Aký je vhodný športový kočík pre päťmesačné? Spratný, aj na zimu, a do 300 eur

Zodpovedané
11. nov 2019

Dobrý večer,
mám prosbu - pokukujem už dlhšiu dobu a stále si neviem vybrať. Zatiaľ som medzi Joie a Valco-m, ale nechám si poradiť.

Jediné, čo musia spĺňať:

  • aby to bol športový kočík od narodenia,
  • mal nafukovacie kolesá,
  • bol ľahko skladateľný,
  • spratal do malého auta,
  • a aby bol vhodný na zimu,
  • nech ma dlhú striešku,
  • aby sa doň zmestil aj fusak a nebol naprataný - mal aspoň troška čo-to miesta,
  • a nech je to cenovo prijateľné, cca do 300 eur.

Ďakujem 🙂

Ahoj,

pousmiala som sa pri “jediné” 😉 Každopádne, ak má byť relatívne spratný, no s kolesami aj na zimu + dlhá strieška, skôr by som uvažovala o Joie Mytrax alebo Mytrax Flex. Kolesá sú robustnejšie, plus aspoň trocha odpruženia a super strieška mi prídu lepšie.

Joie Mytrax

Joie Mytrax Flex

Valco - neviem, ktorý myslíš, ale asi klasiku Snap, by som na zimu a horšie povrchy až tak neodporučila. Aj s nafučkami Sport mi nepríde až tak super, aj keď teda ak tak, tak práve s tými nafukovacími kolesami (bez nich ho úplne vylučujem). Mytrax má však striešku aj kolesá + pevnosť konštrukcie podľa mňa optimálnejšiu.

Valco Baby Snap 4

Valco Baby Snap 4 Sport

Okrem nich odporučím z tých dostupnejších Lionelo Annet Tour (cena, strieška XXL, kolesá vyhovejú super, ale je to taký jednoduchší, lacnejší kočík), alebo potom Casualplay LOOPi Allroad či Britax B-Motion Plus z tej hornej cenovej hranice (okolo tých 300).

Casualplay LOOPi Allroad

Britax B-Motion 3 Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli