Čo znamená rozdvojená obličková panvička?

Zodpovedané
25. jún 2022

Dobrý deň,

na sone v 32 tt mi bolo zistené že nie je vylúčené, že má bábätko rozdvojenú obličkovú panvičku.

Chcela by som sa spýtať, či je to niečo vážne a mám sa obávať alebo sa to dá časom vyliečiť a nie je to nejako životu ohrozujúce pre bábätko?

Ďakujem veľmi pekne.

Dobrý deň,

Ak je zdvojená, ide o vývojovú anomáliu, pravdepodobne neškodnú. Ak je však rozšírená, mohlo by ísť o hydronefrózu a tá by problémom mohla byť.

Určite by sa mal k nálezu vyjadriť ultrazvukový špecialista, ktorý nález videl alebo nefrológ.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník