Máme zlý spermiogram. Čo sa dá s tým robiť?

mishhel
14. jan 2012

nas spermiogram je vraj dost zly mate niekto podobny ,co vam vraveli nato lekari da sa to este liecit ?,vitaminy a td? vzhlad,konzistencia:hlienove vlakna,viskozna. koncentracia sp.(20mil.ml.) 6,5mil.ml prestup(do2min.) 1hod. 17min. zivotnost (75percent) 59percent. ph 8,8. taznost(do 2cm):5cm objem (2,0-8,0):1,5ml pohyblivost 0 percent linearna (nad 25 perc.) 22perc.pomala linearna, 15perc.nelinearna 73 perc.nehybnych invazna pohotovost 20 nedostatocna, percento defektnych spermii 96percent. hlavicky 96perc., krcku 0 perc.,bicika 0 perc., fragmentacia DNA 39percent., ZAVER Hypooligoastenoteratospermia ,vysoke PH, pritomne PMN,zvysena fragmentacia DNA, 46 percent spermii ma akrozomove cysty,typicke pre STD. mozete mi dat vediet ci je mozne otehotniet prirodzenou cestou ?dakujem

jania023
28. mar 2012

@radina ja som nakoniec otehotnela prirodzene a teraz ideme na inseminaciu i ked mozeme vraj i domacu kuchynu skusit 😀

zoe55
10. apr 2012

Ahojte, Manzel mal vysledky spermiogramu: 96% patologicke spermie,POhyblivost spermii: progresivny pohyb vpred 20% percent, pomalsi progresivny pohyb vpred 80% percent. Ostatne hodnoty boli ok, alebo hranicne. Viete mi povedat ci je to velmi zly vysledok? Embryologicka povedala ze ten udaj 96% patologickych spermii je tesne za hranicou, ale mne sa to zda uz dost vela. Snazime sa 1,5 roka...

radina
18. apr 2012

@zoe55 Ahoj, u nas je patologia este horsia, zistujeme pricinu, lebo my mame v spg. zle vsetko. Kvoli tomu ideme urcite na ICSI. Snazime sa tiez rovnaky cas ako ty, ale dlhsie na zazrak cakat nechcem. Uz len cakam na potvrdenie ziadosti z poistovne a sup ho na to 😉 Neodporucali vam ist uz na ivf?

kveta
19. apr 2012

@zoe55 Ak mate stabilne taketo vysledky patologie, tak mozete mat problem otehotniet a je vacsia sanca skorych potratov, ale nadej mate... Treba skusat a rozhodne ICSI..

kveta
19. apr 2012

@radina Skonzultujte vysledok s dr Otevrelom z Unica Brno alebo s dr Kocisom z Banskej Bystrice.. Nam tito odbornici ako jedini povedali, ze sancu na dieta nemame... Ostatni dristali, ze mame sancu.. Zahranicne vyskumy im dali za pravdu.. Pred tym som zbytocne absolvovala ICSI s manzelom..

cecil36
19. apr 2012

@zoe55 za hranicou coho je ta patologia podla embryologicky???? Podla mna nie je za hranicou, ale dost vysoka. Urcite treba spravit fragmentaciou DNA spermii pri takejto patologii, aby ste vedeli ci sa oplati ist do ICSI alebo skor radsej PICSI, alebo uvazovat uz o dracovi.

bettypo
20. apr 2012

@radina neviem či je dobré ísť na fragmentáciu DNA ak pár nepripúšťa darcovstvo spermií. A určite nie bez toho aby najprv skúsil nejaké IVF. My sme mali pri takomto vyšetrení hodnoty na darcovstvo, ale našťastie nás lekár v centre presvedčil, že sa nemôžeme strikne držať nejakých čísiel a tabuliek. A vyšlo to s ICSI a PICSI. Morfológia bola v daný deň dokonca nulová

radina
23. apr 2012

@kveta Ahoj, a da sa s nimi konzultovat, ked k nim nechodim ako pacientka? Robia konzultaciu na dialku za poplatok ? diky.

kveta
23. apr 2012

@radina Do BB treba ist osobne, je to urolog, takze pacientom by bol Tvoj partner, Otevrel neviem ci bude ochotny len konzultovat..

radina
25. apr 2012

@kveta Ahoj, vdaka za info. BB je z BA trosku dalej 😒 Este teda popatram, co a ako, lebo mojmu muzovi uz prisli na to, preco ma zly spg. , a pravdepodobne podstupi liecbu atd. .... snad to casom nejako zaberie 😉

kveta
25. apr 2012

@radina Vynikajuco.. Drzim palce..

zoe55
25. apr 2012

@kveta Ahoj, preco by nebola sanca na dieta, ked tie 4% z 20 000 000 su normalne spermie?
diky,s

kveta
25. apr 2012

@zoe55 Neviem o com hovoris.. Tebe som pisala, ze nadej, teda sancu mate..

zoe55
25. apr 2012

@kveta, Aha jasne, prepac

zoe55
25. apr 2012

@radina
Zatial bol len na prvom spg, v juni ma ist na kontrolny... Dopuje sa teraz vitaminmy, tak uvidime...Ale ked spg nevyjde ok, tak to ideme riesit....Ako dlho sa caka na schvalenie od poistovne?

zoe55
25. apr 2012

@radina, preklep : vitaminmi🙂

radina
27. apr 2012

@zoe55 Poistovni to trva uz 5 tyzdnov, vraj predtym im to trvalo mesiac a teraz 6 tyzdnov. Nechapem, prave statu by malo zalezat na tom, aby sa tu rodilo co najviac deti. 😠

zaira126
5. máj 2012

Ahojte vie mi niekto poradit nas spg je koncentracia sp.570mil.\ml, prestup do/do 2mi/ O min 52s, ph 8, taznost 0cm,objem 3.4ml defektnych spermii 84%, 58% akrozomove cysty,fragmentacia DNA 44% ZAVER: normospermia vyssie PH leukocytospermia zvysena fregmentacia DNA.Da sa s takymto spg otehotniet?v januari bol aj na operacii varikokeli. Uz bol 2krat na mikrobiologickom vysetreni robili mu stery nieco nasli ale nikto ho nechcel liecit .Prvy krat bol v BB na stery tam mu zistil dr.Kubis nejaku infekciu nedal mu lieky ze dalsi postup v zdruzenej tkaniv.banke tam nam povedali ze oni neliecia len robia vysetrenia jeho urolog mu povedal ze sa tomu nerozumie zas sme sli po nejakom case na spg zas odporucili mikrobiologicke vys. manzel bol teraz u ineho urologa zas mu zobral stery zas mu odporucil liecbu ale ani on nenasadil liecbu!nevieme co dalej Uz sa snazime skoro 2.5roka

viva13
31. máj 2012

dobrý den, prosím neviete mi poradiť, je nejaká šanca prirodzeného počatia pri spermiograme s počtom spermií 3miliony? Je tu nejaká žena ktorá takto otehotnela? na papieri od lekára mám že 50% nelineárna a 50% nepohyblivých ,dakujem za každú reakciu

kveta
31. máj 2012

@zaira126 Skoda, ze Vam nik nepovedal, ze po operacii varikokely treba pol roka pauzy v snazilkovani, lebo az po polroku sa dostava DNA novych spermii viac do normy. Takze minimalne odlozte snazilkovanie na jul a potom rychlo plodte, lebo casom sa zase moze kvalita zhorsit.. Zla fragmentacia s tymto suvisi... S tymi atb Ti neporadim, z toho som jelen..

cuculik1
31. máj 2012

@zaira126 to iste pisali aj nam - preliecit, a nakoniec dal obvodny lekar manzelovi nejake antibiotika ktore mali liecit zapal, aj ked sme nevedeli co je povodcom zapalu nakolko ani po opakovanom stere nic nenasli, vzdy len zistili ze je vyssia hladina leukocytov, teda ze zapal je..... a vysledok, po antibiotikach lekocyty este narastli tak sme to nechali tak, najviac nas strasila ta fragmentacia, ale ta v priebehu roka kolise stale medzi 50-30 percent, a naposledy po antibitikach bola dokonca najhorsia a dokonca aj pri takej hodnote som otehotnela prirodzene ale skoro sa to skoncilo.... teraz nas caka icsi aj ked od vsadial pocuvam ze sance nie su bohvieake.... ale verime, raz sa to podari.... skusal manzel vitaminy?

kveta
31. máj 2012

@viva13 Uff.. no na prirodzene pocatie by som spoliehala len ako na zazrak, cize malilinka pravdepodobnost, az ziadna.. a nechcem strasit, ale za pohyb spermii zodpoveda rovnaka cast spermie ako za delenie embrii, teda mozete mat fatalny problem s tym, ze Vam embria neporastu a umru... Rozhodne skuste IVF s ICSI a ziadajte presne info o deleni embrii v kazdy jeden den po oplodneni... Je mi to luto. :(

kveta
31. máj 2012

@cuculik1 Pri zlej DNA, teda pri zlej fragmentacii sa da otehotniet, ale embrijko to daleko nedotiahne.. asi preto bol ten potrat..

cuculik1
31. máj 2012

@kveta ano viem, ale dufam, ze sa to podari, uz sa to tak skoncilo dva krat, raz motyka vystreli.... teraz chceme skusit to ivf s icsi mozno sa im podari vybrat nejaku tu lepsiu 😉

petot
31. máj 2012

@mishhel Boli tu pomenované viaceré výborné veci, napr. zinok, selén, vitamín E. Selén sa môže aj 200-450ug denne bez problémov. Ale nezabúdajte na dôležitú vec - výdatné dávky vitamínu C podľa genetického konceptu (zhrnutie v kap. Príloha). Niektorí veterinári tak zvyšovali plodnosť u dobytka. Pozrite http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

kiwisek
6. jún 2012

ahojky, na zlepšenie spermiogramu partnera mám MACU tej najvyššej kvality - úplne nové balenie 100 ks (exp.2014), nevyužijeme už... ak máte záujem, napíšte prosím IP, vic info na:
http://www.lekarna.cz/maca-tab-100/

martinessa82
9. jún 2012

@mishhel mozem sa opytat co je ta to macu? diki

maminka142
18. júl 2012

@jania023 Prosím ťa čo znamena ked vysledok spermiogramu je že Koncentracia 7,4 mil/ ml Celkovy pohyb 32%, Rychl prog. 7%, Pomaly prog. 7%, Neprog., 10%, Imobilne 68%, Stupeň prog. 2 , Index mob. 61, Objem: 5ml, SKVAPALNENIE 30 min., Viskozita 1, PH 8, OSTATNE BINKY V EJAKUATE. ojedinele, ZHLUKOVANIE SPER 0, KONCENTRACIA 7,4 mil/ ml. ZAVER: Oligoasthenotheratozoospermia podla WHO 2010 patologia nad 96%
ODPORU4ENIE: TW

Čo to znamena prosím ťa? Ďakujem

jania023
20. júl 2012

@maminka142 moja neviem presne ale je to hodne biedne,prepac asi som ta nepotesila...mate malo spermii a aj tie co su su nedobre 😒 ale cez IVF to bude ok aj keby ste mali len jednu jedinu spermijku neboj 😉

maminka142
20. júl 2012

@jania023 Ja som z toho pochopila že zdrave spermie su 4% z toho nie? Teda aspon mi to tu tak dievčata vysvetlili, či?