Folikulometria. Koľkokrát ročne máme na ňu nárok?

anksunamonka
24. srp 2011

ahojte!
neviem či tu je taká téma, letmo som fórum preletela, ale nenašlo mi nič, čo by mi zodpovedalo moju otázku.

Koľko krát ročne môže ísť žena k obvodnému gynekológi na folikulometriu resp. koľko folikulometrií poisťovňa ročne preplatí pacientke? koľko chce alebo je to nejak obmedzené?

Známa mi včera spomínala, že jej gynekologička jej povedala, že len 1x polročne resp. 2x ročne môže prísť.....
Viete niekto poradiť?
Manžel je teraz na služobke 3 mesiace, doma je len víkendy, nedarí sa nám otehotnieť, máme za sebou vstupné vyšetrenia v CARe (dopadli zle), čiže do CARu bez neho nemá zmysel zatiaľ ďalej chodiť. Tak som rozmýšľala, že budem tie 3 mesiace chodiť na folikulometriu k obvodnému gyn., nech vidím, či mi 3-mesačné užívanie metformínu pomáha na ovuláciu, nakoľko ju mám podľa CARu nekvalitnú.....

Alebo koľko môže taká folikulometria stáť, kebyže si ju chcem sama zaplatiť?

Ďakujem za každú odpoveď 🙂

dolce251
24. srp 2011

@anksunamonka Ahoj, myslim ze toto nie je nejako obmedzene....zavisi od toho, co navrhne a usudi tvoj lekar. Mne moj povedal, ze mi bude sledovat ovulaciu 6 mesiacov, az potom moze robit nejake zavery. Za 3 mesiace som platila 15e. Zatial mam vsetko ok, ale otehotniet sa nam nedari.