2kombi pre aprílové bábätko - ako sa zorientovať? Vydrží mi kočík celé kočíkovacie obdobie, či budem potrebovať druhý? Názor na BGB Fox?

Zodpovedané
20. okt 2020

Ahoj Eli,

vopred sa ospravedlňujem za dĺžku otázky. Hľadám kočík - dvojkombináciu pre aprílové dieťa. V kočíkoch sa absolútne nevyznám, preto by som bola rada keby si ma nejako nasmerovala s tým, že možno, keď si urobím nejaký prvotný obraz, obrátim sa na teba ešte raz ☺. Bude to síce moje druhé dieťa, no pri prvej som mala dve „nízkorozpočtové“ kombinácie z druhej, možno aj tretej ruky, a vôbec som neriešila niečo iné - neskôr som kúpila ešte obyčajný Petite&Mars Easy. Z mojich doterajších skúseností je jasné, že nie som náročná, ale zase ma používanie lacnejších zánovných kočíkov čo to naučilo.

Na úvod sa rovno spýtam, či existuje kočík, ktorý budem môcť využiť na celé obdobie, alebo budem skôr či neskôr musieť kúpiť ešte druhý športový. Do kočíka nechcem zbytočne veľa investovať, hlavne ak by som musela potom kupovať ešte ďalší, ale na druhú stranu nechcem nič priveľmi lacné, čo bude na úkor kvality a pohodlia. Som ochotná zaplatiť, ak by to stálo za to, nie však nič prehnané. Ide mi o funkčnosť, dizajn ma nezaujíma. Cenovú kategóriu by som teda zvolila nejakú strednú. Prípadne ak budeš mať aj nejaké lacnejšie tipy, ktoré budú stáť za to, budem rada ☺.

Čo sa týka korýtka/nekorýtka, priznám sa, že v tomto zatiaľ nemám jasno, skôr sa prikláňam k nekorýtku, ale nie som úplne ani proti korýtku. Otočný by nemusel byť (ak by bol kočík na celé obdobie - ak by som neskôr musela kupovať ešte druhý športový, tak tá prvá kombinácia by možno mohla byť aj otočná, aj keď nemusí). Opierka by sa mala dať nastaviť do úplného ľahu a malo by byť možné na konštrukciu nakliknúť aj autosedačku inej značky.

Bývame v meste, teda nejaký extra terénny potrebovať nebudem, ale bola by som rada, keby zvládol aspoň rozbité chodníky a trochu prechádzky do prírody. Nafukovacie kolesá by som nechcela. S mužom máme priemernú výšku 171/183 – bola by som rada, keby sme o kočík nezakopávali.

Pre mňa je veľmi dôležité dobré ovládanie, jednoduché skladanie/rozkladanie (auto budeme využívať asi pomerne často), veľký košík a primeraná strieška. Ideálne by bolo, keby nebol z tých najťažších. Čo sa týka skladnosti, máme Škodu Rapid, takže nie extra veľký kufor, ale myslím, že rozmery nemusia byť úplne hlavným kritériom, aj keď samozrejme menšie potešia. A aby sa dal u nás bez ťažkostí zohnať.

Vedela by si ma prosím ťa nasmerovať a poradiť nejaké kočíky, ktoré by mi mohli vyhovovať? Kľudne aj korýtko/nekorýtko, otočný/neotočný, lebo v tom ešte nie som rozhodnutá.

Prosím ťa ešte aj o názor na kočík Bugaboo Fox, dve známe mi ho totiž veľmi odporúčali a využili ho vraj na celé obdobie.

Ďakujem veľmi pekne!
Miša

Ahoj,

začnem od konca.

Bugaboo Fox - áno, absolútne je to dobrý kočík, a to aj kvalitou, aj super váhou, aj ovládateľnosťou, aj praktickým vyhotovením. Je to pomerne veľká investícia, ale nakoniec sa ti vráti s predajom nejaká tá časť ceny. Ja ho môžem odporučiť. Teda až na skladnosť, ktorá v porovnaní s váhou nie je až taká fantastická, ale katastrofa to nie je. Ak by si ho bola ochotná zvážiť, určite ti ho môžem odporučiť. Kvôli tej skladnosti a praktickosti rýchloskladania neotočných kočíkov by som preto ale povedala, že ho dosť pravdepodobne na konci vymeníš, alebo aspoň na cestovanie doplníš niečím malým. Tak, ako v podstate každý kočík.

Bugaboo Fox

Neviem ale, či si Fox-a myslela aj ako referenciu na sumu kočíka. Myslím teda maximálnu, Lebo ten stredná cenová kategória určite nie je. Z nej by som ti asi najskôr odporučila Baby Jogger City Premier, alebo napríklad aj super pomerom cena-výkon by mohol zaujať ABC Design Salsa 4.

Baby Jogger City Premier

ABC Design Salsa 4

Ak ti ide o ovládateľnosť, jednoznačne by som odporučila aj Britax Go Big. Jazdnými vlastnosťami ho asi nič neprekoná Áno je väčší a ťažší, ale na nerovnostiach a pri tlačení “jedným prstom” za to budeš rada.

Britax Go Big

A teda. Ak ti nevadí mať iba neotočný športový kočík už od začiatku, tak investícia do neho je naozaj asi jediná, čo má reálnu šancu vydržať ti až do konca kočíkovania.

Ja osobne by som 100% bola za Baby Jogger City Mini GT2, keďže ako trojkolka je naozaj skvele ovládateľný a pritom ultra šikovný.

Baby Jogger City Mini GT2

Z väčších by som poradila buď BJ City Elite, alebo TFK Joggster Trail. Tam dokonca s Multi X vaničkou môžeš používať kočík aj s protismerným sedadlom, na ktoré sa vanička na to prechodné obdobie vie zmeniť (len toto je už trochu drahší kočík).

Baby Jogger City Elite 2

TFK Joggster Trail 2

Z lacnejších kombinácií dobrej váhy a všeobecne, najmä pre takú nenáročnejšiu maminu, by som silno odporučila Casualplay LOOPi Allroad (a môžeš tam dokonca striedať kolesá/nápravy).

Casualplay LOOPi Allroad

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli