Laparoskopia v Iscare. Nie je to príliš drahé?

lenka0402
14. feb 2008

ahojte som tu nova a velmi rada citam vsetky prispevky.moc ma poucili..mam jedem problem a vy mi dufam poradite.v marci mam absolvovat laparku v iscare ale podla mna za dost velke peniazky..povedali nam ze pladba za laparku nas vide na 8000 tisic.ake mate vy skusenosti z platenim za laparku.citam ze ju robia aj v trencine a v ilave ja som z dubnice nad vahom a mam vseobecnu poistovnu.ktora neviem jako preplaca ale v iscare sa mi to zda prehnane drahe.dakujem

skybaby
14. feb 2008

lenka najdi si temu laparoskopia ruzinov alebo tak podobne ... tam kocky preberali sumy okolo tri az pat tisic ... inak moj gyndos spolupracuje s iscare takze o nejake dva mesiace ma tiez asi caka laparka ale na cenu som sa este nepytala

pointka
14. feb 2008

lenka, pre to to stoji 8000 sk, lebo to robia v sanatoriu koch, ktory uz teraz po novom nema uzavretu zmluvu s VSZP.
Ja som chodila do Kocha, dokonca aj laparku mi tam robili, srdecne odporucam, aj ja mam VSZP a robili mi ju v lete, kedy koch mal este s nimi zmluvu. Vtedy som za nu platila 1500 + 1000 za izbu nadstandard.
na stranke sanatoriumkoch.sk najdes tie info o VSZP a cenach. Akurat som vcera pozerala ich cennik, vsimla som si, ze ponukaju nadalej sluzby aj poistenkynam VSZP, ale za ine ceny, samozrejme ale nizsie ako samoplatkyniam.
ja som dost nahnevana, lebo Kocha mam rada a ak sa podari tehu, uvazovala som tam aj rodit... tak sa mozme nasej krasnej vlade podakovat... 😢

pointka
14. feb 2008

skybaby, ak nemas VSZP tak kludne chod do iscare/kocha, odporucam, dobry lekar, dobra starostlivost a aj pocit, kde si a ako sa k tebe spravaju, co ti nemocnica iste neda...

skybaby
14. feb 2008

pointka ja teraz chodim ku gazovi do prosanusu takze urcite potom pojdem bud do iscare alebo kocha a mam doveru takze to je v pohode ... ja tento mesiac len zacinam s hormonalnym profilom a folikulometriou 😉 ale dik za info

pointka
14. feb 2008

iscare nerobi laparku, robia ju externe v kochu 🙂

skybaby
14. feb 2008

ok to som nevedela 😉 takze to bude ten koch ak ta laparka bude nutna ... ale priznam sa ze dat ako samoplatca 8000 za laparku je naozaj dost

nathalinocka
14. feb 2008

ja som si myslela ze laparku preplaca poistovna ako beznu operaciu. som prekvapena ze sa za nu plati. nevieta kolko sa plati v kosiciach v novej, starej a v saci?

csilla76
14. feb 2008

a odkedy sa plati za laparku kocky?alebo ako to je?ja mam za sebou 2 laparky a tiez klasicky rez brusny ale som nikdy ani korunu neplatila a mam VSZP.tak to nechápem....

pointka
15. feb 2008

skybaby, 8000 je cena len pre VSZP, ako samoplatca je to viac.
A laparka je dost narocna a komplikovana operacia, ta cena je relevantna.

pointka
15. feb 2008

csilla, to je teraz, co nepodpisala VSZP zmluvu s niektorymi inemocnicami a sanatoriami, jeden z nich je Koch.
Napriek tomu, ze poistenci VSZP nemaju u kocha pravo na preplatenie cohokolvek, koch im vysiel v ustrety a dal im nizsie ceny akoo samoplatca.
Takze za laparku nemusite platit, len ak ste VSZP a idete do Kocha.

csilla76
15. feb 2008

diky pointka za vysvetlenie,tak to uz chápem.....no skoda ze s nedohodli.....sú to dost velké nároky.....

marcy28
15. feb 2008

lenka0402: leni, a preco by si mala platit tolke peniaze za beznu operaciu? Ved to robia aj v Ilave aj v Trencine, ja som mala ist do Ilavy, ale kedze Vseobecna sa s nimi nedohodla, tak idem do Trencina. Urcite by som si 8000 vedela predstavit minut niekde inde. 😉

lenka0402
autor
15. feb 2008

marcy28 a kde si sa bola informovat o tom ze ti urobia laparku v trencine..odporucil ta tam gynekolg alebo ako to funguje..tiez by som radsej isla do trencina a usetrila korunky.nevies kde by som sa mala informovat.

mirinda10
16. feb 2008

pointka, v iscare robia laparku ked som bola v utorok na ET tak so mnou lezala na izbe baba co jej prave robili laparku, tak neviem ci rozsirili sluzby ale je to mozne

pointka
16. feb 2008

aha, tak asi uz ano 🙂
ako mirinda? kedy testujes? vsetko OK zatial? 🙂

gabika24
17. feb 2008

ahojte.
lenka, mna na laparku poslal moj gynekolog, kedze to bolo v ISCARe platene (vtedy este "len" okolo 3500,- sk). tiez mam vseobecnu, laparku mi robili v POvazskej Bystrici a zadarmo.
tak sa skus opytal svojho gynekologa, vtedy s tym v Iscare nemali problem, ze bola laparka urobena inde.

marcy28
24. feb 2008

lenka, na laparku ta odporuci tvoj gynekolog 🙂

ada83
15. júl 2012

ma niekto skusenosti s laparoskopiou 🙂

lucia2505
15. júl 2012

@ada83 Ahoj ja mám...už som bola dva krát a v auguste idem tretí krát, ak ťa niečo zaujíma napíš mi správu.

misenaf
10. dec 2013

@lucia2505 ahoj lucia. Kolko si platila za laparoskopiu a kde ti ju robili? dakujem

lucia2505
11. dec 2013

@misenaf Ahoj robili mi ju po každé v Ružinove a neplatila som nič, poisťovňa to preplatila, akurát keď si chceš vybrať lekára, ktorý ti to má robiť, tak platíš nemocnici a to je dosť drahé cca 300 eur.

misenaf
11. dec 2013

@lucia2505 a chodíš do iscare? a tam ti to nechceli robiť? alebo to v iscare nerobia? nevieš prosím ťa? a v ktorom roku ti to robili v Ružinove? myslela som že to tam už nerobia....

lucia2505
11. dec 2013

V Iscare to robia tiež, ale ja mám výborného doktora v Ružinove, chodím k nemu už 11 rokov a vždy ma operoval on, zato som bola v Ružinove. V Iscare sa platí zato, neviem presne koľko, ale to nájdeš v ich cenníku na stránke. Robili mi to v rokoch 2008, 2011 a 2012 naposledy. Rozdiel je ten, že v Iscare to robia v rámci jednodňovej chirurgie a v Ružinove si ťa nechajú cca 3 dni na pozorovanie.

martina2550
29. jan 2014

Ahojte baby vo februáriidem na laparoskopiu do košíc neviete koľko ma to bude stať ďakujem

ihned13
29. jan 2014

v normalnej nemocnici za laparoskopiu neplatis, si hospitalizovana 1-3 dni, za laparoskopiu sa plati na sukromnych klinikach ako napr. iscare, ale zda sa mi ze je to 150 eur.

lily311
27. jún 2016

Baby, viete mi povedať koľko sa aktuálne platí za laparskopiu - operačnú v ISCARE