Liek Alventa

veronika92581
10. apr 2014

Prosím Vás užíva niekto z Vás Alventu liek od psychiatra ďakujem

babetkomoje
10. apr 2014

@veronika92581 ano ja 🙂 a aj mnoho dalsich zien tu.. O co ide?

veronika92581
autor
10. apr 2014

chcela by som sa len s pýtať že kedy začne tento liek účinkovať a či ste namala niektoré nežiadúcé účinky z nich veľmi sa bojím od liekov či pomôže na depreisu ďakujem 🙂

veronika92581
autor
10. apr 2014

či pomôže na depresiu lebo je mi veľa krát zle veľmi sa bojím trpnú mi ruky tlačí ma pri srdci je mi na odpadnutie trase sa mi telo a aj som veľa krát vracala povedali mi že mám tetániu a potom že nje to depresia a poslali ma ku psychiatrovi ešte som si liek nedala chcela som sa s pýtať či niekto berie ďakujem za odpoveď

dudenka
10. apr 2014

@veronika92581 Ano, je nas tu viac, ktore Alventu uzivame. Ja som ziadne neziaduce ucinky nemala. Zaberie ti po cca 2 - 3 mesiacoch, potom by si sa mala citit uz lepsie. Takze sa neboj, hlavne aby si sa citila fajn a mohla normalne fungovat.

babetkomoje
11. apr 2014

@veronika92581 Ahoj ja som citila najviac sucho v ustach a aj zapchu mozno budes mat a potiti sa budes na zaciatku 🙂 ale neboj po par tyzdnoch to prejde a bude ovela lepsie. Ja som ju opatovne nasadila a pomalicky sa to zacina zlepsovat no ako pise Dudenka tak vyrazne zlepsenie pocitis tak o 2 mesiace niekedy aj viac.

veronika92581
autor
11. apr 2014

ahoj a brala ste prosím vedľa alventi xanax alebo niečo iné napríklad neurol ?

veronika92581
autor
11. apr 2014

Tak je to normálne teraz som si len užila prvé tabletky a neni mi ešte dobre som dosť nervozna nekludná dali mi aj xanax 0,50 sr celé telo sa mi tras je mi na vracanie

babetkomoje
11. apr 2014

@veronika92581 Ano ano je to normalne... ten neurol by mal pomoct a ano na zaciatku sa uziva aj Xanax. Alventa ma vedlajsi ucinok aj nudkanie na vracanie a zvysenie napatia aj uzkosti. Takze mozes to na zaciatku pocitovat ako zhorsenie celeho stavu ale je to len zdanie... ono sa to po par tyzdnoch cele upravi a uz bude ovela lepsie... 1. tyzden uzivania je nepsrijemny... lebo vedlajsie ucinky su vtedy najsilnejsie.. Inak aku davku beriete?

veronika92581
autor
11. apr 2014

najslabšiu 37,52 mg

veronika92581
autor
11. apr 2014

A vy už dávno beriete alventu nemala ste pocit že by ste nevedela noci spať ? 🙂

veronika92581
autor
11. apr 2014

Strašnú slabosť cítim v nohách taký nekľud liek cítim v prstoch a nohe mravčenie je to veľmi nepríjemne pred alventou som brala dva mesiace neurol a myslím si že som si na nich zvykla ešte dobré že mi lekár predpísal antidepresíva

babetkomoje
11. apr 2014

ano ano Neurolu sa treba postupne zabvit. A kludne mi tykaj . Inak ano ten neklud v nohach mravcenie, pocit ze napatie sa zvysilo to je presne o tom... a Alventa sa odporuca brat skor rano lebo na noc je taka nakopavacia.. ona dost praveze prebudza takze ano zle sa s nou spi...a mate nizucku davku takze sa nemusite bat 🙂
ja ma 2x 75mg... cize denne 150mg a to je vraj len stredna davka...

anjelik27
18. júl 2014

@veronika92581 ahoj, môžem sa spýtať, ako a či Ti zabral liek? a ako dlho trvalo, kým si bola zase fit? mám ho aj ja predpísaný, len mám pred dovolenkou, tak stále zvažujem, čo spraviť....bojím sa nežiadúcich účinkov, hlavne si nechcem pokaziť dovolenku ☹ do dovolenky by som stihla užiť 10 dní, tak neviem, či sa do toho púšťať, alebo to nechať až po.....a stačila Ti dávka 37,5 mg alebo si musela zvyšovať?.....

jurigova
24. aug 2014

ahojte ja beriem alventu už 4 roky 75mg a k tomu ešte atarax 25mg bolo všetko v pohode teraz ale dva mesiace sa mi stav zhoršil mam depresiu zase je mi stale zle lekarka mi ju zvyšila na 150 mg ale žiadna zmena neviem čo robiť posiela ma na liečenie ale ja sa chcem tomu vyhnut inak tato alventa ma vela nežiaducich učinkou

jurigova
24. aug 2014

teraz mi začali vypadavať aj vlasy čo pred tym som nemala a plno nežiaducich učinkou potímsa ,bušenie srdca, nechutenstvo,strach

anjelik27
16. sep 2014

@jurigova ahoj, chcem sa Ťa spýtať, ako sa máš teraz, po zvýšení Alventy na tých 150 mg......či si na nej zostala, či tie nežiadúce účinky, čo popisuješ, neboli iba v začiatku pri nasadení a zvýšení.....a aj na to vypadávanie vlasov, či to pominulo......ďakujem.....

bozka966
12. dec 2014

Ahojte ,chcela by som sa opytat ,začala som užívat Alventu ,či možem po nej priberat okrem toho som začala uživat aj ansilan a amitriptylin. Všetky tri lieky mi dali sučasne tak neviem či to može mat nejaky vplyv na váhu .
Ďakujem za odpoveď :(

leporeloo
12. dec 2014

@bozka966 moja sestra po alvente velmi schudla, takze asi je to velmi individualne ale nemam dojem ze by sa z nej priberalo...

bozka966
12. dec 2014

@leporeloo ďakujem za odpoveď,možno mi to robia tie druhé lieky ,len neviem to určiť, lebo som ich mala predpísane nové všetky naraz :(

maruska3
20. jan 2015

Rada by som obnovila toto vlákno.
Začala som užívať Alventu.... skúsenosti.... zatiaľ dosť veľké potenie a sny každú noc, ak sa mi vôbec podarí zaspať. Problémy so zaspávaním, jem veľmi málo..... ak vôbec (čo mi vyhovuje). Nástup účinku zatiaľ neviem posúdiť.... zmeny cítim len občas.... nával radosti a hneď zas úpadok do temnoty...

leporeloo
2. feb 2015

@maruska3 kolko ju beries?

maruska3
2. feb 2015

no asi pol roka ale velmi nepravidelne....

kaligrafka
27. apr 2015

@jurigova

Aj ja som brala Alventu trištvrte roka a teraz mám štvrtinku vlasov, čo som mala, mávala som pri nej aj trasenie rúk a búšenie srdca, vúčšinou ma nakopol, ale keď bolo zle, bola som nervozna, všetko mi vadilo a potrebovala som pokoj. Začala som cítiť aj žily, ale to môže byť aj z iných liekov a hlavne to mám dedičné.

plajda1
18. máj 2015

Ahoj, vím, že to sem asi nepatří, ale moje kamarádka začala užívat tenhle lék a já se o ní docela bojím :( hlavně po tom, co jsem se dozvěděl, že je tenhle lék návykový. Chtěl by jsem se zeptat, jak se k ní správně chovat, na které věci si dát pozor, čemu se vyhnout, snažím se jí podpořit, ale nerad by jsem jí nějak třeba ublížil :( Také by jsem se chtěl zeptat, kdyby došlo k tomu, že by se tenhle lék postupně začal vysazovat, jak by jsem jí mohl pomoci, aby pro ní abstinenční příznaky nebyly tak těžké :( Moc vám děkuji za odpověď a pomoc. S pozdravem Michal

sardinka333
18. máj 2015

AD by nemali byť ,,návykové,, ich nástup učinku je pozvolný, postupný...Návykový je Neurol, Lexaurin, Rivotril a benzodiazepíny - ktoré učinkuju rýchlo.
Ako sa máš správať ti nikto neporadí, tvoju priatelku nepoznáme... V prvom rade ju podpor v liečbe a užívaní liekov, žiadne že raz užije a raz vynechá...potom ide cela liečba ,,do kytek,, a pacienti sa sťažuju že nevidia vysledky. Chce to čas...ak kamaratka začala užívať ,,adečka,, tak aspon pol roka ich užívať bude ak nie viac takže vysadzovanie zatial vobec nerieš...Ani iabetikovi nekažu vysadiť inzulin...Kam sa ponahlať? Radšej sa preliečiť aj par rokov ako rýchlo ukončiť liečbu....Mnohí si mysleli, že ,,ved už mi je dobre,, vysadili a bum bac padli do mesiaca do takej depky z ktorej sa spamätávali dalšie mesiace kym sa to ako tak ustalilo. Preto sa nie je kam ponahlať s vysadzvaním.

plajda1
18. máj 2015

Moc děkuji za odpověď. Vím, že při téhle léčbě se nesmí nikam spěchat, to já ani nechci, moc mi záleží na tom, aby kamarádka byla konečně šťastná, ale chtěl by jsem mít co nejvíce informací dopředu, zjistit si, na co se můžu připravit, co pro ni udělat. Nerad by jsem její stav ještě nějak zhoršil :( Vím, že je svědomitá a léčbu dodržuje, snažím se ji nevystavovat moc silným emočním situacím, ale ne vždy to mohu ovlivnit :(

sardinka333
18. máj 2015

@plajda1 to čo pre svoju priatelku robíš je velmi obdivuhodné..na druhej strane sa ale nesnaž byť jej ,,záchrancom,, to ti píšem v tom najlepšom slova zmysle 🙂 Neviem na čo priatelka trpí - tých psychiatrických diagnoz je neurekom, kedže berie AD tak predpokladám depresia, uzkost, fobie, soc. fobia...generalizovaná uzkostna porucha - niečo z toho. Takže možno tebe ako priatelovi by pomohlo prečítať si nejaku publikáciu ohladom priatelkinej diagnozy aby si pochopil ten mechanizmus ,,choroby,,. Teoreticky sa na niektoré veci dá pripraviť - študiom materiálov, čítaním...ale život sa nedá ,,dopredu naštudovať,, a viem že by sme to mnohí chceli aj ja. Takže nedá sa všetko predvídať a žiť nejako v skleníku...ťažké časy prídu, pridu aj depky, zhoršenia a aj tie emocionálne ,,blbé,, situácie....proste viem že človek by sa tomu rád vyhol, že už to nechce zažiť...to je prirodzené, ale takto to často nefunguje. Musíme sa postaviť tým veciam, ktoré nás trápia, aj tým emociám - na to može pomocť terapia. Ty sa hlavne nikdy necíť vinný ak by sa aj priatelke zhoršil stav - ty to nemožeš až tak ovplyvniť, ty možeš pomocť, ale je to choroba a ani ja a ani ty nie sme lekári...možeme byť oporou, ale nemožeme riešiť problémy za iných ludí...to si v konečnom dosledku musí vyriešiť priatelka a postaviť sa tomu sama tvárou v tvár, nikto to za nu neurobí, ani ty lebo to sa proste nedá. Ty možeš byť skor oporou, pomocníkom na ceste jej uzdravenia...

plajda1
18. máj 2015

@sardinka333 🙂 to bylo moc hezky napsaní, moc děkuji, přemýšlel jsem, že by jsem si zkusil domluvit třeba nějakou konzultaci s lékařkou, ke které kamarádka chodí, uvidíme :( snad to všechno dobře dopadne

sardinka333
18. máj 2015

@plajda1 neviem ako to je, ale ak nie si pribuzní, manžel - čo nie si 🙂 tak neviem či lekárka bude ochotná s tebou hovoriť o zdravotnom stave svojej pacientky - možno by aj chcela ale neviem ako to je s ,,lekárskym tajomstvom,,. Ale za skušku nič nedáš. Skus si to najprv ty sám ,,upratať v hlave,, dopadne to dobre, ak sa bude liečiť a posluchať pokyny doktorky...možno to nepojde hned, za 5 minut ale pojde to.

plajda1
18. máj 2015

@sardinka333 nemyslel jsem o jejím stavu 🙂 ale spíše tak všeobecně, jak přistupovat k člověku, kterého tohle trápí a třeba se jenom tak mezi řečí zmínit 🙂 vím, že přímo o ni se mnou mluvit nesmí 🙂 Každopádně moc děkuji za pomoc a přeji krásnou dobrou noc 🙂