Akú odpruženú trojkombináciu do 700 eur vybrať - Peg-Pérego, Chicco, Bebetto či ABC Design?

Zodpovedané
6. máj 2019

Ahoj Eli!

Prosím Vás, ktorá 3 kombinácia nasledujúcich kočíkov je podľa Vás najvhodnejšia? S manželom sme si stanovili limit tak do 700 euro, pričom nechceme kupovať kočíky z druhej ruky. Rozmýšľame nad nasledujúcimi typmi kočíkov Peg Perego Book Sportive 2018, Chico Trio Activ 3, Condor 4, Bebetto Bresso alebo ABC Design Salsa poprípade Salsa Air. Žijeme blízko hôr a dieťatko očakávame práve na jeseň v októbri, tak by sme chceli, aby boli aj dobre odpružené kolesá a aj vanička aby bola väčšia.

Poprípade ktoru inú kombináciu by ste odporučila vy, aby sme sa zmestili do ceny?
Ďakujem za odpoveď a želám pekný deň.
S pozdravom

Ahoj,

nepíšeš, či často cestujete (autom, MHD), tak neviem, či potrebuješ aj, aby kočík bol aj ľahký a skladný. Každopádne skúsim na to ísť vylučovacou metódou.

Peg-Pérego Book (asi myslíš Plus, kvôli kombinácii) je síce odpružený, ale je to také minimálne odpruženie, že ti rovno môžem povedať, že je to kočík ozaj tvrdý a do hôr určite nie vhodný.

Peg-Pérego Book Plus

Chicco Activ3 je zasa do hôr vhodný a od tejto značky podarený model, ale myslím, že by ti mohla chýbať možnosť otáčania sedadla pre malé dieťatko - najmä, ak sa jedná o dieťatko prvé. Mimo toho je aj dosť veľký po zložení, ale ak si s týmito nevýhodami ok, nie je vôbec zlou voľbou.

Chicco Activ3

Bebetto Bresso je vhodným modelom, no pomerne ťažkým a menej skladným. Preto sa hodí len, ak neplánujete časté nakladanie do auta.

Bebetto Bresso

ABC Design Condor 4 je funkčne fajn modelom, ale tiež relatívne ťažkým a tiež rátaj s tým, že sa jedná o korýtkový typ sedenia (čo nie je negatívum, len fakt, ktorý niektoré maminy nepreferujú).

ABC Design Condor 4 (2017)

Najlepším pomerom cena - výkon mi preto príde skôr ABC Design Salsa 4, ktorý je relatívne ľahký a kompaktný na svoj typ, pritom však priestranný, s veľkou vaničkou a obrovskými strieškami oboch nadstávb. Okrem toho super pruží, takže aj na hroší terén to vidím ako vhodnú voľbu. Ja by som vybrala ten. 🙂

ABC Design Salsa 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli