Aký kombinovaný kočík na nosenie dvojo schodov, pre vyšších rodičov, + problémy s chrbticou?

Zodpovedané
16. jan 2020

Ahoj. Prosím o radu. V apríli sa mi narodí prvé babatko. Hľadam kočík:

  • budem ho nosiť jedno poschodie (výťah ide ibe po 6 poschodie a bývame na 7. poschodí - čiže dvoje schody)
  • na cene nezáleží (mám aj dosť veľké problémy s chrbticou - takže čo najlahsí a ľahko ovládatelný)
  • rada by som využila potom aj športovú časť - aby som potom na zimu nemusela kočík meniť (ale nechcem, aby mal korýtkové sedenie - chcem aby sa dal dať do uplného ľahu)
  • sme obaja dosť vysokí (ja 175cm, priateľ 186cm), čiže niečo vyššie

Zatiaľ som pozerala Britax Go Big (viem, že nie je uplne najľahší, ale super sa s ním ide - skušala som kamoškin). Páčil sa mai aj Easywalker Harvey, ale bohužiaľ má korýtkové sedenie. Joie Versatrax sa mi tiež páči, ale neviem, či je dosť kvalitný (vzhľadom na cenu).

Uvažujem aj na kúpou iba hlbokého kočíka a neskôr dokupiť športový, ale neviem nájsť nič, čo by vyhovovalo, alebo aby sa to dalo skombinovať aj s vajíčkom do auta.

Za odpoveď vopred ďakujem 🙂

-

Ahoj,

Britax Go Big je jednoznačne skvelá voľba - najmä čo sa týka ovládateľnosti, ktorú dokonca máš už vyskúšanú. Ak by si bola schopná zvládnuť to 1 poschodie aj s ním - odporúčam ho zložiť a ťahať po zadných ako kufor. Lenže to znamená buď mať dieťatko v rukách (kým nechodí), alebo ho najprv vyniesť domov a potom ťahať kočík - bolo by všetko super. Ale teda treba s tým rátať a nebude to úplne med lízať.

Britax Go Big

Zvyšné kočíky mi prídu nevyhovujúce - ako Harvey, čo je korýtko a to ty nechceš, Joie Versatrax. Príde mi nevhodné spájať toľko kompromisov čo sa nízkej ceny týka, keď ty vlastne nemáš stanovený maximálny rozpočet a na cene nezáleží.

Ak nejde moc o terén, ok by bol aj Stokke Beat. A k manipulácii s Harvey-m mi zasa príde vhodný aj menší a ľahší, skladnejší Easywalker Charley, čo teda korýtko nie je. Madlo sa dá dokúpiť a jazdné vlastnosti má pekné. Ja osobne by som buď brala kompromis s ťahaním na poschodie s Go Big, alebo si vybrala niečo ľahunké a skladné ako Beat či Charley.

Easywalker Harvey

Joie Versatrax

Stokke Beat

Easywalker Charley

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli