Pocit hrče v krku

frenkiss
13. júl 2015

Ahojte mamičky, budúce mamičky.
Chcem sa opýtať, mala ste niektorá tento problém. Už 5 dní mam pocit, že mam niečo v krku, dosť je to neprijemne, aj pri prehltávaní to citím. Nebolí to, len mam pocit akoby ma niekto dusil.
Dnes som si kupila magnezium, a v lekarni mi povedala či niesom tehotná. Zrobila som si test a test ukazuje, že nie. Ďakujem za názory.

cottonwomen
13. júl 2015

je to psychickeho charakteru 😲

lucianka01
13. júl 2015

Nemáš niečo so štítnou žlazou? Alebo takýto príznak som čítala aj pri kandide.

frenkiss
autor
13. júl 2015

Ja som v kludne, tak neviem preco by to malo byt psychickeho...A neviem ci stitna zlaza, bola som u lekara, dal mi vymenny listok ku krcnej, sla som tam ale ze musim prist zajtra o 6:30, tak tam idem zajtra znova. :(

varticek
13. júl 2015

Mohla by to byť štítna žľaza, nemáš problém aj polknúť?

mamjka
13. júl 2015

najskôr to bude štítna žľaza....ja mám zväčšenú a stále sa ma pýta či sa mi dobre prehĺta aj u nej keĎ som tak sleduje ako prehltnem 🙂 a vravela že ak by sa mi už zle tak hneď k nej inak chodím len každý pol rok na kontrolu

cerez
13. júl 2015

Ja sa tiež prikláňam k názoru, či nebude problém v štítnej žľaze.

uzanka16
13. júl 2015

@frenkiss ja som toto dost dlho mala bolo to i psychickeho stavu a este ked som bola aj u doktora tak mi povedla ze troska mam sliznicu v hrdle poskodenu od bublinkavych napojov ale s tym sa nic neda robit, A co mi zabralo? Mesiac pitia salvioveho caju, 2 x za den som ho pila a vzdy pred spanim este gargalovala. Bola som z toho na nervy aj plakala lebo dakedy ma z toho az natahovalo ale preslo to sice nie hned ale preslo.

rika76
13. júl 2015

mám podobný problém a hlavne po zjedení ovocia a zeleniny, zatial to prikladám alergii a mandliam, a bola som aj u krčneho, ten tam okrem zväčšenej mandle nevidel nič a poslal ma na sono a rtg hrdla, tak uvidíme. Štítnu žľazu zatial neriešili, tak neviem, ani sa nepýtal na to .

frenkiss
autor
13. júl 2015

@varticek ano mam pocit, že sa mi ťazko napríklad voda polkne...

Mne to zavadza, až dole akoby v tej jamke...ale ked preliknem,akoby som tam nieco mala...no uvidime zajtra ..uz som si tiez poplakala a to mam len 5 dni, bo je to dost neprijemne..neviem ci ma s tym nieco aj suvis, ale najskor predtym ma dost bolel krk zozadu,ale to prikladam tomu, ze som poslednu dobu dost sedela.

mamjka
13. júl 2015

@frenkiss najskôr to bude štítna žľaza...

lucianka01
13. júl 2015

@frenkiss takýto istý príznak mi spomínala svokra a mala so štítnou žlazou. Na krčnom nezistia nič, pýtaj sa na endokrinologiu, tam ti zoberú krv a pošlú ta na sono štítnej.

varticek
13. júl 2015

@frenkiss počkaj do zajtra a uvidíš. Z vlastnej skúsenosti Ti dobre radím, nehľadaj na nete čo Ti je, lebo Ti bude ešte horšie, pretože sa podľa príznakov dopracuješ k takým diagnózam des a hrôza a nakoniec to bude čosi úplne banálne (to Ti prajem 🙂)

terez26
13. júl 2015

Mne tak zacina vzdy angina...

izabela333
13. júl 2015

skús minerálku JODIS..aj ja som to mávala, a malo to súvis so štítnou žlazou.

rika76
13. júl 2015

Takisto má napadlo, že to môžu byť aj afty v hrdle to je tiež nepríjemné

frenkiss
autor
13. júl 2015

Dakujem baby, uvidime zajtra teda, a budem sa pýtať na tu endokrinologiu. Bo koncom mesiaca letime na dovolenku, a dost je to neprijemne a bojim sa ze by som bola celu dovolenku nervozna a a neuzila si to :(

cicamica1980
13. júl 2015
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ak nie si tehotna /tehotne toto mavaju/, tak to moze byt ako ti pisu - stitna zlaza, alebo aj nejaka prekazka v krku /kost?/, ale kludne aj psychickeho razu alebi nieco ine. aj mna sa endokrinologicka vzdy pyta ci prehltam v pohode...

frenkiss
autor
14. júl 2015

u krcnej nic nezistili, v pondelok mam ist na odber krvy(az v pondelok, ze raz za tyzden robia odber krvy) a v stredu si mam ist po vysledky ku krcnej...dnes to je uz trocha lepsie, len som strastne unavena a boli ma chrbtica
@cicamica1980 a tehotne toto mavaju? ten pocit hrcky v krku? ja som si robila asi 5 testov uz a nic...

cicamica1980
14. júl 2015
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@frenkiss ano tehotne to urcite mavaju. nie vsetky, ja som napr. pri prvom tehu nemala. a teraz mam,uz asi 3 tyzdne. som ca v 9t. som aj endokrinologicky pacient , tak prve co ma napadlo, opytat sa nedokrinologicky, a ona mi povedala, ze guca v krku bude s najvacsou pravdepodobnostou suviesiet s tehotenstvom. uz som teraz v stave, ze obcas tu gucu citim riadne, a obcas iba trosku a obcas uz vobec....

frenkiss
autor
14. júl 2015

@cicamica1980 aha, bo o tom som nevedela ze to mavaju tehotne... skor vsade som sa docitala ze bud psychickeho povodu alebo stitna zlaza...ale test ukazuje ze niesom...

valiaaa
14. júl 2015

@frenkiss Ja som pred par tyzdnami mala ten isty problem, inak je to velmi neprijemne. Najhorsie bolo, ked som zjedna nieco suche, alebo tabletku - vtedy som mala pocit, ze mi to tam ostalo. Mne to zacalo bolestou hrdla, ked som sa napila vody s ladom. Bolest hrdla sa zmenila na hrcu v krku. Mam aj znizenu funkciu stitnej zlazy, beriem na to lieky. Preto by som to riesila tam. Inak mi to preslo samo, aj ked to trvalo.

frenkiss
autor
14. júl 2015

@valiaaa o tyzden mi pridu vysledky tak uvidim, ak tak sa budem pytat na endokrinologiu...ale dnes to je uz po 5 dnich lepsie...

valiaaa
14. júl 2015

@frenkiss Tak to je super správa, viem, aký je to pocit 🙂 Prajem ti nech to dobre dopadne.

hanybi
14. júl 2015

ja som presne toto istne mala z nedostatku zeleza..drzim palce 😉

anjelikdianka
25. máj 2016

@frenkiss Ahoj.co ti vtedy zistili?Prestala si citit tu hrcu v krku?

nella130
25. máj 2016

Bude to štítna.zlaza, treba ísť endokrinológovi a čím skôr.

frenkiss
autor
25. máj 2016

@anjelikdianka nic mi nezistili, a potom to nejako preslo samo ale trvalo

anjelikdianka
29. máj 2016

@frenkiss Dakujem.A aky cas si to citila?Lebo ja uz treti tyzden.Jeden den je to lepsie skoro necitim ale inokedy ako napr.dnes cely den to citim a ide mi to strasne na nervy. 😖

anjelikdianka
29. máj 2016

@nella130 U endokrynologa som bola pred dvoma rokmy aj vtedy som mala taketo pocity v hrdle.Nic nezistila @x som bola aj na usg Stytnej zlazy.Na orl vysetreni som tiez bola niekolko krat a ani tam nic.Vzdy to zacnem citit trva to aj mesiac a potom to prejde a

frenkiss
autor
29. máj 2016

@anjelikdianka moze byt tiez tak..skus nato nemysliet aj ked je to tazke a prejde to samo