. 🙂 😉

bmmz
20. okt 2011

kyret som mala 22.8. uz som po prvom menzese a vcera doktorka po kontrole hovori vsetko ok ale pockajte 6m lebo je velke riziko ze sa to zopakuje... no neviem som z toho smutna ☹

meusicka
20. okt 2011

mne robili kyret na konci augusta, potom sme 4 mesiace mali pauzu, nejak sme sa potrebovali psychicky pozbierat po tej strate a potom sme sa zacali opat snazit a podarilo sa na 4 cyklus... teraz mame na ceste prirodzenou cestou pocate dvojicky 🙂

moni
20. okt 2011

moja lekarka mi po kyretazi povedala, ze staci pockat 1-2 cykly, a veru tak sa aj stalo. zaciatkom aprila MA v 8tt a nasledna kyretaz, koncom maja cyklus naspat, v polovici juna //

kacena85
20. okt 2011

ahojte, ja som po kyrete vo februari, doktor mi odporucil cakat tak 3mesiace, zial mne este stale menstruacia odvtedy neprisla 😔 , nevie ani sam doktor ako je to mozne, skusili sme to na zaciatok nechat na prirodu, potom prisli vyvolavaky, potom mi nasadil HA na upravu hormonov a stale nic, teraz som dobrala poslednu davku a uz to odmietam brat..menstruacia aj tak nedorazila, sice som mala po vybrati jednotlivych davok par dni take spinenie ale nic viac.nema niekto podobnu skusenost?uz som zufala..buduci tyzden idem OPAT na kontrolu tak som zvedava co dalej :(

sylvilka
2. nov 2011

ahojte, ja mam za sebou 3 kyretaze. Cim viac ich mas, tym neskor by si potom mala otehotniet. Ja uz mam jedneho syna. Chceli sme dalsie babo. ale odvtedy som mala len mimomaternicove tehotenstvo bez nasledkov a dva zamlcane potraty v 10. tyzdni. a tak som si povedala, ze dalsie dieta az ked absolvujem vsetky mozne vysetrenia. absolvovala som toho hodne ale nakoniec som sokovana, ked som zistila je asi pravdepodobna pricina. Zevraj mozno vytvaram protilatky proti plodu. To mi zistuju na zaklade odobranej krvi v Ustave pre peci matky a ditete v Prahe, kde sme sa objednali. A tam mi aj povedali, ze asi mojim dovodom je aj bolava kostrc. pri prvom porode sa mi asi posunula. Tak musim cvicit s fyzioterapeutkou Mojzisovu metodu. a dalsie dieta teda skusime az na jar, ked budem v poriadku po tomto cviceni. A este by som vsetkym co moju za sebou kyretaze chcela odporucit uzivanie Rakytnikoveho oleja. Ja mam po 3 kyretazach svoje skusenosti, a zo vsetkym problemov ma dostalo uzivanie prave tohto oleja. Drzim Vám všetky palce.

pingu1
2. nov 2011

no kamoska po kyretazi a tazkom zapale maternice otehu uz pol 6 tt. drzim palce babule

katty27
3. nov 2011

ahoj ja som 4 týždne po kyr., tiež sa neviem dočkať, kedy budem o5ť tehotná, no držím ti palce 😉

kukucka26
7. nov 2011

ahojte neviem ci je tu niekto kto otehotnel hned po kyrete ani nemal klasicku menzes ale cistenie a M ani neprisla a bola hned tehulka nech sa kludne ozve ja som bola na kyrete 28.09.dodnes som nemala M a ani nic sa nedeje a snazime sa skoro kazdy den 😉