Mám zlé pečeňové testy v tehotenstve. Máte tiež takúto skúsenosť?

krajcoanka
24. mar 2008

ahojte, chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť s dieťatkom ktoré v tehotenstve tlačilo na pečeň (neviem ako sa to odborne volá). Ja som mala pri prvom aj pri druhom. Pri prvom som rodila 8 dní po termíne a mala som prirodzený pôrod a pri druhom mi ho vyvolávali týždeň pred termínom. Nakoniec mi pri druhom robili sekciu. Je nutné kôli tomu vyvolávať pôrod? V lete sa chystáme na tretie a chcela by som rodiť normálne. Diki 🙂

demetria
25. mar 2008

zalezi od tvojich testov 😉 ja som to nemala, ale moja mama - prve dietatko je umrelo v maternici v 7 mes. ja som narodena 3 tyzdne pred terminom (spontanne) ale posledne 2 mes. ju zvysene sledovali, lebo sa bali, ze to zase zle skonci. ak su totiz vysledky velmi zle, dietatko moze intrauterinne odumriet. ☹
ale ja som sa narodila v dobe, ked sa na slovensku len rozbiehala starostlivost o zeny s tehot. cholestázou - potom to uz vraj bolo lepsie.

barbiek
25. mar 2008

a ak sa smiem opytat to ako sa vlastne na to dojde ze zena trpi touto chorobou, asi z krvnych testov ze 😔

demetria
25. mar 2008

kedze pri tomto ochoreni stupa bilirubin, tehotne sa stazuju na svrbenie celeho tela a maju aj nazltle oci, ako pri zltacke (nie vsetky). no a samozrejme z krvi.

barbiek
25. mar 2008

aha dakujem

krajcoanka
autor
25. mar 2008

demetria, prepáč že sa pýtam na také veci, ale tvoja mamina potratila na základe zlých peč. testov?
Ako je to možné , že pri tebe rodila o 3 t. skôr a pritom spontánne?
U mňa to bolo zistené pri krvních testoch . Skúmali či mám dostatok železa a popri tom zistili zlé peč. testy. Pečeň nepracovala tak ako mala.
Je pravda že ma neskutočne škriabalo celé telo, ale žlté oči som nemala. Prosila som muža aby ma škriabal po chrbáte, ale po chvíli odmietol tak som sa začala škriabať ja, ale s hrebeňom. 😀
Upozorňujem aby ste to neskúšali!!! 😒 Keďže som s ním prebehla niekedy aj brucho- na ktorom som mala strie, vysypala som sa na bruchu. 😖 Vypadalo to strašne!!! 😒 ako keby to bol eksém, alebo čo. A to bolo dokonca tesne pred pôrodom! Nakoniec som pri odchode z pôrodnice musela navštíviť kožného, keďže lieky ktoré mi nasadili na oddelení mi nezaberali.

krajcoanka
autor
25. mar 2008

trochu som hladala na nete a našla som výrok odborníka- vďaka Demetria za odborný názov.´Bez toho názvu by som to nezistila! 🙂

Mudr. Jozef Záhumenský
Interahepatálna cholestáza: pečeň nesprávne reaguje na tehotenské hormóny a nevstrebáva žlčové kyseliny, ktoré sa ukladajú v koži. Prechádzajú placentou k plodu.

tilly
25. mar 2008

už tu jedna taká téma je, skús si pozrieť archív...

krajcoanka
autor
25. mar 2008
demetria
25. mar 2008

krajcoanka - ked bola tehotna prvy raz, nik jej zlym testom nevenoval pozornost, potom ju supli na infekcne, ze zltacka 😠 a tam babo skratka odumrelo. pri mne ju sledovali uz odzaciatku - gynekolog aj gastroenterolog a posledne dva mes. bola hospitalizovana. a mala aj nejaku liecbu (ale asi len na zmiernenie svrbenia). ale vravela, ze tie priznaky boli miernejsie. no a este dolezita vec - to prve babo bolo chlapec - ti su menej odolni, tak aj mozno preto nevydrzalo (alebo nieco chytila na tom infekcnom - to uz nik nezisti) ☹

krajcoanka
autor
25. mar 2008

to mi je ľúto! ☹ .Ja mám vďaka Bohu zdravích chlapov . Chlapov ako hora. Prvý mal pri narodení 3500g a druhý 3980g.
A s tými informáciami je to už tak...Ja som bola na Kramároch v archíve a chcela som vedieť čas môjho narodenia (chcela som si dať vypočítať Mudr. Jonášovi babu) a tiež mi to nechceli ukázať.Ževraj iba ak chceš info o chorobách ktoré si prekonala. ☹ Tak naozaj neviem načo tam ten archív je!Ale to už je na Slovensku tak... 😠

dariad
13. okt 2012

Dobrý deň,moja krsná dcéra čaká prvé bábo, je v treťom mesiaci tehotenstva a má vysoké pečeňové testy,až trojnásobne. Sme obe z toho vyhúkané, aby neprišla o to malé, ktoré sa má narodiť deväť mesiacov po smrti môjho brata-jej ocka. Má niekto s týmto skúsenosť, keď tieto testy sú zvýšené už v treťom mesiaci? Ja som to mala v siedmom,až do pôrodu-bolo to strašné to svrbenie, ale vo štvrtom-poradťe prosím. Ďakujem.

adika_pl
29. máj 2013

Ahoj, kočky! Sestru dnes hospitalizovali v 36. tt s cholestázou. Neviete mi niektorá, prosím vás, povedať, čo nás teraz čaká? Ďakujem.

terezka1947
29. máj 2013

@adika_pl aj ja som sla do nemocnice v tomto tyzdni....pozorovali ma,stale pocuvali babo,urobili mi sono pecene,interne...kazde rano krv...inak nic...ale rodit som sla tyzden skor ako som mala termin...mala som cisarsky,ale nie kvoli tomu...a este som papala esenciala ....

andreamamka
2. sep 2013

Ahoj neviem sama co sa deje ale som co nevidiet v 6stom mesiaci a vysledky z testou som mala stale dobre .. ale predsa len
ma sem tam pred spankom nieco akoby tlaci,stiska,a pomaly akoby sa to presuvalo na dol ked lezim naboku..... pod pravym prstnikom ( neviem asi to bude pecen ) . Pisem to prave sem kedze je to miestami dost neprijemne... ma s tym
Niektora skusenost ?

jaruska74
6. sep 2013

@dariad mozem sa opytat ako to potom prebiehalo, toez som v 4 mesiaci a svrbi ma cele telo, na krv idem az v pondelok, ale uz teraz mam strach. dakujem

dariad
16. sep 2013

Prepáčte,že sa ozývam až tak oneskorene-neviem presne, či som písala o sebe,alebo o neteri, ale všetko dopadlo dobre aj ja aj neter sme porodili zdravých synov, ja som bola v nemocnici až do pôrodu a brala som 45 infúzii a môj syn sa narodil 3450gramový, ale bol na hranici zrelosti a bol v inkubátore. Neter zase mala syna 2650gramového,ale nebol v inkubátore, lebo jej dávali injekcie na podporu pľucok malého. Neter presne v štvrtom mesiaci začalo svrbieť telo a mňa až v 6,5 mesiaci a zhoršilo sa to na začiatku ôsmeho. Obe sme porili o 2 týždne skôr. Tiež som nemohla ležať na pravom boku, ale to malý tam ležal a on ma tlačil-alebo ja jeho. Problém bol v tom, že naši drobcovia slabo kopali a tak sme prežívali muky. Nie je to nič príjemné, no potom je človek šťastný. Držím palce. D,.

palesandra
12. okt 2013

@dariad ahoj,v ktorej porodnici ste lezali a ako hodnotis starostlovost? Citam , si z ke. Mne tiez vysli zle pecenove,na internom ma posielala na hospit.,a gyn z toho nic nerobi...tak rozmyslam co,ci ist n vlastnu ziadost a kde..ci presov alebo kosice...myslimze v ke tobude asi odbornejsie.a v ke asi nova nemoc..neviem ako su na tom odborne v saci...

palesandra
12. okt 2013

@andreamamka ahoj,zj tebe vysla pecen zle,alebo nie?hladam info holiek z okolia presov ,kosice,a ako dopadli,ci boli hoslitalizovzne a kde.dik

dariad
12. okt 2013

@palesandra Pozdravujem,písala som o neteri, ja som to tiež zažila,ale pred 20rokmi,riešili ma vtedy na gynekológii, kde som ležala až do pôrodu-tam to riešili,každú chvíľu som bola na monitore, lebo malý ma nekopal skoro vôbec. Neter rodila v Rakúsku /tam robí,ale býva v Blave/, tiež však to riešili na gynekológii. Neviem prečo interné, veď tu sa jedná o to malé v brušku. Vraj Šaca je lepšia.,ja som rodila v starej nemocnici pri Dr. Čislákovi-zlatučký doktor a dobrý odborník, ale už asi nerobí.

dariad
12. okt 2013

@jaruska74 Pozdravujem,mňa svrbelo telo až koncom 7mesiaca. Neter už asi v piatom. Prežili to naše zlatíčka, môj mal 3420gr., neterin boli malilinký mal 2500gr., ale je živý až-až. Má 6mesiacov a už sa stvia na nožičky. Mal vážiť asi 4kg, ale pre tú pečeň schudol celé kilo, ešte v brušku. Keď sa narodil, jedol ako keby ho za to platili, kým nedosiahol váhu, ktorú pôvodne mal mať, potom to bolo normálne.Všetko dobré, držím palce.

palesandra
12. okt 2013

@dariad dik za odpoved,a nasadili ti nejake lieky nato? Bola si v nemocke?

andreamamka
12. okt 2013

@palesandra no nakoniec mi malicka tlacila len na zlcnik s nozkami ;) a vysledky mam v poriadku

dariad
13. okt 2013

@palesandra Dostávala som 2x do dňa infúzie,celkom 45 infúzii a lieky na utlmenie svrbenia-tie som nebrala,lebo mi neobili dobre.

dariad
13. okt 2013

@palesandra No veď áno,mala som pečeňové testy niekoľko násobne väčšie,ako je normálne,veď preto to riešili.

palesandra
13. okt 2013

@dariad a kde si leazala?v akej nemocnici..

dariad
18. okt 2013

Ahoj, ležala som v starej nemocnici na Rastislavovej.

andreamamka
9. nov 2013

@palesandra
Ahoj nie ja som mala vsetky vysledky v poriadku a uz sme v 35 tyzdni , malicka kope a vsetko je v poriadku. Priblemy zmyzli 🙂) .. dakujem za tvoju reakciu ;)

eva278
4. sep 2014

Ahojte, tiež ma asi od 4. mesiaca svrbí celé telo. Najskôr to bolo slabé, nevšímala som si to veľmi, ale potom sa to začalo stupňovať. Brali mi krv a na to mi sestrička volala, že pečeňové testy vyšli horšie, len mi nadiktovala lieky, aké si mám kúpiť v lekárni a o 2 týždne mám ísť na kontrolný odber. Dr. určite vie, čo robí, ale bojím sa, aby sa malému niečo nestalo. Neviem ani, aké hodnoty mi vyšli, či to bolo veľmi zvýšené, alebo len mierne... máte niekto skúsenosť, že by lieky zabrali a ja by som nemusela do nemocnice a porodila v termíne.. ešte som len v 5. mesiaci, tak sa veľmi bojím.

bebulik
8. okt 2014

Ahojte, mam taky isty problem, po tom co bolo svrbenie tela na nevydrzanie som sa zdoverila gynekologicke, ktora okamzite urobila odber krvy. Netusila som k comu vedu tieto odbery. Je to moje tretie tehotenstvo, pred tym som taketo tazkosti vobec nemala. Ale stale som bola pokojna neprikladala som tomu velku vahu, ved ide "len" o pocit svrbenia Den na to som mala naliehavy telefonat o okamzite navstivenie ambulancie a nasledna hospitalizacia v 34tt0, bola som sokovana, vsetko sa dialo akosi rychlo. Hospitalizovana som stale 35tt, doktori beru tuto diagnozu vazne. Nasadili mi v nem. liecbu na podporu spravneho pracovania pecene, podla odberov, ktore mi boli urobene pozvolna sa vysledky zlepsuju, nie su vsak stale v norme. Dokrori su zdrzanlivi. Skoda ze tato tema nie je viac propagovana, bola by som svoj.stav riesila ovela skor. Verim, ze vsetko dobre dopadne.

patkaza
25. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.