Aký ISOFIX (pod vajíčko/autosedačku)? Mám kombináciu Dorjan Prestige Basic Comfort a nerozumiem

Zodpovedané
18. dec 2019

Dobry den,

snazila som sa tu najst odpoved, ale bud zle hladam alebo tomu vsetci rozumeju viac ako ja. Mám kočík Dorjan Prestige Basic Comfort... moja otazka znie: Aky ten isofixovy podvozok? Musim kupit len od znacky Dorjan?

Lebo taky som nasla len jeden... predpokladam, ze mi ale bude sediet len pod vajicko od Dorjan, ale pod autosedacku inej znacky uz asi nie. To ozaj ostatne mamicky kupujete takto dvojmo ze jeden podla kociku, aby pasoval na vajicko, a dalsi podla autosedacky ?

Ahoj,

ku kombinovanému kočíku Dorjan Basic Comfort máš dve možnosti, ako vyriešiť autosedačku - a jednu z nich si určite využila.
Prvou by bolo vziať autosedačku čo automaticky dávajú ku kombinácii, teda ich vlastnej značky. Tá má koncovky istého typu, a teda sedí na vlastné adaptéry, keď ju naklikávaš na kočík, a potom má aj vlastnú bázu - základňu.

Dorjan Basic

Druhou je dokúpiť si autosedačku - vajíčko osobitne, a to s odlišnými adaptérmi typu Maxi-Cosi (takže aj značky ako Cybex, Recaro, Joie, Kiddy a iné). Tu je dôležité povedať, že každá autosedačka má vlastnú základňu, a teda aj každý typ. Niektoré značky majú jednu základňu pre viac modelov svojich vlastných autosedačiek, ale ani to nie pre všetky.

Preto, keď chceš kúpiť isofixovú či neisofixové bázu, kupuješ ju priamo k autosedačke, ktorú vlastníš alebo plánuješ kúpiť. Neexistuje jedna univerzálna základňa a tak veľmi zriedkavo býva viac rôznych modelov základní k jednému modelu autosedačky. Bolo by to zbytočné. Jediné, kedy by dávalo zmysel predávať dve základne k jednej sedačke by bol typ na isofix a typ na pásy.

A teda neviem, ako to myslíš s oddelením základne pre vajíčko a pre autosedačku - veď vajíčko je typ autosedačky (kategórie 0+). A základňu ladíš k nemu. Ak si našla jednu sediacu základňu k tej autosedačke, čo vlastníš, to bude tá, čo potrebuješ, a tú máš kúpiť, ak chceš mať k nemu bázu.

Nie je to ale nutnosť, a pravdupovediac, tie poľské autosedakčky a základne nie sú nič moc. Ja by som radšej zainvestovala do lepšej autosedačky (rozumej ADAC testovanú), hoc bez bázy - alebo základňu dokupovala k nej.
Prepáč, musela som to povedať, lebo tie lacné autosedačky sú také, hm, lacné aj čo sa prevedenia týka. A lepšie testy potom často ani neprejdú, preto ich tak radšej ich výrobcovia ani nedávajú testovať.

Podľa kočíka základňu vyberať nie je potrebné, priam sa ani nedá, lebo na jeden kočík sadne mnoho typov autosedačiek (podľa dostupných adaptérov).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli