Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

kkati
23. okt 2007

Ahoj lenrieta, som na tom podobne. Aj mne zistili zvýšený prolaktín a už vyše mesiaca uživam Norprolac. Znášam ho v pohode, no zatiaľ neviem či mi pomáha. Skontrolujú to až o 2 mesiace. Tiež sa snažíme už asi rok a nedarí sa ☹ Okrem toho mám aj mierne PCO, zvýšený testosterón a celkovo rozhádzaný cyklus. Vraj by mi Norprolac mohol pomôcť, mám ho brať 3 až 6 mesiacov a potom sa uvidí čo ďalej.

uci
23. okt 2007

ahojte babenky, aj ja som uz 13 dni na norprolacu - tiez zvyseny prolaktin a z toho vyplyvajuca nizka hladina FSH a LH = straaasne dlhe cykly zrejme bez ovulky 😖 ale vyzera to, ze ten norprolac nieco zacal so mnou robit, po par dnoch mi pekne klesla BT a potom sa zas zvysila a drzi sa hore, cize to vyzera na ovulku (snad?), no a teraz cakam na mrchu, ale mam desny PMS 😠 ale radsej sa este velmi netesim, uvidime ci sa to nejako znormalizuje, od buduceho mesiaca mam uzivat aj duphaston
a baby, ako velmi ste mali zvyseny ten prolaktin?

kkati
23. okt 2007

hodnotu prolaktínu mám cca 23, že vraj to nie je až také zlé...Ale tiež mám dlhšie cykly 😒 čo som v minulosti nemávala. Sledovali mi 2 cykly (folikulometria) a z toho jeden mesiac som ovulku ani nemala a v druhom síce bola, ale doky povedal že prišla dosť neskoro.

uci
24. okt 2007

hm kkati, tych 23 asi fakt nie je az tak vela (ja mavam tak okolo 50), ale zrejme je to individualne, niekomu ho staci aj trosicku viac a moze robit problemy
ale myslim, ze neva, ze ovulka prisla neskoro - hlavne, ze prisla, nie? 😉

peja
24. okt 2007

ahojte, mne stacil Norprolac na jeden mesiac a prolaktin sa mi krasne upravil. Ale mala som len mierne zvysene hodnoty a ziadne ine pridruzene problemy (ovulka normalne prebiehala)... Prolaktin je ale strasna mrcha a tazko sa s nim bojuje... to mi povedala moja lekarka a verim jej... je to stresovy hormon, a ja som mala prave tu jednorazovu stimulaciu po narocnom mesiaci... Tak sa hlavne snazte byt v klude 😉 Drzim palce.

uci
24. okt 2007

ved hej peja, ale to je strasne tazke 😖 aspon ja som teda taky samonasieraci typ 🙂 no ale ved ked budem brat ten norprolac, tak uz by to hadam nemalo tak vadit, ked sa budem sem tam stresovat - snad to za mna vyriesi on a pekne ten prolaktin skludni

lenrieta
autor
24. okt 2007

ahojte baby, tak ja nemam velmi vysoky ten prolaktin, aj ovulka je 🙂 .takze ja sa spolieham na ten norprolac 😒 a uvidime...ja som brala aj duphaston ale nepomohol ☹ mala som z neho len problem, bolela ma furt hlava a to spinenie 😠 A ked sa vam upravi ten prolaktin pocas uzivania norprolacu, mozem ho vysadit s tym, ze sa mi to zasa nezvysi?. Prave mam dnes ovulku, tak budeme skusat 🙂

uci
24. okt 2007

no to veru neviem lenrieta, a nechodis teraz stale na krv, ze co to robi s tym prolaktinom? lebo ja hej - uz som taka dopichana ako narkomanka 😀
a ten duphaston ti preco nepomohol? mal by byt na podporu lutealnej fazy (co vraj ma tiez na svedomi aj prolaktin, ked je nedostatocna), tak sa mi to tak vidi, ze je to celkom dobra kombinacia na zaciatok, ale sa mi to asi lahko hovori, ked som ho este neskusila a hovoris, ze z neho nie je celkom prijemne 😖 ale to som sa tiez desne bala si zobrat 1. tabletku norprolacu, lebo som tu citala hororove scenare ako bolo niektorym babam zle - stala som nad nou asi pol hodky a nevedela som sa odvazit, ale vyzera to, ze na mna neposobi nejak extremne zle, ale zase beriem zatial iba 25, ked ho bude viac, mozno to bude horsie

kkati
24. okt 2007

ahojte, no ja som brala najprv norprolac 25 3dni, potom 3dni 50ku a potom už 75ku a pri tom už mám ostať 3 až 6 mes. Len sa tiež obávam že keď to vysadím tak sa mi to opäť zvýši ☹ Prvý týždeň mi bolo trochu zle a bola som dosť unavená, no potom to bolo v pohode.
A inak uci, ako sa prejavuje nedostatočná lutealna fáza? a tiež ju spôsobuje prolaktín?

uci
24. okt 2007

kkati - tusim som sa to docitala na lpp stranke, ze prolaktin sposobuje okrem ineho aj tu nedostatocnost LF, zrejme teda nejako blokuje progesteron, cize aj keby tam nake vajko bolo, tak ma malo vyzivy a neudrzi sa a prejavuje sa to asi kratkou LF, ja ked aj raz za cas mam ovulku (aspon teda podla BT) tak LF je potom iba 8 dni, co je dost kratko
teraz ale po tych par dnoch na norprolacu je to uz ale 9dni! a mrcha zatim nikde, takze sa vytesujem, ze to hadam zabera, len dufam, ze ma to tak skoro neprejde 😒

lenrieta
autor
24. okt 2007

uci- brala som duphaston 1/2 roka este viac mi rozhadzal cyklus ako predtym, spinenie spojene s krvacanim..proste som to musela prestat brat.Je to uz rok co snazilkujeme. Kedze moja byvala doktorka mi za cely ten cas co snazilkujeme navrhla liecbu len tym duphastonom a po vysadeni mi povedala, ze sa mame snazit viac, som ju pred mesiacom zmenila. Nikdy ma neposlala na ziadne vysetrenie a nerobila mi nikdy ani sono...tohto lekara co mam - super! hned mi zistili ze mam zvyseny prolaktin. Uzivam ten norprolac 75 1/2 tabletky vecer.neni mi vobec zle.akurat trochu ospala.ked moj novy doktor listoval v mojej zdravotnej karte, tak mi hovori, ze ved zvyseny prolaktin som mala uz pred 2 rokmi(vtedy som mala problemy s prsami - taka vodicka mi tiekla z bradaviek) 😒 tak ma skoro slaktrafil! 😢

uci
25. okt 2007

tu som nasla link na ten clanok o nedostatocnej LF sposobenej prolaktinom, tak ked tak sa mrknite:
http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...
lenrieta - tak to sa necudujem, ze tak moze trafit slak, myslim, ze je celkom logicke, aby sa najprv liecila pricina problemov (teda prolaktin) a nie len nasledok (teda rozhadzany cyklus), to je potom jasne, ze ti ten duphaston este viac ten cyklus zblbol, ale mozno v kombinacii s tym norprolacom to nebude take odveci
inac ja som sa vcera moc vytesovala a dnes som uz dostala mrchu, ale aj tak je to uspech, lebo ten predchadzajuci cyklus bol len 44 dni, co som nemala uz 3/4 roka a aj ta LF bola 9 dni, co je aspon o 1 den viac ako byvalo zvykom, tak snad je to uz na dobrej ceste k zlepseniu - dufam 😝

rerika
26. okt 2007

Ahojte čítala som si vaše názory na túto tému a musím povedať, že som na tom oveľa horšie. Viac ako 7 rokov som užívala Parlodel lebo mi zistili nádor v hlave /nezhubný/ a môj prolaktín bol 148. Lieky som znášala výborne aj keď som denne užívala až 6 tabl., Až pred 2mes. mi dali Norprolac 75 a včera mi zvýšili dávku 120. Musím povedať, že tie lieky znášam dobre akurát sa mi chce po nich spať stále. Inak žiadne iné príznaky nemám. Menštruáciu som nemala 3 mes. A o dieťatku tým pádom nie je ani reč. Vlastne tie naj roky trávim na liekoch. A výsledky prolaktínu k dnešnému dnu 200. Stále len dúfam, že sa to zlepší už skoro 8 rokov.

uci
26. okt 2007

tak to mi je luto rerika, viem si predstavit ten pocit, ked nie to, ze by si bola sklamana z toho, ze sa nedari ale ani sa nema co a kedy darit, to je velmi tazke, ale musime verit, ze tie lieky raz zaberu a ten prolaktin pojde dole - drzim ti palce

lenrieta
autor
26. okt 2007

rerika
moj doktor mi vravel, vraj Norprolac je vyborny, takze ja verim ze nam vsetkym pomoze 😉Nebojkaj, podari sa len treba trpezlivost a ono to pride. a hlavne pozitivne myslenie 🙂 (lahko sa to hovori..)vraj treba chodit medzi mamicky s babatkami aby sa prilepilo 🙂dnes sa mi zrejme prejavili prve vedlajsie ucinky Norprolacu.teda, ja to tomu pripisujem.cely den ma boli lave podbrusko,nemozem sa ani zohnut 😖
uci - tak ja ti drzim prsty, tiez si myslim ze je to uz na dobrej ceste 😉 . ja mam este ovulku, tak pokusame stastie 🙂 snad sa zadari a dufam ze uz ma nepride pozriet mrcha 😠 ,ze co je noveho.. 🙂

uci
29. okt 2007

jasne lenrieta, dik, aj ja ti drzim palce! ved ako sa hovori - vsetky cesty vedu do rima 😉 len niektora je kratsia a ina zase dlhsia a komplikovana, no a ty si uz mozno na predmesti 🙂

rerika
30. okt 2007

🙂 ďakujem za povzbudenie, to dobre padne. Stále dúfam...

uci
5. nov 2007

ahojte baby, tak sa musim s vami podelit o dalsiu pozitivnu info - dnes mi endokrinologicka potvrdila, ze norprolac pekne zabral a vysledky prolaktinu su vraj "velmi dobre" - tak sa velmi vytesujem 😅
dokonca to vyzera, ze tento cyklus som mala ovulku uz 9DC! sice endometrium bolo velmo nizke - 5mm, takze zo snazenicka nic valneho neocakavam, ale aj tak su to uspechy, tak vam tiez vsetkym prajem, nech ten norprolac zaberie ako treba!

uci
22. nov 2007

ahojte baby, tak hlasim, ze mrcha dorazila a to po 27 dnovom cykle! tak taky si nepamatam od svojej puberty 😀 ale tiez si nepamatam take krce ako som mala vcera 😖 myslela som, ze ani domov z roboty nezajdem, uf, ale prikladam to tomu duphastonu a snad je to teda dobre znamenie, ved bez toho aby mrcha poriadne fungovala asi ani bejby nemoze byt, tak to budem musiet vydrzat
a vy co mate nove? ako vam zabera norprolac?

lenrieta
autor
6. feb 2008

ahojte, tato tema tu nejako zapadla prachom 🙂 no ako to je s vami? zabral vam ten norprolac? ja som stale na tom istom 😠 akurat vcera sme boli s priatelom na vysetreni spermiogramu. Vsetko to ma v poriadku, takze na vine budem asi ja ☹ Len by ma zaujimalo, ake dalsie vysetrenia a postupy budu teraz nasledovat...Robili mi hormonalny profil a uzivam stale ten norprolac s duphastonom a nic 😒

uci
7. feb 2008

ahoj lenrieta: mas pravdu, nejako to tu zapadlo, tak som sa prestahovala do "vysokeho prolaktinu" tam je nas viacej a aj s inymi liekmi, a mimochodom, norprolac zabral- dalsia mrcha uz nedorazila 😉

lenrieta
autor
7. feb 2008

ahoj uci, pockaj chces povedat, ze sa vam zadarilo?? 🙂 ak ano, tak Ti gratulujem a len tisko zavidim 🙂 snad sa zadari niekedy aj nam... ☹

uci
8. feb 2008

tak tak ale nechcem to este zakriknut 😉 a nebud smutna, urcite sa aj vam zadari, niekde v inej teme som to tu uz pisala, ze u mna asi zafungovala aj sokova terapia - tak som sa strasne bala tej dalsej mrchy (po duphastone som cyklus predtym mala hrozne krce) ze uz radsej neprisla 😉 tak to mozes skusit tiez tak nejak - poriadne sa niecim vystras a sup - hned to tam bude 😀

lenrieta
autor
8. feb 2008

no ja som akurat vcera dostala mrchu 😠 , a tiez po tomto duphastone mam hrozne krce, take uz davno nepamatam...tak pekne poctivo papam ten norprolac az tento mesiac, predtym som to trochu lajdacila.. 😒 .tak uvidime co to spravi

uci
8. feb 2008

no vidis lenrieta, to je presne ono, uvidis, ze sa tej dalsej mrchy tak zlaknes, ze uz nepride 😉

lenrieta
autor
8. feb 2008

ahoj uci, prosím ťa koľko máš rokov a nechodíš na pokec? ak áno tak by si mi mohla napísať...môj nick je: lenrieta

uci
9. feb 2008

mam 32 a na pokec nechodim 😒 to by som uz asi fakt nic ine v robote nespravila, aj takto som uz asi dost zavisla na konikovi 😀 ale sak mozeme pokecat aj tu, no nie? prip. aj cez IP ak chces

lenrieta
autor
9. feb 2008

no ved jasne, len som sa ta chcela povypytovat, ze napr. co vsetko si robila aby si tomu napomohla a tak..my sa snazime rok a pol a sme uz dost zufali, ale vzdy ked sa niekde docitam, ze sa niekomu podarilo po dlhsom case snazenia, tak ma to hned povzbudi a nevzdavame to 😉

uci
12. feb 2008

nuz co som vsetko robila? hlavne som sa aj ja poriadne stresovala 😀 ale v ten cyklus ked to vyslo, tak som asi naozaj na to, ci sa to podari myslela trochu menej: v centre nam povedali, ze prirodzene to nepojde, zacala som brat lieky, takze som to brala, ze sak to urcite chvilu potrva, kym sa to da do normalu, zmierila som sa laparkou a isla som si uz uz dohodnut termin, a hlavne som sa pripravovala na tu desnu mrchu, takze zrejme aj ta psychika zabrala,
a co sa tyka fyzickych podmienok, tak to bol u mna skutocne prvy cyklus, ked proste vsetko sadlo ako malo: ovulka prisla pekne na 13.DC a hned na to som zacala brat duphaston - takze mi aj sliznica pekne narastla, trafili sme sa do spravnej doby (den pred ovulkou), a mala som konecne ten spravny hlien - dovtedy som vobec netusila o com to tie baby rozpravaju, ze sa to ma tahat niekolko cm 😉
takze asi tak, urcite to nevzdavajte, urcite to len chce suhru vsetkych tych potrebnych malickosti a klapne to, ked si to tak zoberies, tak je to fascinujuce, kolko veci musi spolu hrat aby vzniklo male bejby, a to su len tie, o ktorych sa vie a urcite je este kopec takych o ktorych sa nic nevie, ale verim tomu, ze telo je proste tak naprogramovane, aby to raz klaplo, aj ked mu mozno bude treba pomoct 😉
a co uz vsetko mate za sebou? ake vysetrenia? a ako dlho beries ten norprolac s duphastonom?

alinuska
12. feb 2008

ahojte baby, troska sa vam zamiesam do debaty, iba ma zaujima, ci ste sa snazili aj cez uzivanie norprolacu. ja ho mam totiz tiez zacat brat. ja mam informaciu, ze ked sa beru lieky na prolaktin, tak by sa nemalo snazit o babo. je pravda, ze som este necitala pribalovy letak, ale tak trochu mam aj obavy z tych vsetkych neziaducich ucinkov, kedze ja tych liecikov beriem momentalne trosku viac...
takze uci, tebe sa to podarilo normalne, ked si brala norprolac a duphaston?
diky za odpoved 😉