Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

simivaneska
16. sep 2021

@jenina ahoj, pravdepodobne mi bude diagnostikovanie táto choroba a hľadám nejaké fórum, informácie o SjS.... Nechceš založiť skupinku? Určite sa nás nešťastnc nájde viac🙈

neve555
10. mar 2023

Nemozes

mbta
11. mar 2023

@neve555 netaraj
@simivaneska ,neviem,ci budes citat ak nahodou,tak daj sa do uzavretej skupinky Lupus CZ/SK ,je to super skupinka ludi ,ktori maju vstky mozne autoimunitne ochorenia,sjs ma z nich aspon polovica..tam sa mozes pytat,citat stare diskusie,vela sa naucis,porradia ti,a hlavne zistis ze nie si v tom sama ,a ze s tym sa da pekne zit

diuska86
22. jan 2024

Zdravim,je tu este niekto kto ma SjS syndrom?je velmi obtiazne dopatrat sa k takym ludom.velmi by mi pomohla skusenost inych ludi.Dakujem

mamina321
22. jan 2024

@diuska86 mne sa pridruzil cca 2r dozadu k RA.

diuska86
22. jan 2024

@mamina321 prosim vas a ake mate prejavy?ja zatial pocitujem sucho v ustach,v nose a posledne dni ma velmi rezu oci,nemam to este oficialne,vysetrenia ma este cakaju ale vsetko tomu nasvedcuje a najma niektore veci davaju zmysel ked sa pozriem do minulosti.

mamina321
22. jan 2024

@diuska86 presne toto iste, začalo to očami, sucho, až pocit piesku v očiach, musím používať umelé slzy. Hrdlo ma už roky boli od suchosti, hlavne v noci, keď nepijem vodu, cez deň sa to hrdlo zvlhcuje pitím vody. Sucha koza, v nose sucho. A ak sa smiem spýtať aké veci z minulosti vám tomu nasvedčujú?