Máme zlý spermiogram. Čo sa dá s tým robiť?

mishhel
14. jan 2012

nas spermiogram je vraj dost zly mate niekto podobny ,co vam vraveli nato lekari da sa to este liecit ?,vitaminy a td? vzhlad,konzistencia:hlienove vlakna,viskozna. koncentracia sp.(20mil.ml.) 6,5mil.ml prestup(do2min.) 1hod. 17min. zivotnost (75percent) 59percent. ph 8,8. taznost(do 2cm):5cm objem (2,0-8,0):1,5ml pohyblivost 0 percent linearna (nad 25 perc.) 22perc.pomala linearna, 15perc.nelinearna 73 perc.nehybnych invazna pohotovost 20 nedostatocna, percento defektnych spermii 96percent. hlavicky 96perc., krcku 0 perc.,bicika 0 perc., fragmentacia DNA 39percent., ZAVER Hypooligoastenoteratospermia ,vysoke PH, pritomne PMN,zvysena fragmentacia DNA, 46 percent spermii ma akrozomove cysty,typicke pre STD. mozete mi dat vediet ci je mozne otehotniet prirodzenou cestou ?dakujem

betiii
1. júl 2014

@presporak si zabil 😀 😀 😀 😀

presporak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betiii
8. júl 2014

@presporak ano to mas parvdu je nas tu viac ktore mame taky problem.mna to len tak prijemne rozosmialo a priviedlo na trochu ine mylsienky..takze v dobrom 🙂

cevricek82
8. sep 2014

Ahojte.Mate skusenosti pilulky tribulus( ktvicnik),chceme to vyskusat.

timi_timi
14. sep 2014

@slniecko86 Ahoj, ide o výživový doplnok.
"Maca - prastará Peruánska rastlina. Maca, tiež známa ako Lepidium Meyenii, je ročná rastlina, ktorá sa pestuje v náhorných plošinách stredného Peru. Jedlý koreň je podobný reďkovke a má špecifickú sladkú chuť a arómu.
posilňuje organizmus, pomáha zmierniť únavu a zvýšiť psychickú odolnosť
podporuje rast svalovej hmoty a nárast fyzickej i psychickej výkonnosti
podporuje sexuálnu túžbu mužov a žien
pomáha vrátiť organizmus do rovnováhy
podporuje reguláciu produkcie enzýmov a hormónov
pôsobí na reprodukčné orgány, takisto aj na príslušné mozgové centrá
pomáha priaznivo ovplyvňovať nielen sexualitu
priaznivo pôsobí na prostatu "
🙂 🙂

sasa1983
27. okt 2014

Kočky, mám v chladničke gro balenia PROFERTILu, 129tbl, exp. 04/2015, Vúborná cena. Navrhnite si....Saša

renatka32
10. nov 2014

Ahojte baby naozaj ta maca pomaha... 😢 aj nam povedali ze mame malo spermii myslite ze nam ta maca pomoze...

lussinda2
12. nov 2014

@renatka32 ahoj my ju bereme skoro rok a zlepsenie ziadne, tak neviem....ale my mame zly tvar

eeveeliin
12. nov 2014

Ahojte.. môjmu priateľovi tiež vyšiel zlý spermiogram - malé množstvo a zlý tvar. Viete mi poradiť, aké vitamíny mu ešte doplniť ku FOLANDROLU? Máme ešte 2-3 cykly do umelého oplodnenia, tak chceme skúsiť, čo môžme. Ďakujem.

maca283
13. nov 2014

@eeveeliin Ja by som ti odporucila tekvicový sirup Je to hlavne prirodný produkt Pori si na www.just.sk

betiii
23. nov 2014

@cevricek82 ahoj ano moj drahy jedol tabletky kotvicnika ale nic nepomohlo :( ale za vskusanie nic nedate treba skusit vsetko.

marfyy
25. feb 2015

ahojte baby. moj manzel bol vcera na spermiograme... vysledky su neni dobre. manzel ma ist o mesiac na kontrolu. Prosim poradte mi , ci sa to moze zlepsit. Vyzna sa v tom niekto z Vas?????? nema nam kto poradit a doktor moc nechcel o tom rozpravat, ze sa uvidi o mesiac. Vyslo mu : Denzita : 10mil./ml (norma je viac ako 15mil.na ml ) , Motilita: 5% pohyb A, pohyb dopredu vo velkych kruzniciach, pohyb B : pohyb pomalý a po malych kruzniciach, viac ako 40% pohyblivych spermii. Patologia : menej ako 80% (norma je menej ako 97%)
Zaver : Oligoastenozoospermia
Co nam poradite , co ma zacat brat ake vitaminy, aby sa o mesiac spermiogram polepsil? dakujem za Vase odpovede

marfyy
26. feb 2015

este som zabudla napisat ,ze bral pred mesiacom antibiotika , dost silne . vraj aj to dokaze ovplyvnit kvalitu spermii .Je to pravda?

betiii
7. apr 2015

@marfyy ahoj sice troska neskoro pisem ale chcem ti dodat trocha odvahy...nezufaj prosim viem ze to je velmi tazke ale nezufaj a hlavne ver.nam sa nedarilo babo dva apol roka ja som bola v poriadku ale moj drahy mal problemy boli sme na viacerych vysetreniach a vzdy mu vylso len to zle oligozoospermia povedali nam ze nikdy nebude mat deti a ze ak ano iba umelou cestou.tak som mu naordinovala kotvicnik macu a napokon profertil.je to zdlhavy proces vela zeleniny a rozne zakazy.a inak ano ked bral antibiotika alebo bol chory aj tri mesiace pred spm vysetrenie je skreslene.a na spm by samalo chodit cca po troch mesiacoch vtedy sa obnovia spermie.skor nie.napkon sme boli zufaly chceli sme ist od seba ale napokon sme sa dohodli a sli sme riesit umele do martina--vrelo odporucam--no a neviem ako a preco ale napkon ako sme odtial odisli ukludnila sa nam aj psychika a prirodzene som otehotnela.ked som ziadala mailom o vysledky z martina moj drahy nemal idealne vylsedky ale vidis stacilo.polespilo sa mu.takze skus vitaminy precitaj si o tom co najviac stoji to za to.a hlavne sa treba ukludnit.nikdy nieje nic take zle ako sa na prvy pohlad zda.drzim silno palce.

zorka33
30. jún 2015

ahojte dievcata, chcela by som ozivit temu. moj drahy ma patologicky spermiogram a aj ked sa najdu nejake spermie s dobrou stavbou, tak su pomale. bolo nam povedane, ze s tymto spermiogramom sa da otehotniet, ale moze to potrvat do 40ky.... takze pol roka funguje na vitamínoch, so zivotospravou nemal nikdy problem, je zdravo, nefajci... chodi s tym k andrologovi, ktory mu daval neikolkokrat robit kultivaciu a nema v ejakulate nic (raz sa mu objavil streptokok ale to sa preliecilo). robil mu USG, hormonalny profil, vyter, bakteriologicky rozbor ejakulatu, rozbor pomocou nejakých enzymov - tam mu vysla znizena sekrecna cinnost prostaty - to vraj moze byt tiez sposobene prekonanou infekciou. sami sme sli na genetiku - cakame na vysledky. dnes bol manzel opat na kontrolu a doktor uz len zalomil rukami, zrejme uz nevie, co by s nim mohol robit. odoslal ho na ORL, ci nema nejake zapalove lozisko.. chcem sa vas opytat, co si o tom myslite? uz nevie kudy kam, alebo ma taketo vysetrenie zmysel? ake dalsie vysetrenia u akých lekarov by este mohol podstupit? dakujem za rady.

elchie
17. aug 2015

Ten kotvicnik a maca su fajn, odporucam, je na ne kopec štúdií, majú ich aj v caji na muzsku plodnost na www.bylinkovecaje.sk, prajem vela zdaru!

moncsi1208
25. aug 2015

@marfyy ahoj,aj moj parner mal take vysledky.v car nam odporucili ivf,udajne sanca na prirodzene otehotnenie je mizerne,ale moj dr nam povedal,ze 60%percent muzov ma take vysledky...hmmmm...no neviem..
Odporucil brat folandrol.to,co je divne je,ze on ma dceru,ja syna.sice fajcia,ale v car mu na to nic nepovedali.chcela by som ta spytat,ci sa vam podarilo najst nejaky liek?

maminka1986
25. aug 2015

moj bral vitaminy od vymylsu sveta!!E B C D kotvičnik macu skoro dva roky! len chabe zlepšenie...nepomohlo nič bohužial...možno by osm bola otehotnela ale načo čakat?čakali sme skoro 4 roky a roky mi idu a čim staršia žena tým horšie!
ja k tomu PCO takže tak....nam pomohlo len IVF

moncsi1208
25. aug 2015

Chcela by som vas spytat,ci ste uz vyskusali pripravok fertil man?obsahuje vsetko,co som citala,co je potrebne na zlepsenie spermiogramu.

maminka1986
25. aug 2015

@marfyy ahoj moj bral zinok selen B C D E kotvičnik macu no otras niečo....nepomohlo nič...chabe zlepšenie....proste je to vrodené a nepomože nič :((
nam pomohlo IVF

maminka1986
25. aug 2015

@moncsi1208 aj to bral :D je to odrb...sorry ale uplné zbytočné brat dake vitaminy ...je to len biznis ako zarobit....

moncsi1208
25. aug 2015

@maminka1986 diky.mam obavy,lebo to je velky biznis,viem.po kontolnej spermiograme mu odporucili horm.profil,uzv...u androloga,koho maju v klinike.momentalne som medzi dvoma mlynskymi kamenmi,ci oodstulit ivf,alebo nie.navyse mam inz.rezistenciu a pco.to potvrdil endokrinolog.zase gyn.mi hovori,ze nic nemam,som z toho celkom blba....je fakt,ze tri roky sa nemusime starat o antikoncepciu...🙂tot som povedala vcera mojmu dr,ked povedal,ze vsak mozete skusit...cvok...s prepacenim..😉

maminka1986
25. aug 2015

@moncsi1208 ja som bola tak isto natom..mala a mam PCO...ovulacie neviem kedy ckly aj 50 dnove mamžel oligoasthenospermiu no proste des :(((
je to na Tebe či budeš čakat na zazrak-možno sa stane alebo pojdeš do IVF a mať babatko takým sposobom...zaťaž na psychiku financie aj telo...ale kolke to zvladli? ajja .. my ženy sme silné..
neviem klko máš rokov ale mne tiahne na 30 a to je už pomerene dost na prvorodičku..

moncsi1208
26. aug 2015

@maminka1986 no,ja uz mam 35,moj druh bude mat 45,syn by bol tiez rad,keby mohol mat este braceka ci sestricku,okrem partnerovej dcery.som rada,ze sa vam to podarilo.drzim vam palce.
Preto mam obavy z ivf,lebo ked nieco nesedi z hormonalnej stranky u mna,tak to nemusi ani podarit....zial,aj s tym sa musi ratat a spolu s tym fyzickym a psichyckym zatazom,no neviem,ci to naozaj chcem.inac na to,ze mam pco a tu inzulinovu rezistenciu,cyklus mam ako na hodinky.

benu299
20. okt 2015

Dobry co znamena astehnoteratozoospemia mame sancu na babo diki

1tinulienka1
20. okt 2015

@mishhel
hlavne nehadzat flintu do zita a uz vobec si nerobit starosti - my s manzelom sme na tom tak isto docentka nam povedala ze ja prirodzene neostanem tehotna. nechali sme to tak ze budeme neskor premyslat o IVF - nic sme neriesili ziadni lekari ziadne lieky a???? cakame druhe babo 😝 tym nechcem povedat ze sa na vsetko vykasli, ale aby ste neboli smutni a mysleli pozitivne 😀 lebo nič nie je nemožné tým ktorí veria 😅

feba8284
21. okt 2015

@maminka1986
Ahoj, prosim Ta a kde ste boli na IVF? Brali Vam do uvahy vysledky, ktore ste si dali robit niekde inde, ci ste museli podstupit vsetko odznova???

maminka1986
21. okt 2015

@feba8284 ahoj boli sme v heliose v Martine...spermiogram nam robili tam ...aj ked s apalti zato ale evadi oni ti urobia tam všetko aj krv mi brali a sono..ja som mala PCO , IUI nam nevyšlo aj to sa bere do uvahy ako som čitala a určite manželov spg aj zavažil...nam shcvalil žiadosť ani nie za týžden!!!!!mame obaja Dôveru...a prpelatili 1500e

alica311
24. okt 2015

Ahojte kočky, je tu niekto s leukocytmi v spermiograme?