Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

juriva
2. apr 2018

Dajte si skontrolovat krv na antifosfolipidovy syndrom...ja som potracala dosledku protilatok.

jvlo
2. apr 2018

@emikyana skúste napísať, čo máte na hematologii vyšetrené, nie všetky hematologie robia všetko,čo treba

emikyana
2. apr 2018

@juriva a to nam vysetria kde? Ja som z uz tych vsetkych vysetreni uplne dopletena :(

emikyana
2. apr 2018

@jvlo netusim co vsetko mi vysetrovali. Takyto mam zaver . Pichala som clexan aj ked mi hovorila ze podla vysledkov nemusim. Aj tak mi to ale nepomohlo

jvlo
2. apr 2018

Vyšetrili všetko, čo mali. Teraz endokrynologia, genetika...

cheeky82
2. apr 2018

si heterozygot MTHFR, čo podľa gynekológa môže spôsobiť potrat ale väčšinou nie,takisto máš pozitívny antifosfolipifovy syndróm , tiež spôsobuje potrat,preto sa pichá clexane alebo fraxiparin a tuším sa aj berie anopirin.

emikyana
2. apr 2018

@cheeky82 pred tehotenstvom som brala aj anopirin a ked som otehotnela tak clexan. Nepomohlo to a potratila som aj tak. Myslite, ze toto mohlo spôsobiť potraty? Ostatne vysetrenia este len ideme riesit

juriva
2. apr 2018

@emikyana povedZ gyndakovi....to nieje sranda..plus protilatky na spermie...
Mne dali pred otehotnenin anopyrin a pptom som otehotnela a pichala fraxiparine..
Mam doma dceru.

jvlo
2. apr 2018

@emikyana niekedy treba kombinovat anopyrin s fraxiparinom. Ja to tak teraz mam, uz som v 21tt a doma mam vdaka tejto kombinacii dceru

agibrej
2. apr 2018

@jimynka potrat nastal budnedostatkom zinku...alebo husta krv co by poriesil pupalkovy olej alebo je za tym mikrobiologia...a to bud mas macku tak toxoplazma...alebo posva..trichomonady vaginalis caste vytoky alebo ureoplazmy....chlamidie...

juriva
2. apr 2018

Dajte si vysetrit este jednu vec...celiakiu...malo kto Vsm to povie ze skryta forma celiakie robi sarapatu.

cheeky82
3. apr 2018

@emikyana mne spôsobil potrat ten antifosfolipifovy syndróm. Ja som to riešila aj na reprodukčnej imunológii.

emikyana
6. apr 2018

Baby objednala som sa na repro imuni do PO k Mudr. Lestanovi. Maju tam online system objednavania. Pisal som este v stredu a zatial ziadna odpoved. Nemate skusenost ako dlho im to trva resp. Ako to tam funguje?

stanka_s
6. apr 2018

@emikyana ja som sa objednavala telefonicky.

emikyana
6. apr 2018

@stanka_s tiez som volala ale kazala napisat online cez ten ich system. A kedy si sa objednavala? Niekedy skor ci len teraz niekedy?

ester177
11. okt 2018

Neskusali ste enzymovu terapiu? Ja na tom tera frcim, uvidime. Beriem to 3 tyzdne, a som v 5.tt. V Nemecku sa v rokoch 1994-1999 robil vyskum na zenach, ktore potracali bez priciny, a 114 zo 144 enzymy pomohli. Ja beriem profizym 3x denne 2tabletky.

ester177
11. okt 2018

Okrem profizymu beriem aj nattokinazu a serrapeptazu - riedia krv a rozpustaju zrazeniny. Aspon takto dufam, ze mi to pomoze. A samozrejme aj metafolin 800iu denne.

eileeen
12. okt 2018

Chcem vas povzbudit, ja som za dlhe roky prezila tri potraty a potom sa mi narodila krasna dcera a teraz cakame druhe- uz som v 2. trimestri a vsetko ok. Mala som vsetky mozne vysetrenia, vratane takych detailov ako celiakia, histaminova intolerancia ci hladina vitaminu D v krvi, proste vsetko. Napriek tomu, ze som nemala zisteny u hematologa trombofilny stav (vysetrene bolo vsetko), hematolog mi po troch potratoch povedal, aby som skusila Fraxiparine preventivne, ale uplne hned od zistenia pozitivity testu- a takto sa mi podarilo donosit dceru a teraz na Fraxiparine cakame druhe babatko. Ja si myslim, ze mam pravdepodobne nejaky trombofilny stav, o ktorom lekari este nevedia a nevysetruje sa. Kazdopadne drzim vam vsetkym palce, nadej stale je. To len na zvazenie, ale treba mat urcite vsetky dostupne vysetrenia za sebou- mne nimi nezistili absolutne nic (reprodukc. imuno som mala v Prahe, mala som vsetko (okrem hysetroskopie, ale potraty boli u mna vzdy vcasne), aj infekcne, endokrino, dokonca vysetrenia v centre asist. reprodukcie- vytery na chlamydie, mykoplazmy, hormon. profil, opakovane sona a podobne).

ester177
13. okt 2018

@eileeen no tak ty si zivym prikladom toho, ze este nie je vsetko preskumane, co sa tyka problemov s tehotenstvom. Ja mam len MTHFR, ale este nemam vysetreny FIII, neviem ci je to ten antifosfolipidovy syndrom, ale ani ten nemam este vysetreny. Ked stojim dlhsie, ako hodinu-dve, puchnu mi nohy. Ked som mala pred 3 rokmi pracu, v ktorej som stala 8 hodin, musela som nosit kompresne pancuchy, bez nich ma po praci tak boleli nohy, ze som nemohla spat celu noc. A tiez si chcem dat vysetrit antitrombin, pretoze ma suvislost s pecenou, a s tou mam problemy. Mamina si musela pred operaciou pichat fraxiparin, a mimo to berie warfarin. Aj so stitnou ma problemy. Len ja som akoze v poriadku. Moja doktorka ma moje biochem.tehotenstva na salame. Pri synovi som pred 10 rokmi otehotnela na 1.krat. A teraz MA, biochemicke, ale to je bezne, kym 3x nepotratim, tak je to o.k. Musim zmenit lekara.

dejna_
6. feb 2021

@aurra ahoj chcem sa opýtať vidím že máš krásne deti už ..ale tiež máš za sebou pár potratov aj nakoniec našli príčinu ? Práve si prechádzam niečím podobným a mám len pred sebou vyšetrenia

aurra
8. feb 2021

@dejna_ ahoj, áno našla sa príčina, s krvou, brala som fraxiparin a podarilo sa

dejna_
8. feb 2021

@aurra jeej super 🙃 nie je nad to keď sa nájde pricina 👌