Aký kočík vybrať pre novorodenca? Je na začiatok lepšia dvojkombinácia vaničky a vajíčka?

Zodpovedané
4. apr 2019

Ahoj,

už dlhú dobu pozerám vhodné kočíky, hlavne čo sa týka cenovej dostupnosti. Prosím, poraď mi kočík, ktorý by bol ľahko spratný, priestranný, ľahko ovládateľný, otočný v oboch smeroch a hlavne s predĺženou strieškou. Najlepšie by bola asi len vanička a vajíčko, bez športovej časti. Ale taký asi nezoženiem. Kedže čítam a počúvam z každej strany, že športiak v trojkombinácii je nevyhovujúci, bola by asi fajn len dvojkombi.

Rozmýšľam nad kúpou kočíku Bexa. Aký máš naň prosím názor? Poprípade, čo by si mi ty, aký poradila? A ešte otázka - bábo sa má narodiť v júni a neviem, či potrebujem priestrannejšiu vaničku alebo nie, kedže v zime bude mať cca 5 mesiacov a keď vidím niektoré tie kočíky, aké sú vaničky malé, obávam sa, že tam bábo v zime s fusakom nespracem.

Ďakujem za rady 🙂

Ahoj,

kombinácia vaničky a vajíčka je určite dobrý nápad - najmä ak ešte nevieš, aké máš na kočík riadne požiadavky a čo potrebuješ zohľadniť. Neponúka to množstvo kočíkov, ale niektoré modely predsa. Sú to tie, ku ktorým vieš kúpiť samostatne podvozok a nadstavby.

Príkladom by boli Mutsy Evo, i2, Nio, Cam Dinamico Up, Fluido City (majú aj veľkú vaničku), Inglesina Aptica či Quad.

Alebo aj viacero modelov značky Peg-Pérego.

Mutsy Evo

Mutsy i2

Mutsy Nio

Cam Dinamico Up

Inglesina Aptica

Druhou možnosťou je sa orientovať na športiak a k nemu doladiť trojkombináciu (dokúpiť vaničku a vajíčko), prípadne kúpiť kombináciu už s dobrým športiakom. Za mňa značka Bexa nie je úplne najoptimálnejšia, čo sa športiaku týka, ale sú aj horšie voľby, Rátať však, ak si ju vyberieš, budeš musieť s vysokou váhou a horšou skladnosťou. Ak má byť ľahko spratný, skôr sa orientuj na kompaktnejšie modely ako Cybex Balios S, Moon ReSea či Jané Kendo. Z robustnejších možno Kinderkraft Prime 2019, ale sú tam nejaké kompromisy.

Cybex Balios S

Moon ReSea

Jané Kendo

Kinderkraft Prime 2019

Čo sa hlbokej vaničky týka, júnové bábo bude mať okolo pol roka v čase, keď reálne začne zima. Nerátala by som preto, že v kočíku vydrží celú zimu, aj keby mal neviem akú vaničku - je to čas, kedy mnohokrát deti už chcú vidieť a vo vaničke sa nudia. Ja by som sa na XL vaničku preto neorientovala. Radšej investuj do dobrého fusaku a športiaku, čo ide do ľahu. Aj v priemernej veľkosti vydržíte tak cca 7 mesiacov ak bude potreba.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli