Otehotneli ste po mimomaternicovom tehotenstve?

tinky09
22. apr 2014

ahojte baby chcem sa opytat kolko ste otehotenli po mimomaternicovom tehotenstve, ked vam odobrali jeden vajickovod?
strasne sa bojim, ze to nepojde

buffinko
22. apr 2014

@tinky09 3mesiace po

tinky09
autor
22. apr 2014

@buffinko aj iba s jednym vajickovodom?

buffinko
22. apr 2014

@tinky09 presne tak, s jedným. skús si pohľadať témy tu alebo na českom koníku o mma, je ich tu kopec, s množstvom skúseností od žien, ktoré majú len 1 vaječník 😉

evanan
22. apr 2014

Buffinko super pocut o takom niecom ;). Bola som na zakrokupred tyzdnom.Rok sme cakali kym sa zadari ale bohuzial museli sme o bejby prist. Je mi smutno ale je super,ze to snad nebude dlho trvat a zadari sa znovu.

evanan
22. apr 2014

@buffinko super pocut o takom niecom ;). Bola som na zakrokupred tyzdnom.Rok sme cakali kym sa zadari ale bohuzial museli sme o bejby prist. Je mi smutno ale je super,ze to snad nebude dlho trvat a zadari sa znovu.

zuzuzv
22. apr 2014

ja po 7 mesiacoch 😎

tinky09
autor
22. apr 2014

@evanan aj ja som bola min utorok. a zobrali mi aj vajickovod. tebe ho zachovali?

evanan
22. apr 2014

Nezachovali.Uplne cely zobrali.Lekar ale vravel,ze druhy je priechodny bez zrastov tak dufam, ze bude vsetko ok.

evanan
22. apr 2014

@tinky09 nezachovali, cely pravy zobrali. Sorry za dve odpovede no dnes mi nejako pomaly nacitava pc. Drzim ti palce nech mate cim skor bejby. Je to velmi smutne, ze sa to stava ale poznam zeny, ktore mali aj 2x mimomaternicove a teraz babo maju. Moj lekar vravi, ze nevidi dovod aby sa to nepodarilo aj na prvykrat po dolieceni a ja mu verim, takze sup teraz sa musime uzdravit 🙂

malynostek
22. apr 2014

@evanan musime verit ze sa to podari 🙂

tinky09
autor
22. apr 2014

@evanan no mne moj doky povedal to iste. este mi povedal, ze ta jedna tuba toho funkcneho vajickovodu si vie stiahnut vajko s oboch vajecnikov. Hlavne sa musime pozbierat a podporovat sa, my to dame sme silne zeny!!!

evanan
22. apr 2014

@tinky09 jj aj mne to povedal 🙂 a jasne, ze to dame . Moj manzel tvrdi aby som nesmutila,ze budeme mat naraz dve :P

tinky09
autor
22. apr 2014

@evanan aj mna drzi manzel nad vodou nikdy mu to nezabudnem, ako ma stale pri takychto veciach podrzal. a preto by som mu chcela dat to najcennejsie na svete. nase babo 🙂 dali sme si este rok volno, ze budeme skusat a ak sa nepodari tak skusime umele

tinky09
autor
22. apr 2014

@evanan a ktory den ta robili? uz si doma z nemocky? inak ja mam to 600 nedelie take cudne nejak extra sa necisitm teda moc nekrvacam, skor len spinim aj to len ked idem na wc. dufam, ze je vsetko OK. akurat vcera mi stehy vyberali

evanan
22. apr 2014

@tinky09 tak tak asi je najlepsie netlacit na pilu ale uzivat si jeden druheho a milovanie 🙂 isto dietky pridu ;)

evanan
22. apr 2014

@tinky09 vo stvrtok a vcera ma pustili, zatial je to normal, bezne krvacanie, bolesti malo ale nafuknuta a taka "nesvoja". Mne praskol sval v brusku ked koncili takze mam aj viac stehov ale da sa to zvladnut 🙂

tinky09
autor
22. apr 2014

@evanan ooo to ma mrzi no mna v utorok robili.a doky povedal, ze po dvoch mrchach mozeme skusat

tinky09
autor
22. apr 2014

@evanan to s tym nafuknutim kup siespumisan a 3x4 kludne uzivaJ POMOZE TO VELMI

evanan
22. apr 2014

@tinky09 a inak to nafuknutie skor som myslela, ze nemam brusko ako predtym vyzeram ako by som fakt bola tehu tak neviem ale asi je to kvoli tej operacii snad to splasne :/

tinky09
autor
22. apr 2014

@evanan aha tak to mam aj ja take cudne, ale snad to prejde ale este sa nezapnem do ziadnych gati

evanan
22. apr 2014

@tinky09no ved to ze kedze mam ten rez presne tak kde mam vsetky gate tak ziadne nenosim len teplaky 🙂 a to brusko proste trci ale asi to prejde, zrejme je to tym zakrokom.

lenka.s
22. apr 2014

necele 3 mesiace po 🙂

usacek79
22. apr 2014

@tinky09 po odobrati vajcovodu neklesa moznost otehotniet o polovicu... Telo je taky zazracny stroj, ze si nedostatky dokaze same kompenzovat a teda je uplne bezne, ze fungujuci vajecnik/vajcovod nahradi ten chybajuci. Takze uplne pokojne bude ten jeden vajecnik ovulovat aj niekolko mesiacov za sebou, potom si da mozno jeden cyklus pauzu a nasledne opat zamaka 🙂
aj v beznom zivote, ak ma zena oba vajcovody, niekedy ovuluje ten isty vajecnik aj viackrat za sebou...
takze realny pokles moznosti otehotnenia nie je 50%, ako sa mnohe zeny mylne domnievaju, ale maximalne 20% 😉
a samozrejme je tu este aj ta moznost, ze si fungujuci vajcovod "poda" vajicko z druheho vajecnika, ako tu bolo uz napisane 🙂
rozhodne nie je dovod sa obavat, ze by si uz neotehotnela, jeden vajcovod uuuplne v pohode staci 🙂

(btw. aj ja som mala mimomaternicove pred uspesnym tehu 😉 hoci mne vajcovod nevzali... )

tinky09
autor
22. apr 2014

@lenka.s budem ta nasledovat ak dovolis 🙂

tinky09
autor
22. apr 2014

@evanan a ty mas moja porezane brusko? nemas to laparoskopicky robene?

tinky09
autor
22. apr 2014

@usacek79 dakujem za toto povzbudenie myslim, ze nam vsetkym cez slzicky vysla nova nadej a umev

evanan
22. apr 2014

@tinky09 mam laparo ale praskol mi sval ked koncili operaciu a zacalo to velmi krvacat takze to museli zasivat. Je to asi 6 cm rez.

lenka.s
22. apr 2014

@tinky09 budem rada 😉 a drzim palce

tinky09
autor
22. apr 2014

@evanan nevadi, sme my silne zeny. toto je len skulinka toho vsetkeho, ale ja tak ta dlho nechali v nemocke 4 dni

buffinko
23. apr 2014

@tinky09 ,
@evanan
držím Vám palce, nech to čím skôr vyjde! 🙂 a ono to vyjde, žiaden strach 🙂 🙂 🙂