Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aké je sedadlo a strieška u kočíka Seed Papilio?

Zodpovedané
18. mar 2019

Ahoj.

Pokukujem po tomto kočíku. Len ma trápi strieška, zdá sa mi naozaj krátka. Zatiaľ súdim len z fotiek. Vyriešiť to nejakou clonou, predĺženim šitým na mieru? Viem, žesi tento kočík si mala.

Ďalej ma trápia kolieska, nezapichuju sa do nich kamienky? A ložná plocha športového sedadla sa mi vidí tiež jedna z tých kratších. Zmestím tam dieťa 2+? Do akého veku je reálne vhodný tento kočík? Má nejaké ďalšie muchy?

A ako je to prosím s vloznou taškou pre mimi, neviem si to v korýtkovom kočíku predstaviť.

Ďakujem za odpoveď. 🙂

Ahoj!

Máš pravdu, že Seed Papilio má striešku nepríliš dlhú. Čo si ale možno neubedomíš pri zhodnocovaní jej veľkosti je fakt, že je dosť ostro zaoblená a dieťatko tak chráni pomerne dobre - najmä, ak je v sede. Pridávam aj fotku “zo života” 🙂
V prípade ležiaceho dieťaťa a prudkého letného slnka som si ale teda pomohla univerzálnou clonou - ale pravdupovediac v takom počasí som clonu potrebovala asi pri každom z kočíkov. Dá sa tiež odopnúť a preklopiť, čo možno nie je vizuálne ideálnym, ale funkčne fajn riešením, ktoré, ak treba, fakt bude fungovať ako štít proti slnku v prípade, že to práve potrebuješ.

Kolieska sú úplne perfektné - prejdú všetko, sú z pravej nefalšovanej gumy (žiadna pena), a za celú dobu čo ho máme (a máme ho dlho, pretože sa ho neviem vzdať) nenabrali jediný kamienok. tále ako nové 🙂

Čo sa ložnej plochy týka - ak mám sedáku niečo vytknúť, tak to bude fakt, že je užší. Nikdy sme s tým však problém nemali - spomínam to skôr pre prípad, že si z mamičiek, ktorým viac vyhovuje široké sedadlo. Naopak chrbtová opierka, aj keď špecificky tvarovaná a vypolstrovaná, je ozaj dlhá. Nežartujem, keď poviem, že môj 5 ročný syn (mosí veľkosť 116) sa do Papilia stále zmestí (samozrejme už sa nekočíkuje). Dvojročné dieťa nie je problém v kočíku voziť, rovnako nie je problém ani s trojročným. Bála som sa trochu kratšej opierky, ale akosi je tak riešená, že dieťatko si vie nôžky normálne prirodzene ohnpť a pohodlne uložiť. V prípade, že je pridlhé, môžeš spodnú opierku zazipsovať dnu a využiť spodný “odkladací priestor” - pultík pre nohy.

Ak mám spomenúť nejaké muchy, hmmm… Možno by som privítala viac polôh rukoväte (na výber sú dve, ale musím povedať, že mi stačili). Váha by mohla byť nižia, ale to už by nebol tento pevný kočík, čo zvládne každú situáciu a aj 3 deti naraz 😃 Tiež by bolo super, keby stál menej resp. doplnky k nemu tiež stáli menej 🙂 Inak za mňa, top top top. Viem že to znie smiešne a ja som ku kočíkom fakt kritická, ale ja tento proste milujem.

No a vložná taška… vložná taška? Žiadna vložná taška nie je, do sedadla pre bábätko by som keď tak pridala vyrovnávaciu vložku. ALE Papilio predsa zakúpiš v dvojkombinácii normálnou vaničkou, ktorú nazipsuješ na rám sedáku po odňatí textílií športovej časti (pridávam foto z netu). Takže budeš mať klasickú, rovnú, 80 cm dlhú vaničku - nebudeš vkladať žiadnu tašku. Po dopoužívaní ju odzipsuješ a šup tam so sedadlom. Textílie vaničky potom uskladníš jednoducho. Je to rovnaký štýl, ako napríklad u kočíkov Bugaboo.

Ak si náhodou hovorila o taške Papoose, je to v podstate len extra vypolstrovanie už spomenutej vaničky pre prípad, že budeš mať zimné bábo a chceš ešte extra špeciál vrstvu naviac. Tá sa tiež dá jednoduchšie z vaničkovej časti vybrať a prenášať, ale teda vkladáš ju do vaničky, nie do korýtka.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.