Neustále zápaly močových ciest. Môžem otehotnieť?

nativanativa
23. júl 2011

dlhe roky ma trapia zapaly mocovych ciest , nic nepomaha , momentalne beriem urovaxom uz druhy krat , duphaston tiez , citala som ze zeny s takymito problemami maju velmi malu sancu na otehotnenie , ocakavam menzes v priebehu buduceho tyzdna , citim uz bolesti , neverim ze mozem otehotniet , mate s tym niektora skusenosti ?

sisaha
23. júl 2011

@nativanativa skusala si pit aloe vera berry? http://slnieckova.sk/p/aloe-berry-nectar/ Vyskusaj,mozno ti to na mocove cesty pomoze..

nativanativa
autor
23. júl 2011

@sisaha vsetko , uplne vsetko , proste som ina , asi sa nikdy nevyliecim ☹ od aloe az po brusnicove extrakty a antibiotika a tak....

nativanativa
autor
23. júl 2011

dakujem za radu , objednala som si to , dufam ze to pomoze 😉

pancuska
23. júl 2011

ahoj....no mozem ti povedat ze aj ja mavam dost casto zapal moc.ciest a kvoli zapalu som prisla o vajickovod pri mimomater.tehu,ale netreba sa vzdavat,musime verit ze i my sa raz dockame!!! 😉

ddanuskaa
5. dec 2011

ahoj ja som mala pred časom silný zápal močových ciest...bolo to hroznééééé (teplota, hrozne bolesti a pálenie, krv v moči,nutkanie na wc-ked som si umyla ruky po wc, musela som tam isť zas) 🙂 ale veľmi mi pomohol jeden výživový doplnok - D-Manosa (v lekarni alebo cez internet), dala som si hned dvojnásobnú dávku a po asi 1-2 som cítila veľkú úľavu. Na druhý den som mala ešte mierne "dozvuky" a potom už všetko OK 🙂

tamburetka
7. dec 2011

@nativanativa Ahoj. tak toto je aj môj prípad a to asi doslova. asi pred 5 rokmi som sa skoro rok liečila na opakované zápaly mechúra, mala som to asi v takom stave, že každý druhý týžden nový zápal, niekedy som ani stát nevedela, ako mi bolo hnusne a krútilo ma...behala som od gynek. k urologovi, rôzne vyšetrenia, stále som moč nosila-ten furt negatívny, kopec antibiotik...a stále rovnako. potom konečne jeden starý doktor na Mickiewiczovej /kukám že si z BA, tak preto píšem rovno kde/ mi urobil dáky špeci test a zistil že mám nejakú uro-baktériu, na kt. sú vyhradené antibiotiká. to mi konečne pomohlo a dostala som sa z toho! ale dovtedy samozrejme som náchylnejšia na tieto veci, hocikedy ma to odspodu štípe a pod. a musím ti žial potvrdiť aj ten súvis s otehotnením - mne sa asi po 3 rokoch skúšania nedarí, vaječníky mám neprechodné a vdačiť za to môžem týmto problémom. takže asi tak. ešte ti napíšem moje osvedčené tipy, ktoré sa mi pri tomto trápení osvedčili - ked na teba dojde zápal, prvé čo urob, navar si velkú kanvicu čaju a pi ho ešte teplý a hlavne všetok naraz! potom sa pôjdeš asi tak 3x po sebe vycikat, ale ten 3x budeš cítiť úľavu. toto môžeš robiť opakovane a garantujem ti že vždy po preliatí sa čajom sa ti uľaví - aspon na nejaký čas, záleží aký máš silný zápal. ked ta to moc štípe, napusti si nie vela teplejšej vody do vane a posad sa do toho tak na 20 min. tiež budeš cítiť ako to štípanie povoluje. mne sa osvedčil Urimax, aj pri zápale a beriem ho aj preventívne... ale viem, čo to je, prešla som si tým a po mojej skúsenosti aj s týmto dôsledkom ti ozaj odporúčam nenechať to len tak a ísť si za tým, aby si sa dala úplne do poriadku...ak ta hocičo zaujíma, kľudne sa pýtaj...pa

zuztek
7. dec 2011

@tamburetka asi si mala ureaplazmu, tiez som ju mala a rovnake problemy 😒 navyse sa tazko lieci, ja som ju liecila v priebehu 2 rokov 3x, a stale mam neprijemne pocity v mocovej rure... lahko sa k tomu pridruzuju aj ine bakterie, takze hned je z toho chyteny mocak, inak na tie "obycajne" bakterie naozaj najviac zabera manoza, tu nosim so sebou v kabelke na kazdom kroku, a ked zacnem citit prve priznaky, tak hned manoza kazde 3 hodiny, po 2 dnoch to prejde... a este jeden tip - po sexe 1 tbl biseptolu alebo ciprofloxacinu, vela vela pit a nasadit uz preventivne manozu, je to lepsie ako potom brat 2 tyzdne ATB 😉

dagmarvan
18. okt 2012

@zuztek Ahoj ja som tento rok mala 2krat zapal moc.ciest okrem toho mavam pravidelne zapalene hrdlo mam velmi neprijemne pocity v moc.trubici a tak som sa dala vysetrit u gynekol. a bola my zistena ureaplazma a streptokok.Moj gynekol. my predpisal ant. Azatril na 4 dni aj mojmu partnerovi.Som zvedava ci to pomoze.Mne sa totiz postup mojho gyn.nepozdava,lebo my povedal ze na kontrolu ist nemusim a ten streptokok vraj bezne zije v hrubom creve a vraj to ma skoro kazdy.Nevies poradit? 😲

greenfrog
19. nov 2012

ja mam chronicky zapal mocovych ciest uz asi 10 rokov...asi sa z toho uz nikdy nevyliecim, mam to dedicne po babke...chodim pravidelne k nefrologicke, brala som viackrat urovaxom, a doma mam stale ATB ciphin, dam si jednu tabletku, ked je najhorsie (ked ani urologicky caj nepomaha)...gynekolog mi predpisoval monural, to je take atb v prasku jednorazove...ale ten urovaxom je asi najlepsi....v prvom rade som sa doslova musela dokopat pit tekutiny..lebo ked som zbierala 24 hodinovy moc a nefrologicke som doniesla 7 dcl, skoro ma zabila...teraz nosievam 2l...
Treba vela pit, idealne cistu vodu..ked velmi reze pri moceni, idem sa tam dole osprchovat teplou vodou...to to trosku zjemni...niekedy aj viac krat za sebou po chvilach...pijem urologicky caj...uz len ked citim male naznaky...najlepsi je urosept-z lekarne, niekedy staci pri naznakoch vypit pol litra cistej vody a moc sa zriedi a prejde to...ked je najhorsie, dam si ten ciphin...nefrologicka mi aj čipky gyntima predpisala, tie su tiez dobre.....pripadne si lahnem na ohrievaciu podlozku, nech som dole co najviac v teple...potom som si kupila aj kanadske brusnice..50 tabletiek stoji cca 20e...su najkoncentrovanejsie..lepsie nez urinal od walmarku...to je tiez prevencia...na zimu nosim okrem tielka na krize aj taky pas z angorskeho zajaca...v lidli som to kupila...aby som mala oblicky v teple...nesadat si na studene schody (skoda, ze som nepocuvala babku ked mi to v puberte hovorila) a nenosit hole krize...zaklad je VELA PIT...tym sa moc riedi a neni tam moc bakterii...ja som s tym uz zmierena, ze sa nikdy nevyliecim...kolkokrat som mala take bolesti, ze som chcela umret...je to hrozne, kto nezazil, nepochopi...

evelin325
22. nov 2012

@greenfrog veru viem aká to je bolesť, no hrôza, našťastie u mňa to nie je chronické, mne veľmi pomohlo Calcium Sulphuricum, a je to aj na takéto chronické stavy ako máš ty.
@dagmarvan záleží od toho akého máš streptokoka, ale tú kontrolu by ti mal gyn. urobiť, títo naši dr. nejdem sa k tomu vyjadrovať, príčinou tvojich opakovaných zápalov môže byť prekysličený organizmus.

amanda12
16. apr 2014

@nativanativa
@evelin325
@greenfrog
@dagmarvan
@zuztek
@ddanuskaa
@pancuska
@tamburetka

Ahojte kočky, nanovo otváram túto tému, rada by som vedela ako vám je, či vám niečo pomohlo a tak..... mám rovnaký problém, ..... momentálne som sa dala na liečbu enzymami+žihľavou a uvažujem o PM d manosa a zeleninových šťavách, po dobratí D manosy by som sa dala na silnejší propolis+enzymi+cordyceps+probiotika................ čo vy na to?

denuss
16. apr 2014

ja som mavala tiez tieto problemy, aj 8x do roka zapal moc.ciest..a dcerka sa nam podarila hned prvy mesiac snazenia 🙂 tiez som neverila, ze to pojde, lebo ma vsetci strasili...a inac odvtedy aj cele tehu bol pokoj aj po porode... 😉

emma_932
16. apr 2014

@amanda12 minuly rok som mala zapal mocovych ciest 10x. to znamena, ze som bola prakticky nonstop na antibiotikach. na webe som sa docitala o kvapkach Citricidal, zacala som ich brat a, neviem, ci to s tym suvisi /asi ano/, ale odvtedy mam pokoj /klop-klop/ ale pozor, treba ich objednat z CR, na SK sa predava nieco ako GSE Citricidal, to je nic..

amanda12
16. apr 2014

@denuss a mavala si problém aj po styku? a važne cez tehotenstvo ti nič nebolo? prave že vtedy je to vraj najhoršie, tak to sa vytešujem s tebou že sa podarilo 🙂 my sa zatial nesnažíme až tak za 1-2 rčky ale dovtedy sa chcem z toho dostať a ako si sa z toho dostala?

@emma_932 hmm, počula som o tom, ale akosi ma to k tomu neťaha :D skôr ten propolis a cordyceps a tak ale ak to nezaberie, vyskúšam všetko :D nemáš link na to?

ddanuskaa
16. apr 2014

@amanda12 ja mam osobnu skusenost s D manosou, dala som si vyssiu davku 3x denne po 2 tablety a po 1-2 dni zabralo. To bolo asi pred 3 rokmi, odvtedy nemam so zapalom ziadny problem 😎 🙂

emma_932
16. apr 2014

@amanda12 http://www.komplexnizdravi.cz/vyzivou-nejen-pro... tu ich objednavam, jedina nevyhoda, ze maju vysoke postovne na SK, pri prvej objednavke som za 15 eurove kvapky zaplatila skoro 30 € /postovne + predaj CZK na poste + poslanie penazi do Ciech, no katastrofa.../ teraz som objednala 2 x 20 ml a donesie mi ich znama, kt. byva v Prahe 🙂
ak nemas do ciech daleko, mozes ich objednat aj na cesku postu...

buba08
16. apr 2014

@amanda12 D manosa aj mne velmi pomohla a este ked citim, ze sa nieco "deje" s mocakom, tak hned si dam 10 ml brusnicoveho sirupu Cran urin od Walmarku, mam ho vzdy doma aj v praci, keby nahodou bolo treba

amanda12
16. apr 2014

@ddanuskaa no len čistú D-manosu na slovensku nezoženieš, najsilnejšia je asi ta PM d - manosa s propolisom. Ktorú si brala ty? a ako dlho si brala? iba tie 3 dni?

@emma_932 a ja jaj, daleko predaleko :D dúfam že zaberie niečo iné 🙂 Ďakujem

@buba08 a zabera ti? lebo mne urinal nezabera, jedine čo mi pomohlo je UROMAX 3 kde je aj d manosa aj medvedica lekarska aj brusnice ale to som k tomu pila aj urologický čaj a myslím že aj cordyceps som brala.

denuss
17. apr 2014

@amanda12 no ja som to prvykrat mala z prechladnutia...spala som na jesen na zemi len v spacaku a pod nim nic, viem, ze som sa budila v noci na to, ze mi je strasna zima..a na dalsi den strasna bolest krizov a tak dalej..a odvtedy som to mavala kazdu zimu castejsie a castejsie..ale bola aj zima, ked vobec a potom na dalsiu som si to vynahradila..ale ked som brala preventivne brusnice, tak to bolo o dost lepsie, ako som mala pocit, ze je dobre, nebrala som a coskoro bol problem...myslim, ze so stykom to nemalo suvis, ale ista si nie som..ale pri nom problem nebol..no fakt som sa bala, ze nebudem moct pocat, tak som aj muzovi vravela, ze by sme sa mali zacat snazit, nech sa to raz podari...a v podstate dva tyzdne po tejto debate som uz citila, ze musim byt tehotna, uz som mala kopec priznakov🙂moj muz mi ani neveril, kym nevidel poriadne ciarky na teste..a pocas tehu som uzivala spociatku brusnice, inak aj chlorelu, neviem, mohlo aj to pomoct, vraj to je na vsetko 🙂 ..ale cele tehu bez zapalu a celkovo odvtedy mam pokoj...neviem dokedy ale uzivam si to 🙂 🙂 snad uz s tym bude pokoj..takze tehotenstvom som sa z toho asi dostala, sila co? 😀 to by clovek nevymyslel...prajem aj tebe, aby s otehotnenim nebol ziaden problem a aby si nasla nieco, co ta toho navzdy zbavi, lebo viem, co prezivas..drz sa 🙂

amanda12
17. apr 2014

@denuss tak to som rada, že ti je tak fajn a že je všetko ok. Ale ako čítam tak som na tom o dosť horšie, ja mam tie zapaly už z čohokoľvek a už aj z ničoho a brusnice??? to ako keby som ani nebrala, tie nezaberajú vôbec, tak idem skúšať dalej 🙂 Ďakujem

denuss
17. apr 2014

@amanda12 nemas vobec za co 😉 a chodis s tym k urologovi?to vysetrenie ti nerobili, dokelu neviem ako sa vola, ale mne to chceli robit...tusim sa hadicka zavedie cez moc. ruru a neviem..zistuje sa ci tam nie je nejaky neprelieceny zapal niekde vyssie..nevyznam sa ale mna tam chceli poslat no uz nebolo treba..a pijes dostatok tekutin? lebo moja babka tiez mavala caste..ale ako jej nasadili diabeticku dietu, zacala pravidelne pit tak jej zapaly presli..neviem, chytam sa aj slamky 🙂 vidim to tak, ze ti nepomozem, aj ked by som strasne rada...

buba08
17. apr 2014

@denuss vola sa to cystoskopia a vraj to strasne boli, ale ked je v moc. rure zapal, tak je to tiez nebezpecne robit, aby sa ten zapal praveze nedostal vyssie, takze vacsinou sa to robi pod antibiotickou clonou
@amanda12 pomylila som sa, ten sirup nie je od walmarku ale od barnys a poradila mi ho jedna znama, ktorej sestra je lekarnicka, skus, mozno pomoze

denuss
17. apr 2014

@buba08 ano to som myslela 😉

buba08
17. apr 2014

@denuss bud rada, ze si to nemusela absolvovat, mna do toho tlacili uz asi 3x, nebola som, ale problemy mam stale ☹

buba08
17. apr 2014

@amanda12 ja som si minuly rok objednavala D manosu zo stranky swansonvitamins.com
Bolo to dost drahe, lebo je to americka stranka, takze postovne aj clo boli dost drahe, ale tak nikde na SK ani v okolitych krajinach sa cista D manosa neda kupit. Mala som praskovu, ale mam pocit, ze v tobolkach bola lepsia @ddanuskaa

estrapo
17. apr 2014

@emma_932 ahoj, ten pripravok sa u nas da dostat pod menom citrovital. usetris na postovnom 🙂

denuss
17. apr 2014

@buba08 som veeelmi rada..ja som si o tom nezistovala nic, lebo som to moc neplanovala podstupit, ale tusila som, ze to bude daco hnusne 😝 ...

emma_932
17. apr 2014

@estrapo 😲 ja som si myslela, ze citrovital je nieco ine... no nic, ked bude cas, pozrem sa na zlozenie. dakujem za info

emma_932
17. apr 2014

@estrapo
Zloženie Citrovital:

33 % výťažok z grepfruitových jadierok, rastlinný glycerin, purifikovaná voda

Citricidal natural: celých 60% výtažků z grepového jádra

· 37% glycerolu

· 3% kyseliny citrónové

amanda12
17. apr 2014

@denuss mne nepomôže asi ani lekár :D no volá sa to cievkovanie a nerobili mi to, vlastne urolog ma odbil tým že som ok. Až po čase obvodna zistila že mam v moči streptokoka a možno ten robí problém. ale všetko je len možno :/ nič presne neviem

@buba08 dik, no ano to cievkovanie je nebezpečné vraj môže zhoršiť a poškodiť ruru, neviem či by som si to dala robiť :/ , bala by soom sa objednať len tak niečo nezname z americkej stranky :/ a ako asi ti to velmi nepomohlo či?