Máte skúsenosti s vyšetrením u endokrinológa?

zuzana_t
27. sep 2006

caute, mozno to sem nepatri,ale potrebujem poradit. V dosledku neznesitelneho priberania som svoju lekarku poziadala,aby ma niekam poslala, na nete som citala, ze mozem mat poruchu v cinnosti stitnej zlazy. Dala mi odporucanie k endokrinologovi....viete, ako sa taketo vysetrenia robia? Mate s tym niektora skusenost? 😒

katkal
27. sep 2006

Ahoj,zoberu ti krv na vysetrenie hormonov, prip. ti urobia alebo poslu na sono, mozu urobit EKG, zmeraju tlak a tak...

zuzana_t
autor
27. sep 2006

no tlak mam nizky, ja som predpokladala, ze krv mi zobere moja obvodna lekarka - ta ma ale hned poslala az tam...lenze som objednana az na 20.10....

katkal
27. sep 2006

u kazdeho sa tak dlho caka ☹ A neboj sa, ja mam tiez tlak nizky, tam skor pozeraju, ci ti nebije srdce nejak divoko. Lebo moj tlak nikto nekomentoval 🙂 Moja sa ma pytala ci: sa mi netrasu ruky, nehmli pred ocami, nemam tlak v krku, nadmerne ochlpenie alebo potenie. To su take zakl. otazky.

emjee
27. sep 2006

zuzka oni tam vysetruju nieco ine v tej krvi, tolko este vydrzis (aj mna objednavali az mesiac po ... ) kam ta poslali?

zuzana_t
autor
27. sep 2006

ruky sa mi obcas trasu, hmli sa mi pred ocami, mam tlak v krku, ochlpenie je v poho...
EMJEE - poslali ma na Obchodnu do pasaze CITY POINT

emjee
27. sep 2006

na nizky tlak (z toho mas aj zahmlievanie pred ocami) - treba pit vela tekutin

ja chodim na polikliniku v karlovke, hento vysetrenie mam ok, ale tucna som nadalej 😠 a tlak onicom, 90/50 😀 sa sestricka vzdy divi, ze este som 😀

zuzana_t
autor
27. sep 2006

a co s tebou robia? Ja priberem priemerne cca 1kg mesacne....

emjee
27. sep 2006

fuha, stale ides hore?
ja som po zacati s hak pribrala za 5 rokov ca. 22 kil, po vysadeni dalsie 4 😠
tak som isla tej endokrinologicke, ona sa specializuje aj na obezitu (pise aj do casakov), a ta mi predpisala nejake lieky, odvtedy (koniec aprila) som schudla 6 kil, z toho prve 3,5 hned v maji, odvtedy to ide strasne pomaly ☹

bobicek
27. sep 2006

ahoj emjee, ako citam, tak citam a nechcem tomu uverit. ja som tiez po zacati hak pribrala, nie sice vela, ale som jak velryba 😀 . a ked som si pytala daco na schudnutie, dr. ma vysmiala, ze a naco?! 😠 ake lieky ti predpisala? mna uistila, ze ona mi lieky da az pri obezite, plati sa za ne cez 5000sk, a obezna este nie som, aj ked mi k tomu moc nechyba 😠 a kolko si doplacala?
dik

emjee
27. sep 2006

bobicek ked ich kupim rovno u nej tak 1500, v lekarni 2500 😠
aky mas bmi? ja som mala 35 😲

bobicek
27. sep 2006

emjee, ja som mala 28,7 😲 a ako sa tie lieky volaju? zeby som vyvetrala penazenku drahemu 😀

emjee
27. sep 2006

reductil 😉

zuzana_t
autor
28. sep 2006

ja mam 29,1 - ale nie som si ista, myslim, ze budem mat este menej, musim sa zmerat 🙂 Tiez som zacala priberat pri HAK, uz mi ju aj lekarka zmenila na nizkohormonovu a nic...ale zacinam si davat pozor na to , co zjem 🙂 od pondelka 🙂

bianca
28. sep 2006

Ahoj.Ja som ties hypotyreotik.Pribrala som 22 kg za 10 mesiacov,bola som unavena a padali mi vlasy.Ja som pripad,ze i ked je u mna porucha tvorby hormonov ŠŽ,nemam ju zvetsenu ,takze diagnozu mi stanovili as po krvnych testoch a tarz us 3 rok uzivam lieky(as do konca zivota)

zuzana_t
autor
29. sep 2006

a ake lieky? Pomahaju TI?

deina
7. dec 2006

K endokrinologii...

Bola som nedavno na vysetreni a toto mam napisane v papieri: "PL: ATG 53,6U /ml (norma do 30)" a este vraj "Autoimunitna tyreoiditida, eutyreozna". Niekto sa v tom vyzna? Lekarka mi povedala, ze to nic vazna nie je, stitnu zlazu mam vporiadku, ale ze ma budu kazdy rok sledovat a to najma vtedy, ak by som chcela mat babetko.

pipka
12. dec 2006

mna tiez poslali na endokrinologiu, ked mi zistili vysoky prolaktin.Idem tam v pond. rano na 8.00, neviete mi povedat, ci tam mozem ist, aj ked mi dnes lekarka nasadila antibiotika na priedusky? Nemoze to mat nejaky vplyv na vysledky u endokrinologa? 🙄

deina
13. dec 2006

Mozno to nema ziadny vplyv, snad by ta tam inak lekarka neposielala hned, ako ti predpise antibiotika. A krv beru tak, ze tam ani na lacno netreba prist, len hladaju dake protilatky, mozno tie nie su take ovplyvnitelne. Ale neviem, nie som odbornik.

pipka
14. dec 2006

deina, ale mne tie antibiotika predpisala ina lekarka, nie gyn. Na endokr. ma poslali z gynekologie.. ☹ tak ja neviem...ale pytala som sa obvodacky a povedala, ze by to nemalo vadit, ale mam ich na to upozornit dopredu. 😒

kaza
14. dec 2006

ahojte, aj ja mam znizenu cinnost stitnej zlazy. uzivam eutyrox 50, kazde rano 1/2h pred jedlom a budem ho uzivat asi az do konca zivota. kym som nebola na vysetreni aj mne sa riasli ruky, bola som malatna, mala som stale zly pocit a nemohla som pribrat.ako som zacala uzivat lieky, citim sa lepsie. 🙂 ked som sa pytala ci nebudem mat problem s otehotnenim, povedali mi, ze nie, pretoze ked si dam liek hladina hormonu sa mi vyrovna.

pipka
18. dec 2006

akurat dnes som absolvovala endokr. vysetrenie, ale na moju velku radost, povedala, ze som v poriadku, ale kedze sa jej ten prolaktin nezda, poslala ma este na magneticku rezonanciu ☹ vraj aby sme vylucili, ze to nie je nejakeho nadoroveho povodu 😒 uz vam niekedy povedali, ze zvyseny hormon moze byt vplyvom niecoho na mozgu? Ja som ostala ako puk... 😖

lia
18. dec 2006

ano pipi,aj mne to povedala endokrinologicka

pipka
18. dec 2006

no to ma tesi, a ty uz si MR absolvovala?

zuzana_t
autor
22. dec 2006

caute, ja som dopadla tak, ze vysledky mam ok, takze to bude len a len v strave..

alena22
22. dec 2006

babenky ja som za 3 mesiace nabrala 21 kg zistili mi silne poruchy SZ a vyoperovali mi ju celu mam lieky ktore beriem do smrti a nepriberam uz nic ale tych 21 kg mi ostalo lenze teraz ich nezhodim kedze som tehu chodim do BA na kliniku prac.lekarov je tam super endokrinologicka

alena22
22. dec 2006

hej hej pipka to sa tlaci pri poruche stitnej nieco na mozog aj mne to kontrolovala

emjee
22. dec 2006

alenka tych 21 kil zhodis pri starostlivosti o babatko, dolezite je, ze ti na to prisli a zastavili to - dovtedy si nemala ziadne problemy? lebo 21 kil za 3 mesiace to je uz riadna sila 😲

pipka
22. dec 2006

ali, a aj sa to nejak prejavovalo? Okrem toho, ze si priberala? Myslim, ci ta nieco bolelo a tak...

govinda
22. dec 2006

ahojte babuľky 🙂
Ja som bola pred 4 rokmi liečená na zvýšenú funkciu štítnej žľazy - za 3 mesiace som schudla okolo 12 kíl a ja som vždy bola chudá, takže to bolo už trošku drsné. Nasadili mi nejaké lieky, ktoré mi to všetko napravili. Váha šla na svoje miesto, pred rokom mi tie tabletky lekár vysadil a 2x do roka chodím na kotnrolu a na krv. Zatiaľ je všetko ok, dúfam, že to už tak aj ostane. No zhruba o mesiac mi gynekológ zrejme bude robiť hormonálny profil, tak som zvedavá, čo tam uvidí 😖

witchka
5. jan 2007

Holky, no som rada, ze nie som jedina. Posledne 2 roky kazdy mesiac mykoza (aky radostny zivot 😖 ), oslabenu imunitu a tak, nikto mi nevie zistit co mi poriadne je, 6 rokov som brala normalne ATK, potom som presla na tie poondiate nizkohormonalne tabletky, tak som pribrala asi 8 -10 kil, zevraj mam nieco so stitnou (pojdem o 2 tyzdne na vysetrenie), alergiu uplne na vsetko a od leta beriem betaglukan, to asi pomaha imunite a musim si zaklopat, od leta nebola mykoz a (mozno aj preto ze neberiem odvtedy tabletky) ale kilecka a vyhadzany ksicht jak 14 r puberťáčka stále...