Laparoskopia - skúsenosti

katuskamala
17. jan 2015

Idem,bojim :( ake mate skusenosti? Pomohlo k otehotneniu? Bolelo? ...

mariajuraj
17. jan 2015

@katuskamala Ahoj. Ja som po laparke 4 dni. Nic prijemne, no nemas sa coho bat. Uspia ta tak nebudes niiic citit. A keby si mala bolesti po operacii tak ti daco pichnu. Mna operovali v utorok a vo stvrtok rano som bola doma. Mam drobny rez v podbrusku a v pupku. Ja som mala sice konplikovany zakrok, bola som tehotna,babo odumrelo. V plane bola klasicka kyretaz, no nemohli sa k tomu dostat, tak nasledovala laparka. Chcem ta povzbudit. Neboj sa!!!! 😉 a koli conu ti ju idu robit?

katuskamala
autor
17. jan 2015

@mariajuraj dakujem ti pekne za info. Prvy dovod je ze sa nam nedari otehotniet a prakticky mame pricinu u manzela ale nie tak vaznu. A druhym dovodom su pretrvavajuce bolesti - pichanie v maternici z nevysvetlitelnych pricin...

perlicka1
18. jan 2015

@katuskamala ahoj ja som mala ist tiez zaciatkom januara ale nejak som to odlozila lebo sa mi postup dost nezdal...tiez sa nam nedari a ked sme zmeskali prve iui tak hned bez dalsieho uvazenia co dalej mi oznamil ze hned na laparku..tak som sa objednala do Brna a potom uvidim co dalej. kazdopadne drzim palceky a mozno sa budem ja teba pytat ako to prebieha ci boli alebo neboli. papa a drz sa 😉

katuskamala
autor
18. jan 2015

@perlicka1 🙂 a ja ti snad poviem ze nic nebolelo a otehotnela som na prvy sup po zakroku :D

gaganka81
18. jan 2015

@katuskamala mna tiez caka laparka 🙂

veronikabell
18. jan 2015

@katuskamala ahoj, ja som bola na laparke v novembri 2014, v utorok ma operovali a v stredu som išla domov, bolelo to najviac asi ten prvý a druhý deň a potom každý deň menej a menej, po týzdni som už bola fit. Ja som bola na diagnostickej laparke kvoli bolestiam pri lavom vaječníku a dobre, že som išla, našli mi endometriozu a mala som huste zrasty na lavej strane. Rovno mi skontrolovali aj priechodnosť vajcovodov - pravý mám nepriechodný. Momentálne som v umelom prechode kvoli endometrioze, potom sa chystáme do CAR. Som rada že som na ňu išla, aspoň už viem čo mi je a čoskoro dúfam príde aj vytúžené dieťatko. Držím ti palce, neboj bude to v pohode 🙂

katuskamala
autor
18. jan 2015

@veronikabell dakujem ti pekne za skusenost. Mala si aj ine priznaky na endometriozu?mam velky strach ze to bude to. Pred rokom som bola na hsg (priefuky)a bola som 100percentne priechodna. Na jesen zacalo mierne pichanie v maternici (vzdy ina strana) a dr nevie preco... Inak som ok...

veronikabell
18. jan 2015

@katuskamala mne začali problémy po kyrete po MA, mala som krátku menštruáciu len 1 - 2 dni, bolesti som mala hlavne pri lavom vaječníku, ale boli aj na pravej strane, niekedy bolesť pri styku, lavý vaječník som mala zväčšený, potom zas bol normálnej velkosti, raz tam bola cysta potom zas nie...Dr mi spravil rozne testy, všetko bolo negatívne, tiež to tipoval na endo, čo sa laparkou potvrdilo

katuskamala
autor
18. jan 2015

@veronikabell ja chvalabohu ziadne tieto problemy nemam tak snad sa zbytocne obavam

juliana30
18. jan 2015

@katuskamala mne robili laparoskopiu v Iscare,ráno ma zoperovali a okolo 14:00 som isla domov.Myslím,že 2-3 dni som mala oddychovať.Pre mňa nič tragické ,ani to nejako nebolelo.Zostali mi úplne malinké jazvičky.Nemusiš sa báť 😉

gaganka81
18. jan 2015

@veronikabell mala si aj vyvod?

veronikabell
18. jan 2015

@gaganka81 áno, na druhý deň ráno mi ho vybrali

gaganka81
18. jan 2015

@veronikabell uff tak sa nemam naco tesit

veronikabell
18. jan 2015

@gaganka81 nie je to nič hrozné, bolelo to len ked mi ho vyberali, neboj to zvládneš

gaganka81
18. jan 2015

@veronikabell kolko si bola pn?

veronikabell
18. jan 2015

@gaganka81 3 týzdne, ja som chcela isť už po týzdni do práce, ale moj Dr. ma nechcel pustiť, ale mne ešte robili dalsíe vysetrenia a nasadzovali liečbu, tak asi kvoli tomu

katuskamala
autor
18. jan 2015

@veronikabell vyvod?

veronikabell
18. jan 2015

@katuskamala volá sa to dren - odvádza ti krv z brucha

katuskamala
autor
18. jan 2015

@veronikabell aha oky... Asi si sadnem s lekarom a vsetko sa popytam...

adka_pajerska
18. jan 2015

@katuskamala ahoj ja by som laparoskopiu nemenila za nič,ja som nemohla otehu a šancu dávali len umelým oplodnenim avšak to som odmietla nakolko som mladá a myslela som si že sa nám to podarí aj prirodzene,ale nie,tak mi odporučili diagnosticku laparo, tak som to vyskúšala,bola som na Sliači a maximálna spokojnosť. Vo februári má operovali a urobili prefuk a super nebolelo neboj nič ale hlavne je že dnes vďaka nim má môj syncek pomaly 2 roky.Ako som spomenula vo februári má operovali a v auguste som bola v 3mes🙂 a tento rok som bola znovu na laparo nakoľko som mala cystu ktorú museli odstrániť bola som operovana 2.októbra 2014 a v decembri sme sa dozvedeli že čakáme bábätko🙂 takže ja vďaka nim budem mať 2 zdravé detičky🙂 takže nebat sa ničoho a ísť do toho🙂

katuskamala
autor
18. jan 2015

@adka_pajerska o bozee toto som potrebovala pocut!v prvom rade blahozelam! A ved nemam sa coho bat,ak je tam daco zle aspon to uz budem vediet...

sintuska06
19. jan 2015

@veronikabell Mozem sa spytat kolko cm si mala cystu?? aj ja mam endosku a caka ma laparoskopia a velmi sa bojim...dakujem

janka146
19. jan 2015

@katuskamala ahoj a kedy ides na laparku? Ja 9.2. mám prijem...

katuskamala
autor
19. jan 2015

@janka146 tento tyzden by som sa chcela ist objednat, no neviem vobec ako to funguje, kde mam ist a tak... moj gynekolog mi iba vravel musite sa objednat. a tod vse... tak sa prave cudujem, ze nemam ani sprievodny listok ani nic...

janka146
19. jan 2015

@katuskamala tak mne dala moja gyn. vymenný lístok na laparku a jeden na interné vyšetrenie..a ideš sa objednat do tej nemocnice, kde chceš aby ti robili...ja som sa bola objednat v decembri a objednali ma až na február, čo majú tak vela ☹ som chcela skôr, nech to mám za sebou...

katuskamala
autor
19. jan 2015

@janka146 fuuu... pekne... ja to planujem vybavit po telefone... snad vybavim

janka146
19. jan 2015

@katuskamala ved uvidíš všade je to inak..mne v nemocnici vystavili kartu, urobili vyšetrenie, dali kadejaké papiere, čo mi pred zákrokom treba vybavit...tak neviem ☹

katuskamala
autor
19. jan 2015

@janka146 pocuj a termin mi daju v zavislosti od mojho menstruacneho cyklu? ci to je uplne jedno kedy sa to robi?

janka146
19. jan 2015

@katuskamala malo by sa to robit po menštruácii...

katuskamala
autor
19. jan 2015

@janka146 no to je dost tazke načasovat. to im viem povedat termin tak tyzden do predu a kedze maju oni tak vela prace tak to je nemozne trafit sa... ach... a hlavne ked presne pravidelnu ms nemam (vzdy meska cca 3dni)