Kvasinky a snaženie o bábo

leonetka
18. apr 2012

Ahojte, chcem sa s vami poradit. Od februara sme sa rozhodli snazit o babo. Bohuzial, prave od tohto mesiaca, ako na potvoru, mavam opakovane kvasinky. Vdaka nim to snazenie odkladame, ale uz ma to prestava bavit a posobi to aj zle na psychiku, kedze som uz som nastavena “na plodenie” 🙂 U mna sa to teraz prejavuje zacervenanim sliznice, takeho typickeho vytoku mam malo. U doktora som bola niekolkokrat, prvykrat potvrdil candidu a predpisal mi gynazol, potom neskor dvakrat ma poslal prec ze tam nic nevidi, aj ked domaci kvasinkovy test co som si robila pred jeho navstevou bol pozitivny. Vraj sa mame snazit aj ked mam kvasinky. Ved ked budem tehotna, budem ich mat aj tak. Celkom ma tym sokoval, pripadam si pri nom ako hypochonder. Prave teraz mam plodne dni a samozrejme, ako naschval, dole uz je to zapalene a trochu vytok, nesvrbi to. Dala som si na to vecer femigel ale citim trochu palenia stale. Mam dilemu, ci to so zatatymi zubami predsa len skusit ako povedal doktor alebo zahodit dalsi (uz treti) mesiac snazenia a liecit sa nejakymi antimykotikami. Baby co sa snazite, skusate aj ked mate taketo problemy? Podarilo sa niekomu pocas zapalu otehotniet?

xlucia
18. apr 2012

@leonetka coby sa nepodarilo.kvasinky nezabranuju otehotneniu. kup si v lekarni oralne antimykotika. a po tyzdni si cista.

graceful9
18. apr 2012

@leonetka ja som mala kvasinky a o mesiac mi zistili tehu 🙂len skús 🙂)

leonesa
18. apr 2012

@xlucia vo februari a marci som brala aj mycomax. ale gyndos povedal, ze uz cez plodne dni si ho nemam davat. takze oralne mi teraz nepomozu. kupila som si canesten 1 tbl. reku ze si dam vecer ak dnes nebudem mat pozitivny ovu test. len ked bude pozitivny nahodou zajtra, tak to bude dost blbe mat sexa ked sa rozpusta tabletka, nie? 😀

leonesa
18. apr 2012

@graceful9 to znie slubne 🙂 len ja to mam trosku zapalene, tak sa bojim, ze to bude asi dost boliet ☹

graceful9
18. apr 2012

@leonesa ja mávam aj zápaly a ani neviem o tom, iba keĎ mi doktor povie :D skús, ak bude bolieť, prestaneš,,,neskúsiš, nezistíš 🙂

leonetka
autor
18. apr 2012

zaujimave, ze o tych zapaloch nevies. u mna je to naopak, ja o nich viem a doktor nic nezisti 😀

graceful9
18. apr 2012

@leonetka a nepremýšľala si nad zmenou lekára? 🙂

leonetka
autor
18. apr 2012

tento lekar je novy. uz som ich vymenila niekolko. vzdy je to o tom istom ☹

macka23
19. apr 2012

@leonetka ja ked som mala takyto problem minuly mesiac, v lekarni mi pani poradila prave canesten tablety a myslim ze rosalgin roztok na vyplach, a pomohlo to...tiez mam pocit ze minuly mesiac som mala ten zapal pocas plodnych dni, a mesiac pred tym tiez. Ja by som sa skor bala, aby si to nepreniesla aj na partnera, a ked sa liecist ty, treba dat krem aj partnerovi /canesten/ , lebo inak to je ako ping-pong, prenasate to jeden na druheho. Drzim palce.

mary86
19. apr 2012

@leonetka ahoj ak môžem tiež sa pripojím - mne osobne pomohli vaginálne tablety - tak na týždeň liečba + krém na vonkajšie rodidlá - najlepší asi bol ten canesten a samozrejme aj pre partnera.
No minule sa mi stalo, že som musela liečbu prerušiť kvôli ms, takže nakoniec mi dr. poradil ešte rosalgin výplachy na doliečenie...perfektne mi to pomohlo...
No ak ti môžem poradiť, pretože ako píšeš mávaš to opakovane - skús probiotiká - sú také špeciálne proti candida kvasinkám - sú rôzne typy skús sa poradiť v lekárni - mne to poradila známa, ktorá je dr. farmácie a mne osobne dala také na 2 týždne - volajú sa super Dophilus - je to probiotický komplex na kvasinkové infekcie - aj pri kandidźe hrubého čreva, vaginálnych infekciách aj pri infekciách močových ciest... tak skús vyskúšať, určite budeš spokojná 🙂

mary86
19. apr 2012

@macka23 máš pravdu, tiež nechápem ako môžu niektoré sexovať počas zápalu - veď ako sa chcú potom riadne preliečiť - mne dr. hneď povedal, len žiadny sex - potom to je ozaj ako nekonečný príbeh... treba pauzu a poriadne preliečiť aj seba aj partnera...

katecameron
19. apr 2012

tak v prvom rade prestat jest sladkosti a cukor tymto zacni

dada7701
19. apr 2012

ahojte, mne lekár ked zistil kvasinky, tak mi odporučil biele jogurty,acidko, prijímať menej cukru, hlavne vraj v džúsoch je veľa cukru, čo si ženy neuvedomujú (to mi povedal doky)....dal mi nejaku tabletu 1ks + 1 ks pre partnera a ešte som si kupila Vagilact - tablety do pošvy...zatiaľ mám pokoj...aj ked sladkého sa neviem vzdať...tiež sa snažíme o prvé bábo, mám už 35 tak verím,že sa to podarí čo najskôr...

veonka
19. apr 2012

Ahoj na opakovanú mykózu doporučujem posilniť hlavne imunitu, ja som mala mykozu aj pol roka furt v kuse, raz viac, raz menej, vzdala som návštevy u lekára, ktorý partnerovi nikdy nič nedal, lebo to vraj netreba, pritom vždy po sexe na druhý deň som mala hneď parádny výtok... takže som sa vykašlala na dokyho, lebo ten by mi len ládoval do pošvy tbl., ktoré vôbec nezaberali, kúpila som si Tea tree oil od Mullera a robila si kúpele, do lavora nakvapala 3-4 kvapky toho oleja, sadla a sedela chvíľu, dá sa nakvapať aj na tampon a zaviesť na chvíľu do pošvy (to radili aj sestry na gynekologii), tiež sa dá roviť sedavý kupel v myšom chvoste- kúpiš v lekárni, potom som si kúpila kvapky kapucínku od Grešíka, tiež oreganový olej Candimis, čaje- antimykotin od Grešíka... čo ti však môžem zo srdca odporučiť a čo mne najviac po tomto všetkom pomohlo boli probiotiká 5 od SWISS sú drahé, ale účinné, kúp si veľké balenie 60tbl a denne jednu tbl.. zo začiatku sa zdá akoby bol výtok ešte silnejší, ale na druhý tretí deň bude už dobre, uvidíš. Ber to dlhodobejšie, posilníš imunitu, flóru v črevnú aj poševnú. Skúsila som aj lacnejšie probiotiká tuším Lactoflor, ale nič moc. Tie od Swissu stoja fakt za to. A .... neber prosím ťa už žiadne humusy z farmaceutického priemyslu, to je všetko len biznis, ver tomu, ešte viac narúšajú prirodzené prostredie v pošve, vyhubia komplet všetko, aj to dobré. Z vlastnej skúsenosti ti radím. Mám plný šuflík takýchto zázrakov, ktoré som nepoužila... a je mi fajn, už dllllllllllllho nemám žiaden problém. Partnerovi môžeš kúpiť canesten, u nás to trochu pomohlo, ale nie veľmi, lebo je voľnopredajný a účinná látka je malá, v ČR predávajú jenamazol, ten má väčšiu účinnú látku, ale tu ho nekúpiš bez receptu. Môjmu priateľovi to prešlo, len čo to prešlo mne. Oni chlapi- ako ho majú vonku 😅 , rýchlejšie to na vzduchu uhynie. 😝 😀 . Ďalej však radím prať vaše spodné prádlo a všetko čo ste nosili na holé partie aspoň na 60stupňov a ožehliť. Vhodná je bavlna a čo najčastejšie nechať partie voľne dýchať. 😀

A inak... aj my snažíme o mimi, chvalabohu že toto "jedovaté" obdobie mám za sebou a keď sme sa rozhodli snažiť sme v poriadku, no aj tak na prvýkrát to nevyšlo, ideme do druhého levelu 🙂 tak držím palčeky nech nám to všetkým klapne. 😵 A vy skúšajte ak sa dá, ale nesíliť, lebo trhlinky môžu dosť bolieť a je aj pravda o tom prenose z jedného na druhého, môže sa to všetko ešte predlžiť. A základom pre otehu je podľa mňa zdravé prostredie v ktorom spermijky aj nejaký ten čas vydržia kým budú mať príležitosť k akcii. A pri mykoze je prostredie narušené, takže skoro uhynú.
Veľa zdaru a nezabudni na ten Swiss! Držím palčeky.

veonka
19. apr 2012

a ešte k tým priateľom- ono môjho moc nebavilo to natieranie mastičky 🙄 , zvládal to iba ak tak s mojou asistenciou 😀, takže ak máš chlapa čo to znesie alebo sa prekoná, tak nech skúsi. Prípadne môže tiež robiť nejaké oplachy v tom kúpeli s tee tree olejom. Trochu to štipká ak sú tie trhlinky, ale pomáha a ukľudní to.

Na intim hygienu som mala z lekárne Lactacid femina Plus to by malo byť s väčším obsahom kyseliny mliečnej pri týchto problémoch, ale mňa to dosť štípalo, takže som sa umývala v tom kúpeli s tee tree oilom. Doporučujem. Tiež ako už baby vraveli nič sladké, lebo tým tých mrcháčov kŕmiš a vyživuješ, ak máš rada kyslú kapustu, daj si.

Prepáč za dlhý príspevok, to vieš... bohaté skúsenosti... tak nech sa to podarí sa s tým vysporiadať pokiaľ možno na hooooooodne dlho. 🙂

leonetka
autor
19. apr 2012

@veonka Dakujem Veonka a ostatne babulky, za rady. Takmer vsetko som uz vyskusala. Som celiatik s intoleranciou laktozy uz 2 roky a tesila som sa odkedy mi to zistili, ze mam pokoj s takymito vecami. Vo februari vsak prisiel prvy zapal mocovych ciest, antibiotika a potom tie hnusne kvasinky sa rozmnozili a nedaria sa skrotit. Chodievam aj casto na wc, myslim, ze to jedno s druhym asi suvisi. Bud to neni doliecene alebo sa to znovu spusta. Lenze kultivacia mocu negativna, gyndos uz som pisala ako sa vyjadril, takze som na to sama. Od marca som na protikvasinkovej diete, ziadne sladke, kava, alkohol. Uzivam Candimis, citrovital, brusnice, 2x denne probiotika na kvasinky Super Dophilus, zenske caje a urologicke caje. Uz mam hokej z toho aby som si pamatala co kedy uzit a vobec to za ten den stihla. Spodne pradlo periem na 60stupnov v detskom prasku na pranie, zehlim. V sufliku mam femigel, multigyn, canesten, rosalgin… som vdacny objekt pre lekarne. Veonka, skusim tie SWISS laktobacily, lebo tento Super Dophilus je uplne zbytocny. Uzivam ho uz 3 mesiace. Som uz z toho na nervy, nic ma nebavi. Dnes sa mi zvysila teplotka, tak nakoniec to este dopadne tak, ze som svoju sancu premeskala a zapal som mala akurat cez najplodnejsie dni. No a co sa tyka partnera, ten nema ziadne priznaky, tak ho asi neprehovorim na natieranie canestenom. Jedine ze by zhltol mycomax tabletu. Ale my sme mali od ferbruara sexik len par krat (cez plodne dni) kvoli mojim problemom, takze bohvie ci to treba. Praveze sa stale stelujeme ze ideme naplno do toho a nakoniec to vzdy stroskota. ☹

marcovka1
19. apr 2012

@leonetka ahoj,citam ze si mala problem s moc.cestami a to bol moj problem velky 😝 nech ti gyndos spravi vyter na ureoplazmy su to bakterie ktore sa nachazaju v moc.trakte a sposobuju neplodnost 😖 😝 ja som ich mala a brala som 2 tyzne antibiotika cez usta aj manzel musite sa obaja preliecit a samozrejme ziaden sexsik ☹ ale to prezijes ked sa chces dat dokopy 🙂 a este tie ueroplaz.je to podobne ako chlamydie,len mencie zlo tak to mi to doky vysvetlil 🙂 a ja som potom hned otehotnela ani neviem ako 😀 tak ze prajem ti skore tehulkovanie 🙂 🙂

leonetka
autor
19. apr 2012

@marcovka1 dakujem za tip. myslim ze tieto vytery mi robil pri preventivke v decembri, vsetko ok. ale kedze v tom februari ma schytili tie mocaky, skusim vyzistit, ci by ma neskontroloval zas. dakujem za tip.

veonka
19. apr 2012

hm, no bola som na tom podobne ako ty, a laktózovu intoleranciu mám tiež, vrátane ďalších tráviacich problémov a ďalších bonusov, o ktrocýh sa mi ani nechce písať... mám tiež plný šuflík všlijakých globúl a mastí, no stavila som na prírodu, bylinkové čaje a sedavé kúpele, tee trea oil a mne pomohol fakt ten swiss. ten candimis bol dosť o ničom. extrakt z kapucínky od grešíka som brala kvoli streptokokovi v pošve. Skús si dať urobiť výter aj na neho. Pomohol mi swiss. Užívaj ho aj dlhšie potom ako sa ti uľaví. Ak máš problém s moč. mechúrom môžu to byť naozaj asi ureaplazmy. Ja som s moč. mechúrom nemala problém, naopak som mala problém smerom od krádze Ďalej ku konečníku, hrádza mi praskala, koža rezala pri dotyku, no celkovo celé prostredie v týchto oblastiach narušené. 😝
A čo sa týka ureaplazmy tak tie stery u gynekologa pri bežnej kontrole nerobia lebo sú to drahé testy, takže jedine na vyžiadanie a možno si ich budeš musieť aj zaplatiť. Ja som si ich tiež chcela dať spraviť, keĎ už som nevedela čo od radosti a nikde problém nebol a môj gyndoš na mňa pozeral, že mi nič nie je a chodím mu tam predvádzať svoj "podvozok" asi pre radosť (moju) ... 🙂 no som rada že mi niečo pomohlo a pevne verím a prajem ti zo srdca, aby ti to tiež pomohlo 😉 . Sú to SWISS 5 a stoja okolo 17 eur 60tbl.

leonetka
autor
20. apr 2012

@veonka no ved ja som tiez ku gyndovi chodila jak na klavir ze by si mohol mysliet, ze ma to bavi sa tam pretrcat. uz mam normalne blok mu volat a spytat sa na tie ureaplazmy. mam pocit ze vzdy ked od neho odidem som za debila, hysterku a hypochondra. ma objime okolo pliec pri vyprevadzani z ordinacie a s usmevom uisti aka som zdrava a vsetko je v poriadku. tie swiss laktobacily si urcite kupim.

kostickabonnie
20. apr 2012

ahojte kočky, mne sa stavalo pravidelne, ze pravidelne v case ovulky som mala stavy - svrbenie kdesi hlboko vo vnutri citila som to aj v crevach, palenie pri moceni, v priebehu niekolkych hodin sa to vystupnovalo tak, ze som sla do kolien od bolesti...no a niekedy o den, niekedy o dva, niekedy o par hodin som bola v stave, ako keby sa nic nedialo. Parkrat som sa pokusala v tom spravnom case navstivit lekara - gynekologa aj urologa, ale vysledky boli viac-menej negativne. Tiez si o mne mysleli, ze som hypochonder - podla nich to nebol ani gynekologicky ani urologicky problem. Napadlo mi, ci to nie je psychickeho povodu v suvislosti s tym, ze sa snazime otehotniet a predsa, podvedomie pracuje uplne inak, ako si myslime. sex bol v tom case uplne nemozny. Jedine, co mi na to zabera, je okamzite uzit Urinal akut, urobit sedaci kupel s tee-tree olejom, pripadne uzit flector od bolesti, jednym casom som si davala Monural....taky prasok na zapal mocovych ciest, ale to ucinkovalo len raz zacas. Tentoraz mam asi riadne premnozene kvasinky, lebo uz mesiac sa neviem zbavit kutika na ustach a preslo to celym organizmom az dole kde mi tiez praskla koza presne ako na kutiku ☹ tak som si bola nakupit mykomax, laktobacily, canesten kombi a b-komplex a idem sa dat do poriadku, dufam, ze sa podari 😉

abriela
20. apr 2012

@leonetka mam za sebou prve vysetrenie - usno-nosne - krcne - a nedopadlo ako som ocakavala. Prvy zdroj kvasiniek sa asi uz nasiel.

leonetka
autor
20. apr 2012

@kostickabonnie vies co mna v tej suvislosti napadlo? ze ako normalne prostredie v posve mame kysle no a ked pridu plodne dni, tak pride hlienik, ktory je zasaditejsi - friendly k spermiam. a tym padom moze nastat nerovnovaha vnutri co nahrava premnozeniu bakterii. lebo ja som presne 3 dni ked som si vsimla aky taky hlienik mala cervenu sliznicu a vytok. no a teraz to ustupilo. akurat fakt blbe ze je to cez plodne dni ked ma byt clovek najviac v pohode aby snazilkoval 😒

leonetka
autor
20. apr 2012

@abriela fuha, a co tam nasli? nejaky hlien, zapal alebo co? ☹ tie kvasinky su fakt zakerne, hockde v tele sa mozu premnozit.

kostickabonnie
20. apr 2012

@leonetka ja som si aj chvilu myslela, ci nie som alergicka na muzove spermie, ale stava sa to len pocas plodnych dni, takze asi na tom bude kus pravdy s tym zasaditym hlienom a moc precitlivena reakcia....ach jaj 😒

leonetka
autor
21. apr 2012

@kostickabonnie inak, na premnozene kvasinky v tele skus nasadit aj dietku. zriekni sa sladkeho, alkoholu, kavy, mucnych vyrobkov. ovocie obmedzene. zato vela, vela zeleniny, lubive masko, ryby, vajcia. kysla kapusta je dobra, kokosovy olej (bud pouzijes do varenia alebo len tak na lyzicku prehltnut), mozes skusit uzivat oreganovy olej candimis, kvapky z grepovych jadierok. a treba hlavne vydrzat s dietou aj ked sa stav zlepsi. no, je to beh na dlhu trat 😒

leonetka
autor
21. apr 2012

@kostickabonnie ja som takto vydrzala mesiac, potom som (kedze boli vselijake oslavy) to trochu porusila. ale schudla som 3 kila 😉

kostickabonnie
21. apr 2012

@leonetka dakujem za rady 🙂 o sladke sa nebojim...ked si raz za pol roka kupim nieco sladke, zabudnem to v kabelke a po par tyzdnoch tam najdem nieco rozdrvene, roztopene 😀 😀 alkohol...ten je sice pravidelny ale s mierou, hlavne pohar vinka na vecer 😉 kavu som zacala pit pred rokom, ale asi s tym skoncujem, lebo mne na nej chuti prave ten cukor a mliecko a myslim, ze prave tieto cukry mi pridali na vahe posledny polrok 😠 ovociu sa nechtiac vyhybam pocas zimy, ale ked ochvilu zarodi nas ovocny sad, tak asi neodolam 😝 no a dnes je na obed pecena krkovicka s kyslou kapustou, takze som sa uz napchala surovej a na zajtra pripravujem kolozvarsku kapustu...boj s kvasinkami vyhram 😉 😉 😉 ( a kokosovy olej vyskusam, znie to lakavo 😉 ) prajem krasny den

leonetka
autor
21. apr 2012

@kostickabonnie tu je aj stranka na tu dietu http://www.thecandidadiet.com tam su presne vypisane aj vhodne a nevhodne potraviny. a samozrejme aj probiotika uzivat. drzim palce nech sa tie pliagy podari skrotit. 🙂

pe
21. apr 2012

babulky v boji proti kvasinkam vam odporucam vyskusat Canesten GYN, je vynikajuci a kvalitny, urcite vam zaberie, ved je to take neprijemne, treba sa toho cim skor zbavit, a odporucam preliecit aj partnera, da sa vybrat z viacerych baleni, ci chcete kazdy vecer zavadzat alebo len 1-razovo, ci tabletu alebo krem, spytajte sa nan v lekarni, podla toho co vam vyhovuje, obsahuje aj kyselinu mliecno, ktora je vyborna na obnovu prostredia v posve