Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký - korýtkový,no priestrannejší - športový kočík po Stokke Crusi?

Zodpovedané
10. okt 2019

Ahoj,

potrebovala by som poradit. Syn ma 13 mesiacov, 12 kg a uz pol roka sa vozime v Stokke Crusi. Viac menej som s nim spokojna a malemu sa v korytkovom sedeni doteraz pacilo. Ale ako prisla zima a zacala som ho obliekat do bundy, pride mi tam strasne stiesneny, smyka sa dole - a aj on zacal protestovat a pytat sa von. Mam pocit, ze mu uz nie je pohodlne.

Rozmyslam teda nad vymenou a kupou niecoho vacsieho. Bola by som rada, ak by sme vedeli zostat pri korytku, ak by existovalo nejake priestrannejsie. Otocny v oboch smeroch by bolo fajn, ale nie je to nevyhnutne. Zlozitelny v jednom kuse. Co by si mi prosim poradila?

Ahoj!

Stokke Crusi má špecifický, ale teda ergonomicky tvarovaný a nie až tak široký sedák. Mne osobne sa do Stokkáčov vošli aj väčšie deti, ale teda ak je ten tvoj z tých, ktorému to vadí - byť tak “obklopený” - asi naozaj bude čas kočík vymeniť.

V prvom rade, ak korýtkový, tak rozhodne určite bude otočný - korýtka sú všeobecne vždy otočné kočíky (existuje na svete možno 1-2 výnimky, ale to sú veľmi špeciálne kočíky). A ak teda je priestor to hlavné kritérium, jednoznačne rovno skočím k Baby Jogger City Premier, príp. staršie (ale výborné) Baby Jogger City Versa či Versa GT (najskôr asi z bazárou, alebo nejakého dopredaju. Okrem priestrannosti sú aj funkčné a kvalitné, a skladajú sa aj so sedadlom, a to naozaj relatívne kompaktne (vzhľadom na svoju celkovú veľkosť)!

Okrem nich ešte spomeniem Emmaljunga NXT60 - fakt superkorýtko, len teda drahšie. Konštrukcia je super skladná, a celkovo výborný, kvalitný kočík, č vydrží možné-nemožné.

A ďalej považujem za dôležité spomenúť, že korýtka sú všeobecne trochu užšie než nekorýtka. Preto absolútne priestranné, šiiiroké korýtko ťažko nájdeš - to by potom kočík bol celkovo strašne veľký a široký. Najlepšie na tom budeš samozrejme s kočíkmi neotočnými (napríklad taký Oyster Zero) - tam je šírka možná vďaka chýbajúcemu rámu sedadla a mechanizmu upnutia… pre staršie dieťa by som preto odporučila popremýšľať aj o tejto možnosti, keď tak.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.