ABC Design Salsa 4 vs. ABC Design Salsa 4 Air? Je lepšie mať kolesá nafukovacie?

Zodpovedané
8. okt 2019

Ahoj,

po tvojej rade a recenziach na internete sme boli rozhodnuti, ze si pojdeme kupit kombinovany kocik ABC Design Salsa 4. V obchode sme ho vyskusali - bol fakt paradny, odpruzeny, velky, lahko ovladatelny, krasny, za dobru cenu... Lenze pani predavacka a zopar znamych v nas nahlodalo pochybnosti, ci predsa len neist do tej verzie Air s nafukovacimi kolieskami. Nevyhodu vidime v tom, ze moze mat defekt, vyssia cena a cca 2,5kg vyssia vaha, avsak na tie penove kolieska mi viacero ludi povedalo, ze sa kvoli nim kocar rychlejsie vyhrka - hlavne, ked budeme chodit aj do terenu. A vraj je mozne, ze az dve deti tie kolieska nevydrzia a nove stoja 150€...

Uvedomujem si vsak, ze tiez zavisi od kvality konkretnych koliesok, tak teraz fakt nevieme. Co by si nam ty odporucila? Nevies, ci su konkretne tieto penove kolieska na ABC Design Salsa 4 schopne vydrzat aj 4-5 rokov pouzivania?

Dakujem krasne za radu 🙂

Ahoj,

začnem tým, že mne osobne príde pena, a teda klasická ABC Design Salsa
naozaj ako dobré riešenie, ak si teda ako ja - preferuješ radšej kočík ľahší, menej ťažkopádny. 2,5 kg naozaj urobí rozdiel. Na kombinovaný kočík je za mňa ok váha pod 12 kg - vtedy je relatívne ľahký. Ak je nad 12, už je to na pováženie, či má až taký výkon a terénne schopnosti. A cez 14, to už je celkom dosť a musela by som mať naozaj riadny dôvod, prečo ho chcem, aby som si túto váhu vedela sama so sebou vyargumentovať.

ABC Design Salsa 4

Takže ak budeš jazdiť najmä mesto, budeš kočík aj skladať, a teda občasný terén - za mňa jednoznačne pena. Ťažko na 1 000 000 % povedať, že či vydrží 2 deti (tých 4 - 5 rokov), lebo vylepšená verzia je na trhu od cca 2017/2018, takže skúsenosť ti nedám. Ale na pocit je to kvalita dobrá, kamienky sa nezapichujú a môj osobný názor je, že pri bežnom používaní ti aj penové kolesá vydržia.
Btw, pena samotná kočík nevyhrká - maximálne sa zjazdí, ale čo sa týka vyhrkania verzus penové/nafukovacie kolesá, nie je tam nijaký citeľný rozdiel. A ak by si bola s kočíkom taká spokojná, že aj po x rokoch stále chceš jazdiť, no s krajšími kolesami, proste ich doobjednáš (150 eur ako investícia na 2-3 roky mi nepríde úplne crazy, najmä ak je to využívané denne a pre tvoje pohodlie, ako i pohodlie dieťatka).

Ak ale plánuješ byť pomaly viac v teréne, ako na chodníku, ak vieš, že to extra pruženie pneumatík je pre teba lepšie a stojí aj za tú námahu s váhou kočíka naviac. Vtedy áno, zvážiť treba kolesá nafukovacie a model Salsa Air. Je to naozaj fajn, ak si denne v teréne - kolesá sú väčšie, širšie.

A teda ver mi, že aj tie sa môžu po jednom dieťati zničiť, opotrebovať, len namiesto 150 eur budeš dofukovať, platiť keď tak občasne novú dušu a servis v cykloshope. Možno neskôr - plášte. Ale teda, aj keby sa rovno nič nestalo, ten čas a námaha s dofukovaním tam určite bude, či teda u penových okrem premazania raz za čas nebudeš musieť robiť nič.

ABC Design Salsa 4 Air

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli